zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:22.03. 13:22
Titulek:Bude mobilizace?odpovědět
Především, co je vlastně mobilizace?
Mobilizaci vyhlašuje prezident republiky. Branná povinnost se však nevztahuje jen na muže, ale na všechny občany (tedy žena i muže!!!) mezi 18 a 60 lety věku bez rozdílu.

MO uvedlo, že: „Stejně jako Ústava ve stanovení práv a povinností nerozlišují muže a ženy, ani branný zákon rozdíl v plnění branné povinnosti mezi pohlavími nezakládá.“

Výjimku z odvodního řízení podle § 25 o branné povinnosti mají: členové Parlamentu, členové vlády, soudci Ústavního soudu, prezident, viceprezident a členové Nejvyššího kontrolního úřadu, členové bankovní rady České národní banky, občané ve funkcích s diplomatickými a konzulárními výsadami a imunitami, hejtmani krajů, primátor hlavního města Prahy, ředitelé krajských úřadů a ředitel Magistrátu hlavního města Prahy.

Tak. Na zasedání zastupitelstva jsem se zeptala, kde máme nějaké kryty. Odpověď pana Kroužeckého: Žádné nemáme, prodali jsme je. Úžasné.

Pak jsem navrhla zastupitelstvu, aby pověřilo starostu sundáním ukrajinské vlajky u radnice a vyměnil ji za vlajku města Neratovice. Nebylo schváleno.

Proti hlasovali: Brodilová, Hlinovský, Židoň, Duchoslav, Kroužecký, Hanslíková, Novotná, Hesrgesell, Zika.

Pak se nedivme, že budeme vtaženi do války a naše děti a vnoučata půjdou bojovat za cizí zájmy.

Jméno:Roman
Datum:22.03. 13:43
Titulek:když bude válka, budeme se bránitodpovědět
Buď nepřátelské russáky před útokem dostatečně odstrašíme, anebo je k nám budou vlastizrádci tak dlouho lákat, až opravdu přijdou.

Pokud napadnou naši republiku nebo naše spojence, půjdeme bojovat. Já, moje žena, děti i vnoučata. Jiný domov totiž nemáme.

Pak budeme doufat, že nám ostatní státy pomůžou, ne že nás nepříteli vydají, jak k tomu nabádáte nás v případě napadejné Ukrajiny!
Jméno:Radikal
Datum:22.03. 16:00
Titulek:vlastenec musi bojovat a chranit vlastodpovědět
Dobrý den přátelé,

jako člen SPD sdílím obavy z eskalace konfliktu na Ukrajině a možných dopadů na naši zemi. Je pravda, že náš postoj vůči dění na Ukrajině nebyl vždy zcela jednotný. Někteří naši představitelé možná použili příliš ostrá slova. Ale v jádru jde o to, že pravý vlastenec půjde vždy bojovat za svoji vlast!

Mobilizace je jistě citlivé téma. Zatím ji vláda nevyhlásila, ale možná je dobré se na ni připravit. Naši předkové v minulosti bránili vlast, i my bychom to museli udělat.

V této situaci potřebujeme hlavně klid a rozvahu. Nesmíme se nechat strhnout emocemi, ani případnou protiruskou či protiukrajinskou rétorikou. Buďme vlastenci v tom pozitivním slova smyslu - hájme zájmy naší země, ale rozumným a smířlivým způsobem. Nenávistné výroky ještě žádný problém nevyřešily. Zkusme společně hledat mírové řešení.
Jméno:Karel Svoboda
Datum:24.03. 20:22
Titulek:Paní Spěváčková SPD,odpovědět
buďte tak laskavá a napište nám tu něco o tom, jak jste prožívala dobu, když vám bylo 24 let, zejména, jak jste prožívala sovětskou okupaci Československa v roce 1968. Radovala jste se z příchodu "bratrských armád"? A pokud ne, proč dnes stojíte na straně země našich posledních okupantů, která na rozdíl od dřívějšího nacistického Německa svůj režim z represivně diktátorského na demokratický dodnes ani v nejmenším nezměnila? Proč i dnes stojíte na straně země, která naši zemi přes sliby věčného přátelství, které naše kultura chápe jako vzájemný respekt, naprosto cynicky obelhala a vyrukovala na nás s násilím????? Co si takhle konečně srovnat věci v hlavě???
Jméno:Mikan
Datum:25.03. 16:03
Titulek:Palec nahoru.odpovědět
Je až neskutečné jak jste se dokázala ze zachránkyně planety (strany zelených) přeorientovat na zachránkyni ČR (SPD).
Vaše všeobecná odbornost a znalost je famózní.
Klobouk dolů a velky obdiv.
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:25.03. 19:26
Titulek:osudy jedné ženy....odpovědět
Tak teď nevím, je§li je to ironie nebo skutečná pochvala. Ale budiž. Mýlíte se v tom, že strana zelených chtěla zachránit planetu, to členy ani nenapadlo. Spíš se zabývali počtem pohlaví a podobnými ptákovinami. Pak přibyli migranti a už to jelo. V té době jsem chodila na demonstrace proti migraci a evropské unii, jaksi omylem jsem se octla na BBC, a pak zareagoval známý udavač Cemper z Kolína a z jeho podnětu a několika dalších jsem byla ze strany zelených vyhozena. Stalo se několik dní před tím, než jsem sama chtěla ze strany vystoupit, neboť řada opravdových ochránců přírody to už udělala. Tak to bylo.
Jméno:Miloš
Datum:22.03. 15:08
Titulek:bohuželodpovědět
My jsme jediná země na světě. kde vlaje vlajka cizího státu.
Jméno:E.H.
Datum:22.03. 19:25
Titulek:proč?odpovědět
Armáda tvoří registr potenciálních branců. Speciální systém má zmapovat, kdo by byl schopen bránit Česko. Nechci, aby moje děti a vnuci šli do války kvůli Ukrajině. Proč mají umírat naši lidé za zemi, se kterou nemáme nic společného. Ať jdou bojovat mladí Ukrajinci, kteří se tady schovávají před mobilizací.
Jméno:E,H.
Datum:22.03. 19:56
Titulek:nevím, proč mám bojovatodpovědět
Pokud se člověk zamyslí nad tím, kdo tento konflikt v Evropě zcela zbytečně vyprovokoval a neměl po celá léta zájem o jeho urovnání, tak nevidím jakýkoliv důvod současnou politiku NATO a EU vůči Rusku podporovat, natož v uniformě. USA tento konflikt připravovaly od roku 2008. Nás Rusko neohrožuje, Ukrajina se do situace nechala vmanévrovat USA.
Jméno:Mirek
Datum:23.03. 12:55
Titulek:Ty už se radši nezamýšlejodpovědět
EH se "zamyslel" a vymyslel, že podlý útok russka na sousední stát zosnoval někdo na úplně opačném konci světa za oceánem!

"Nás russko neohrožuje", jenom na nás chtějí házet atomovky a každý jejich veřejný výstup je o výhrůžkách vojenským útokem.

Gratulujeme a posíláme klíčenku.
Jméno:Eda
Datum:24.03. 06:05
Titulek:Mirek se zamyslel aodpovědět
napsal jen samé bláboly. Je vidět jaké má znalosti a přehled o současné situaci. Takže - zasloužil by zřejmě nějaký metál .
Jméno:chodec po nera
Datum:24.03. 08:30
Titulek:Mirek se nezamyslel,odpovědět
nemá čím. Mozkovna fialového papouška toho není schopna.
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:24.03. 16:21
Titulek:pro Mirkaodpovědět
Myslím, že je vás pro tento můj soukromý web, který si platím z důchodu, škoda. Zkuste si najít jiný, který bude vašim názorům bližší.
Jméno:Karel Svoboda
Datum:26.03. 02:38
Titulek:A proč?odpovědět
Svůj web dáváte k dispozici všem čtenářům, očekávejte tedy normální polemiku, ne samé souhlasné názory.
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:26.03. 11:12
Titulek:něco o současné mládeži v USAodpovědět
Současná mládež chce mít emocionální pohodu. Američtí vysokoškoláci kvůli své pohodě po univerzitách požadují, aby je chránily před „ničivými myšlenkami“ i slovy; určitá slova prý ohrožují jejich zdraví. Jedním ze studenty vynucených pojmů je trigger warning, výstražné varování. Studenti od profesorů očekávají včasné upozornění na to, co by jim ve výuce mohlo způsobit silnou emocionální reakci. Někteří studenti požadovali varování u knihy Velký Gatsby, kde autor Francis S. Fitzgerald píše o misogynii a fyzickém týrání; zdůvodněno bylo tím, že studenti, kteří byli dříve obětí rasismu nebo domácího násilí, by se varováním vyhnuli textu, o němž se domnívají, že by mohl „spustit“ opakování dřívějšího traumatu (nárok výstražného varování se na Kolumbijské univerzitě v r. 2015 týkal i jiných textů literární klasiky – Homéra i Ovidiových Proměn; a moderny „Paní Dallowayová“ od Virginie Woolfové). Ve slovníku vysokoškoláků je dalším slovem mikroagrese (týká se volby slov jevících se nezákeřně, jenže ta vymezená jsou považována za druh násilí). Studentská správa na Ithaca College ve státě New York k tomu navrhla vytvoření anonymního systému nahlašování (udávání) mikroagresí.

A.S.: Převzato. Takže totéž i u nás. Naštěstí ne všude, spíš na univerzitách a středních školách. Může být i na soukromých školách, montessori a pod. Venkov se zdá býti (zatím) moc nedotčen...

Jméno:Brumík
Datum:26.03. 11:26
Titulek:je to takodpovědět
Včera v Lidlu UKáčka plnili obrovské tašky zbožím. Prý jedou na velikonoce, skazal mi jeden z nich. Aha, tak to jedou tam, kde se válčí? A vezou na UK spoustu potravin? Prý i léky. Proto nám asi chybí. Byli to samí mladí mužové. Proč nejdou bojovat za svoji ródinu? A my za ně budeme posílat do války naše děti....
Jméno:Ben
Datum:27.03. 05:38
Titulek:je to takodpovědět
Hlavně tady se ještě člověk může svobodně vyjádřit,ne jako na jiných ukrofilních serverech.Léky chybí a včera se někdo na Novinkách divil,že se Praha rozroste každý den o 250tis.náplavy.TAdy v Nera chcípl pes s prací.Se nedivím mladým,že nechtějí rodiny a sňatky.
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:28.03. 08:13
Titulek:Výročí bombardování Srbskaodpovědět
Převzato.
24. března 2024 temu bylo pravě čtvrt stoleti, kdy do te doby „obranne společenstvi“ NATO zautočilo bez svoleni Rady bezpečnosti OSN na cizi stat. Poprve od jara roku 1945, kdy anglo-amerycka vojska nesmyslně bombardovala civilni cile v Dražďanach, Praze nebo Plzni, padaly na Evropu bomby. Cile se změnily, agresor zustal stejny. Bohužel, do řad agresora zme se necele dva tydny před agresi zařadili i my – obyvatele Moravy, Slezska a Čech...
K prvním náletům na jugoslávská města došlo ještě ten večer, krátce po Jelcinově projevu. Výbuchy byly slyšet až do čtyř hodin ráno. Té noci útočili hlavně na cíle protivzdušné obrany. Leteckým útokům byla vystavena města Bělehrad, Priština, Novi Sad, Kragujevac, Pančevo, Podgorica a Úžice. Poprvé od konce druhé světové války byla v evropských městech vyhlášena výstraha před nálety.

V následujících dnech Američané aktivně útočili na civilní cíle a otevřeně zastrašovali obyvatelstvo Jugoslávie. Po explozích hořely obytné čtvrti, školy, školky, ropné rafinerie, energetika, infrastruktura... Hlavním cílem útoků NATO byla srbská území a osady v Bosně a Kosovu. Takto zamýšleli konečně vyřešit „srbskou otázku“ ve zbytcích donedávna prosperující mnohonárodnostní Jugoslávie.

Američtí diplomaté označili invazi za „humanitární intervenci“ a boj za „lidská práva“. Ještě větší cynismus vyzařoval z krycího názvu operace letectva – „Milosrdný anděl“. Pro agresi bylo jiné jméno - „Spojenecká síla“. Američané si nenechali ujít příležitost zdůraznit, že nejednali sami, ale byli na straně globálních „sil dobra“. Tato ideologie neodpovídala realitě: politické rozhodnutí o této operaci bylo učiněno výhradně ve Washingtonu a bojovalo se pod vlajkami NATO, především amerického letectva. Pravda, americká letadla startovala hlavně z italských letišť.......

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz