Názory k článku

Starosta si jde s teplickým developerem Třešňákem na ruku!

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:13.06. 15:13
Titulek:Výstavba Na výsluníodpovědět
Třešňák

Neustále slyším slovo růst, rozvoj… každý se s ním zašťiťuje, ale ještě mi nikdo neřekl co to je a kde to má hranice.

Hranice… jen tam, kam se mi to hodí a nebo opravdu růst? Pak musíme říct, že Praha je náš vzor? Nebo New York? Pokud růst, pak nechápu, proč mu nepřikážeme stavět věžáky, mrakodrapy.

Jaký růst mi taky nikdo neřekl…. Kvantitativní? Neboli Praha je náš vzor? Milion obyvatel? Cokoliv menšího je přeci pod naší úroveň, vše menší je zápecnictví a to přeci nechceme.

Nebo kvalitativní? Pak se bavme o tom co to vlastně je? Víc aut? Ale to je přeci výsledek více bytů, víc cest po Kojetické do obchodů…. Čili výrazné zhoršení kvality života v Nera. Smrad z aut, kravál, ucpané silnice…. To chceme? Kolik město vybudovalo dětských hřišť a kolik parkovišť? Kolik jsme přidali sportovišť naším školám?? A pořád řeči o rozvoji…. Proč nemáme dvě sportovní haly? Nebo proč nedáme peníze do stávající, aby měla úroveň? Máme divadlo? Divadélko, tak proč nerůst? ALE v kvalitě!! Nestavějme další ocelárnu jak v bývalém SSSR.

Rozvoj….. co to je? Máme jednu zadnici a pokud máme dvě auta, pak musíme pro rozvoj mít auto třetí, čtvrté… ale pořád máme tu jednu a tu samou zadnici…. Jednu, čili musíme pro ní mít třetí auto? Ale dvě už máme a pro rozvoj musíme mít třetí, jinak zakrníme. To je náš cíl? Takže pokud nás někdo chce oblažovat kecy o rozvoji, pak prosím nejprve definujme co to je rozvoj. Kdo z nás potřebuje byty pana Třešňáka?.... a pak se ptejme proč.

Co nám to přinese?? Řekl to již někdo veřejně? Co nám stávajícím voličům přinese dalších 100? 500? Bytů? Jen tak namátkou….. kecy o rozvoji jsem již rozebral.

Tlak na školy…. Kapacita

Nedostatečný zdroj vody…. Pitné

Nedostatečnou kapacitu ČOV…..

Víc smradu z aut….. jako volič děkuji

Víc zácp v době odjezdu do Prahy a z Prahy…. Jako volič děkuji, takže už ani nepřejdeme přes silnici a nebo neprojedeme auty, protože chodci na přechodech mají přednost a pokaždé zastavit? Jako volič děkuji za tu hrůzu, kterou mi námi zvolené zastupitelstvo poskytne…. Ale pak se ptám…. Máte dělat pro nás voliče a nebo pro kapsu nějakého cizáka?

Nemusíte mi vyprávět, že je majitel pozemků, to je vidět z katastru, taky vím, že má právo na nich stavět…. ALE!!

Jako ekonom se ptám… kdo bude prodávat…. Brát peníze z prodeje bytů? Ale kolik z té ceny bytu je důsledek napojení těchto domů na vodu, kanalizaci, silnice? To jsme zaplatili z peněz nás starých neratováků a ….
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:13.06. 15:15
Titulek:dokončeníodpovědět
Ale sezobne to cizák, který jen rozprodá byty a kolik z nich dá na ten vodovod? ČOV? Silnice, …. Ale i divadlo, polikliniku, ….to vše jemu navyšuje prodejní cenu….. na poušti by ty ceny bytů nedosáhl. Ale tady vše slízne zdarma? A ještě u toho mám padat do mdlob, když uslyším slovo rozvoj? Já chci taky od města milionek…. Nebo 10? Z těch bytů jich 100 navíc dostane. Jak se námi volení představitelé postarali o vrácení podílu na tom, co mu zvyšuje ceny bytů??

Jak nám vykompenzujete ty zácpy?.... na silnici, jinak by pomohlo projímadlo. Jak nám vykompenzujete peníze do rozvoje ČOV atd….protože ty peníze nepůjdou na potřeby stávajících neratováků, čili vyhodili jsme naše peníze (vážené zastupitelstvo, rozhodujete o našich penězích!!! Z našich daní!! Ze svého nedáváte nic…. Tedy prd) pro zisk někoho jiného a já to chci zpět městu.

Opakuji… prodejní cena bytu se odvíjí TAKÉ od toho co se v okolí bytu vyskytuje…. Lékařská péče, důchoďák, divadlo, gympl, napojení na Prahu….. takže jemu přináleží zisk z efektivity staveb, ale z kvality města by si město mělo vzít zpět. A to není 10mil. Pro nás voliče. On tu bydlet nebude, jemu to zhoršení naší kvality rozvojem vadit nebude, jemu jde o maximalizaci jeho kvantity.

Obyvatel domu Na Výsluní


Jméno:JM
Datum:04.07. 19:50
Titulek:Vizualizaceodpovědět
Dobry den, pani Spevackova, bylo by mozne ziskat vizualizaci stavby? Myslela jsem, ze tyhle napady na zniceni pudy a zahradek jsou uz za nami.. ach jo.. 😑
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:04.07. 20:10
Titulek:jde, ale těžko...odpovědět
Mělo by být možné. Měla jsem celou složku, kterou jsem si vyžádala od starosty, tu jsem rozstříhala a rozvěsila ve vchodech našeho domu 1408_14, což je dům nejvíce postižený výstavbou. Dnes už mi starosta nedá nic, vyhlásil mi boj, spočívající v totální ignoraci a ostrakizaci mé osoby. (Ostrakizace - vytěsnění osoby ze společnosti). Můžete požádat podle zákona č. 106(1999 Sb. o s vobodném přístupu k informacím. Zkuste Šandu, ať vám nakopíruje vizualizaci. Já už, jak jsem napsala, vizualizace nemám.Prostě naše radnice nemá obdoby.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz