Názory k článku

Jak hlasovat v komunálních volbách

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:20.09. 08:10
Titulek:Zabraňte zničení orné půdy V trativodechodpovědět
Nevolte ty, co chtějí zničit úrodnou zemědělskou půdu a zahrádky za Kojetickým potokem!!!

Na facebooku R. Kroužeckého proběhla diskuze na téma: výstavba V trativodech. Pozemek město koupilo od pana Lobkowicze a okamžitě začalo propagovat individuální výstavbu na kvalitní zemědělské půdě za Kojetickým potokem. Někdo v diskuzi tvrdil, že se musí stavět domy, protože jsou cennější než půda. OMYL!!!! Totální! Půda bude čím dál cennější, protože se nedá ničím nahradit, protože potraviny potřebujeme k našemu přežití. Město by se nemělo zbavovat půdy jen kvůli kšeftům, které očekávají. Je to krátkozraká politika, asi jako privatizace bytů, které toto vedení města vymyslelo, aby mělo víc zisků. Na facebooku se objevila i připomínka rodáků, kteří upozorňovali na význam slova Trativody. Při přívalovém dešti je nebezpečí, že dojde k záplavám na Kojetickém potoce, nebezpečí, o němž naplaveniny nic netuší.

Diskuze:
Olin Kadlec
"Já to vidím jako dobrý projekt - s jednou komplikací: vím co znamená slovo "trativody" a proč se to tam tak jmenuje. Budete si muset sakra pohlídat, aby developer vyřešil tu vodu. A prodaží to projekt, a asi tedy i byty. Ale pomůže to těm co tam už bydlí a postavili si domy na základovou desku".

Olin Kadlec: (Roman Kroužecký starosta) "OK, ale myslím že to nestačí. Jednou tamtudy zase půjde velká voda. Naši předkové to věděli, proto ji uměle odváděli (odtud Trativody), aby se to pokud možno nezaplavovalo celý, a když, tak nakrátko. Je to totiž původně zúrodněný močál - proto je to tak rovný. Kromě toho - ulice i s převýšením i jen obrubníku je fakticky přehrada. Musí tam být suché propustě - někam. Nejsem stavař, jsem jen bývalý hypotéční a pojišťovací zprostředkovatel, který má pro tohle "voči", protože to nejednou řešil. To je věc projektu, aby jednou lidi na město neřvali."

O.K.:(Roman Kroužecký starosta) No právě ta rovina je nebezpečná. Kdyby tam byl spád, tak je to řešitelný snadno.
Myslím že meteorologové by mohli namodelovat extrémní déšť v povodí potoka. A ta voda se vám tam zastaví. A zaplaví co může.

Jiřina Zemanová: "Řekla bych, že Povodí se řídí tím, co se stalo v posledních x letech, ale nemá historické místní zkušenosti a nedává si tyhle informace do spojitosti, bohužel. Všechny mokřady z minulosti by se měly obnovit za jakoukoliv cenu abychom tu v budoucnu dokázali udržet vodu! Ta bude jednou ( do 20-ti let) strategickou surovinou!"

O.K.: "všechny mokřady za jakoukoli cenu" - to je zase přitažený za pačesy.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:20.09. 08:11
Titulek:Zabraňte zničení orné půdy V trativodechodpovědět
Bude stačit, když to udělaj tam kde to jde a má to význam. Naší předkové zúrodňovali zemi po staletí. Nebudeme ji vracet tam, kde byla když byly Čechy řídce obydleny.
Všechno může mít cenu: voda, půda, i města, protože to všechno nutně potřebujeme."

O.K.: "Já jsem tam hodně chodil a pamatuji jednou, jak tam stál za deště ten majitel posledního domu (jak tam stříhali psy) s lopatou a snažil obnovit starou strouhu a přikázat vodě aby mu uhnula mimo zahradu. Ale to nebylo nic mimořádného, jen trvalý déšť.
Ale nejde o to,kdy byla povodeň zrovna na kojetickém potoce, jde o to, jak se chová voda, když jí spadne mnoho na km2 na libovolném povodí takového potoka kdekoli. Oni odborníci z povodí budou asi dost chytří než abych jim radil. Jde jen o to, aby se jim dostalo pozornosti."

Zdeněk Hnátek: "Tento příspěvek jsem před volbami nepochopil. Netatovice, panelákové město a jinak to nebude. Určitě lidi bude zajímat, že se kus přírody zabetonuje a vznikne "chlouba" ještě s relaxační zónou. Jedna zóna už je u Labe, která je katastrofální. Takové jako "vlk se nažral a koza zůstala celá".

Olin Kadlec:Je tam pole, pane. To není příroda.
A nezabetonuje se. Postaví se tam kus města. To je víc než pole.

Moje poznámka: Největší nesmysl, jaký se v diskuzi objevil: Ple není příroda????? Kus města je prý víc než pole!!!!!! To jsou naprosté nesmysly.

Anna Spěváčková: Proboha, lidé, nevolte ty, kteří nás chtějí připravit o bohatství, které se nedá obnovit! O vodu, o půdu!!!! Město musí být soběstačné, jinak zde nepřežijeme. Nevolte ty, kdo chtějí zastavět Trativody.

Jaroslav Netušil: "Starosta řeší jen svoje, ale nevidí, že mnohým lidem v okolních bytech sníží hodnotu jejich bytů. Byt s výhledem na přírodu má jinou hodnotu. On tam nebydlí, tak proč by ho to zajímalo. Můj hlas nedostane nikdo, kdo bude plánovat v trativodech obdobnou výstavbu. Je to na Vás, chcete/nechcete můj hlas."

Diskuze ještě pokračuje, ale starosta neslyší na argumenty. Zisk je zisk a přes to vlak nejede.
Jméno:Jaroslav
Datum:20.09. 09:26
Titulek:Výzva před volbamiodpovědět
Běžte volit, ale nevolte ODS, ani Speciál Neratovice, je to zakuklený Minářův Milion chvilek pro demokracii, nevolte Mrzílkové Neratovice jinak ani Misi s tajemníkem Svobodou, ani Kroužeckého Společně pro Neratovice co visí na každém rohu. Co se vyklube z Šandovy Budoucnosti pro Neratovice, nevím. Zbývá SPD a Komunisti. Volil bych SPD.

Nenechte rozhodování o věcech veřejných přenechat těm, kdo za tragické omyly nikdy nezaplatí svou vlastní kůží.
Jméno:Jana
Datum:20.09. 13:51
Titulek:co se děje ve městěodpovědět
Kroužecký běhá po Neratovicích s letáky pro svou stranu a hází je do schránek. Chce být zase starosta, přece jen kde by si přišel na takovou sumu peněz s minimem práce. Vzpomeňte si, jak řídil (břídil) zasedání zastupitelstva, co zpackal, jak pomohl zprivatizovat domy a hlavně dům s lékaři. Chce v tom pokračovat. Nebudou peníze na opravy, zadluží se naše děti i vnoučata.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.09. 08:45
Titulek:Proč jít k volbám....odpovědět
Vzpomeňte na to, jak koalice Neratovice jinak, Společně pro Neratovice, ODS a Volba pro Neratovice (Štěrba) ignorovala protesty občanů z Lobkovic proti přístavišti u louky V Lobkovicích, jak stejná koalice kašlala na přání zahrádkářů zachovat zahrádky za Billou, Penny a části Na Výsluní, jak starosta Kroužecký spolu s Lencem a Mrzílkovou znevažovali požadavky občanů zachování zelených ploch místo parkovišť, jak tytéž osoby s podporou dalších členů koalice zprivatizovali dům s lékaři a zasloužili se o odchod pediatrů, jak starosta ponižoval občany, kteří upozorňovali na špatnou práci radnice, jak lidem vypínal mikrofon, jak si na radnici za zády občanů a bez jejich vědomí vybrali investice, které by jim přinášeli zisky...a hlavně jak vedení města nadřadilo zájmy cizího státu nad potřeby a zájmy vlastního obyvatelstva, což se nikdy kromě protektorátu nestalo. Chcete, aby se to ještě čtyři roky opakovalo? Aby město vydalo nejméně 500 milionů za kulturák jen kvůli úředníkům, aby seděli v přízemí a stejně bude radnice rozdělena, aby v rámci jakési revitalizace byla zničena zeleň na náměstí a velká vodní plocha kašny, která ochlazuje prostor, aby byl zničen další lesík u nádraží, aby se opět nikdo z vedení města nenaslouchal lidem ...

Ne? Tak běžte k volbách a už nevolte ty, co na vás zírají na každém rohu ulic. Kolik to asi stálo a proč se zase cpou do vedení města, co od toho očekávají?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.09. 10:29
Titulek:Volte SPD, křížkujte 2 - A. Spěváčkovouodpovědět
Politické usnesení SPD:

Předseda vlády Fiala zbaběle odmítl televizní debatu s opozičními lídry a zneužil
mimořádný projev. Občané platí kvůli vládě za energie několikanásobně více, než by
museli.
V neděli 18. září, tedy pět dnů před volbami, pronesl premiér Petr Fiala (ODS) v hlavním
sledovacím čase mimořádný projev, který byl současně přenášený na všech hlavních
televizních kanálech a také v Českém rozhlase. V té době se měl přitom účastnit dlouhodobě
plánované předvolební superdebaty na TV Prima s předsedy obou opozičních stran, mj. s
předsedou hnutí SPD Tomiem Okamurou, což ale zbaběle odmítl. Jeho mimořádný projev,
který se týkal kroků vlády v energetické krizi, považuje hnutí SPD za zneužití funkce premiéra
se snahou o ovlivnění výsledků blížících se komunálních a senátních voleb. V jeho projevu
nezaznělo nic mimořádného, kromě toho, že vláda energetickou krizi a zdražování mimořádně
nezvládá. Za úspěch vlády nelze považovat zastropování ceny energií na 6 Kč za 1 kWh silové
elektřiny, kdy včetně dalších poplatků za ni budou koncoví odběratelé platit za 1 kWh celkově
v rozmezí mezi 9 až 11 Kč (podle distributora a dodavatele), když ji přitom vyrábíme za 50
haléřů. Podobně je to s plynem. Cena 3 Kč za kWh je ve skutečnosti 32 Kč za m3 plynu,
přičemž například Maďarsko má plyn na úrovni 6 Kč za m3, tedy více než 5x levněji, než ho
tzv. zastropovala současná vláda, která nehájí zájmy našich spotřebitelů, naši republiku dále
zadlužuje, a měla by proto podat demisi.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:22.09. 07:27
Titulek:Volby do senátu na Mělnickuodpovědět
Koho nevolit a koho volit:

Mělník č. 28:

Nejobskurnější kandidát Šarapatka… tři Zdrávasy a dva Otčenáše. Nevolit!!! Nevolit ani Holečka, nevolit Smotlachovou. Tady máte Noveskýho – experta přes energetiku. Mluvil na Václaváku a má podporu i SPD. Alespoň bude v senátu někdo, kdo těm arogantním nedoukům vysvětlí, proč mají tmu a zimu.

Jméno:Doktor
Datum:22.09. 12:07
Titulek:dotazodpovědět
Vážená paní Spěváčková, a můžeme se rozhodnout sami koho budeme volit?
Jméno:Roberto
Datum:22.09. 13:46
Titulek:.odpovědět
Hlavně nikde nevolit nikoho ze spolku primitivních debilů.to bohatě stačí
Jméno:Dr. Novák
Datum:23.09. 08:26
Titulek:smazat!odpovědět
Dobrý den, paní magistro,
to tu necháte urážet vlastní stranu? Copak nevidíte tu nechutnou narážku Spolek Primitivních Debilů? SPD? Prosím příspěvek nechutně napadající skupinu lidí pro jejich politickou příslušnost smazat.
Děkuji pěkně.
Dr. Novák
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.09. 11:32
Titulek:je to hlupákodpovědět
Kašlu na něj...
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:22.09. 17:34
Titulek:starosta dělal kampaň a Mise pomalovala odpovědět
chodníky.

Na chodnících po Neratovicích jsou nastříkané názvy volební kandidátky MISE k tomu nějaký blábol. Všude kam šlápnete. Je to nějaká trvanlivá sprejerská barva. Proboha, to je povoleno? Co si to dovolují? Nic takového vyhláška nepovoluje a nepočítá se s tím. Jen co bude po volbách, zašlu dotaz podle zákona č. 106, kolik zaplatilo město za zábor veřejných prostranství!!!! Stojany s fotkami a plakáty a nastříkané chodníky. Oni už opravdu nevědí co dělat, aby se dostali na radnici.

U trojky školy poletoval Kroužecký v obleku s plackou na hrudi, zastavoval lidi, hlavně mladé, ti nevědí nic o místní politice a cpal jim program. Samý úsměv, lichotky a titi ňuňuňu. Měli se ho zeptat, jak mohl souhlasit s privatizací doktorů a dokonce to navrhl. Kde a jak sežene pediatry???? A co poliklinika. Když tam bude tržní nájemné (pokud se vůbec postaví) doktoři tam nebudou chtít jít?????
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.09. 07:40
Titulek:pro voličkuodpovědět
Nechápu, proč přispíváte na nerátky, když se vám na mé práci nic nelíbí. Máte přece možnost diskutovat na městských stránkách....že ne? A proč ne? To by ale mělo být, ne?. Jak je možné, že koalice složená z Neratovice jinak, ODS, Společně pro Neratovice a Volby pro město jejichž tváře nás nyní pronásledují po celém městě, za svá volební období nic takového nezařídila? Zdá se, že lidé z koalice chtějí mermomocí znovu vládnout (a to ještě zapomínám na vesmírnou Misi, po jejichž malůvkách šlapeme). Proč není na webu města diskuze? Že má město facebook? Ale to je slabá útěcha pro lidi, kteří facebook nemají nebo nemají ani počítač či s ním neumí. Jak je možné, že starosta neumožnil vytvořit informační kanály pro všechny vrstvy obyvatel, jak mu nařizuje zákon o obcích? Jak je možné, že obyvatelé neměli možnost se zapojit do rozhodování a vše se tutlalo na radnici za zavřenými dveřmi? Proč starosta nebyl schopen toto změnit? Nyní lítá po městě a chytá lidi, aby ho volili. Nedej bože. Vy si asi nekladete tyto otázky. Asi ne.
Jméno:J.K.
Datum:23.09. 11:17
Titulek:Dnes jim to ukažte - nevolte pětikolkuodpovědět
I když je zakamuflovaná pod jinými názvy.

Je to rok, co USA vyhrožovaly Německu, že za každou cenu zamezí spuštěno NordStream2 a to i za cenu poškození. To ještě nebyla válka na ukrajinsko-ruská. A tehdy už stoupaly ceny elektřiny, ještě před válkou ukrajinsko-ruská a naši spoluobčané se museli rychle vypořádat s krachem distribučních společností. A teď nás fiala a jeho kamarila vyzývají k šetření, zbytečné. Násobně ceny energií a jimi podmíněné zdražování všeho o desítky procent nutí všechny k úsporám. Hněv vyvolávají jejich hraběcí rady. Tak už se chováme desítky let. Hněv vyvolává svádět to na válku. Tak krátkou paměť nemáme. Hněv vyvolává důvody zdražování. Není způsobené zvýšenými náklady na výrobu a distribuci, ale uměle vytvořenému nedostatkovém u hospodářství, které umožňuje výrobcům a prodejcům zisky v řádu stovek i tisíce procent. O toto se desítky let snažili ekologové a v součinnosti s korporáty se jim to "konečně" podařilo, korunovali to OZE a greendealem, útlumem jediné čisté energie - jaderné. Hněv vyvolává i fialovo vládní řešení, tedy početná díra v rozpočtu vyvolává zastropovanim cen pro zákazníky, ale nikoli pro výrobce a distributory.
Jméno:ona
Datum:23.09. 15:28
Titulek:volička jeodpovědět
Stádní ovce,ať si jde za svýma.Na její názory typu IQ šumící trávy není nikdo zvědav.Přibrat může ještě Hmyzuzdarovou.
Jméno:volička
Datum:24.09. 16:23
Titulek:pro ONUodpovědět
a je to tady- svobodná reakce a vlastní svobodný názor se opětně MAŽE!! Jinak díky za titul! a jaké IQ je Vaše osůbko? Pěkný zapšklý večer pro Vás a Vám podobným!
Jméno:Míša
Datum:24.09. 13:55
Titulek:kupčení s hlasyodpovědět
Tak je to tady,v severních okresech-Krupka,Jirkov,atd se prý kupčilo s hlasy.Za pětistovku a pak že to nejde!!A co u nás,poctivost nade vše??!!
Jméno:Alice
Datum:04.10. 13:55
Titulek:Volbyodpovědět
No a máme rozhodnuto. Nová koalice je venku trosku jste se spletla ale chápu ze v tomhle bordelu stane se. Právě se potvrdila trojkoalice Krouzecky, speciál a Šanda v tuto chvilku podepisovana na radnici. Bůh ochraňuj toto město. Velká škoda ze jste se (SPD) nesnazili o spolupráci vy, mohli jsme být za vodou. Nevadí za 4 roky se zase o to s vami pani Spevackova pokusime.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:04.10. 19:04
Titulek:Koalice? Vážně?odpovědět
Jste si tím jistá? Myslím tou koalicí. Mě se to nějak nezdá. Není pravda, že jsme se nepokusili o spolupráci, to je lež, jednali jsme s mnoha subjekty, ale narazili jsme na averzi, tedy odpor z jejich strany vůči hnutí SPD, neboť prý jsme extrémistická strana. Co jsou potom Piráti...a ODS se svou minulostí...
Jméno:Honza
Datum:05.10. 05:17
Titulek: mno přesně!!odpovědět
Jeden za 18 a další bez 2 za 20,ale cítí se za hvězdy.To...mYluju!!Hlavně občane dej hlas a pak u zadnice nás máš.
Jméno:Petr
Datum:05.10. 06:05
Titulek:blábol od Aliceodpovědět
Takový blábol s tou koalicí. Nechápu proč to děláte. Kdyby jste vystoupila z anonymity, tak bych pochopil, že se chcete zviditelnit. Ale takto? Jak jsem si ověřil ze tří různých zdrojů, tak žádná koalice neexistuje. Stále se jedná. Hlavní slovo má starosta Kroužecký a jeho lidé. Ti se rozhodnou s kým chtějí vést město a koho k sobě přizvou. A je to zcela logické. Jsou vítězi voleb.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.10. 18:41
Titulek:město bude dál chátrat a upadat, pokud odpovědět
ho budou vést tytéž osoby.

Bohužel, nemohu s vámi souhlasit. Zakládání koalic je nešvar místních rádobypolitičků, kteří si nevidí ani na špičku nosu a myslí si o sobě, že snědli všechnu moudrost. Ve skutečnosti jsou malicherní a zakomplexovaní. Zakládání koalic přebírají z vysoké politiky se všemi nešvary. Chtějí si tím dodat na důležitosti. Jsou města, kde nejsou koalice, ale všichni spolupracují, jeden s druhým. Vítězí návrh, který přinese občanům něco dobrého a nezáleží na tom, KDO jej navrhl, ale CO navrhl. Do rady se volí zástupci všech zúčastněných volebních stran, aby každá strana byla dostatečně informována o správě města a mohla zasáhnout v případě, že není vše v pořádku. Tomu se říká spolupráce a jen takový systém nese své plody. Tady se vše tutlá za zavřenými dveřmi, i ty zatracené koalice. To zase vznikne squadra, která prosadí pouze své nápady a nikomu nedovolí je zpochybnit.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz