Názory k článku

Chce se vám na WC?

Jméno:Dr. Novák
Datum:12.04. 12:54
Titulek:wcodpovědět
Dobrý den,
oblíbeným místem, zejména sociálně slabších občanů, je provádět defekaci u kontejnerů. Člověk aby se bál jít za snížené viditelnosti s odpadem, neb hrozí, že sice vynese koš, ale domů přijde s pokladem.
Dr. Novák
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:13.04. 08:10
Titulek:kdyby byly ryby....odpovědět
Kdyby měla babička koule, byl by to dědeček...Kdyby příslušní čunitelé - úředník a další nohsledi, kteří o tom rozhodovali, když bourali ještě zcela funkční kontejnerová stání, zvolili jako náhradu drátěné uzamykatelné, zastřešené klece pro jednotlivé kontejnery, nikdo cizí by do nich nemohl cokoliv dávat, nelítaly by odpadky po sídlišti a cikáni by tam nevykonávali potřebu. Takový systém funguje na Proseku a Střížkově a také jsem viděla něco podobného ve dřevě pokryté popínavkami v Modřanech a kdo ví, kdo to ještě má. Jenže: tady s funkcí přijde rozum i kdyby to byl sebevětší blb, nedej Bože naslouchat občanům nebo se podívat na Internet. Já si dokonce myslím, že to funguje tak, že se u úředníka nebo u vedení města objeví zástupce jakési firmy a nabídne SKVĚLOU věc, třeba dětské hřiště z akátu, mají to VŠICHNI a jak jsou spokojeni, děti si BÁJEČNĚ pohrají, dáme vám slevu a všichni budou spokojeni i vy...ale to je jen moje fantazie, třeba to tak není...no když může starosta číst na zasedání zastupitelstva: Mgr. et Mgr. jako: magistra, etnoložka (to je to et) magistra, možné je vše.
Jméno:Dr. Novák
Datum:13.04. 08:46
Titulek:čím toodpovědět
Dobrý den,
a víte co je pro mne vlastně ta nejpodstatnější otázka? Jak je to možné? Jak je to možné, že zodpovědní lidé vlastně neustále dělají takové boty, že by se za ně Baťa nestyděl.
Jsou neschopní? Nebo je to sabotáž a dělají to schválně? Nebo to pramení z lhostejnosti?
Dr. Novák
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:13.04. 10:26
Titulek:možná vše...odpovědět
Někteří jsou neschopní, jiní to dělají proto, aby se udrželi na svých teplých místečkách, a proto vyhoví tomu, co chce tajemník, starosta či jiný čunitel, mnozí jsou lhostejní a říká se, že jsou i takoví, kteří jsou zlákání nějakou tou výhodičkou, ale dokažte to...Možná je to jen to, čemu se dnes moderně říká desinformace....
Jméno:Jana
Datum:13.04. 08:38
Titulek:kdyby jenodpovědět
Cikáni,prostě kdokoliv to na něj příjde a to i za bílého dne.Město prostě smrdí výkaly,ať psími nebo lidskými.A proč??!Protože naši mocipáni jsou na baterky.Kdykoliv já osobně někam jedu po okolí-Kralupy,Brandýs,Měln ík,tak se k veřejným záchodkůch brzo dostanu.Tady ne.Jedny uzamykatelné někde u polikliniky,bez poutačů aj a za peníze!To jo,na to každému Bílý Tesák z výšky.Dřív by to měl v gatích než se k něčemu dobral.Tady to WC u lékárny mohou klidně zrušit.Nikomu neslouží a myslím že ani nevydělává.Takhle město díky našim představeným upadá.Tolik smradu,špíny,listí od podzimu člověk v okolních obcích nevidí co tady.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:13.04. 10:41
Titulek:představuji si,že odpovědět
úředníka něco napadne (někdy se to týká i koalice- opozici může napadat co chce, nikdo na to nereaguje, pokud si to vyšší čunitel nevezme za svůj nápad), dotyčný si prolistuje nějaký katalog nebo najde něco na intenetu, a aby prokázal svou užitečnost (viz Parkinsonovy zákony), zaběhne za vedoucím, který často nemá o věci ani ánunk ... a tak se to uskuteční. Tedy pokud na to jsou peníze. Čím dražší akce, tím lépe... proč? No to si domyslete. Pak se nedivte, že vznikají takové zrůdnosti jako jsou Kostomlatského sady, výsadba trvalek kde se dá, ovšem bez údržby, na tu už nejou finance a přece to nebude dělat dáma -správkyně zeleně, ta jde jen ořezávat své kritičce pod balkonem...nebo nápad pana Hrbka "zkultivovat" borový lesík za kolejemi. Tož když jako hoteliér velel Lachemě, proč by se nepletl do životního prostředí.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:14.04. 08:01
Titulek:další pokus o průnik na WCodpovědět
Včera jsem opět testovala použitelnost domku WC na Kojetické. Postupovala jsem opět přesně podle návodu. Jelikož svítilo zelené světlo, vložila jsem do dírky pětikorunu. Zachrastilo to, dveře se rozbzučely. Tahám za ně, tahám, jako tu řepu a NIC. Bzučení ustalo, dveře zůstaly pevně semknuty. Podle návodu volám na městskou policii. Oznamuji incident s WC. Byla jsem ubezpečena službou, že tam bude vyslána hlídka. Pětikorunu si mám vyzvednout na úřadě. Tu první pětikorunu mi vrátil po mé stížnosti pan Lenc, jenž byl po svém nezvolení umístěn na pozici energetického manažera města. Asi je v tom odborník, že? Prý ze svého. Docela by mě zajímalo, jak vynáší kradoucí pokladnička na WC. Zeptám se na zasedání.

Musíte uznat, že Neratovice jsou veselé město plné překvapení.
Jméno:Jiří
Datum:14.04. 15:45
Titulek:takže keř zdarmaodpovědět
je rychlejší a účinnější než nějaký kadiautomat..Který mne ve finále ještě oj...e.Veselé město nevím,vizuelně spíše šedivé,smutné,vylidněné,pl né odpadků,divných lidí a úpadku.Veselé jedině v tom případě,nebude-li člověk vážně vnímat,co se kolem něj děje.Možná lehce posilněn něčím na kuráž v kombinaci.Pak lze o jakési veselosti...mluvit.Vaše veselost byla jistě míněna s nadsázkou,domnívám-li se.A jsou překvapení,která mnohdy i člověka už...nepřekvapí.Toť NeraKocourkov.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:14.04. 17:31
Titulek:je to takodpovědět
Město je přesně takové, jak jste ho popsal. S každou další ránou se úpadek stupňuje. Pak už zbývá opravdu jen ten na tváři lehký smích, hluboký v srdci žal.Pokud se týká něčeho na kuráž, pak bohužel je to pro mě tabu. Půl deci vína na vernisáži je můj největší hřích.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz