Názory k článku

Na území Spolany se má stavět spalovna odpadů čili Průmyslové energetické centrum Neratovice (PECeN)

Jméno:Jan
Datum:17.02. 18:17
Titulek:Strasite lidi akorátodpovědět
Prosím nejdříve si o tom něco zjistěte než začnete šířit tyto lži a vymysli. Jste vystudovaná tak se nesnižuje k těmto vyplodum nesmyslů. Děkuji.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:17.02. 20:21
Titulek:vysvětleníodpovědět
Tento článek jsem v tomto rozsahu zaslala do Listů. Byla jsem ale upozorněna, že má větší rozsah než zastupitelům povolených 1 500 znaků včetně mezer, o čemž rozhodla tehdejší rada města dne 2.6.2021 ve Statutu vydávání měsíčníku Listy Města Neratovice. Je zajímavé, že starosta, místostarostové a všichni úředníci mají neomezený počet znaků.

Po domluvě s redaktorou paní Kovářovou jsem souhlasila se zkrácením článku, a to od věty "Tisíce tun odpadu...", jinak by článek nevyšel. Nemohla jsem ani dopsat informaci, že většina spaloven posléze NAVÝŠILA svou původně uváděnou kapacitu, ani to, že u naší nemladší a tudíž nejmodernější spalovny v Chotíkově, byly zaznamenány v několikakilometrové vzdálenosti od spalovny zvýšené nálezy dioxinů a mnoha dalších nebezpečných látek ve vejcích, mechu a jehličí. Byla zjištěna přítomnost nebezpečné látky PCB ve vejcích, ačkoliv používání těchto látek je již více než 40 let zakázáno, což znamená, že PCB vzniká při přispalování odpadů. Mnozí z řad odborníků jsou toho názoru, že bude rozšířen železniční uzel Neratovice, aby se mohly časem po železnici dovážet odpady z Německa.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:17.02. 20:52
Titulek:schůzka jen pro zastupiteleodpovědět
Starosta znovu připomíná zastupitelům schůzku 23.2.2023 se zástupci FCC na téma spalovna, pod krycím názvem PECeN.

A zase se ptám: proč není uspořádána schůzka s občany? Oni tady žijí také a také jich se to dotýká... Zřejmě máme působit jako apoštolové, kteří šíří mezi lidem víru v bezpečnost a nezávadnost spaloven.
Už jsme si tady užili dost se Spolanou, kdo si pamatuje tu hrůzu, nemůže zapomenout. Půjdou ceny nemovitostí se spalovnou za zády nahoru? Budeme s chutí jíst zeleninu a ovoce ze svých zahrádek? Vlastně, většinu jich město stejně zruší...a nikdo stejně neví, odkud je a čím stříkali to, co kupujeme v superhyper.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:22.02. 11:35
Titulek:Libiš zve občany na besedu o spalovně!odpovědět
Libiš pořádá v místní knihovně (vedle obecního úřadu) debatu s občany o spalovně odpadů ve Spolaně!!! Koná se v sobotu 25.2. v 17.00 hod. Libiš nesouhlasí se spalovnou. Všude jsou plakátky o nebezpečnosti spalovny. Zato Neratovice nemají námitky. Divíte se? Firma FCC, která bude spalovnu provozovat, má už roky v Nera. na starosti údržbu města - smlouva na dobu neurčitou, platby paušálem, zničená zeleň, špína a nepořádek. Evidentní zájem současného i minulých vedení města o nadstandardní vztahy s FCC. Neratovice bez ohledu .na zřejmé hrozby spalovny nepůjdou PROTI. Jaké benefity jim přináší FCC? Můžeme se domyslet, ne?

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz