Názory k článku

COVID-19 teď udeří s prudkou silou. Co může každý z nás dělat?

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.09. 21:43
Titulek:co nového dnes, 19. 9. odpovědět
Za sobotu přibylo podle poslední aktualizace Ministerstva zdravotnictví zatím 1024 případů onemocnění covid-19. Čísla jsou aktuální k osmnácté hodině dnešního dne.

Místa s nejhorší situací: V Čechách je jich více než na Moravě

Dnešní průběžná data ukazují, že za dnešek přibylo celkem 1024 pozitivně testovaných na onemocnění covid-19.Včera se za stejnou dobu objevilo na webu ministerstva číslo 1074 případů.

Hospitalizovaných jsou zhruba čtyři procenta
Kromě pozitivních případů přibývá i případů vyžadujících návštěvu nemocnice. Ministerstvo zdravotnictví hlásí momentálně 480 hospitalizovaných, nejvíce za celou dobu průběhu epidemie.

To dělá denní nárůst 67 aktuálně hospitalizovaných. Ve většině případů ale nešlo o osoby v těžkém stavu, kterých je momentálně 93.


Jméno:Jirka
Datum:20.09. 06:53
Titulek: včera v TV říkali,odpovědět
Že jsou "stropy" pro testování podezřelých.A já se ptám:kde a jak je zaručena nepřenosnost těch,na které se nedostane??Jaké jsou skutečné hodnoty a čísla,kdo na nich shora sedí a řídí je??!!Myslím,že nebude těžké to zjistit.Vláda a MZ mění pokyny a názory zdá se podle "směru větru"..
Jméno:Honza
Datum:20.09. 07:53
Titulek:Flegrodpovědět
Prohlásil,že Babiš má co největší zájem na promořenosti,patí mu většina laboratoří a diagnostických center.tak co tomu říkáte??
Jméno:volička
Datum:20.09. 13:04
Titulek:Co k tomu dodatodpovědět
žijeme v Čechách, kde se voliči dali koupit koblihami! Je mi z toho všeho hodně smutno, protože se zde mění pokyny častěji, než fusky! Situace se zhoršuje! Andy je jak na kolotoči! On, který měl jít od začátku vzorem, když dostal v TV tolik prostoru, nešel, když už "musel" k moři do karantény! Raději napište, co mu nepatří, čím netečou naše peníze do jeho holdingu? (vlastně jeho manželky, on s ním nemá noc společného). Prostě nás čeká "NOVODOBÁ" důchodvá reforma-děkujeme, ANO!
Jméno:Petr
Datum:21.09. 03:45
Titulek:jistě,to se daloodpovědět
čekat,bude důvod na co vše svalit-zdražování,důchody atd!.Vlády posírají co se dá,před volbami by byli medoví a rozdávají,jen aby voliče utáhli na ...nudli.Ti jim pak za koblihu a sliby budou solit hlasy o 106.Sami velmi dobře placení z našich daní,nenesou žádnou zodpovědnost vůči zadlužování země,následky poneseme všichni,hlavně naši děti.Na ty už v budoucnu ohledně důchodů nezbyde.Proto když vidí,co je čeká za budoucnost od raného věku holdují neřestem-alkohol,cigarety, drogy,aby aspoń na chvíli viděli růžověji...zatímco za socíku se jen tu a tam opili,čuchli k Čikuli,dnes jedou skoro ve všem.a bude ještě hůř,páč příčina nebude odstraněna.Farmakoprůmysl, záchytky,léčebny budou praskat ve švech,lidi nakrmí práškama,aby spali a nic nevyžadovali,páč na péči nebude čas ani lidi.Lidi budou umírat dříve,za daleko nedůstojných podmínek,pryč od svých blízkých.A zadaří-li se,tak nás ještě jako tupé stádo načipují,naočkují aby s námi mohli manipulovat,šmírovat na každém kroku a rozkládat tutozemi ještě více.Ano-líp už bohužel bylo...
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:20.09. 11:59
Titulek:19.9.2020 - 2046 infikovanýchodpovědět
Ale roste počet lidí v nemocnicích ve starší věkové kategorii. Hospitalizovaných je 516 lidí, z toho 94 ve vážném stavu.
Jméno:AnnaSpěváčková
Datum:20.09. 12:06
Titulek:Prymula je pro mě autoritaodpovědět
Očekávám 6 až 8 tisíc nakažených denně. Stav nouze je na místě, říká Prymula
SLEDUJEME ONLINE 20. září 2020

Řekl to v pořadu Partie na Primě. „Denně bude přibývat šest až osm tisíc potvrzených nákaz covidem-19, pokud nepřijmeme další opatření. Je na místě zvažovat stav nouze,“ řekl náměstek pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula v pořadu Partie. Očekává, že během týdne dojde k uzavření pražských středních škol.„Opatření jsou na místě, každý by to měl pochopit. Není to strašení, každý si může vzít kalkulačku. Týden budou budou čísla stoupat nepříjemným trendem,“ řekl Prymula s tím, že reprodukční číslo se blíží 1,8.

Také uvedl, že nemáme nic účinnějšího, než je sociální distanc. „Bude se hledat cesta, jak omezit akce. Vedou k tomu, že tam nejsou roušky, lidé si myslí, že se nenakazí a řada se jich přitom nakazí,“ uvedl s tím, že se o tom bude ještě jednat

Zdroj: https://www.idnes.cz/zprav y/domaci/prymula-covid-str edni-skoly-nakazeni-korona virus.A200920_112559_domac i_kuce
Jméno:Josef
Datum:20.09. 13:32
Titulek:Vzestup a pokles průběhu pandemie odpovědět
Jsme v tom až po uši, už aby stavy začaly klesat a abychom z toho byli venku, jednou přece musí nastat kulminace a pokles.
Jméno:Míša
Datum:20.09. 17:33
Titulek: v našem estébáckémodpovědět
Státním vedení těžko říct,zda čísla jsou či nejsou pravdivá.Každopádně virus tu asi s námi bude pořád.Možná tichá,řízená mortalita.Planeta je přelidněná.Zásoby,energie a dostupnost potravin se tenčí.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:20.09. 21:18
Titulek:uzavřený 2. stupeň trojky školyodpovědět
Datum: 18.09.2020
Sp. zn.: S - KHSSC 45869/2020
Čj.: KHSSC 45869/2020

Základní škola Neratovice 28. října 1157
277 11 Neratovice

V ohnisku nákazy onemocnění COVID-19 způsobeného novým typem koronaviru SARSCoV-2,
nacházejícím se v Základní škole Neratovice, 28. října 1157, okres Mělník, se sídlem:
28. října 1157, 277 11 Neratovice, IČO 70888094, se

zakazuje
od okamžiku doručení tohoto rozhodnutí do dne 28.09.2020 osobní přítomnost žáků 2. stupně
školy a dále ukládá povinnost před jejím znovuotevřením zajistit provedení následujícího
protiepidemického opatření:
&#61623; provést ohniskovou dezinfekci prostor 2. stupně školy za použití dezinfekčního
prostředku s plně virucidním účinkem.

Odůvodnění:
Zákaz osobní přítomnosti žáků na vzdělávání ve výše uvedené škole byl nařízen jako ochrana před
dalším šířením onemocnění COVID-19. Hromadné vzdělávání na všech typech škol představuje
vyšší riziko přenosu onemocnění vzhledem k vysoké kumulaci osob ve vymezeném prostoru.
Vzhledem ke zhoršení epidemiologické situace v okrese Mělník a dále k tomu, že na uvedené škole
došlo k potvrzenému výskytu onemocnění COVID-19 a nařízení karantény více jak u 30 procent
pedagogických pracovníků a žáků, dospěla KHS k závěru, že je riziko přítomnosti možných zdrojů
nákazy a dalších přenosů nákazy tak veliké, že by další provoz školy představoval nepřiměřené
epidemiologické riziko a ohrožení veřejného zdraví, rozhodla tak, jak je uvedeno výše ve výroku.

Neprodlená realizace tohoto opatření je nezbytná vzhledem k současné nepříznivé epidemiologické
situaci ve výskytu onemocnění COVID-19.

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.09. 07:25
Titulek:počet nakažených 20. 9. 2020odpovědět
V neděli přibylo 985 nakažených, což je zhruba polovina sobotního nárůstu. Ale méně se testuje.
Jméno:Dr. Novák Miloslav
Datum:21.09. 15:52
Titulek:odpovědiodpovědět
1. Nemohu. Pokud nebudu chodit do práce a držet firmu v chodu, nebudou mít zaměstnanci výplaty.
2. Pokud přestaneme chodit do restaurací, zavřou a dost lidí přijde o práci. na obědy normálně chodím, pokud to počasí umožňuje, chodím na zahrádku. Dávám větší dýška než dříve.
3. Samozřejmost. Rodičům seniorům jsem pořídil respirátory, při setkáních je mají oni i já.
4. S přáteli se scházíme na procházky, koupíme se pivo na zahrádce.
5. Schůzky mám zapsané v diáři, abych se al schoval jak magor odmítám.
6. Až to nastane, budu řešit.
7. Roušk používám v uzavřených prostorách. Žádná, opakuji žádná statistika přenosu v otevřeném prostoru neexistuje. Jednoduše proto, protože riziko je tam zcela minimální.
8. Chodím denně. Statistiky ukazují, že nákaza se v obchodech takřka nešíří.
9. Chodím celý život, nic neměním. Ubožáci ze Želez apod., kteří na lidi volají policii a vyvěšují cedule ,,naše obec není příroda" ať se jdou bodnout. naše město také není Lídl, nakupování přespolním neznepříjemňujeme.
10. Takže tím popírá skoro vše předchozí. Děti z principu nikdy nemohou být tak zodpovědné a přes ně se korona do rodin zavleče.

Kdo nemá cukrovku, není tlustý jako vepř či nemá problémy s kardiovaskulárním systémem TAK NA TO NEUMŘE. Proč nechráníme tyto ohrožené a ostatní nenecháme žít???????????
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:22.09. 10:12
Titulek:Počet nakažených opět vzrostl. Prymula.odpovědět
Včera 21. 9. 2010 bylo nově infikovaných 1476 oosob. Odstoupil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, na jeho místo nastoupil epidemiolog Roman Prymula. Dobrá volba. Můžeme očekávat zpřísnění pravidel, zřejmě uzavření středních škol (distanční výuka bude konečně povinná!!!) a omezení provozů barů, klubů a jiných zbytných zařízení. Další opatření podle situace, která se bude zhoršovat. Bohužel.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:22.09. 21:48
Titulek:karanténa na radnici už není....odpovědět
Na dveřích radnice ještě dopoledne byl leták s upozorněním, že městský úřad je uzavřen, i když už většina úředníků byla ve svých kancelářích (kromě těch, kteří tam nebyli a ani nepověsili na dveře upozornění, že jsou tu či tam. To se na radnici nemusí.) Upozornila jsem vedoucí odboru kanceláře tajemníka úřadu Lencovou, že na dveřích radnice visí leták s výše uvedeným textem a mate lidi. Provedla kontrolu. Zřejmě lidé na radnici trpí nevšímavostí. Další zajímavost: V hale radnice na Kojetické je automat na desinfekci. Když jej použijete, musíte mít s sebou lupu, abyste rozeznali dávku dezinfekce na své ruce. (U městské policie směrem k WC je také automat na dezinfekci, který vám vyplivne slušnou dávku na ruce, místo té kapičky v hale.)
Jméno:Jana
Datum:23.09. 04:50
Titulek:nojo,šetří seodpovědět
Silama imateriálem.Co tam tedy ti ouřadovébvykazují v úřední dny za činnost,když se tam k nim nemůže??!Teoreticky.Ono je to lepší,příjde tam méně lidí a méně lidí bude...otravovat.Ale dukáty a mzda plyne stejně.To je zvláštní,milý Watsone..
Jméno:Věra
Datum:23.09. 07:45
Titulek:jen 2 R?odpovědět
Po přečtení této Vaší zkušenosti s dezinfekcí rukou na úřadě jsem si vzpomněla,že v pondělí 21.9. 2020 v 8:30 u vchodu do městské polikliniky byla nádobka úplně prázdná.Kdo toto zajišťuje?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.09. 08:14
Titulek:kdo víodpovědět
Bůh ví. Poliklinika jako taková neexistuje. Dříve to byla jedna organizace, nyní shluk soukromých lékařů. Každý má jiná pravidla, jiné povinnosti. Kdo má vyměňovat desinfekci???? Pokud tam někdo jdete. zeptejte se svého lékaře. Ve školství a ve zdravotnictví nám byla privatizace k ničemu. Je to v mnoha případech jen obohacování.
Jméno:neratovická
Datum:23.09. 14:39
Titulek: to samé nemocniceodpovědět
Vlezu tam,dělají testy teploty z čela,ale nikde žádná dez.Hlavně aby jim tam nikdo s Covídkem nevlezl a o ochranu se postarej pacoši sám!To jsme to dopracovali.Na sonu Vás prohlédne nějaká Mudr.(mno děvuška z východu),ale její opravdové jméno zjistíte jen na dveřích,páč ve zprávě se objeví klikihák podpis bez razítka.Jak toto zjistí další lékař,ke kterému putuje zpráva to ví Bůh.Čím dál lepší tady.
Jméno:Dr. Novák
Datum:24.09. 13:55
Titulek:poliklinika u Spolanyodpovědět
Paní zastupitelko, proč vlastně skončila poliklinika v Jedové ulici u Spolany? Dnes by se taková budova hodila a místo bylo také dobré. jenže to nejspíš někdo zprivatizoval (tedy vlastně skoro ukradl) a nechal zpustnout, aby na tom zbohatnul.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.09. 08:22
Titulek:2 394 nakažených!!!!!!! odpovědět
V úterý laboratoře v Česku potvrdily nákazu novým koronavirem u 2394 lidí, to je druhý nejvyšší denní nárůst od začátku epidemie. Celkem se od 1. března, kdy se v Česku objevily první případy onemocnění covid-19, nakazilo 53 158 lidí. Zhruba polovina lidí se už vyléčila, zemřelých je 531. Aktuálně nakažených je tak téměř 26 500 lidí, většina má mírný průběh nemoci. Hospitalizováno je ale rekordních 581 pacientů, z toho 115 ve vážném stavu, což je rovněž nejvíc od začátku epidemie.

Včera jsem v obchodě narazila na mladíka s trčícím nosem, tak jsem ho upozornila na jeho ukrytí, ten se do mě pustil, bába blbá nebo něco takového, všechno je podvod, nic nehrozí, další přišel bez roušky, opět jsem zasáhla (ta kantořina je zarytá pod kůží :-)), ten brblal ještě venku. je to čím dál horší a bude hůř. Lidé, všímejte si svého okolí, upozorňujte na nedostatky, hlavně v autobusech, nevětrá se!!!! vedení města by mělo být aktivní!!! Jenže to se něco dá na web a facebook a tím to končí. Oni nechápou, co se od jejich funkce očekává! Ano, pan Kupka to ví. Však také proto nedala ODS Hrodka na kandidátku.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.09. 08:32
Titulek:Naší zlaté mládeži zkornatěl mozek!!!!!!odpovědět
Pane Bože! Ti mladí rozcapení nevzdělanci se zbláznili. Měli by je okamžitě vyházet z vysoké školy, protože mají sníženou inteligenci. Nemají tam co dělat!!!

Zpráva z tisku:

Vysokoškoláci se bouří proti distanční výuce. V Praze plánují demonstraci
23. září 2020
Stejně jako v jarním období přechází i nyní vysoké školy postupně na distanční výuku. Někde z nařízení hygieny, jinde jde o iniciativu školy. To se ale nelíbí řadě studentů. Online výuka podle nich nemůže zcela nahradit tu prezenční, plánují proto demonstraci. Oslovilo to už pět tisíc studujících.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zprav y/domaci/vysoke-skoly-dist ancni-vyuka-studenti-prote st.A200922_121333_domaci_k nn
Jméno:njn,
Datum:23.09. 14:47
Titulek:je to tak!!odpovědět
To,co vídám a slýchámu dnešní "inteligence" vysokoškoláků je někdy tristní.Nejen zkušenostmi,ale i primárním bytím,os.hygienou,smyslem pro pořádek a orientaci kdekoliv..Někteří si neumí uvařit ani čaj,hlavně že se honosí a prsí tituly.Stávkují,páč se bojí,že by musely jít makat.Což by pro mnohé bylo asi depresivním stavem.Tak hlavně už žádný samet,mládeži,1 fraška stačila!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.09. 21:28
Titulek:Do středečního večera přibylo 1091. odpovědět
Do večera 23. 9. 2020 přibylo 1091 infikovaných. Odhaduji, že do zítřka to bude hodně přes dva tisíce.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:24.09. 11:14
Titulek:23. 9. 2020 je nově nakažených 2309.odpovědět
Tak jsem se nespletla. Včera 23. 9. 2020 je nově nakažených 2309. pokud nebudou uskutečněna tvrdá opatřením, nezvládneme epidemii. Mnoho lidí ji bere na lehkou váhu a nebo dokonce dělá schválnosti. Kolik máme dnes nakažených v Neratovicích? Dnes by mělo být zveřejněno nové číslo, nenašla jsme ho ani na facebuku ani na webu města. Lidé potřebují být informováni o tom, jak se mají chovat, měli by být trvale poučováni, chybí jim základní znalosti o epidemii a město??? Nic. Byl zveřejněn pouze jakýsi manuál, jak postupovat v případě potřeby si zařídit. Není to k přečtení. Lidé na radnici se nedovedou vcítit do možností starších osob, podle nich všichni dobře vidí, slyší, jezdí autem, mají spoustu peněz a jsou obklopeni služebníky.
Jméno:petr
Datum:24.09. 15:00
Titulek:hahaodpovědět
drží se to kolem 2000/den, nějak ta covidiotmi očekávaná exponenciála (jestli vůbec zdejší osazenstvo ví co to je) nepřichází a nepřichází...
Jméno:Milan
Datum:24.09. 21:09
Titulek:to není dobréodpovědět
Ve středu 24. září na nemoc covid-19 zemřelo 19 lidí.Měly by se ještě zpřísnit opatření.
Jméno:Milan
Datum:24.09. 21:11
Titulek:ještě něco pro mladé:odpovědět
Podle nedávné malé americké studie, která sledovala asi 150 mladých, zdravých sportovců, kteří prodělali koronavirus, se ukázalo, že asi čtvrtina z nich trpí po prodělání nemoci docela vážnými problémy, jako jsou chronické záněty svalu, především toho srdečního. Zvláště u sportovců to při intenzivním tréninku může přivodit vážné poškození. Zatím není známo, za jak dlouho se taková poškození upraví, a protože nevíme, kolik takových případů je, ani mladí by si neměli příliš vyskakovat.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:25.09. 09:59
Titulek:počet nově infikovaných z 24. 9. 2020odpovědět
Laboratoře v ČR ve čtvrtek 24. 9. 2020 odhalily 2913 nových případů koronaviru. Je to druhý nejvyšší denní nárůst od začátku epidemie, minulý čtvrtek přibylo více než 3100 případů.
Jméno:polemika
Datum:25.09. 15:24
Titulek:imunitaodpovědět
Docela by mě zajímalo, jestli někde ve světě zkouší dávat do první linie přednostně dobrovolníky profesionály, kteří již kovid prodělali
a měli by být imunní..
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:25.09. 21:20
Titulek:Zítra bude opět další nárůst....odpovědět
Zatím je zjištěno, že po prodělaném covidu nejsou lidé imunní nebo se časem imunita ztratí.
Ještě počet nakažených za pátek: stoupl v Česku zatím o 1657 případů. To je o několik stovek více než o den dříve.
Jméno:Anna Spěváčková - ekofašistka <spevackova@seznam.cz>
Datum:26.09. 09:11
Titulek:ano, skoro tři tisíce nově infikovanýchodpovědět
Za pátek přibylo celkem 2946 potvrzených případů. S nemocí covid-19 se v Česku aktuálně potýká 29 997 lidí. V nemocnicích je 740 osob a nemoci dosud podlehlo 581 lidí.
Jméno:Anna Spěváčková - ekofašistka <spevackova@seznam.cz>
Datum:26.09. 17:19
Titulek:Co bude po koronaviru?odpovědět
Peter Staněk 1. díl: Studie se shodují, že na planetě by mělo být optimálně jen 1,5–2 miliardy lidí.

Poslechněte si úvahu, jak bude vypadat svět zítřka.

https://www.youtube.com/wa tch?v=qjD7h2E2Vkg

smažte mezery.
Jméno:Anna Spěváčková - ekofašistka <spevackova@seznam.cz>
Datum:26.09. 17:30
Titulek:Počet nakažených v Neratovicích stoupá!odpovědět
Údaje KHS k 25. 9. 2020 Neratovice. Počet nemocných - 34.

Počet pozitivně testovaných k 17. 9. 2020 bylo 22 osob.

Věkové kategorie a pohlaví infikovaných osob KHS nesděluje.
Jméno:njn,
Datum:26.09. 19:02
Titulek: informaceodpovědět
Budou asi zkreslené,umlčené či jinak zvláštní.Z určitého důvodu.Stále to přisuzuji manipulaci shora,z těch nejvyšších míst.Stačí se podívat kdo a s jakým štítem nám vládne..Jeden by ..bl.l.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:27.09. 09:37
Titulek:Bude někdo z opozice vládnout lépe?odpovědět
Ano, vládne. Ale až nám budou vládnout piráti, ODS nebo TOP, budou si počínat lépe? Piráti v původním významu přepadávali a přepadají lodě, kradou, vraždí, loupí čili nomen omen? (lat. znamená, že jméno vypovídá o vlastnostech). Co můžeme očekávat od strany s tímto názvem? ODS se už předvedla a TOPky v čele s Kalouskem a Švarcnbergem jsme si užili dostatečně.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:27.09. 09:20
Titulek:počet infikovaných 26. 9. 2020odpovědět
Za sobotu v Česku přibylo 1985 případů covidu. Počet lidí v nemocnicích přesáhl 800, šest lidí zemřelo
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:28.09. 16:03
Titulek:Mluví mi z duše....odpovědět
Diskuze novinky: To, že nastávají komplikace všude, tedy i ve zdravotnictví, je důsledek postoje a chování těch sobců, kteří i rádi nechali vymýt mozek opoziční protrouškovou lobby. Ta boj o zpomalení šíření nákazy zpolitizovala prostřednictvím ideologie, že rouška bere svobodu a demokracii.
Jsou již spokojení, nebo čekají, až se nebude dostávat lůžek s kyslíkem pro komplikované případy covid 19 a i u nás nebudeme stačit pohřbívat mrtvé? Hnusní cynici se projevují i v místní diskusi. Mají pocit, že oni jsou mladí a zdraví a nákaza se jich netýká. Jenže se objevují i mladí s komplikovaným průběhem a s následky prodělané nemoci. A také právě oni mohou nakazit i zdravotníky, kteří jsou v mnoha případech nenahraditelní. A ty s nižším IQ, kteří se domnívají a v diskusi píší, že roušky jsou nanic, protože se již nakazily stovky zdravotníků, kteří v zaměstnání roušky nosí, bych upozornila, že i zdravotníci žijí mimopracovní život. Jezdí hromadnou dopravou, nakupují, sdílí veřejné prostory...
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:28.09. 16:17
Titulek:Pro protirouškové maniaky:odpovědět
Zeptám se popíračů:

Proč ostatní země zavírají hranice našim spoluobčanům, když je to jen chřipečka?

Proč firmy zakazují vstup cizím zaměstnancům, když je to jen chřipečka?

Z diskuze: Bohužel znám jednu firmu, kde to na jaře brali s humorem. Nic se nestalo. Teď na podzim to vzali podobně a pomalu celá firma je v karanténě, někteří dokonce už v nemocnici a teď se do zbytku firmy nedostane cizí noha.

Čtěte: https://www.idnes.cz/techn et/veda/rousky-respiratory -ucinnost-covid-koronaviru s-interaktivni-esej-grafy- kalkulacka.A200924_101645_ veda_mla

smažte mezery

Scénář přenosu 1: Když je nakažlivý jedinec poblíž jiného člověka, prskáním může šířit infekci.

Scénář přenosu 2: Když má na sobě nakažlivý člověk roušku s 50% účinností, klesá riziko nákazy o polovinu.

Scénář přenosu 3: Když má příjemce na sobě roušku s 50% účinností, riziko nákazy se snižuje o 50 %.

Scénář přenosu 4: Když oba lidé mají roušku s 50% účinností, pravděpodobnost přenosu klesá o 75 %, tedy na čtvrtinu původní pravděpodobnosti přenosu.

Čím více lidí nosí roušky a respirátory, tím menší je pravděpodobnost přenosu infekce.
Jméno:Anna Spěváčková - ekofašistka <spevackova@seznam.cz>
Datum:28.09. 16:48
Titulek:rouškyodpovědět
Diskuze novinky-Mám dojem, že nastal čas, kdy by měla končit tolerance a pouhé domluvy policie těm, kteří porušují úmyslně a provokativně vládní opatření pro zpomalení šíření nákazy.
Vláda neměla podlehnou opoziční protirouškové lobby a rušit přes léto všechna opatření.
Fiala(ODS) s Moravcem ve včerejších OVM útočili na Hamáčka a ten se bránil tím, že ocitoval vyjádření Fialy z 21.8. poté, co Vojtěch oznámil, že budou od počátku září zavedena opatření. Nyní přechytralý Fiala tehdy prohlásil, že jsou avízovaná opatření nepotřebná a není důvod je zavádět.Hamáček ještě připomenul, že on 23. července pro zhoršující se epidemiologickou situaci vybízel k preventivnímu dobrovolnému roušek a byl dehonestován médii i opoblokem, že straší lidi. Nyní když jsou opatření zavedena, by měl zajistit, aby je policie vymáhala. Proč to nedělala dřív, když do sociálních sítí dávali pařmeni videa z narvaných barů, které měly být zavřené, navíc omezené počtem židlí? Co odmítači roušek v hromadné dopravě?
Jméno:Vašek
Datum:28.09. 22:26
Titulek:to není žádná chřipečkaodpovědět
Ačkoliv mám dnes svátek, neudržel jsem se a musím sem napsat, co jsem někde četl a s čím souhlasím: Sociologové budou mít co zkoumat. Kde se vzali tihle chřipečkáři (a různí jiní vyznavači placaté Země). A proč odmítají přijmout fakt, že opatření se nedělají kvůli tomu co je teď, ale kvůli tomu co by přišlo za pár týdnů, kdyby se nic nedělalo. A nejedná se o žádné hypotetické katastrofy, ale o to co se na jaře dělo v severní Itálii, Británii, Španělsku a podobně. Když bude na Šumavě extrémně pršet, dá se celkem přesně spočítat kdy a jak velká povodeň dorazí do Prahy. A je na místě začít stavět hráze a plnit pytle s pískem. Kdyby kolem nich chodil někdo s tím že teď je zrovna ve Vltavě málo vody a dokud jí nebude po kolena, tak neuvěří, tak takový člověk by byl za pitomce.Ale u korona viru je chřipečkář považován za něco normálního a ČT 24 si takové lidi zve do vysílání a kde jaký herec s tímto názorem má neuvěřitelný prostor v médiích.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:29.09. 08:33
Titulek:Včera 28. 9. 2020 (svátek)přírůstek 1287odpovědět
Následky covidu? Poškozuje srdce, plíce i mozek, způsobuje únavu

Svět bojuje s epidemií covidu-19 už tři čtvrtě roku. V prvních měsících byly pro lékaře dlouhodobé následky onemocnění záhadou. V posledním půl roce už ale vznikla celá řada vědeckých studií, které dlouhodobé dopady koronaviru na člověka popisují. Onemocnění podle nich poškozuje hlavně srdce a plíce, způsobuje však i únavu a má vliv i na psychiku.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zprav y/domaci/koronavirus-v-ces ku-dlouhodobe-nasledky-cov id-19-na-lidske-telo-vedec ke-studie-prehled.A200924_ 091626_domaci_chtl
Jméno:Lubor
Datum:29.09. 09:41
Titulek:moudří lidi píšouodpovědět
Piráti to umějí; Dali dohromady trolí farmu, která má rudě ničit Prymulu. Z profesora, ve světě uznávaného špičkového imunologa se snaží udělat zelený mozek, ale mají ho jen oni sami. Tak, jak zavelel CIA min. zahr. Pompeo jejich senátní skvadře ODS Vystrčila, tak spolu s primátorem Pirátem Hřibem opustili v nové vlně topící se Prahu. V době, kdy se jejich vinou rozlil koronavir po celém Česku a sousedé nás před jejich pirátstvím museli uzavřít, nemají nic než opozici proti obojkům. I to krásné české slovo rouška zneuctili. Nedejte se klamat. Je to jen pirátská opozice. Nic neumí. U nás v Mariánkách vládnou s ODS a TOP 6 let. Doslova pirátsky potápějí naše překrásné skutečně královské lázně. I ten nejpamátnější palác Hotel Weimar, kde anglický král 9 x v ML byl vždy v největší sezónu, přeměnili v ruinu; stejně jako překrásnou radnici, kterou museli opustit: doslova jim, padá na hlavu. Chcete takovou spoušť i v Praze a v celém Česku? Přijďte určitě k volbám!
Opozice je opět proti. Jejich TOP Adamová byla spolu se svým TOP nyní nakaženým Pospíšilem na Karlově mostě protestovat proti „obojku“. Byla tam ODS Němcová; i Piráti Hřiba, který si s pražskou senátní skvadrou ODS Vystrčila odskočil na výlet vyrábět Tchajwance; Ale tam nejsou: i jejích speciál byl China Airlines. Podle instrukcí z projevu min. zahr. CIA Pompea dělají užitečné idioty v Trumpově předvolební kampani. Jak to pirátská parta myslí s námi, na to se podívejte do Pirátských listů. Na 6 str. jen obecné kecy; ani slovo o korovinovirovém moru, který se pirátsky rozlezl z Prahy po Česku a donutil sousedy před pirátským přívalem se uzavřít. A Pirátské listy? Zase jen sliby, jež už 6 let, kdy s ODS a TOP u nás v ML vládnouce v ničem neplní: I Městskou nemocnici musela před krachem v koronaviru, který se rozhořel u nás, zachraňovat armáda; v nouzovém stavu. O nich ani vidu ni sluchu. Podívejte se na jejich (nejen) dubnové zastupitelstvo; ubohost, neschopnost! Přijďte určitě k volbám.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:30.09. 08:18
Titulek:počet infikovanýchodpovědět
Včera 29. 9. 2020 přibylo nově infikovaných covidem 1965 lidí.
Jméno:Dr. Novák
Datum:30.09. 11:10
Titulek:nadpis nemusí být uvedenodpovědět
Dobrý den milostivá paní,
uctivě zdravím a k těm pochmurným zprávám o Čínské chřipce si dovolím i jednu positivní. Včera jsem obdržel do své poštovní schránky leták politické strany SPD. kromě toho, že tam byl moc hezky citován spisovatel, básník a národní buditel V. Dyk, tak tam bylo Vaše fotografické zpodobnění a jsem nucen konstatovat, že tam vydáte velice mile a mladě.
Snad Vás to potěší a nejste nějaký mašíbl, který mě nařkne ze sexuálního obtěžování a nevypustíte na mne to mýtů.
S úctou
Dr. Novák
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:30.09. 13:19
Titulek:odpověďodpovědět
Vážený pane doktore, Vaše poklona mě velmi potěšila. Navíc jste přispěl k obohacení mých znalostí, jelikož jsem netušila, kdo je to mašíbl. Vyhledáno na internetu, už vím!!! Nejsem, jsem normální heterosexuální bílá žena a v mládí mě vždy těšil obdiv mladých i starších mužů.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:30.09. 13:14
Titulek:hlas lidu z diskuzeodpovědět
V diskuzích se údajně šíří odpor proti novým opatřením, která by měla platit od pondělí. Prý včera se zase demonstrovalo proti rouškám. Lidé hlavně nadávají panu Prymulovi do lampasáků a pod. Je to sprosté a urážlivé. Dnes by měla vláda schválit nouzový stav, aby mohla být prosazena nová nutná opatření. Vevnitř nejvýše 10 lidí, venku 20. Zrušené koncerty, sport bez diváků. Tento, bohužel, ojedinělý příspěvek mi mluví z duše:

Nevím, co se pořád řeší, koncerty, fotbal, hospody......... Když nebude ministrem pan Prymula, tak tam bude jiný a bude dělat opatření taky. Pokud opatření nebudou a šli bychom "Švedskou" cestou, tak taky nebudete řešit koncerty, hospodu, fotbal.... Budete řešit, zda Vás, nebo příbuzné ( rodiče, manželka, děti), vezmou na ošetření v nemocnici, zda na Vás zbyde plicní ventilace, nebo bude někdo kdo Vám odoperuje třeba slepé střevo. Opozice ODS,TOP,STAN nebyly schopni vyhrát volby. Otázku proč, nechávám na každém z Vás. V současnosti jsou schopni volby do parlamentu vyhrát hnutí ANO, případně PIRÁTI, taky nechávám na zvážení proč. No a pokud pan Minář sestaví své hnutí a nějakým zázrakem vyhraje volby, tak to teprve "uvidíme", no to už možná bude pozdě.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:30.09. 20:25
Titulek:Počet nemocných v Neratovicíchodpovědět
Informace KHS Středočeského kraje v oblasti COVID-19 k 29.9.2020:

Počet nemocných 30
Počet uzdravených 84
Celkový počet evidovaných 114

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:01.10. 07:28
Titulek:počet infikovaných v CRodpovědět
K 30: 9: 2020 nově infikovaných 1080.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:01.10. 09:46
Titulek:CHYBA. Za středu přibylo 3000 nakaženýchodpovědět
Za středu v Česku přibylo 2932 nakažených koronavirem, uvádí to na svém webu ministerstvo zdravotnictví. Web měl výpadek, ve čtvrtek časně ráno ukazoval stále večerní přírůstek 1080 případů.

Vedle zprávy o covidu na mě zírá na novinkách nejúspěšnější (místo) starostka ve vesmíru L. Mrzílková. Prý kraj potřebuje změnu. To známe, už si dvanáct let užíváme Neratovice, které to dělají jinak. Město už L. Mrzílková stačila se svou grupou zlikvidovat a teď se chystá na kraj. Mnoho lidí věří, že když jí dají hlas, opustí neratovickou radnici a půjde na kraj. Proboha lidé, nevěřte tomu, jestli se tam dostane, bude neuvolněná krajská zastupitelka! Tj. nebude mít post na kraji jako zaměstnání a bude zde dál řídit město a radnici.

Jméno:Jana
Datum:01.10. 17:23
Titulek:to snad neodpovědět
bude sedět na 2židlích jako Hrodek??!!Jenom to ne!Tuhle apokalypsu v městě užnikdo dohromady nedá.Kdo má oči vidí.
Jméno:Andy
Datum:01.10. 22:18
Titulek:Já chci a chci!odpovědět
Také mě několikrát denně hořce rozesmává tvář L.Mrzílkové v obtěžující reklamě "Kraj potřebuje změnu - chci změnu". Změnu ano, ale určitě ne směrem Kraj jinak. Kde se bere tolik drzosti...
Jméno:joo
Datum:02.10. 17:41
Titulek: Přesně!!odpovědět
Taky nemám slov.Tohle už dávno nejsou Nera,ale umolousaný,zatuchlý Chánov.Z velké části její zásluhou a ne že ne.
Jméno:Milan
Datum:01.10. 09:36
Titulek:covid na gympluodpovědět
Co vím, je v oktávě na gymplu jedna dívka pozitivní. Je tam někdo další?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:01.10. 22:32
Titulek:tak se to dál rozjíždí....odpovědět
ON-LINE: Během čtvrtka přibylo v ČR dalších 1400 nakažených a deset mrtvých
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:02.10. 05:48
Titulek:3493 nově infikovaných 1.9.2020!!!!odpovědět
Během čtvrtka přibylo 3 493 infikovaných a deset (!)mrtvých. Podle mnoha lidí je to pořád taková lehká chřipečka. Mám obavy, že nová pravidla k poklesu moc nepřispějí, ale to je jen má soukromá úvaha. V pondělí by měl zasednout krizový štáb Neratovic, ale chybí jim v něm nějaký epidemiolog nebo imunolog, nebo alespoň lékař; ani starosta a ni pan Drága (soudě podle jeho odpovědí na mé e-maily nejsou odborníky na epidemie.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:04.10. 20:29
Titulek:Počet infikovaných v dalších dnechodpovědět
O pátku do neděle jsem se vytratila kvůli rodinné situaci z Neratovic (bohužel, nebyla jsem ani volit). Neměla jsem možnost zapsat počty infikovaných v těchto dnech a nyní to napravím.
V pátek 2.9.2020 bylo 3793 nově infikovaných.
V sobotu 3.9.2020 bylo nově infikovaných 2556 osob.

Nějaký moula se do mě pustil, proč píši každý den na neratky nové počty nakažených, vždyť si to každý může přečíst na oficiálních webech. Ono je to tak, že považuji nerátky za jakousi kroniku, která mapuje dění ve městě a v případě zvláštních situací i ve státě. Poněkud supluji skutečnou neratovickou kroniku, kterou velmi nekvalitně, ale zato za peníze, spisuje nějaká paní Kočová. A pak, baví mě sledovat, jak se mění město a jeho obyvatelé.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.10. 09:25
Titulek:chybaodpovědět
Prosím, opravte si datum. Ne 9., ale 10. Děkuji.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:04.10. 22:02
Titulek:počet infikovaných v Neratovicíchodpovědět
Počet roste...
K 25.9.2020 bylo celkem 34 nemocných.
K 29.9.2020 bylo celkem 30 nemocných.

K 2.10.2020 se počet vyhoupl na 43 nemocných, celkový počet evidovaných 132.

Bylo by vhodné, kdyby byla zveřejňována i pohlaví nakažených osob a počty ve věkových kategoriích. Nevím, zda jsou tyto údaje v tabulkách, které dostává krizový štáb, zkusím požádat o nahlédnutí.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.10. 09:22
Titulek:počet nově infikovaných v neděli 4. 10. odpovědět
Za včerejšek přibylo 1841 nově infikovaných osob, nedělní rekord za celou dobu epidemie.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.10. 22:40
Titulek:počet infikovaných v Neratovicích roste!odpovědět
K 5.10.2020 bylo 69 nemocných, 158 celkový počet evidovaných.

Dle sdělení pana Drágy, jehož jsme dnes navštívila na Městském úřadě, nedostává jiné další informace. Pokud jsem s lidmi hovořila, uvítali by: pohlaví a věkové rozmezí infikovaných. Nejméně. Já osobně bych uvítala i informaci, kolik je lidí v karanténě, v kterém okrsku je nejvíce infikovaných, kolik z nich je v nemocnici a kolik z nich je ve vážném stavu, kolik je zemřelých od vypuknutí epidemie. Jenže kdyby se tyto informace zveřejňovaly, EU či EK by se zbláznila.
Jméno:lucie
Datum:06.10. 15:39
Titulek:kde je pravda ???odpovědět
Na Novinkách dnes odpoledne 6.10. je článek " Mapy:Počty nakažených a hospitalizovaných s covid 19 v českých městech " jsou uváděny Neratovice s počtem 104 !!, tak kde je pravda ?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:06.10. 21:38
Titulek:počet nakažených celkem 104odpovědět
Pozor, toto číslo se vztahuje na Neratovice jako obec s rozšířenou působností (ORP) + přidružené obce. Čili počet infikovaných osob na celém území, z toho v Neratovicích je 69 nemocných.

Správní obvod obce s rozšířenou působností NERATOVICE (2117) je vymezen územím obcí:
Čakovičky, Chlumín, Kojetice, Kostelec nad Labem, Libiš, Nedomice, Neratovice, Obříství, Ovčáry, Tišice, Všetaty, Zálezlice.

Napsala jsem to srozumitelně?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:06.10. 21:50
Titulek:počet 104 infikovaných je celkem odpovědět
Neratovice jsou obec s rozšířenou působností (ORP) a patří k ní území dalších obcí: Čakovičky, Chlumín, Kojetice, Kostelec nad Labem, Libiš, Nedomice, Neratovice, Obříství, Ovčáry, Tišice, Všetaty, Zálezlice. Počet nakažených na CELÉM tomto území je 104, z toho v samotném městě Neratovice je podle informace hygieny 69 nemocných. Počet hospitalizovaných na celém území je 5, kolik je z nich v samotných Neratovicích hygiena nesděluje.

Napsala jsem to srozumitelně?
Jméno:lucie
Datum:07.10. 06:40
Titulek:ano,odpovědět
děkuji za vysvětlení, ale stačilo napsat jen jedenkrát.
P.S.
Můj článek "ulítl" 2x, takže smazání je ok.

Jméno:lucie
Datum:07.10. 07:37
Titulek:ještě dodávám, žeodpovědět
srozumitelně by to měla uvádět nejen Hygiena, ale i tisk, jednou Nera jako samostatná obec , podruhé se uvádí Nera jako ORP. Těžko se potom v tom vyznat.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:07.10. 08:29
Titulek:ono je to pochopitelnéodpovědět
Neratovice jsou samostatná obec, ale jako pověřená obec provádí pro okolní malé obce určité úkony, které by malá obec nemohla zvládnout.

Oficiální vysvětlení: Obecní úřady obcí s rozšířenou působností (tzv. obcí III. stupně) jsou mezičlánkem přenesené působnosti samosprávy (= státní správa) mezi krajskými úřady a ostatními obecními úřady (nižším článkem jsou pověřené obecní úřady a nejnižším všechny ostatní obecní úřady).

Krajský úřad- pověřená obec- obecní úřad.
Jméno:lucie
Datum:07.10. 10:15
Titulek:pochopitelné, pochopitelné,odpovědět
ale v tomto případě, nezlobte se na mě, to je zcela nepochopitelné ! Pokud to takto budou uvádět, tak to jsou hodně zkreslující údaje. Jednou ORP, jednou obec samostatná, bez jakéhokoliv vysvětlení. To jsou pak údaje pro kočku.
Divím se, že Vám takto podávané údaje nevadí, ale podle Vás je to pochopitelné, že ?

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz