Názory k článku

Čeká nás masakr?

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:28.12. 09:51
Titulek:bože, bože...odpovědět
Je k smíchu přísné opatření pana Válka nařizující, že místo šesti osob mají u stolu sedět čtyři. A bude po epidemii. :-)))
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:04.01. 08:25
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
Včera dne 3.1. bylo v ČR 9 333 nově nakažených osob. Proč ten vzrůst? Začalo se testovat ve školách antigenními testy, je to i důsledek vánočních dýchánků a společných pobytů. Silvestr se teprve projeví. Pan ministr by mohl poprosit obyvatele, aby měli zakrytý nos, je to teď zcela obvyklé a bez toho je ochrana NA NIC!!! V Nera ke 3.1. bylo aktualně celkem 201 nakažených.
Jméno:Vaše
Datum:04.01. 09:15
Titulek:chytrost nade všeodpovědět
Pokud toužíte zpět vdechovat látky a aerosoly,které by běžně do těla neměly přicházet,tak si tak konejte,ale neřiďte druhým.Neochrání ani božská vakcína a IV.,V. a další její dávka.Jen zmírní průběh Covidu.Neznáme ani složení,testaci a další.Vedlejších účinků musí mít mnoho,spousta lidí lituje i první dávky.Páč MY jsme těmi pokusnými králíky!!!Vemte si skafandr,běžte do lesa objímat stromy,sbírat žížaly a nás lidi nechte na pokoji i s vládou.Chce to jen čas než pravda výjde napovrch,lidi nejsou blbý.
Jméno:očkovaný
Datum:04.01. 21:46
Titulek:Lidi blbý jsou, zvlášť někteříodpovědět
Celý civilizovaný svět uznává respirátory jako jeden ze základních prostředků ochrany, ale pár dementů, kteří ale jsou hodně slyšet nám vnucuje opak. Je třeba zastavit agresivní řvoucí menšiny, které nás ohrožují.
Jméno:Karel
Datum:06.01. 15:24
Titulek:příjde natoodpovědět
Kteří jsou těmi "blbými".Stačí sledovat.Až si půjdeme pro čip pod kůži bude už pozdě.Nazdar.
Jméno:Jarda
Datum:06.01. 18:37
Titulek:co???odpovědět
Čip pod kůži? To jako že nám ho vpraví při očkování? To je přece totální nesmysl.
Jméno:očkovaný
Datum:07.01. 09:26
Titulek:Kteří ?odpovědět
To jste nám právě předvedl.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:05.01. 08:01
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
Včera 4.1.2022 bylo nově v CR 10 162 nakažených. V Nera k 4.1. celkem aktuálně 208 nakažených.
Stoupají nám počty asi jako hladiny řek dlouhotrvajících deštích.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:05.01. 08:06
Titulek:opravaodpovědět
10 169.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:06.01. 13:23
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
Včera 5.1.2022 bylo v ČR 7 377 nově nakažených. V Nera k 5.1. bylo aktuálně 201 nakažených.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:07.01. 08:47
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
Počet nově nakažených v CR dne 6.1.2022: 6 641. V Praze a Brně převládá omikron. V Nera je aktuálně nakažených 213 osob.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:08.01. 12:47
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
Počet nově nakažených v CR dne 7.1.2022: 6 666. V Praze a Brně převládá omikron. V Nera je aktuálně nakažených 176 osob.
Jméno:Milan
Datum:09.01. 18:41
Titulek:... já se vám divím paní Spěváčková ...odpovědět
... že raději nepočítáte ptáčky u krmítek pod svými okny. Že Vás neustále baví tady psát kolik nemocných je tady v Nera a šířit tak státní propagandu. Každý člověk, který chce tak si ty informace najde sám. Kovid tu je a bude a my se s ním jen musíme naučit žít. To že tady budeme děsit lidi počty nemocných stále dokola nám nikomu nepomůže.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:09.01. 20:28
Titulek:mýlíte se....odpovědět
Pod mými okny žádná krmítka nejsou. Co mě baví nebo nebaví, vy nemůžete ovlivnit. Jsem dospělá a řídím se zdravým rozumem. Jak víte, že každý člověk si najde tyto informace sám? Divil byste se, kolik lidí neumí hledat třeba v jízdních řádech, o internetu ani nemluvě. Kolik lidí nerozumí psanému textu a nedovede pochopit jeho obsah. 20% z určitého etnika je negramotných, statistika v tomto směru hovoří jasně. Klidně se divte, já se zase divím vám, že se tím zabýváte. Jako bychom neměli jiné starosti....
Jméno:xy
Datum:13.01. 16:15
Titulek:Opravduodpovědět
jsem šťastná, že nám zde názorně ukazujete, že jste rozumná, že umíte hledat v jízdních řádech, na internetu. Že rozumíte psanému textu a že dovedete pochopit i jeho obsah. A to jste už žena zralého věku. Bravo
Jméno:
Datum:13.01. 22:16
Titulek:Opravduodpovědět
nezapomínejte, že toto jsou stránky, které "SI" platí pí Spěváčková ze svého důchodu, takže "si zde může názorně ukazovat" co uzná za vhodné. Howgh.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:09.01. 20:43
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
Počet nově nakažených v CR dne 8.1.2022: 3 955. V Nera je aktuálně nakažených 168 osob.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:10.01. 20:16
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
Počet nově nakažených v CR dne 9.1.2022: 2 761. V Nera je aktuálně nakažených 160 osob.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:11.01. 20:37
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
Počet nově nakažených v ČR dne 10.1.2022: 7 336. V Nera je aktuálně nakažených 162 osob.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:12.01. 08:20
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
Počet nově nakažených 11.1.2022 v ČR: 12 366. Stoupá to. V Nera aktuálně celkem 200.
Nějaký přibržděný tvor sem psal, proč sleduji počty, prý si to každý najde. Nenajde. Někdo neví, kde a jak najde příslušná čísla nebo má jiné problémy. V mé věkové kategorii je jich hodně. Tady to má chronologicky a přehledně seřazené. Ještě tam psal, že podporuji jakousi státní propagandu. Zřejmě má dojem, že covid neexistuje a je to výmysl minulé i současné vlády. To jsou nesmysly. Ví ten dotyčný kolik lidí zemřelo na covid jen tady na sídlišti a okolí? Zlenošelé vedení města na to kašle, hlavně aby měli stálý příjem do pokladniček.
Jméno:Petr Kolář
Datum:13.01. 05:52
Titulek:Početodpovědět
Kolik lidí zemřelo na covid na sídlišti prosím?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:13.01. 08:22
Titulek:počet nakažených v ČR a v Nera stoupáodpovědět
Počet nově nakažených v ČR dne 13.1.2022: 11 452. V Nera je aktuálně nakažených 220 osob. Epidemie se rozbíhá.

Pro tazatele o počtu zemřelých na sídlišti (nevím, jak budete definovat sídliště): podejte si žádost na hygienu podle zákona č. 106/1999 Sb.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:14.01. 08:28
Titulek:omyl v datech, zkontrolujte si jeodpovědět
Počet nově nakažených v ČR dne 13.1.2022: 11 675. V Nera je aktuálně nakažených 232 osob. Epidemie se stále rozbíhá.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:15.01. 17:29
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
Počet nově nakažených v ČR dne 14.1.2022: 13 159. V Nera je aktuálně nakažených 232 osob.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:16.01. 19:20
Titulek:počet nakažených v ČRodpovědět
Počet nově nakažených v ČR ze dne (sobota) 15.1.2022: 9 210.

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:18.01. 11:48
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
Počet nově nakažených 17.1.2022 v ČR: 20 270 osob. V Nera je aktuálně k 17.1. 315 nakažených. Převládá omikron.
Jméno:Ludvajs
Datum:18.01. 20:08
Titulek:omikronodpovědět
Omikronu drzime pesti, at populaci prosvisti co nejdriv a bude klid.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.01. 14:56
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
Počet nově nakažených 18.1.2022 v ČR: 28 469 !! osob. V Nera je aktuálně k 18.1. 372 nakažených.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:20.01. 08:29
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
Počet nově nakažených dne 19.1.2022 bylo 25 989 případů covidu. Nejrychleji se nákaza šíří v Praze.

V Nera bylo dne 19.1. celkem 460 nakažených osob. Roste to. Není se co divit. Plné autobusy do Prahy a na Mělník hlavně studentů, hlava na hlavě, roušky pod nosem, někdy ani to ne.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:20.01. 20:53
Titulek:+odpovědět
Ještě je nutné přičíst tzv. reinfekce, čili opakované infekce covidem. K 19.1. je to 4 689 nových případů.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.01. 09:29
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
Počet nově nakažených dne 20.1.2022 bylo 30 538 případů covidu. Z toho 3 631 případů opakovaných nákaz. V nera je aktuálně 526 nakažených. Pořádně to roste.

A co na to naše radnice? Coby. Na webu města zveřejňuje různé odkazy a kdo má počítač, umí s ním (a dobře vidí), se možná prokliká na nějaké informace. Kolik je v Nera pozitivních jsem nenašla. Už při jarní vlně jsem upozorňovala vedení, že v mnohých městech mají informační desky a na nich velmi výrazně a DOBŘE čitelné letáky se všemi potřebnými výzvami, informacemi a kontakty. Běžné je použití městského rozhlasu. Ten ale my nemáme, jen systém VISA/VOX napojený na Spolanu. Je prý určen pro mimořádné situace. Ta nastala při jarní vlně, kdy město nechalo pro povzbuzení obyvatel zahrát píseň "Není nutno, není nutno", z níž měla jistě radost ta chudší část obyvatel, když slyšela, že nemít prachy nevadí...což se naší radnice samozřejmě netýká...ti mají svoje jisté.


Ve spojitosti s rozhlasem mě fascinuje varování Japonců v roce 2011 na pobřeží sirénami a mluveným slovem před blížícím se tsunami. My na městský rozhlas nemáme zřejmě peníze, ty máme na blbiny. Třeba na likvidaci opravitelných ohrad na kontejnery nebo na výstavbu parkovacího domu pro plechové miláčky, když by stačilo zavést rezidentní parkování a bylo by po problému.Naše radnice se vyznačuje urputností při hájení investic vymyšlených za zavřenými dveřmi...
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:22.01. 08:14
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
Dne 21.1.2022 bylo v ČR nově nakažených 29 673 osob, z toho 3 076 opakovaně infikovaných.
V Nera je celkem k 21.1. 525 nakažených osob.

Ptali se mě lidé, kde najdou údaje o počtu nakažených v Nera. Tady je adresa:

https://www.seznamzpravy.c z/clanek/unikatni-mapa-vse ch-obci-v-cesku-kde-se-pra ve-ted-siri-koronavirus-12 4624

Ovšem, tak jako během celé koronavirové epidemie, ti, co nemají počítač, neumí s ním nebo na něj nevidí, většinou staří lidé, nemají možnost se k těmto informacím dostat. Dnes už ani dvě rozhlasové stanice, které mám naladěné, počty nakažených v ČR nehlásily. Obec o ničem neinformuje přístupnou formou. Ale to už je stejné několik let, nejhůř za starostky Mrzílkové a starosty Kroužeckého. Ti na lidi zvysoka kašlou. Na podzim jsou komunální volby. Spousta lidí opět nepůjde volit, protože jsou naštvaní a vykašlou se na volby. Kamarádi, straníci, developeři a jejich rodiny to nahází těm, co tam nyní jsou, a pak se budou všichni divit, kdo zase vládne městu.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.01. 09:10
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
Dne 22.1.2022 bylo v ČR nově nakažených 20 569 osob, z toho 2 235 opakovaně infikovaných.
V Nera je celkem k 21.1.....547 nakažených osob.
V Neratovicích počet infikovaných stále stoupá. Ani se nedivím. V jedné hospodě velký nápis, že vstup pouze pro očkované, ale žádná kontrola. Kdo přišel, byl obsloužen. Na vratech zimáku podmínka respirátor na obličeji, myslím, že jsem jej měla jako jediná. Aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Ten zimní stadion je vůbec kapitola sama pro sebe. Má jej pronajatý Chabada za korunu, veškeré opravy ale jsou na městě. A to ještě dostává slušné dotace. Vnitřek nic moc, spíš nevábný, další prostory ? Ví bůh.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:24.01. 08:34
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
Dne 23.1.2022 (neděle, málo se testuje) bylo v ČR nově nakažených 16 434 osob, z toho 3 545 opakovaně infikovaných.
V Nera je celkem k 21.1.....430 nakažených osob.

Nedivím se, když ani státní úředník nedodržuje nařízení svého úřadu ani vlády. Na radnici visí cedule, že bez respirátoru je vstup zakázán. Jdu po schodech (pro rejpaly - samozřejmě s nasazeným respirátorem) a kdo to proti mě utíká po schodech BEZ zakrytého obličeje? Pan tajemník městského úřadu pan ing. Svoboda. Jak mě spatřil, přetáhl si šálu nebo svetr přes ústa. No a pak se divte, že jsme tam, kde jsme...Možná mě bude zase žalovat pro poškození dobrého jména o 50 000, jako před cca čtyřmi lety...je to tvrzení proti tvrzení, ale třeba se najdou nějací svědci...
Jméno:Hanka
Datum:25.01. 08:21
Titulek:respirátorodpovědět
Ani mě to neudivuje, že nemá úředník respirátor, běžte se podívat do domu pro seniory DKE !!!! Byla jsem tam navštívit tchána. U recepce mě zkontrolovali zda mám očkování či test + respirátor, ale ani jedna ze sester co jsem tam potkala, ať už na chodbě či pokoji neměla respirátor. Na dotaz proč ho nemá, když pracuje mezi těmi nezranitelnějšími mi bohužel neodpověděla.Smutné.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.01. 08:43
Titulek:anoodpovědět
Máte pravdu. Na zasedání zastupitelstva v prosinci tajemník nemá respirátor. Můžete se o tom přesvědčit na:

http://bitest.videostream. sk/neratovice/archiv/20211 208/index.html

Bohužel, ani zastupitel Vebr nemá zakrytý nos a nikdo po něm nevyžadoval, aby to napravil.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:25.01. 08:37
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
Dne 24.1.2022 bylo v ČR nově nakažených 33 545 osob, z toho 3 195 opakovaně infikovaných.

Dle nery.obce.cz v Neratovicích 24.1. bylo 108 nově pozitivních, pozitivních za 14 dní: 676 osob.

Ještě poznámka k předcházejícímu příspěvku: ty cedule visí na radnici na vstupních dveřích, takže platí pro celý vnitřní prostor radnice.


Jméno:Anna Spěváčková
Datum:26.01. 08:56
Titulek:počet nakažených v ČR, v Nera a poznámkaodpovědět
Dne 24.1.2022 bylo v ČR nově nakažených 42 073 osob, z toho 2 459 opakovaně infikovaných.

V Nera je aktuálně infikovaných 541 osob.

Podle zpráv v tisku má omikron tři subvarianty: BA.1, BA.2 a BA.3. Údajně v Dánsku se velmi šíří BA.2. To víte, viry. Stále mutují a nikdo netuší, jak se která varianta projeví. Ví to pouze skrček Válek, já, já, já, jenom já...Hlavně když ta s vyvalenýma očima prohlásila, že oni (tj. nynější koalice) ví, jak si poradí s covidem. Ano, to je ta, co radila Maďarům, aby vyhnali Orbána. Kdyby blbost kvetla, máme naši zem pokrytou květy. Ach bože, co jsi nám seslal. Ne, bůh za to nemůže. Nechápu, kdo je mohl volit.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:27.01. 08:22
Titulek:počet nakažených v ČRodpovědět
Rekord! Dne 26.1.2022 bylo v ČR nově nakažených 54 685 osob, z toho 4 945 opakovaně infikovaných.

Počty v Nera nejsou aktualizovány.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:27.01. 11:20
Titulek:doplněníodpovědět
Už to tam naskočilo. Dne 26.1. bylo 715 nakažených osob.
Mimochodem, někteří epidemiologové tvrdí, že pět dní karantény pana Válka je málo, nakažení mohou být silně infekční i šestý den.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:28.01. 08:13
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
Dne 27.1.2022 bylo v ČR nově nakažených 50 988 osob, z toho 16 248 (!) opakovaně infikovaných.

V Nera je 653 nakažených osob, podle jiného zdroje pozitivních za 14 dní je 746 infikovaných osob. V každém případě to jsou rekordní čísla, která tady dosud nebyla.

Kritice podrobili odborníci zkrácenou karanténu:
"Zkrácení izolace lidí pozitivně testovaných na covid-19 na pět dní se setkává s kritikou některých odborníků. Podle ředitele brněnské laboratoře Elisabeth Pharmacon Omara Šerého se bude mutace omikron kvůli kratší lhůtě šířit mnohem více. Podle lékaře Mariána Hajdúcha by přitom byla v pořádku, kdyby byla zakončena PCR testem."

Ale ministr zdravotnictví (Já, já, já, jenom já...) a jeho poradci mají jiný názor. Dokonce už vědí, kdy se křivka zlomí a bude se rozvolňovat. Tohle slovo už nesnáším. Adamová Pekarová tvrdila, že si nová garnitura s covidem poradí (na rozdíl od minulé vlády a Babiše!). tak to vidíme, jak si poradila...Místo pokusů o zvládnutí mrtví brouci.
Jméno:Petr
Datum:28.01. 08:27
Titulek:nový pojemodpovědět
Opakovaně infekční=reinfekční..A velký nárůst,který nikde početně na Covid testovacích místech nevnímám.Jezdím městem pravidelně přes Libiš a porovnávám.Fronty stejné nebo menší.Kde se ta čísla berou??Opakovaně infekční jsou převážně očkovaní,bez testování a pak někde v dáli neočkovaní.Něco se nám tu pěkně pos....o.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:28.01. 08:36
Titulek:to nic nevypovídáodpovědět
Kdoví. Ale je fakt, že děti a mládež ve školách padá jak zralé hrušky, učitelé také a tak učí asistenti (zrůdná inkluze!), uklízečky, kuchařky. Podle počtu lidí v Libiši nelze usuzovat na množství testů v celé republice. Asi tak, jako jedna bývalá zastupitelka na moji poznámku, že odcházejí břízy, rozhořčeně odsekla, že u ní na zahradě jsou v pořádku. Stejně tak prosazovala, že je správné ořezávat starší stromy, neboť ONA na své zahradě také ořezává ovocné stromy a nerozlišovala, proč tyhle ano a ostatní ne.
Jméno:Micík
Datum:29.01. 12:20
Titulek:Kde masakr?odpovědět
Prosím vás, už nastal ten masakr nebo ještě ne? Já jen jestli můžu vypnout mrazák ve sklepě kde jsem chtěl skladovat mrtvoly z ulice nebo mám stále držet pohotovost?
Jméno:Kočičák
Datum:29.01. 12:46
Titulek:pro Micíkaodpovědět
Milý Micíku, tvůj pán je sice brilantní vědec, ale při porovnání počtu obětí v Itálii a u nás v zimě roku 2020 si neuvědomil, že v na rozdíl od Itálie jsou naši katolíci vlažní nebo dokonce jako správní Češi kašlou na pána Boha a bez výčitek svědomí se klidně nechávají spálit. Proto u nás máme nadstandardní počet krematorií, které stačily oběti covidu spalovat a mrazící vozy nebyly tolik potřeba. Napsal jsem tolik, protože např. v Ostravě byly potřeba. ale to jsi asi nepostřehl.

https://www.seznamzpravy.c z/clanek/covid-zahltil-kre matorium-v-ostrave-spousti -venkovni-mrazaky-na-mrtve -128704

V Itálii ale jsou zarytí katolíci, ti odmítají pohřeb žehem, a proto, než jim vykopou hrob a pohřbí je, musí být uložení do mrazáků.
Musím tě ale ujistit, že např. V New Yorku byly mrtvoly z první vlny uloženy měsíce v chladicích vozech, než na ně došla řada. Pokud vůbec došla.

https://www.novinky.cz/kor onavirus/clanek/chladici-v ozy-v-new-yorku-ukryvaji-s tovky-obeti-koronaviru-z-j ara-40343342

Micíku, to chce naučit se číst a sledovat zprávy ze světa. Pak budeš lépe informován a budeš hledět s bázní na vzdělané lidi, kterým nesaháš ani po kotníky.
Jméno:Micík
Datum:29.01. 18:13
Titulek:Kočičákuodpovědět
Já vím, já to četl, právě proto držím mrazákovou pohotovost, abych ulevil hrdinům v 1. linii. Pani domácí tady totiž prorokuje masakr ale na ulici žádné mrtvé nepotkávám.
Tak proto jsem se slušně zeptal, jestli teda můžu mrazák zase vypnout. Odkdy mi stupla cena za kWh tak mi tato nezištná pomoc leze moc do důchodu :-(
Jméno:Micík
Datum:29.01. 18:15
Titulek:Páníčekodpovědět
Jo mimochodem to rozcuchané koště mi už týden nenasypalo žrádlo, jenom leží na kanapi, nehýbe se a navíc to tady začína divně smrdět....
Jméno:Ann
Datum:29.01. 12:27
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
28. 1. 2022 bylo 47 220 nových případů covidu-19 v Česku. Reinfekcí bylo z toho 8 004.
V Nera je uveden počet k 28: 1. 2022: 661 infikovaných. Na obce.nery je počet pozitivních za 14 dní 871. Tak si vyberte.

Abych nezapomněla, nějaký maník mi napsal, že je tady na neratkách koronafašizmus. Já přesně nevím, co to má být. Takže prosím o vysvětlení. To víte, já jsem ještě ze staré školy a neznám význam nových slov.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:30.01. 13:43
Titulek:Omyl. Počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
Včera bylo celkem 55 224 infikovaných. Počty se měly sečíst. Co zdroj, to jiný postup.

29. 1. 2022 bylo 21 424 nových případů covidu-19 v Česku. Z toho reinfekcí bylo 3 156. V Nera je uveden počet k 29. 1. 2022: 626 infikovaných. Na obce.nery je počet pozitivních za 14 dní 9OO.
Jméno:Honza
Datum:30.01. 22:01
Titulek:Pískej konecodpovědět
Za 2 týdny bylo pozitivně testováno více než 300.000 lidí a počet případů v nemocnicích je kolem stovky a klesá.

Epidemie skončila, s omikronem se z covidu stala rýma. Mluví o tom i pan profesor Prymula a jiní. Je čas začít žít normálně, bez roušek, covidpasů a šikany neočkovaných
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:31.01. 09:10
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
30. 1. 2022 bylo 27 763 nových případů covidu-19 v Česku. Z toho reinfekcí bylo 3 849 osob. V Nera je uveden počet k 29. 1. 2022: 617 infikovaných. Na obce.nery je počet pozitivních za 14 dní 951.

Včera byl v televizi pořad Co Čech, to politik. Je zajímavé, že pan Prymula otočil - proč asi? Dříve tvrdil, že uvolňovat je možné, až se křivka počtu infikovaných zlomí. Nyní i on propaguje uvolňování, skončení testů a respirátorů. Už ta sestava něco napovídala. My ekologové, nemající ovšem žádnou souvislost s Green Dealem, jsme byli vždy upozorňováni na nutnost předběžné opatrnosti. No, uvidíme. Možná to souvisí s možností válečného konfliktu na Ukrajině, zdravý voják, dobrý voják. Ale to je jenom můj názor, na který má každý právo...Tož krásný den, určitě lepší než ten včerejší, orkánový...
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:31.01. 12:07
Titulek:změna názoru...? nebo pod tlakem?odpovědět
V diskusi se objevily i vyložené nesmysly. Na př. (nevím už, kdo to tvrdil) že roušky nebo respirátory jsou zbytečné, protože lidé je mají špatně nasazené (to je pravda, ale ne všichni, o tom už tady byla řeč) a tou mezerou proletí viry (!) o velkosti nějakých x nanomilimetrů. Jenže viry nelétají jen tak jako prach, ale jsou obsaženy v kapénkách slin, soplů a pod. (Známe přece pojem kapénková infekce). Tyto jsou zachyceny rouškami nebo respirátory. Najednou jsou zbytečné. Lékaři je nosí, zdr. a soc. personál také, tak co tak najednou v TV otočili? To není normální.
Jméno:Tomáš
Datum:31.01. 12:30
Titulek:a co aerosol?odpovědět
Jenže vy jste zapomněla na okamžik, kdy se voda z kapének vypaří a člověk vdechne aerosol s viriony a nakazí se. Pak už roušky ani respirátory nepomohou, pokud nejsou řádně utěsněné
V zimě se tomu děje rychleji, málo se větrá a nákaza postupuje. V uzavřením autobuse se od jednoho infikovaného mohou nakazit všichni.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:31.01. 09:41
Titulek:Lojzoviodpovědět
Padat hlavy? To jste přehnal.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:31.01. 18:47
Titulek:Akce bez roušek v kulturáku odpovědět
V kulturáku byla dnes zahájena výstava místních fotografů za přítomnosti spousty, většinou VIP, lidí. Přesto, že u vchodu do SD trůní velká cedule, oznamující, že uvnitř budovy musí mít lidé ochranu úst a nosu a musí předložit certifikát dokladující očkování nebo prodělaný covid, ani starosta Kroužecký, ani ředitel SD Petr Svoboda (neplést s stejnojmennou osobou tajemníka městského úřadu) ani další účastníci vernisáže roušku ani respirátor neměli. Odstupy - ani náhodou. Naopak velké objímání, smích, halas. Hudba, zpěv, občerstvení. K čemu jsou nařízení vlády, když je nedodržuje ani vedení obce a jeho spojenci.

Nařízení vlády k 31.1.2022:

https://www.vlada.cz/cz/ep idemie-koronaviru/dulezite -informace/mimoradna-a-och ranna-opatreni-_-co-aktual ne-plati-180234/#ochrana_d ychacich_cest_nove

P.S.: Určitě se ptáte, zda jsem měla roušku? Ano, pokud jsem nekonzumovala občerstvení. Nerada bych rušila slavnostní atmosféru kručením v břiše. :-)))
Jméno:J.
Datum:31.01. 21:03
Titulek:Njnodpovědět
Papalášů a morálně flexibilních lidí se opatření přeci netýkají.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:01.02. 09:46
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
V pondělí 31.1.2022 bylo v ČR 29 514 nově infikovaných a 5 073 reinfekcí (opakovaně nakažených). V Nera 661 nakažených, za posledních 14 dní 908 nakažených.

Počkejte, dojde na moje slova: přestane se testovat, aby stát ušetřil, pak už nikdo nebude vědět, kdo má covid a statistika už nebude k ničemu.. (K šetření: stát ušetří na snížení slev na dopravu, chce prosadit propuštění státních zaměstnanců-budou to úředníci? Asi těžko, spíš policisté, učitelé, hasiči, kdo ví...), jenže: bude se muset proplácet odstupné a možná i podpora v nezaměstnanosti a pak ty úspory budou minimální. Ale aby se šetřilo v nejvyšších patrech, k tomu nedojde. Neuskuteční se ani progresivní daň pro bohaté ani konec přelévání zisků nadnárodních a obchodních korporací do ciziny. Však uvidíte...nejsem ekonom, jen čerpám z toho, co mohu dohledat.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:02.02. 06:24
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
To tu ještě nebylo. Počet nakažených v ČR 1. února: +66 970 osob. V Nera infikovaných za 14 dní 841 osob.
Jméno:Anna Spěváčková, zastupitelka za SPD <spevackova@seznam.cz>
Datum:03.02. 08:49
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
V pondělí 2.2.2022 bylo v ČR 50 674 nově infikovaných a 7 367 reinfekcí (opakovaně nakažených). V Nera 665 nakažených, za posledních 14 dní 906 nakažených.

Vláda rozhodla, že se od 18. února NEBUDE testovat ve školách a ve firmách. Tak se to dělá. Počet nakažených rapidně klesne a vláda se bude bít v prsa, jak si poradila s covidem, přesně tak, jak prohlásila ta s vykulenýma očima. Kdyby to udělal Babiš, to by bylo řečí. Ale ti nám ještě ukážou, zač je toho loket. Konec výrazných slev v dopravě pro seniory a studenty, 150 na dálnici, aby se víc lidí pozabíjelo a dál...se uvidí...
Jméno:Milča
Datum:03.02. 09:00
Titulek:souhlasímodpovědět
Z diskuze na psu:
Na vrcholu vlny Omikron, kdy opět stoupá počet hospitalizavaných a počet obětí, se antiwax vydají slavit svobodu. Bary budou praskat ve švech a pivo poteče proudem. Fialova vláda a ODS do toho naprosto chladnokrevně hodila ty, které tato země potřebuje nyní nejvíce. Zdravotníky...
Tak to přesně je. A plyne z toho ještě jedno poučení: odmitejme, protestujme, nevolme ty, kteří apelují na ochranu veřejného zdraví, ochrany klimatu, vyrovnaného rozpočtu, zakazuji provoz vašich aut, kamen, krbů, žárovek, vysavačů a nakonec dají přednost pár uřvancům na náměstí, energošmejdům a burzovním spekulantům s plynem a elektřinou.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:03.02. 11:30
Titulek:Teď opravdu nerozvolňujte!odpovědět
Rozhovor Britských listů 465 se známým imunologem
Václavem Hořejším.

Potíž je, že případy vážných hospitalizací vznikají až dva až tři týdny po nákaze a nynější počet nákaz daleko převyšuje počet nákaz ještě v nedávné minulosti. Proto by bylo záhodno pár týdnů s rozvolňováním počkat.


přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz