Názory k článku

Zelené plochy jsou ohoblovány místy až do kořenů.

Jméno:Marta Doubravová
Datum:06.06. 16:59
Titulek:Drahá paní,odpovědět
mluvíte mi z duše. Bojuji s úřady ohledně likvidace zeleně celá léta, ať bydlím, kde bydlím. Držím Vám palce v boji s větrnými mlýny.
Můj příspěvek jistě není podnětný, jak mě nabádá pod tlačítkem Odeslat automat, chci Vám jen vyjádřit podporu, to přece člověka potěší. :)
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:06.06. 20:35
Titulek:děkujiodpovědět
Děkuji Vám za podporu; povzbudí v okamžiku, kdy dělám co mohu, abych přesvědčila úřednici na radnici, že se dá příroda opravdu účinně chránit. Ale musí se při tom myslet a vnímat přírodu všemi smysly. A to oni neumí. Nemají k ní vztah. Jenže, bohužel, je to zatím marné. Nad úřednicí Jelínkovou drží ochrannou ruku tajemník - jeho úředníci jsou přece ti nejlepší, starosta předstírá, že všemu rozumí...Před nedávnem byly drasticky ořezány stromy u domu vedle Tesca, jeden javor už začíná prosychat ... paní Jelínková na radnici asi neví, že když se odříznou větve, že současně odumře i příslušné množství kořenů, které přestanou zásobovat strom. Řekne se maličkost, ale z maličkostí jsou závažné věci. U dvojky školy byly při hloubení výkopu poškozeny a odřezány kořeny břízy, výkop nebyl doposud zaházen, asi aby strom uschnul a mohl být pokácen, to víte cena dřeva roste a kdo ví, jestli bude v zimě čím topit. Ona paní Jelínková s tím má zkušenosti. U dětského hřiště za ulicí 28. října samovolně vyrostl mladý ořešák, byl podřezán, protože rostl v kontaktu s plotem. Oni nikdy neviděli strom, kvůli kterému bylo pletivo částečně odstraněno, aby mohl kmen tloustnout. Znovu obrazil, je úžasně životaschopný, tak čekám, kdy ho zase odříznou. Dětem by poskytoval stín na hřišti a za pár let by i rodil. Mě fascinuje, jak úředníci, místo aby vyrazili do terénu a kontrolovali, co je potřeba napravit, opravit nebo vylepšit, sedí u zeleného stolu a čekají, až jim někdo něco nahlásí a ani to není záruka, že to bude napraveno.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz