Názory k článku

Úklid zmrzlého, zasněženého a mokrého listí v sobotu ráno pomocí fukarů

Jméno:Jirka
Datum:10.12. 06:01
Titulek: by mne zajímaloodpovědět
Jestli už konečně odvezli ty nahrabané haldy listí na chodnících po celé Benešovce nebo jestli čekají tradičně na vítr většího rozsahu???!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.12. 09:01
Titulek:co s listím.....odpovědět
b) je dobře. Ono by se to mohlo dělat jinak. Proč odvážet tuny listí, které by za normálních okolností mohlo sloužit jako hnojivo na zelené plochy. Jenže listí se musí nadrtit, aby je neodfoukl vítr, a pak použít jako mulč. Tím, že stromy shazují listí, a to se odváží, přicházejí rostliny o důležité a potřebné živiny. V lese se také listí neshrabuje. Přes zimu se dají do práce rozkladné bakterie a na jaře zůstane tak 10% zbytků. Mám zahrádku v přírodním stylu hlavně se stromy a zásadně listí neshrabuji. Na jaře už není po něm ani památky a pokud něco zbylo, zaroste to. Tyto poznatky byly jako nejnovější trend předkládány na letošní třídenní konferenci Společnosti pro zahradnickou a krajinářskou tvorbu (SZKT) v Luhačovicích, které jsem se jako dlouholetý mimořádný člen zúčastnila. Jenže město moje znalosti a zkušenosti nepotřebuje.
Jméno: Eva
Datum:19.12. 18:21
Titulek:peklo,peklo,peklo...odpovědět
Dnes prší,na umrzlý,zledovatělý sníh,chůze po tomto je na většině částech města o ústa-není sypáno.Přijel autobus od Prahy a co myslíte že se dělo??!Paní vystoupila a hned padala.Hrůza tahle sebranka líná...Jistě radši sypat solí,aby se to pak v případě sypání písku či škvárou nemuselo odklízet.Prostě LENOST.Asi si bude muset natlouct někdo pořádně a dát to k soudu,aby se ledy hnuly.Hlavně že to dělají dle Machovce....všichni...,to je důležité ...HNUS.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz