Názory k článku

Konec lesíku v Mládežnické

Jméno:Pavel
Datum:08.02. 11:57
Titulek:. odpovědět
No už bylo načase konečně to bude aspoň trochu vypadat.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:08.02. 14:26
Titulek:patříte do skupiny lidí...odpovědět
Ano, i to je argument nevzdělanců, kteří nehodnotí věci podle kvality, ale podle vzhledu. Asi tak:"Ta pračka sice nepere, ale je moc krásná."
Jméno:Josef
Datum:08.02. 18:31
Titulek:Vypatlat?odpovědět
Vypatlat? Ano, někteří vypatlanci o faktické likvidaci lesíku rozhodli a někteří další ji kvitují.
Jméno:Jirka Navratil
Datum:09.02. 20:34
Titulek:Jsou za polovinou volebniho obdobi.odpovědět
Tak na to, ze particka kolem Romana Krouzeckyho za rok a pul konci, tak se moc nepredvedli. Spousta planu a za dva a pul roku zlikvidovali akorat Kostomlatskyho sady a dokoncili rozdelanou revitalizaci v Lobkovicich. Poliklinika nikde, kulturak chatra, namesti nikdy nebylo v horsim stavu. Trochu jsem jim ze zacatku vice veril. Jsem optimista, treba za rok a pul jeste prekvapi.
Jméno:Josef
Datum:10.02. 10:15
Titulek: jsem optimistaodpovědět
Ale věřit že parta hic od Hmyzuzdar překvapí něčím pozitivním a užitečným se moc nedá.Vzhledem k tomu,co právě předvádí a jak se chovají.
Jméno:Martin Růžička
Datum:10.02. 20:15
Titulek:Dokončili revitalizaci?odpovědět
Dokončili revitalizaci v Lobkovicích? :)
Určitě nedokončili, protože slíbili, že po skončení uvedou vše do původního stavu a uklidí parkoviště a to stále není?
* parkoviště je špinavé (teď to skryl sníh, který neuklidili a nedá se dostat ke kontejnerům na tříděný odpad), je tam hromada něčeho, pneumatiky a jiný bordel
* jsou tam propadlé kusy silnice, jak tam jezdily těžké náklaďáky a jiná technika
* nejsou udělána napojení bez děr a pod.
- - -
pochopím, když nestihnou okrajové části uklidit v den sněžení, ale nechápu proč to není teď - třetí den?
ráno v úterý jsem vezl děti do školy a přes přechody se nedalo normálně přejít, protože tam pluh nahrnul bariéru sněhu... ručně to uklízeli kolem deváté = maminky s kočárky to rvaly přes haldy sněhu do školky :(
přes bariéry sněhu se nedá bezpečně zajíždět a vyjíždět do parkovacích míst - chápu jsou tam auta a nedá se použít technika, ale to nemá město nikoho kdo mu dluží peníze nebo nemá lidi na veřejně prospěšné práce?
počkáme a ono to roztaje a odteče bez užitku
- - -
Kroužeckému a Míše jsem přestal věřit po mailech po volbách :(
- - -
tři sněhové vločky říkají svá přání kde chtějí spadnou
1. na severním pólu, všude bílo aklid
2. v Alpách, aby mohli lyžaři jezdit
3. v Praze/Neratovicích
ty dvě se ptají proč v Praze?
spadla bych tam a byla bych kalamitou
Jméno:prostě
Datum:11.02. 06:15
Titulek: nezájem...odpovědět
Tady v Nera něco řešit.Chodníky a komunikace jsou neodklizené,zledovatělé,ne bezpečné.Není ani sypáno,občas jen soleno.Zabere to méně práce někde něco nastříkat,rozhodit než odklidit.Kamarádka včera sebou práskla a velké štěstí,že z toho není zlomenina.ÚP kypí nezaměstnanými,včetně těch dlouhodobě "nemohoucích",ale na veřejných pracech nikde nejsou prospěšní.Není vůle či pokyn,který by toto dořešil.Něco je tu špatně.A to hodně dlouho.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:11.02. 09:21
Titulek:Co se stalo....odpovědět
Takže co se tam stalo: Všichni zúčastnění pohlížejí na lesík jako na lesní plantáž, na zdroj dříví. Akát pro ně není přirozená součást lesíka, která je mnohem odolnější než původní borovice, které časem uschnou nebo budou vyvráceny vichřicemi. Pohlížejí na akát jako na nebezpečnou invazivní dřevinu, která musí být odstraněna a soustavně ničena. Nechápou, že podrosty, které jsou pro ně jen nežádoucí nálety, chrání půdu před vysoušením a tvoří úkryt pro ptáky, hmyz a drobné savce. Kvetoucí břečťany a ostružiníky poskytují potravu včelám. Mechy a byliny chrání půdu před vysoušením.

Ale lesík má rozsáhlejší význam. Především ochranný a klimatický - chrání město před emisemi, hlukem a prachem z železniční tratě a přilehlé frekventované komunikace, tlumí klimatické extrémy a ovlivňuje hospodaření s vodou tím, že zadržuje vodu. Je součástí zeleného pásu kolem Spolany, tvoří nárazníkovou zónu v případě výbuchu. Dnes už musíme hovořit v minulém čase.

Největší problém spočívá v tom, že všichni, kdo se zúčastnili rozhodování o osudu lesíku, vycházejí ze znalostí a zvyků minulého století. Neznají nebo ignorují nejnovější vědecké poznatky o vzájemném vztahu rostlin a živočichů v ekosytému, zřejmě nikdy neslyšeli o bezzásahových územích a samovolně se obnovujících lesích s vysokou biodiverzitou. Jak řekla paní Jelínková z OŽP na zasedání zastupitelstva: "Lesík si žil svým životem". A to se neodpouští. Musel být proto "srovnán do latě" podle představ "odborníků". Stabilizované vztahy mezi organizmy byly narušeny a zničeny. Došlo k takové malé místní ekologické a sociální katastrofě, na kterou doplatí obyvatelé města.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:15.02. 18:56
Titulek:Miyawakiho metoda výsadby lesaodpovědět
Některé lesíky nejsou větší než tenisové kurty, přesto přispívají biodiverzitě. Dobrovolníci v Evropě vysazují lesy z rostlin přirozených pro danou lokalitu a pomáhají tak s obnovou půdy i zadržováním vody v přírodě. „Plochy jsou osazeny velmi hustě, aby se podpořila spolupráce mezi jednotlivými druhy,“ vysvětlila pro časopis Actu Toulouse jedna z dobrovolnic francouzské iniciativy Urban Forest. „Lesy jsou důležité nejen pro motýly, ptáky, včely a malé savce, ale také pro lidi, kteří jsou tak blíže přírodě,“ dodali zástupci projektu na svém webu. Les vysazený Miyawakiho metodou roste každý rok minimálně o 1 metr bez chemikálií a syntetických hnojiv.

Význam lesa:
- Lesy zkrášlují půdu a zpříjemňují životní prostředí všem kolem.

-Lesy zlepšují kvalitu ovzduší

-Vegetace snižuje hladinu hluku a reguluje teplotu.

-Půda je lépe chráněna. Eroze a riziko povodní jsou účinně sníženy.

-Lesy poskytují skvělé stanoviště pro biologickou rozmanitost.

-Lesy ukládají značné množství CO&#178;, které již nezůstávají v atmosféře.
Jméno: Gita
Datum:16.02. 05:55
Titulek:dobrý den,odpovědět
Ví se už,kde skončily pokácené borovice z lesíka,resp.u koho??Děkuji.
Jméno:Karel Svoboda
Datum:22.02. 10:11
Titulek:Proč nenechat přírodu pracovat?odpovědět
Vidím to tak, že lesík je veřejně přístupný a město za něj zodpovídá. Proto se dá pochopit, že kvůli bezpečnosti bylo potřeba suché či jinak nebezpečné stromy odstranit. Ale tím by to také mělo skončit, není třeba s nimi likvidovat keře či mladší vzmáhající se stromy různých druhů, které by jednou nevhodné borovice postupně nahradily. Příroda vše sama dokáže rozmanitě osázet, zatímco netrpělivý člověk jí do její činnosti často příliš šlape. Nicméně akáty jsou diskutabilní, ty rozmanitost druhů v přírodě poškozují, vydrží s nimi růst leda černý bez, těm není dobré celý prostor přenechat pro jejich agresivní rozpínání. Ať tu příroda pracuje co nejvíce sama a člověk ať zasahuje jen minimálně a s citem.
Jméno:Vilém
Datum:02.04. 09:56
Titulek:Pro vedení města a správce zeleně..odpovědět
https://www.youtube.com/wa tch?v=jUgp_29hUxM

smažte mezery...
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:12.04. 15:47
Titulek:užitečný břečťan v lesíku - zlikvidovánodpovědět
V lesíku Mládežnická byly podřezány břečťany vinoucí se po kmenech stromů. Důvod? Netuším. Domnívám se, že je to dané osobou projektanta ing. Ivana Marka z Martinova, který je profesí lesák. Tedy dřevorubec. Pohlíží tudíž na stromy jako na zdroje dřeva a na lesík jako na hospodářský les. V něm břečťan nemá co dělat a tudíž byl zlikvidován. Pan Marek asi netuší, že břečťan slouží coby úkryt živočichů, vytváří ptákům vhodné podmínky k hnízdění, pokud kvete poskytuje, včelám a jinému hmyzu potravu, je to léčivka, dělají se z něj léky proti kašli, dělají se z něj masážní gely, má silné protizánětlivé účinky. Zachycuje prach a jedovaté látky, tlumí hluk, zelení zkrášluje holé kmeny stromů a přesto byl zlikvidován za lhostejného přihlížení vedení města (starosta se vyjádřil, že pan Marek ho svým projevem zaujal) a orgánu ochrany přírody - odboru životního prostředí.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:12.04. 17:09
Titulek:zahrada Petra Kellneraodpovědět
https://www.idnes.cz/zprav y/domaci/petr-kellner-ppf- pohreb-posledni-rozlouceni .A210412_141726_domaci_ind r

Podívejte se na zahradu Petra Kellnera. Všude stromy s kmeny zahalenými břečťanem. Čím bohatší komunita, tím více zeleně. V Chánově vegetace není.
Jméno:Honza
Datum:13.04. 04:35
Titulek:jistě,vzdělaní lidé vědíodpovědět
K čemu zeleň slouží,pečují o ni,shromažďují jí kolem sebe,páč vědí že neroste rok,ale roky,desetiletí.Tudíž si ji musí i chránit.Pokud někdo chrání jen své hmotné statky tak je to marné..
Jméno:Jarmila
Datum:13.04. 09:25
Titulek:máte pravduodpovědět
Dřív lidé sázeli stromy pro vnuky. Dnes se vysazuje minimum s ohledem na úbytek dřevin, každý myslí jen na svůj okamžitý prospěch.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz