Názory k článku

Přibývají parkovací místa, rapidně ubývá zeleň….

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:25.04. 19:18
Titulek:kdo to vymyslel...odpovědět
Po dlouhém a složitém zjišťování, kdo si vymyslel výstavbu parkovacích míst u věžáků na Kojetické, po mnohém zatajování a výmluvách, jsem došla k názoru, že hlavními aktéry byl pan Kašpárek, který má na starosti údržbu města a paní Jelínková, správce veřejné zeleně. Údajně lidé ve věžácích požadovali parkovací místa (nedozvěděla jsem se, kdo to přesně byl), jiní (taktéž neznámí) ale protestovali proti kácení mohutných vitálních jehličnatých keřů, marně. Paní Jelínková posvětila kácení svým souhlasem, ačkoliv odbor životního prostředí je považován za orgán ochrany přírody. To tedy je ochrana přírody! Ještě budeme mnohokrát překvapeni.

Bylo-li to jinak, a záměr výstavby parkoviště (a vykácení keřů) vyšel z někoho jiného, pak se omlouvám, ale pravdy se člověk nedopídí. Kdo může, vám lže nebo nebo se vymlouvá. Málokdo vám řekne pravdu.
Jméno:Hana
Datum:26.04. 14:02
Titulek:parkovací důmodpovědět
by dopadl asi stejně jako ten v Brandýse.Nikdo tam neparkuje a se svými vozy nejezdí.Je to tam z "ruky"..Spíš tu pobývá a přes noc chrápe spousta přespolních,kteří ani v Nera nemají svůj trvalý pobyt.Někteří několik aut v rodině.Tady bych to viděla na rezidentní parking.Parkovací dům by přinesl "malou domů" komusi,nikoliv obyvatelům..
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:28.04. 12:10
Titulek:nejde o parkovací místaodpovědět
Není vlastně žádný důvod, proč byl strom, o kterém chci napsat, pokácený...Jedná se o strom, myslím, že to byla bříza, která vyrostla hned vedle větší lípy u zadních vrat na koupaliště. To se často v přírodě stává, že stromy vyrostou vedle sebe a pak mohou mít i srostlé kořeny a posílají si živiny, jeden chrání druhý a daří se jim dobře.Jenže pak přijde ČLOVĚK ODBORNÍK a rozhodne, že stromy přece musí růst každý zvlášť. Nerozumí stromům a může to být i člověk vystudovaný tzv. odborník. Může klidně pracovat na odboru životního prostředí a může rozhodovat o zeleni. Takže strom je pokácený. Stalo se to i u Vojtěcha, kde zhruba před pěti lety na základě posudku ing. Žďárského byl vykácen akát, protože rostl hned vedle topolu bílého - lindy. Je zajímavé, že topol pak už nerost směrem k chybějícímu akátu, jako by tam pořád byl. Stromy totiž cítí a jsou schopné předvídat.Takhle blbě přicházíme o zeleň...
Jméno:Jan Sloup
Datum:11.05. 19:48
Titulek:Cyklostezkaodpovědět
Paní Spěváčková, a už jste viděla, co se děje na pravém břehu Labe kvůli nové cyklostezce? Raději snad ani nechtějte. Celé řady vzrostlých stromů, zejména jasanů, padly. Strašný pohled.
Jméno:Jan Sloup
Datum:11.05. 19:51
Titulek:Cyklostezka odpovědět
Jasanů a topolů.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:12.05. 03:39
Titulek:anoodpovědět
Odbor životního prostředí s požehnáním města to povolil. My jsme se odvolali, ale nepomohlo to. "Vyšší" zájmy,
Jméno:Alena
Datum:12.05. 11:42
Titulek:Pane Sloupeodpovědět
asi moc podle Labe nechodíte, páč jinak byste věděl, že ty topoly jsou ve velmi špatném stavu a každou chvíli spadne nějaká velká větev, potažmo část stromu. Sama jsem na povodí několikrát během posledních 3. let upozorňovala na nebezpečí pádu na člověka a nic se neděje. Na 1. dobrou strom vypadá zdravě, ale když se rozčísne, tak je vidět, jak je vykotlaný a uvnitř ztrouchnivělý!!! Tolik k informaci ke zdraví stromů podél Labe. Ano, strašný pohled by byl, kdyby spadlý strom někoho zranil potažmo usmrtil! Kdo by za to nesl zodpovědnost??????
Jméno:Občanka z lobkovic <reakce na cyklostezku>
Datum:19.05. 16:23
Titulek:Cyklostezkaodpovědět
Reaguji na informaci pana Sloupa. Musím říci, že nemá pravdu. Mám na očích dění na protější hrázi , bydlím přímo proti,takže mám přehled.Již několikrát se zlomil a spadl velký kmen a je velké štěstí, že ještě někoho neusmrtil.Jsou likvidovány pouze holé kmeny,stojící podél cesty -sleduji již řadu dní tyto práce s upřímným obdivem, prováděné zaměstnanci firmy (?),s použitím velké mechanizace.
Je na místě, že bude konečně cyklostezka sloužit všem, kteří ji budou rádi využívat. Bylo by správné, nejdříve se přesvědčit a pak teprve kritizovat.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz