Názory k článku

Bezručovka neboli ulice P. Bezruče

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:22.08. 16:53
Titulek:náhradní výsadbaodpovědět
V rozhodnutí o povolení kácení dvou dřevin - keřů ptačího zobu a pámelníků bílého je navržena náhradní výsadba čtyř kusů stromů vybraných z následujících druhů - javor, bříza, borovice lesní. Nedopatřením neobdržel Spolek občanů Neratovic toto rozhodnutí, ve kterém byla uložena náhradní výsadba. Z toho důvodu jsem pokazovala na to, že odbor životního prostředí nenavrhl žádnou náhradní výsadbu. Přesto považuji náhradní výsadbu čtyř stromů za nedostatečnou. Chybí keře. Původně byl celý prostor lemován živým plotem a ten zde bude chybět. Je to stejná situace jako v Kostomlatských sadech, kde byly bez náhrady vyřezány živé ploty, ačkoliv park (dá-li se tak nazvat) je ze všech čtyřech stran obklopen silnicemi. Byly vykáceny i vitální stromy, byla odstraněna i velmi cenná rozrostlá hlošina úzkolistá, zdroj pylu a nektaru pro všechny druhy opylovačů.
Jméno:Jitka
Datum:25.08. 16:14
Titulek:ano,chce toodpovědět
Inspekci životního prostředí nebo nám tu vytváří měsíční pustinu plnou betonu a asfaltu,která nebude k žití.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:30.09. 10:18
Titulek:Kostomlatská pustinaodpovědět
Včera jsem jí prošla. Pořád stejné, spíš horší a horší. Širokánská neschůdná vyprahlá cesta s kamínky, pomalu schnoucí nově vysazené stromy, žloutnoucí tráva na místě bývalých asfaltových cest, dlouhá dvojlavice s dvěma ožraly a spoustou vajgů...najednou vyjely dvě hasičské vozy a řítily se do zatáčky, tu projely smykem a veškerý prach se navalil do toho, co nelze vyslovit. Ty živé ploty měla svůj význam, halt město nechalo volnou ruku Řehákové z Dřís, a tak to tam vypadá jak to vypadá. Zhotovitelská firma v době úprav vezla na vozíku vzrostlý jehličnan s balem, prý bude vysazen u úřadu; můžete jej hledat, nebudete úspěšní. Strom byl zřejmě určen někomu jako dar nebo odměna.
Jméno:Petr
Datum:30.09. 04:23
Titulek:vypadá to tamodpovědět
Děsně,ty kotce pro parking.Ta auta budou parkovat pomalu lidem pod okny.Tam,kde dříve byly záhony,keře a zeleň.A ty chodníky také křivé jak turecká šavle.Ale proč se divím,stará známá firma.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz