Názory k článku

Proč starosta nesvolal občany kvůli spalovně?

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:06.04. 17:25
Titulek:dodatekodpovědět
Článek jsem psala v souladu s letákem určeným pro Libiš. Škoda, že Neratovice nezvolili spolupráci s Libiší, o spalovně nehovoří ani nejednají. Co by se angažovali, když firma FCC na základě smlouvy pro město nevýhodné má na starosti údržbu města včetně odvozu odpadů. Že by malá domů?
Jméno:Míša
Datum:07.04. 06:08
Titulek:coby svolával a ptal se??odpovědět
napíše se jen do LN jak bude spalovna úchvatná a prospěšná a houby zle.Udělají si tradičně vše po svém.Bez nás a o nás.Kamarádi je podrží.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:07.04. 07:14
Titulek:ano, máte pravduodpovědět
"My jsme se dohodli", je oblíbená věta vyřčená na zasedání. Kdo je MY? Přece koalice. Je pevně přesvědčená, že když zvítězili, mají právo vládnout a nikdo jim do toho nebude kecat. Jenže jak zvítězili? Za přispění bohatého sponzora, který financoval masivní reklamu, se dostal do křesla starosty Kroužecký se svou tlupou. Přibral pár ochotných trpaslíků a nyní rozhodují o všem. Zlikvidují město, už teď je zde mrtvo, špína, nepořádek. V minulých dnech FCC prováděla "úklid" s pomocí fukarů - prach se šířil okolo, přitom všude se píše o tom, jak kvůli prachu umírají statisíce lidí (https://energiebezemisi.c z/novinky-v-oboru/dychame- prach-ovzdusi-v-evrope-zab iji-300-000-lidi-rocne/), ale tady si jedou podle svého. Místo aby vysazovali stromy, které prach zachytí a město ochladí v době veder, kácí se jeden za druhým rozhodnutím správkyně zeleně s požehnáním místostarosty, který má z neznámých důvodů kompetenci nad životním prostředím, asi že je včelař. Prý budou dělat to, co si lidé přejí. No jistě, přijde babka, že jí na balkón padá listí, tak se strom pokácí. Ano, na radnici poslouchají hloupé a nevzdělané lidi, kteří nemají vůbec tušení, jak ubývá hmyz, ptáci a jiní živočichové, jak stromy ovlivňují klima. Tak to tady chodí. Hlavně aby bylo dost dřeva pro zájemce.
Jméno:Božena
Datum:07.04. 13:27
Titulek: nyní se uklízejí parkovištěodpovědět
Se stoletým nánosem čehokoliv.Ve městě jsou neudržované plochy a stromy.Takovou spoušť za Čermáka nepamatuji.Chybí lavičky,koše,zábradlí.Za starými obchody koonečně shrabali ten stoletý nános jehličího a všeho možného,zbourali stání a prodloužili ho,ale popelnice zatím nikde.Asi se budou po 100 letech dávat nové.Takových míst je tu mraky.technické služby velebily město a opravdu se staraly.Květiny,záhony,str omy,kropení silnic.Občas potkám člověka s pytlem a napichovátkem jak sbírá papírky,ale prach,nánosy špíny,listí od podzimu a dalšího,to už chce větší techniku.Rozhodně ne fukary.Dělá to rámus,je to karcinogenní k přírodě a závislé na pohonu.Hrábě,lopaty a košťata stačí.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:07.04. 18:43
Titulek:souhlasím, ale...odpovědět
Mohla byste mi prozradit, jak chcete udržovat stromy? Děkuji za odpověď.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:08.04. 06:40
Titulek:čekám na odpověď....odpovědět
Ptám se, jak vy si představujete, že město bude udržovat stromy. Pan místostarosta mi totiž sdělil, že to budou dělat tak, jak to CHTĚJÍ lidé. On sám o tom moc neví, protože na to nemá ani vzdělání ani zkušenosti stejně jako 99,999 % obyvatel Neratovic, přesto má v gesci životní prostředí a veřejnou zeleň. V minulém volebním období to byl starosta Kroužecký, což bylo totéž.
Jméno:Marek Duchoslav <marek.duchoslav87@gmail.co m>
Datum:11.04. 14:17
Titulek:setkání s občany odpovědět
Vážená paní Mgr. Spěváčková,

pokud dovolíte, rád bych reagoval na Váš příspěvek.

Vnímám toto téma jako zásadní pro naše občany stejně jako Vy.

Studoval jsem dokument EIA a zároveň jsem využil své kontakty a zdroje, abych se o celkové problematice dozvěděl více.

K danému projektu jsem velmi skeptický a své poznatky a obavy jsem sdílel na svém profilu na Facebooku a zároveň na zasedání rady a koalice.

Dokument byl připomínkován 7 subjekty. Jedním tím subjektem byl i náš odbor životního prostředí, který měl několik zásadních připomínek.

Jejich výčet lze dohledat v odkazu níže :

https://portal.cenia.cz/ei asea/detail/EIA_OV1263?lan g=cs

Jelikož, jsem po setkání s občany v Libiši, byl v kontaktu s Arnikou ( Ing. N.Jelinek ), i hnutím Duha ( Ing, I.Korpáček ), požádal jsem obě organizace o schůzku. Bohužel, z důvodu jejich kapacit, nejsou schopni se zúčastnit daného setkání dříve jak v květnu. FCC se daných setkání účastnit odmítá. Podle získaných informací, finalizace dokumentu EIA by měla být hotová v následujících týdnech, tak že je pravděpodobné, že v květnu, či v červnu, bude Ministerstvo živ.prostředí organizovat veřejné projednání s občany. Již za přítomnosti zástupců FCC.

Co se týká informovanosti směrem k občanům - to by mělo zajistit hlavně FCC, které to bohužel nedělá. Vedení města nemůže zastávat jejich funkci. A to není strkání hlavy do písku a hledání výmluv. Musíme akceptovat fakt, že jsou tací zastupitelé, kteří nejsou proti spalovně, tak jako Vy, či já.
Nevšiml jsem si, že by opoziční zastupitelé podnikali nějaké kroky co se týká spalovny.

Co se týká legislativy :

Město Neratovice nemá zákonnou možnost tuto stavbu ovlivňovat. Bohužel, stavební zákon jasně definuje účastníky územního a stavebního řízení a nepočítá s námi jako s účastníkem daného řízení.

Každopádně, i tak mám v úmyslu požádat o přihlášení do územního řízení a uvidíme, zda nám bude vyhověno.

Dále, případná petice, či referendum, nemá právní základ a k ničemu nepovede. Tuto sílu má Libiš - vzhledem k tomu, že objekt má stát na jejich katastrálním území.

Paní Mgr. Spěváčková, budu rád za Vaše nápady, jaké konkrétní kroky můžou vést k zastavení projektu PECEN.

S pozdravem a přáním pěkného dne,

Marek Duchoslav, radní.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:11.04. 15:40
Titulek:víte, co je vendetta?odpovědět
Pane radní, obdivuji lidi, kteří nemají žádné zkušenosti s komunální politikou a hned se stanou funkcionáři jenom proto, že s ostatními založí koalici a pak o všem rozhodují. Vím o způsobu, jak zabránit výstavbě spalovny. Hádejte, co to je...
Jméno:Marek Duchoslav <marek.duchoslav87@gmail.co m>
Datum:12.04. 07:46
Titulek:PECEN/Spalovnaodpovědět
Vážená paní Mgr. Spěváčková,

ač s Vámi ne ve všem souhlasím, toto je téma, které máme společné a jsme ve shodě. Pokud ze svých letitých zkušeností jako zastupitel víte, jakým způsobem bránit výstavbě, jsem ochoten Vás podpořit a nabídnout i svoji pomoc.

Jistě uznáte, že se jedná o záležitost, která má dopad na generace našich občanů a osobní neshody a pojmy jako opozice a koalice musí jít stranou.

Děkuji a s přáním pěkného dne,

Marek Duchoslav, radní.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz