Názory k článku

Sekat či nesekat?

Jméno:Ekonom
Datum:21.08. 12:53
Titulek:Souhkasodpovědět
No ale řešení je na snadě. Osobně bych nechal zrekultivovat vsechny travnate plocgy minimalne kolem náměstí a vybrana mista na sídlištích. Co to znamená? Vybagrovat a navezt novou hlinu, zabudovat automaticke zalévání ( vody je ji dost na privadeci z Labe) zasazet hristni kvalitni travnik, sekat jednou spise trikrat za 14 dni.
Lide budou spokojeni a město se priblizi ke standardu velkych měst. Na zbylich plochách může rusti lucni kvítí pro ostatni vyznavače teto byliny.
Jméno:Ekonom
Datum:21.08. 12:54
Titulek:Souhlasodpovědět
Ruka ujela, samozřejmě pro rypaky je správně zasét.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.08. 19:15
Titulek:nesouhkasodpovědět
Díra od granátu Neratovice chce dohnat a dokonce předehnat velká města. Stačí k tomu, dle ekonoma (pánbůh nás před nimi opatruj!), vybudovat intenzivní sterilní trávníky bez jediného živáčka. Jak jednoduché! Nevadí, že nemáme jedinou pohotovost, nemáme trhy, chybí nám dům s pečovatelskou službou, doktoři nám postupně mizí v dálavách, město je mrtvé, informovanost obyvatelstva nulová a jeho vedení místo solidní vize vymýšlí kraviny...Narodila jsem se a žila delší dobu v opravdu velkém historickém městě a musím politovat pana ekonoma...
Jméno:Důchodce
Datum:22.08. 05:27
Titulek:Saturnin by to lépe nenapsalodpovědět
Ekonom zapomněl upozornit čtenáře těchto stránek že to myslí jako fór. Pana ekonoma zdravím a doporučuji natřít trávu nazeleno.
Jméno:Iljic
Datum:22.08. 05:45
Titulek:To koukamodpovědět
Koukam ze dle vas je tedy lepší zarust a brodit se bůhví čím, hlavně že moucha a cmelak budou mit pre.
Jméno:Jitka
Datum:25.08. 16:11
Titulek:Vás zajímá trávaodpovědět
Ale čím se tu brodíme doopravdy,co nás obklopuje-špína,smrad,exkr ementy psů i lidí,neshrabané listí na podzim a další je Vám patrně jedno.Nu což,čistota nade vše,řekla babka a kopla cosi hnědé (ho..o) pod postel.A takto tu uvažuje spousta lidí.Už se nedivím,že jsou Neratovice takovou smrdutou stokou.A bude to ještě horší.Lidi zajímá jen vlastní práh a mamon.
Jméno:Jirka
Datum:26.08. 06:30
Titulek:a na vše tu jeodpovědět
P.Spěváčková.Aby nám vše vyřídila,zjistila,ale také aby za vše dostala vynadáno.Je to pohodlné,stále slyším:zeptej se...Sp...,běž za Sp....ou,to zjistí Sp...á...
Ne,vážně,takhle to tu chodí..Lidi si hned najdou důvody kdo za co může a hned vědí kdo co zařídí.Krom jich samotných.Bohužel.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:30.08. 08:47
Titulek:dáváme přírodě na frak....odpovědět
Milý zlatý, až nebudou včely a čmeláci (a hmyz obecně), půjdeme do kytiček. Bohužel, většina lidí je zblblá pocitem pána přírody, který je přesvědčen, že příroda musí vypadat, jak MY chceme. Už to není: poručíme větru dešti, to víme, že nejde. Ale musíme ji ovlivnit, uklidit, změnit, nedej bože dát jí volnou ruku, aby si dělala, co se jí zlíbí.
Jméno:Miloš
Datum:21.08. 19:31
Titulek:něco si nastudujteodpovědět
Krajina umí neuvěřitelné věci, stačí nechat ji být a možná sem tam trochu pošťouchnout.

Kousek za obcí máme bývalý opukový lom. Po letech samozřejmě zarostlý kde čím. Pánové, co tomu rozumějí, nám tvrdí, že ještě lepší to bude, když část dna u zvětralé pískovcové/opukové stěny vyklučíme, protože pak - náletová dráha - se tam bude velice líbit břehulím: https://www.stoplusjednick a.cz/brehule-ricni-okridle ni-kopaci-hnede-sipy-ricni ch-brehu.

Obecní louky stačilo přestat sekat "na ježka", vymyslet (nechat si poradit) kdy a co sekat (nejvýš, co sekačka dokáže a nikdy ne celou louku najednou) a věřte nevěřte - už druhý rok poté to tam kvete jak zjednané a motýlů a jiných hmyzáků se nedopočítáš. Onehdy tam byl na návštěvě pan profesor z Brna a slzel nad nějakým šídlem, které prý znal jenom z knížek. Náklady se blíží nule, jedině že si jistí aktivní občané stěžovali, že se jako obec o ty louky nestaráme, tak tu byla velká inspekce ze státní ochrany kdoví čeho a ke zklamání stěžujících konstatovala, že takhle se to má dělat.
Jméno:Honza
Datum:23.09. 11:21
Titulek:už druhý denodpovědět
Se plouží "specialisté"z FCC Výsluním a Benešovkou a svými fukary a strunovkami "udržují" zeleň..To je opravdu zábava je sledovat.Vše prokládají pauzami na kouření,posedávají a pak najednou hrrrr.Tráva lítá vzduchem,cestami,rámus,cha os,ožvejkané trávníky...Někde nechají i kopky,pořádně neshrabou a už jdou dál.Je to marné.Je to marné.Je to marné..
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.09. 14:51
Titulek:včely nemají krmení pro plododpovědět
Vše posekané do mrtě. Včely nemají čím krmit plod, nemají pyl, který sbírají z květů. Nikde nezbyly žádná kytičky, vše je posekané. Seká se podle pokynů správce zeleně paní Jelínkové z odboru ŽP městského úřadu. Začínám mít dojem, že je něco prohnilého ve státě dánském. Buď tomu dáma nerozumí nebo se jedná o nějakou domluvu v obojí prospěch. FCC si seká jak chce a na oplátku ji nikdo nekontroluje. Můžete si to vykládat jak chcete. Samozřejmě se nejedná o nějakou korupci nebo finanční výhody. To ani náhodou.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:13.10. 12:34
Titulek:proč se nyní seká? odpovědět
Je polovina října, očekáváme další mrazy, pravděpodobně i sněžení, a FCC stále seká. Staří praktici říkali, že na zimu má mít trávník kožíšek, čili už nesekat a ponechat vyšší porosty. V současné době je trend pro přezimování hmyzu nechat část porostu zcela BEZ sekání. Např. uprostřed každé plochy je možné ponechat nepravidelný ovál neposekaných rostlin. Jenže na odboru životního prostředí je správkyně zeleně, která zřejmě nemá dostatečné znalosti o potřebách hmyzu a údržbě zelených ploch s ohledem na jejich vývoj. Zatím se projevila pouze tím, že byly odstraněny keře a to nejen rozrostlé jehličnaté, ale i listnaté a nahrazeny trvalkami, které nikdo neudržuje. Nechala odstranit popínavý loubinec (velká zelená listová plocha, na květech potrava opylovačů - včel, čmeláků, pestřenek, brouků, motýlů a pod. a bobule vyhledávané ptáky, hlavně kosy, kterých viditelně ubývá) na gabionech (drátěné klece s kameny uvnitř) a místo něj byl vysazen plamének neboli klematis. Řiďoučký, popínavý, špatně rostoucí keřík, většina buď zmizela nebo uschla. Gabiony zůstaly holé a ve vedrech kumulují teplo a vyzařují jej v noci do okolí.
Jméno:Hana
Datum:14.10. 16:05
Titulek:místo sekáníodpovědět
By se mohli věnovat popadanému listí,hlavně na chodních.K ránu to namrzne a to je pak malý krůček k uklouznutí a úrazu.Ale to tu nikoho nezajímá a tak se jistě tradičně budeme brodit v tom svinčíku.
Jméno:Jana
Datum:24.11. 05:59
Titulek:úklid listíodpovědět
V Praze ale i v Líbeznicích vídám z busu denně lidi ve vestách při úklidu města a obce.Tady??Bída.Teď se rozhodli uklidit listí,fukary a vysavačem.V Praze se pohybují lidé s hráběmi,košťaty,ale tady to nejde.Jak by město vypadalo lépe,kdyby rozhejbali ty "dříče" vypasené na Kojetické,v Učku a dalších lokalitách!!Občas potkám někoho s pytlem,jak nabodává papírky,ale to je spíš přežitek.Nevím,kde je problém??
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:24.11. 18:38
Titulek:nic nebude jinak...odpovědět
Problém je ve vedení města. Tj. rada včetně vedení města není ochotná něco měnit, zřejmé ví proč.
Jméno:Petr
Datum:25.11. 05:18
Titulek:je to takodpovědět
Něco si už neratovští vrabčáci cvrlikají na střechách.
Jméno:Patrik
Datum:25.11. 11:21
Titulek:jasné, ne?odpovědět
Nemusejí si cvrlikat, stačí si spočítat, že 1+1 jsou dvě. Čím víc tam, tím víc sem.
Jméno:Hanka
Datum:25.11. 12:46
Titulek:mno je odpovědět
To tady na pytel,každý spoléhá jen na p.Spěváčkovou,že půjde s kůží na trh,ve finále si každý stejnak jen ..kopne.Jedněm je to jedno,nepořádek a špína je kolem nich běžně,takže je to nerozhodí ani venku.Další mlčí,aby si vedení nedejbože nerozhodili,tak čemu se divit.Přes tohle vlak nejezdí.
Jméno:Jindra
Datum:16.01. 09:32
Titulek:město stáleodpovědět
Není uklizeno od listí a dalšího.Jsou místa (např vnitroblok naproti 3.ZŠ,učko za starými obchody,Benešovka parkoviště...aj)kde ještě nebylo sáhnuto a hromady listí se kopí všude,podél cest,kontejnerového stání..Takhle se tu uklízí"Takovou hnusotu nemaj ani v Chánově,max.ty byty vybydlený.
Jméno:Ivča
Datum:17.01. 10:19
Titulek:město stáleodpovědět
Uklízet se nemusí, asi čekali na vítr - dočkali se
Jméno:Filda
Datum:18.01. 05:45
Titulek:jj,doslovaodpovědět
Ekologické fukary.
Jméno:Honza
Datum:18.01. 11:50
Titulek:je to marný,je to marnýodpovědět
Dnes jsem šel městem křížem krážem,po včerejší smršti všude spadané větve a větvičky,na záhonech,trávě i na cestách.A nějaká akce???No comment.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz