|
 |
zpět na forum
|
Jméno: | Anna Spěváčková, SPD |
Datum: | 12.02. 20:31 |
Titulek: | Spolana propustí většinu zaměstnanců.... | odpovědět |
27.1. 2025
zprávy.aktualne.cz napsaly:
....Doby, kdy Spolana Neratovice dávala práci tisícovkám lidí a stála za rozmachem celého regionu, jsou dávno pryč. Zanedbaná a opuštěná parkoviště, kolárny i zastávky jsou poměrně výmluvným důkazem.
Uběhlo jen pár dnů od okamžiku, kdy Miroslav Falta, provozní ředitel Spolany, potvrdil starostům okolních měst a obcí, že chemický podnik čeká masivní propouštění. Ze společnosti by měla odejít pětistovka lidí, zůstane jich tam posledních 150.
"V první etapě se zaměříme na celkovou restrukturalizaci a utlumení výrobního provozu PVC, který patří z evropského hlediska mezi kapacitně menší, a tudíž ekonomicky nerentabilní. V rámci první etapy dojde ke zrušení více než 300 pracovních míst. Dokončení této části restrukturalizace předpokládáme do konce dubna," vypočítává Martina Lehká, mluvčí Spolany.
"V rámci druhé etapy dojde v průběhu léta 2025 k uzavření výrobního závodu Kaprolaktam. Bohužel bude také nezbytné snížit počet zaměstnanců, a to přibližně o 200 pracovních míst," pokračuje Lehká.
Spolana v době své slávy zaměstnávala 6500 lidí a stála za rozmachem celého regionu. Současné dění všem připomnělo, že Neratovicko se jednou bez chemického průmyslu může ocitnout úplně.
"Mělo to rychlý spád," komentuje Roman Kroužecký (SpN), starosta sídlištního města Neratovice. "Ještě dva měsíce dozadu se mluvilo o tom, že o práci přijde čtvrtina nebo třetina lidí, pak rozhodli, že ty provozy zavřou úplně," pokračuje.
Pokud jde o emise rakovinotvorných látek, Spolana se dlouhodobě umisťuje na špici všech znečišťovatelů v Česku.
Ví, že šestnáctitisícové město vděčí za svou současnou podobu právě místnímu průmyslu. "Neratovice vznikly díky Spolaně, bez ní by byly bezvýznamnou vesnicí," uvažuje Kroužecký. Jedním dechem ale jako řada místních upozorňuje, že to rozhodně nebylo zadarmo. Na mysli má především devastaci životního prostředí. Ostatně Spolana i dnes patří mezi největší znečišťovatele v Česku.
"Továrna zatěžovala ovzduší, létal tu chlór. Z hlediska ekologie to tu bude daleko lepší, byl to tu trojúhelník smrti," připomíná Kroužecký...atd.
Pozn. A.S,.: Mohl by nám pan starosta vysvětlit, jak létá chlor????
|
|
|
|
Jméno: | Anna Spěváčková, SPD |
Datum: | 13.02. 11:50 |
Titulek: | dodatek | odpovědět |
Dala jsem to sem znovu, bylo to už staré téma v diskuzi.
Napoleon řekl: Člověka pohání dvě věci: Strach a vlastní užitek.
Starostu Kroužeckého pohání oboje dvoje. Strach, že ho lidi už nebudou volit a snaha, nahrabat co nejvíc, dokud je u koryta. |
|
|
|
Jméno: | Anna Spěváčková, SPD |
Datum: | 13.02. 12:25 |
Titulek: | Co se nyní děje a kam to povede, když... | odpovědět |
Australský nacionalista Blair Cottrell vysvětluje, co s proč se nyní vlastně děje a kam to povede, pokud se nám neotevřou oči a nezačneme jednat...
https://www.youtube.com/wa tch?v=uPE7s9r_1rg
smažte mezery |
|
|
přidat názor |
|
|