Názory k článku

3 323 seniorů

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:12.12. 13:25
Titulek:počet mrtvých stoupáodpovědět
Než jsem článek dopsala a byl dán na nerátky, už je zemřelých devět a půl tisíce. Mladým je to celkem jedno, těch se covid příliš netýká, a pokud vymře starší generace, nebudou si zoufalstvím trhat vlasy. Doufají, že na ně zbude víc peněz a teplých pracovních míst. Jedná se hlavně o to, aby nebyly zahlceny nemocnice a možná i krematoria, o tom se moc nemluví.
Jméno:Pepa
Datum:23.12. 04:18
Titulek:? odpovědět
Paní Spevackova, je pravda, že jste na podzim opakovaně žádala, navzdory epidemiologicke situaci, fyzické zasedání zastupitelstva města? Proč?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.12. 09:54
Titulek:kdopak šíří pomluvy????odpovědět
Tento návrh jsem poslala všem zastupitelům včetně starosty před zasedání zastupitelstva. Na zasedání zastupitelstva NEBYL schválen.


Určeno pro veřejné zasedání zastupitelstva města Neratovice, konané dne 9. 12. 2020.

Sepsáno dne 26. 11. 2020 v Neratovicích, posláno elektronickou poštou.

Návrh změn jednacího řádu Zastupitelstva města Neratovice

Důvod předložení:
V jednacím řádu není uvedena možnost obdržet podklady pro zastupitele v tištěné podobě, v jednacím řádu Zastupitelstva není podrobně popsán postup pro elektronické hlasování. Vzhledem k neodhadnutelnému vývoji epidemie koronaviru je třeba se připravit na situaci, kdy části členů zastupitelstva bude nařízena karanténa, ev. onemocněl nebo patří do rizikové skupiny obyvatel a chce chránit své zdraví. Z toho důvodu navrhuji novelizaci a doplnění jednacího řádu o body, které umožní distanční účast zastupitelů...

Článek čl. 6
Účast členů zastupitelstva na zasedání formou videokonference
1) Zastupitelé se mohou v případě, že jim byla nařízena karanténa či z jiného důvodu (onemocnění covidem v domácí péči či příslušností do rizikové skupiny obyvatel) účastnit zasedání zastupitelstva distančně, a to formou videokonference.
2) Na zastupitele účastnící se zasedání zastupitelstva osobně se vztahuje jednací řád zastupitelstva v plném rozsahu, na zastupitele účastnící se zasedání zastupitelstva distančně se tento jednací řád vztahuje tam, kde to povaha věci umožňuje.
3) Účast na zasedání stvrzují zastupitelé přihlášením se do videokonferenční aplikace tak, aby bylo možné jejich ztotožnění prostřednictvím obrazu i zvuku. Potvrzení jejich účasti zaznamená zapisovatel do prezenční listiny.
4) Do rozpravy se zastupitelé hlásí prostřednictvím zápisu požadavku (hlásím se, hlásím se s přednostním právem, technická/faktická poznámka) do textové části aplikace (chat).
5) Předsedající dává slovo řečníkům v pořadí, v jakém se přihlásili do rozpravy, přičemž pořadí určuje textová aplikace (chat), do které budou zaznamenány i požadavky o přihlášení se osobně přítomných zastupitelů. Tento záznam provede osoba řídící zasedání zastupitelstva.
6) Řečník, který není v okamžiku, kdy je mu uděleno slovo, přihlášen ve videokonferenční aplikaci, ztrácí pořadí.
7) Pozměňující, resp. doplňující návrhy zasílá zastupitel elektronicky do textové části aplikace (chat).
8) Hlasování o předložených návrzích se uskutečňuje zvednutím zřetelně čitelné cedule s nápisem „pro“, „proti“, nebo „zdržel se“.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.12. 09:59
Titulek:kdopak šíří pomluvy????odpovědět
9) Na sčítání hlasů a zjišťování výsledků hlasování dozírá osoba řídící zasedání zastupitelstva, která výsledek hlasování veřejně oznámí ihned po jeho zjištění.“

Ještě předtím 22.11. 2020 jsem poslala email všem zastupitelům včetně starosty:

Anna Spevackova
Komu:
marcela.brodilova@seznam.c z, jhornak.cz@gmail.com, tomas.hrodek@email.cz ...a další (18)
Žádost o možnost se vzdáleně připojit

Vážení,

dne 9. prosince 2020 má proběhnout veřejné zasedání městského zastupitelstva. Bude se zde projednávat nejdůležitější dokument města - rozpočet na rok 2021. Není jisté, zda opravdu všichni zastupitelé se budou moci a chtít osobního jednání zúčastnit. Bylo by špatné, kdyby kvůli ochraně svého zdraví byli donuceni se jednání opět nezúčastnit, tak jak už se stalo při říjnovém zasedání zastupitelstva.

Z toho důvodu žádám, aby příslušný orgán připravil variantu, kdy se někteří budou chtít připojit k jednání vzdáleně. Mimo jiné by to znamenalo schválení ad hoc jednacího řádu, který umožní odlišný průběh zasedání a hlasování.

Prosím o sdělení, zda mé (a možná i dalších zastupitelů) žádosti bude vyhověno.

S pozdravem Mgr. Anna Spěváčková, zastupitelka města za SPD.

Na tento email mi starosta a zastupitelé (kromě jednoho) neodpověděl.

Jméno:Míša
Datum:16.12. 10:45
Titulek:dotazodpovědět
Nevíte, jestli město má přehled o počtu osamocených seniorů, kteří nikoho nemají nebo rodina o ně nemá zájem? Děkuji.
Jméno:Renata <rencahot1vseznam.cz>
Datum:04.01. 10:24
Titulek:Seniořiodpovědět
Rodiče 79 a 80let dostali covid (nosí roušku, myjí si ruce) ,asi chytli v obchodě nebo o Vánocích od příbuzných...
Kontaktovala je hyg.stanice ,že jsou kontakty pozitivního na covid, poté dva telefonáty na vyplnění dotazníku ,za 11 dní je nikdo nepřijel otestovat !! matka odvezena synem k odběru , otec otestován doma přes známé... po několika dnech
volána záchranka pro nízký tlak ,pád,omdlévání.. záchranka přijela kupodivu rychle i když operátor říkal počítejte ,že to bude trvat! po kontrole řekli -radši do nemocnice NEDOPORUČUJEME- po týdnu doma bolest zad ,únava -jen ležení ,zase volána záchranka říkali - nevíme kam maminku odvezeme ... po půl hodině telefonování -tak prý na Bulovce na ARO jí vezmou , druhý den telefon na ARO -.. dát osobní věci není možné! ,zítra nebo pozítří ,už tu doufáme nebude a vezmou jí na jiné oddělení-- .Zatím doma otec pololežák parkinson je doma se sestrou v karanténě .Modlíme se aby se nezhoršil.Každý bude jednou starý ,úctu a pomoc si zaslouží!Pevné zdraví je to nejvíc !!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:04.01. 11:39
Titulek:Je covid chřipečka?odpovědět
Mrtví na covid, co vím, v Nera a Libiši: dva muži, staršího věku prodělali covid, zdánlivě bez příznaků, oba nalezeni doma ráno mrtvi. Zřejmě krevní sraženina v cévách čili mozková mrtvice. Další šedesátník na Mělníku po smrti, zdravotníci se vyjádřili, že covid mu "sežral" plíce. Covid totiž není chřipečka, jak se domnívá naše mládež, ale způsobuje nadměrnou srážlivost krve, v plicích znemožňuje dýchání. Dnes v autobuse na Mělník nejde klimatizace (asi tam není), řidič se půl hodiny baví mobilem se stejně cizokrajnou dámou, tož mu to jdu "vysvětlit", řve na mě jako tur, část lidí má nosy z roušky ven, taková rouška je na nic, Jednomu mladíkovi se to snažím objasnit, kouká do prázdna a snaží se mě ignorovat, ale nos má stále venku. Dáma o kus dál nechává malé dítě stát na sedadle, když se jí snažím ozřejmit, že v případě nehody se dítě zabije, už jednou jsem zažila havárii autobusu, když jsme s 369 skončili v příkopu, a ten zážitek nikomu nepřeji, i když se nikomu nic nestalo. Dáma osloví dítě:"Chceš hačat?" Ježíš, to je výchova. Pak se nedivím, že máme široké spektrum mládeže i starších, kteří mají svá lidská práva a nenechají si je vzít a odmítají dodržovat jakákoliv pravidla, dělají jen to, co chtějí. Bez ohledu na druhé. Asi si řeknete, že mám držet ústa a naplést se do ničeho, jenže my, bývalí učitelé jsme blázni, celý život jsme museli být ve střehu, aby se nikomu nic nestalo (to bylo někdy spíš oběma nohama v kriminále) a tak to děláme i nyní, v důchodu. Ale myslím, že Ministr zdravotnictví by měl šířit osvětu v TV i rozhlase, pořád dokola vysvětlovat, k čemu je rouška, jak se šíří koronavir, jaké jsou následky onemocnění... a obce by to měly dělat také. Ne jen sedět na ....a brát peníze.
Jméno:Josef
Datum:04.01. 14:37
Titulek:osvěta,kontrolaodpovědět
A pokuty,jedině to snad lidi přiměje k dodržování.Ale to by museli kontroloři zvednout zadky a vyrazit do ulic.Tady vidíme sotva MP...
Jméno:Renata
Datum:04.01. 13:15
Titulek:senioři a covidodpovědět
Bohužel v mém okolí lidí v práci ,kamarádů a známých zemřelo ve věku 72-85 let 8 lidí
,sedm v nemocnici ,jeden muž doma .Příčina všude uvedeno -s covidem - .Nemoci stáří měli všichni např. cukrovka,vysoký tlak,arytmie ,artroza..atd.
Nejvíce ochrání respirátor 3 , ale přístup seniorů k němu je omezený a špatně se jim s ním dýchá..

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz