Názory k článku

Proč jsem byla proti tomu, aby spol. KOUPÁK, zast. J. Bartošem, bylo odpuštěno nájemné za hospodu z důvodu COVIDU-19

Jméno:Hanka
Datum:21.06. 04:36
Titulek:souhlasodpovědět
Vystihla jste to přesně.kam bychom s tímhle přístupem došli??!Bohužel se něco takového děje však na některých pracovištích.zaměstnavatel si lustruje politické zaměření zaměstnanců a dle toho s nimi jedná a odměňuje je.Spousta věcí se dá sehnat na soc.sítích,další donesou za určitých výhod patolízálkové.V některých firmách je to prý jak za komárů.Ti,co informují jsou na tom finančně lépe než ti co vytváří hodnoty.Stačí že tu máme diskriminaci naruby.
Jméno:BT
Datum:22.06. 07:18
Titulek:Ještě že mají rozumodpovědět
Jedině dobře, že Váš návrh nebyl podpořen. V době Covidu bylo znemožněno určitým skupinám lidí podnikat, fungovat.. Zatímco jiní si pěkně napakovali kapsy.. Do nadnárodního řetězce jste si na nákup dojít mohla, no ne? Všichni tihle lidé z něčeho žít museli a musí. Ano, jejich vyjádření nesouhlasu s nařízeními a postupy, které byly do značné míry chaotické až nesmyslné, mohlo působit velmi tvrdě. Nicméně všichni tito lidé byli najednou bez jistých příjmů a pomoc státu byla dost nejistá záležitost. Vaše snaha o zamítnutí jejich žádosti na základě jejich názoru je stejná, jako "údajné" neobsloužení lidí, kteří schvalovali likvidační nařízení...
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.06. 07:31
Titulek:zdraví lidí musí být na prvním místě...odpovědět
Asi byste jinak uvažovala, kdyby vám zemřel někdo z rodin nebo vám blízkých. Nevím, proč uzavřeli malé obchůdky, možná vláda uvažovala tak, že je lepší, aby si lidé nakoupili na jednom místě než aby se courali po obchodech. nebo to byl opravdu tlak nadnárodních korporací, které mají velkou moc. Nevím. V každém případě bylo nutné omezit kontakty a ty byly v hospodách a pod. masivní. Myslím, mnoho že hospod a restaurací je nadbytečných, jejich kvalita je mizerná a budou muset zkrachovat, to je přece ten vysněný zákon trhu, ne? Je známo, že právě v hospodách panoval nešvar minimálního příjmu a zbytek na ruku, porušování zákoníku práce a jiné vymyšlenosti, aby majitel ušetřil na personálu. Nabízí se spousta volných míst jinde, práce je. Kvalitní kuchař si místo v pohostinství najde vždy. Pokud se týká chaotických rozhodnutí, jinde na tom byli stejně. Vir byl nevyzpytatelný a nikdo neví, jak se bude chovat. A do toho ještě kafrala opozice, která zpochybňovala nemoc, roušky, rozhodování vlády a Babiše, nakonec vidíte co udělal Koupák, vydírat lidi? To je přece skandál, člověk čestný a mravní s rozhodnutím nájemců nemůže souhlasit a divím se, že to zastupitelé nezamítli. Asi jsou tam také nějaké vazby...Podnikatelé neměli příjmy a ztratili zaměstnání? Vždyť stát jim pomohl, ne? Nakonec, když tisíce horníků zůstaly na dlažbě, dostali podporu v nezaměstnanosti a nikdo se už nezajímal, jak přežijí.

(Tučně:)Znovu opakuji, že vydírat lidi tím, že je neobslouží, pokud nepodepíší petici, je neomluvitelné. Já osobně bych s nimi vypověděla smlouvu.

Nový nájemce by měl otevřít okno do koupaliště a pomohl by tak zlepšit kvalitu zařízení. Kdysi to tak bylo. Mimochodem, povídá se po městě, že provozovatelé letního koupaliště má jakési problémy, snad prý personální. Víte o tom někdo něco? My jako zastupitelé nevíme nic. K nám se něco donese a to je vše.
Jméno:Nera
Datum:23.06. 13:12
Titulek:Podporaodpovědět
O tom, zda nějaký podnik zanikne nebo bude fungovat nechte prosím rozhodovat lidi, kteří zařízení buď navštíví nebo ne.. Nikoliv to, jestli má Pepa větší vatu než Milan a tak byl schopný přežít zásah "vyšší moci" v podobě chaotické vlády a nuceného uzavření o 3 měsíce déle..

Chtít někomu zaříznout žádost o odpuštění části nájemného (nebo dokonce chtít vypovědět smlouvu o pronájmu), kvůli vyjádření jejich nesouhlasu a názoru, je trochu zpátečnické a omezené..

Jsem rád, že fungují dál a mou podporu měli i po celou dobu Covidivých opatření a nikdy jsem se tam s neobsloužením nesetkal. A když vidím, jak to tam teď žije o víkendy, tak si myslím, že to většinu lidí rozhodně nepohoršilo ;) Nejlepší hospůdka v Nera :)
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.06. 14:08
Titulek:plete hrušky s jablkyodpovědět
Co to povídáte? To není vyjádření nesouhlasu a názoru, to je JASNĚ a ZŘETELNÉ odmítnutí obsloužit zákazníky, které mohli mít, kdyby nebyli zabednění. Že žádní zákazníci nebyli? Kolik z nich se otočilo a odešlo, když si přečetlo výzvu nájemců? Nevíte. Kolik si jich přečetlo a šířilo to dál? Nevíte. Jen podporujte nemravy. Patříte k nim. Prvorepublikoví hospodští by jim nabili čuňu, já si na ně ještě dobře pamatuji. "Náš zákazník, náš pán, bylo jejich heslo."
Jméno:Bob
Datum:24.06. 05:14
Titulek:to je drzostodpovědět
A stát (město)by jim to měl ještě doplatit??!Tady v Kocourkově možná,nevím jak jinde.Takhle své zákazníky vydírat!Fuj!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:24.06. 07:13
Titulek:co vy na to? odpovědět
Kdyby si dali na nástěnku prosbu, aby zákazníci podepsali jejich petici (tučně) PŘI ODCHODU (aby jim neplivli do jídla nebo jim neudělali kafe z lógru, nenalili levnější alkohol atd. - i takové manýry se v "pohostinství" objevují), pak neřeknu ani slovo. Ale: kdyby, kdyby...kdyby měla babička koule, byl by to dědeček. Jen mě zarazilo, jaká je asi mravní úroveň zastupitelů, když nebyli proti? Nebo to nepochopili? Aj to je možné. Tady všude se už považují za normální levárny, lži, podvůdky a podvody, utajování......a dosaďte si tam další podrazy a švindly. Máme v zastupitelstvu ředitele školy, zástupce ředitele, několik učitelů, trenéra...u někoho ani nevím, jaká je jejich profese, nikde není přehled zastupitelů s fotkami, malým životopisem a pod. Čím méně o nich lidé vědí, tím více se cítí chráněni před lidmi...a jejich kritikou. To je taktika naší radnice.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:24.06. 10:31
Titulek:Doplňuji vysvětlení: odpovědět
Na zasedání zastupitelstva města byl projednáván bod 10.6 Žádost o odpuštění nájemného za 1. čtvrtletí 2021 za pronajaté nebytové prostory v čp. z důvodu Covid-19 - restaurace u koupaliště. Jednalo se o odpuštění nájmu ve výši 30 840,- Kč. Výše nájemného je 123 360,-Kč/rok: V případě odpuštění nájemného za celé čtvrtletí by se jednalo o částku 30 840,- Kč, odpuštění ve výši 50% by to bylo 15 420,-Kč. Nepamatuji si, jaká částka byla schválena, až bude zápis a výsledky hlasování, lze si to vyhledat. Já jsem navrhla neschválit žádnou částku, to neprošlo, hlasovala jsme jediná, zbytek mě už nezajímal.
Jméno:Jirka
Datum:24.06. 10:33
Titulek:něco podobnéhoodpovědět
Majitelka olomouckého obchodu zakázala vstup očkovaným proti Covidu...Sííla docela.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz