Názory k článku

Těsně vedle Byškovické zástavby má stát obří obchodní středisko o ploše 6-7 000 m2

Jméno:Jan
Datum:17.02. 18:27
Titulek:Zase není pravdaodpovědět
Opět špatně prezentováno. Pozemek města se nachází uprostřed jejich pozemku a i když ho nekoupi tak park stejně bude postaven na již zakoupených pozemcich. Firma pouze mestu nabidla odkup, jelikož po stavbě se již k pozemku nedostanou, respektive dostanou po pozemku cizim ale svou cestu již mit mesto nebude. Firma byla naopak ochotná vystavět chodniky v byskovicich, semafor a ještě zaplatit cenu za pozemek. Rozhodnutí o vjezdu a vyjezdu již schvalilo ŘSD a PČR. Je to lehce dohledatelné čili bych zbytečně nemanipuloval s lidmi. Dekuji.
Jméno:občan Byškovic <dulovit@gmail.com>
Datum:17.02. 22:18
Titulek:Také není pravdaodpovědět
to, co tady prezentujete Vy. Investor zatím vlastní pouze jeden pozemek o výměře 2,0198 ha a zmíněný pozemek města leží za tímto pozemkem směrem na Neratovice a pokud by investor (a to je velmi pravděpodobné) uvažoval o koupi dalších pozemků za účelem zvětšení svého teritoria, tak mu to velmi, ale opravdu velmi zkomplikuje jeho záměr postavit v Byškovicích tuto (musím to tak nazvat)zrůdnost o kterou v Byškovicích naprosto nikdo nestojí. Sledoval jsem velmi pečlivě veřejné zasedání zastupitelstva města, kde se o tomto bodu jednalo a drtivá většina vystoupivších zastupitelů uvedla rozumné argumenty proti tomuto záměru, který by městské části Byškovice naprosto nic nepřinesl kromě dopravních komplikací a řadě dalších negativ. A rozhodnutí zastupitelstva - za mě jednoznačně palec nahoru !!!
Jméno:Ivana Kelinová <ivana@kelin.cz>
Datum:28.02. 08:22
Titulek:Semafor odpovědět
Dobrý den, Vaše informace nejsou přesné. Pozemek města se nenachází uprostřed pozemku investora. Nachází se na jeho okraji. Pokud investor retail park postaví, město by mohlo mít k pozemku přístup odjinud, bylo by to opravdu komplikovanější. Investor rozhodně neslibuje vystavět v Býškovicích chodníky a semafor. Zatím nabízí maximálně 20m chodníku na svém pozemku a vydává to za obrovskou laskavost. Semafor ani náhodou neslibuje.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:17.02. 20:29
Titulek:to máte jedno!odpovědět
Teoreticky je jedno, zda je pozemek uprostřed nebo na kraji, podle nám předložených materiálů to tak vypadalo, naše podklady jsou často špatně čitelné a nepřehledné. Hlavní je, že zastupitelstvo prodej NESCHVÁLILO. To se stává málokdy, většinou zvítězí touha města získat nějaký ten peníz navíc.
Jméno:Jan
Datum:17.02. 21:13
Titulek:Hospodářodpovědět
Asi jsem se špatně vyjádřil. Bohužel město ted bude muset chodníky, svetelnou křižovatku a sítě vybudovat samo na své naklady a k tomu mu zbude zcela bezcenný pozemek. Jen sem chtěl poukazat na to ze tímto mohlo město ušetřit a ještě neco málo přinést do rozpočtu, na cokoliv jineho - užitečného.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:18.02. 07:46
Titulek:že vás huba nebolíodpovědět
Bezcenný???? Pozemky s ornou půdou jsou bezcenné??? Až vám budou umírat děti nebo vnoučata hladem, protože místo orné půdy stojí haly a chrámy nákupu s prázdnými regály nebo .s potravinami z dovozu, na které nebudet mít, pak neplačte...může se to kdykoli stat.Stačí si trochu prostudovat dějiny, no a válka může vypuknout kdekoli....
Jméno:Jan
Datum:18.02. 08:04
Titulek:Anoodpovědět
Pokud se na pozemek nedostanu pěšky ani traktorem tak ano v tu chvíli je pozemek bezcenný. Nevypestujete tam ani bramboru.
Jméno:Miloš
Datum:18.02. 14:27
Titulek:Jeníkuodpovědět
Zlato v bance je pořád zlato a pořád je to investice.
Jméno:Jan
Datum:18.02. 19:46
Titulek:Chybaodpovědět
Bohužel srovnavate nesrovnatelné.
Jméno:Miloš
Datum:18.02. 20:28
Titulek:nemáte pravduodpovědět
Omyl, Jene. Půda má mnohem větší význam než cihla zlata. Půda je prakticky neobnovitelná, zatímco zlato se dá vytěžit. Zlata se nenajíte.
Jméno:Jakýsi Vojta
Datum:18.02. 23:03
Titulek:Tak už zase nestrašte,odpovědět
je to obehrané a neúčinné. A mimochodem, za minulý měsíc Česká republika nedovezla ani kubík ruského plynu. Jak se vám bez něj mrzne? Normální člověk by vládu pochválil za to, jak tenhle problém, kterým jste také strašila, pohotově odvrátila. Ale je jasné, že kverulanti něco takového z principu udělat nemohou, že?
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:19.02. 07:45
Titulek:ono mrzne? nevšimla jsem siodpovědět
Milý Vojtíšku, vy asi neznáte realitu. Není levný plyn z Ruska, protože je fuj fuj. Místo něj máme drahý LNG plyn kdo ví odkud. Jenže ten je mnohem dražší, pokud to nevíte. Nord stream USA vyhodila do povětří, zatím máme štěstí, že byla extrémně teplá zima. Uvidíme příští rok. No, tak to je. Vy chcete chválit vládu? To nemyslíte vážně. Za věk odchodu do důchodu, za dodávky zbraní na Ukrajinu, za inflaci, za antisociální chování nebo za deštník a jiné nesmysly? Asi toho moc nepamatujete, zřejmě se vám teprve zapalují lýtka nebo vás půn bůh obdařil inteligencí přesýpacích hodin...
Jméno:Jarda
Datum:19.02. 13:45
Titulek:pro Vojtuodpovědět
Vojtíšku, ČR žádný plyn již nedováží, ale kupuje z Německa z burzy.Němci kupují od všech, včetně Ruska. Kdyby nebouchl Nord stream, tak berou stále ruský levný plyn a nám ho draze prodávají. Nyní berou z Ruska 6% plynu. Tak než začneš něco plácat si o tom taky něci zjisti.
Jméno:Dr. Novák
Datum:21.02. 10:22
Titulek:ale aleodpovědět
Vážený,
jak jste prosím přišel na to, že město bude muset něco vybudovat? Co město zavazuje k takové povinnosti?
S úctou
Dr. Novák
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:17.02. 20:37
Titulek:už je to tadyodpovědět
Á, právě jsem přečetla e-mail od starosty: pozvánku na schůzku zastupitelů 27.2. v 18.00 v zasedačce: Prezentace investora retailového centra v Byškovicích. Takže nalejvárna, jak to bude krásné, až si budou moci neratovičtí skočit pro nějaký ten hadr nebo regál, který jistě postrádají...Také by si mohli pozvat byškovické občany, ne?
Jméno:Alena
Datum:20.02. 07:08
Titulek:Svatá prostotoodpovědět
proč jste tak strašně pořád zlá a zapšklá ke každému a ke všemu?! Hrajete si na nejchytřejší, ale věk neznamená moudrost-obzvláště ve Vašem případě!!! A klíďo to vymažte, ale než to vymažete, tak si to musíte přečíst!!!!
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:20.02. 08:08
Titulek:hrajete si na spravedlivouodpovědět
Ale, ale, to jsou mi věci. Urážíte zbytečně, škoda, že se skrýváte za jakési jméno. Co kdybychom se setkali a vyjasnili si své postoje. Co vy na to? Čekám na odpověď.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:28.02. 17:45
Titulek:z webu Viditelny Macekodpovědět
Zemědělci ze Synkova na Rychnovsku letos zlikvidovali 40 hektarů, během několika let snížili plochu sadů ze 180 na současných 70 hektarů. Společnost Agro Rubín na Liberecku zredukovala své sady z původních 70 na letošních 15 hektarů. Kácet stromy začali i v Úsovsku na Olomoucku, kde letos plánují likvidaci 40 hektarů. Ještě v roce 2014 přitom pěstovali jablka na 377 hektarech, loni už pouze na 200. Dále Zemědělské družstvo Klapý na Litoměřicku zkraje roku vykácelo třetinu jabloňových sadů. Likvidují i v Dolanech na Náchodsku, kde se rozhodli vyklučit sady na 11 hektarech. A také v Choustníkově Hradišti na Trutnovsku plánují napřesrok likvidaci desítek procent z 80 hektarů,“ vypočítává komora a varuje: „Vůbec to není pěkný pohled, mrazí nás z toho. Tradiční české jablko se možná brzy na pultech obchodů stane vzácností. Namísto toho tam najdeme jen naleštěná chemická jablka z dovozu.“

Konečně bude dost dalšího místa na skladiště, parkoviště, montovny, solární panely a další vymoženosti, které se zřejmě občanům líbí, protože jinak by přece hnali ty, kteří to způsobili, vidlemi až do Bruselu.

Ale možná si ovčané říkají, k čemu nějaké pochybné ovoce, když si můžeme nakoupit vitaminů, minerálů a dalších doplňků stravy v takových těch drahých tubičkách a krabičkách, co se vnucují na každém rohu?

P.S.: Upozorňovala jsem na pretentaci Retail Parku , že záměr výstavby zabere nejkvalitnější ornou půdu, bonity 1, zástupce společnosti tvrdil, že se jedná o bonitu 2, ale i kdyby to tak bylo, jedná se o velmi kvalitní obhospodařovanou půdu. Mimochodem, na vizualizaci záměru byl prostor s halami obklopen řadami vysokých vlašských topolů, nejméně padesátiletých, ty tam nejsou!!! Stěny hal byly pokryty až ke střeše popínavkami, prý je to břečťan, a ten roste hodně pomalu. Opět to vypadalo na desítky let. Ano, je to vizualizace, ale její autoři si zeleň vycucali z prstu, jen aby to dobře vypadalo. Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Víte, když někdo v něčem podvádí, může se uchýlit k podvodu, kdykoliv se mu to hodí a nelze mu věřit. ještě jedna věc by měla vedení města vadit: po výstavbě nákupního centra se město ještě víc vyprázdní, to je přece to, s čím bojujeme; lidé se přelejí do míst nákupu, nové obchody nasadí nízké zaváděcí ceny a krachnou nám malé a střední obchody ve městě. Až se tak stane, retail ceny nadprůměrně zvýší, ale už nebude možnost jít nakupovat jinam. Takto to funguje vždy a všude. Vzroste intenzita dopravy, navýší se množství odpadů, zvedne s
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:04.04. 11:52
Titulek:Město prodalo pozemek Retail Parkuodpovědět
Schválené usnesení:
I. Zastupitelstvo města schvaluje prodej pozemku p. č. 140/7 o výměře 2591 m2 k. ú. Byškovice,
společnosti RP Neratovice, s.r.o., se sídlem Myslíkova 174/23, Nové Město, 110 00 Praha 1, IČ:
17389461, DIČ: CZ17389461, za dohodnutou kupní cenu ve výši 7.200.000,00 Kč bez DPH
(8.712.000,00 Kč včetně 21% DPH). Veškeré náklady spojené s realizací kupní smlouvy (poplatek za
návrh vkladu vlastnického práva do katastru nemovitostí atd.) uhradí RP Neratovice, s.r.o.

II. Zastupitelstvo města schvaluje uzavření příslušné kupní smlouvy, která je přílohou tohoto materiálu.

III. Zastupitelstvo města ukládá Městskému úřadu Neratovice, odboru správy majetku, zajistit realizaci
přijatého usnesení.
Odpovídá: Bohumil Koníček, vedoucí odboru správy majetku

Kdo hlasoval pro prodej?

Duchoslav, Novotná, Vais, Hanslíková, Poříz, Zika, Hergesell, Priatka, Židoň, Kroužecký, Štěrba.

Schváleno 11 hlasy. Město prodalo svůj pozemek s ornou půdou na výstavbu Retail Parku navzdory nesouhlasu Byškovických. Orná půda se nedá nahradit, nějaká škatule s obchody ano.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz