Názory k článku

Zastupitelé podnítili svolání veřejného zasedání kvůli pomoci Jižní Moravy zasažené tornádem, bude se konat 14. července 2021

Jméno:Jirka
Datum:08.07. 04:34
Titulek:tak to joodpovědět
Než se k něčemu rozhoupou,dávno budou mít moravští vše postaveno a zregenerováno.Nojoo,to nejsou akcičky s developery a podnikately,kde tečou penízky jiným směrem. Tady se hraje jinak.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:08.07. 10:23
Titulek:hovor se starostouodpovědět
Včera jsem hovořila se starostou Kroužeckým, mimo jiné mi vyčetl, že jsem se "pasovala co by odborník na zeleň", to zní pěkně. Prohlásil, že oni mají opravdové odborníky. Netuším, kdo to je. Tak mu budu muset předložit svou studijní a ochranářskou historii. Mimochodem, starosta má v kompetenci životní prostředí, ačkoliv studoval buď strojárnu nebo stavárnu, uvádí střídavě obě dvě možnosti. To má s životním prostředím společného asi jako s navigací parníku. Ještě mi vyčetl, že jsem zveřejnila SMSky, které jsem si s ním vyměnila jako zastupitelka se starostou ohledně pomoci Jižní Moravě. Prý byly soukromé. Tož já už nevím. Starosta i zastupitelka jsou přece veřejné funkce a korespondence mezi nimi, pokud se opravdu netýká soukromí a to se netýkala, není tajná. Boj s větrnými mlýny má větší šanci na úspěch.
Jméno:Jitka
Datum:08.07. 13:43
Titulek:od nějodpovědět
To sedí.Já ačkoliv jsem v zeleni laik poznám práci odborníka.To,co nám tu radnice se svými odborníky předvádí je sporné.Hlavně ti "odborníci" z FCC to je také kapitola sama o sobě.Vždycky mi to připomíná příběhy z Večerníčků o Patu a Matovi.
Tak to jstesi dovolila asi dost,zveřejnit lidem,jak se věci mají.Myslím,že i sami vědí jak to na radnici chodí.Prostě Nera stokrát jinak a po Kocourkovsku.
Jméno:Pavla Kuchařová <pavlakuk1@seznam.cz>
Datum:09.07. 08:39
Titulek:odborník nejsem, ale ...odpovědět
Ptám se, kolik si za svůj život zasadila a kolik pokácela stromů? Já mám malý pozemek a pokácela jsem přibližně tolik stromů, kolik jsem zasadila. Některé stromy už byly 100 let staré a nebezpečné, chtěla jsem zachránit staré jabloně, které stále rodí výborná jablka. Některé nově zasazené stromy se neujaly. Prostě koloběh, který po celý život sleduji na svém pozemku. Na světě je to stejné. Prosím jen krátkou odpověď na mou otázku.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:09.07. 10:49
Titulek:zpověď nebo výslech?odpovědět
Jestli to bylo, Pavlo, na mě, pak ti bohužel nemohu odpovědět přesně. Vysadila jsem všechny stromy a keře u domu na Skalkách u č. 950 a Na Výsluní u č. 1309, většinu vegetace (velké stromy pomáhal sázet školník Jinoch) u trojky školy, část vegetace u dvojky školy. Tyto stromy byly součástí veřejného prostoru a nebyla to moje soukromá záležitost na vlastní zahrádce, kterou zde ty předkládáš. Ještě bych mohla přidat lesní brigády výsadby smrčků v rámci studie na SVVŠ v Olomouci v Nízkém Jeseníku, těch byly stovky. Tak teď nevím, zda budu vzata na milost či ne. Zkus se ještě zeptat pana starosty, jak je možné, že se svým vzděláním má na starosti životní prostředí.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.07. 08:09
Titulek:odpověď Pavle Kuchařovéodpovědět
Milá Pavlo, už před lety, kdy Tě, chemika, do komise pro životní prostředí dosadila paní Mrzílková, jsi měla problém s veřejnou zelení. Máš zkušenosti pouze s ovocnými dřevinami na své zahrádce, ty vyžadují jinou péči než tzv. okrasná zeleň. Ovocné dřeviny jsou pěstovány pro užitek a tomu se podřizuje péče o ně. Ořezávají se podle určitých pravidel a kácejí se ve chvíli, kdy přestane plodit (ačkoliv moudří zahrádkáři si ponechávají na zahradách i staré jedince, kteří poskytují stín, úkryt pro ptáky a místo pro vývoj hmyzu). Stejné klapky na očích mají i lesáci (viz Ing. Marek, který se podepsal na poničení lesíku Mládežnická a Kostomlatského sadů), ti zase aplikují na okrasné dřeviny své znalosti ohledně péče o hospodářský les, jehož hlavní funkcí je produkce dříví. Stromy musí být rovné a v určité vzdálenosti od sebe a další a další pravidla...Takže, milá Pavlo, tak to je.
Jméno:Pavla Kuchařová <pavlakuk1@seznam.cz>
Datum:09.07. 08:43
Titulek:otázka odpovědět
Odpovídala jsem paní Spěváčkové, se kterou si tykám. Příspěvek se zařadil jinam.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:08.07. 15:55
Titulek:Je v tom háček...odpovědět
Obávám se, že radnice vymyslela fintu, jak pomoc neschválit. Požadavek zněl, aby zasedání začalo v 19. 00, jelikož někteří zastupitelé nemohou dříve. Ale město svolalo zasedání na 16.00 hod. V 19.00 je vždy prostor pro vystoupení občanů, kteří by se mohli zapojit do diskuze o tom, kam směřovat peníze. Mohou sice promluvit ke KAŽDÉMU bodu programu, ale jen tři minuty a k projednávanému bodu. Ve vystoupení občanů mají 5 minut k dispozici a libovolné téma. Nechci být podezíravá, ale bohužel, už jsem se setkala s mnoha podrazy ze strany vedení města. Může to být nedbalost vypovídající o neschopnosti.
Jméno:Marek
Datum:10.07. 20:18
Titulek:já to vidím stejně odpovědět
Souhlasím s vámi. Už vidím, jak starosta prohlásí že je 16. hodin, zastupitelstvo není usnášeníschopné a zasedání ukončí. Je to skvělá taktika, jak splnit požadavek zastupitelů a nic neschválit. K čemu nějaká pomoc, když je tady tolik zájemců o peníze?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:17.08. 11:38
Titulek:protinávrhodpovědět
Na svém webu se student, člen ODS, Petr Vrána zmiňuje, že protinávrh se zvýšenou částkou 750 000,- Kč finanční pomoci Jižní Moravě podal člen ODS Tomáš Hrodek. Pan Vrána ale neví, že mu právo podat protinávrh přenechala opozice vzhledem k tomu, že pan Hrodek byl o víkendu na jižní Moravě jako dobrovolník a viděl tu hrůzu po tornádu na vlastní oči.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz