zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková SPD
Datum:15.03. 08:00
Titulek:Dnes je 15, březen 1939odpovědět
Tragický 15. březen 1939

„Záchrana míru“ na účet českého pohraničí v září 1938 uspokojila nacistické Německo, samozřejmě jen na oko. Již v prvních dnech se na „nové“ hranici někteří němečtí vojáci otevřeně chlubili, že se brzy zastaví až v Praze. I Adolf Hitler již 21. října 1938 například stanovil nové úkoly německé branné moci, které počítaly s likvidací zbytku zdeformovaného Československa. Zatímco němečtí diplomaté nepřetržitě „grilovali“ mnichovskou oběť, vojáci přešli k přímému plánování akce až v závěru února 1939....

V 03.15 došlo v Praze k zasedání vlády, která přijala informaci o začínající německé okupaci jako hotovou věc. Proto již v 03.35 hodin vyšle generál Jan Syrový dálnopisem všem sborům čs. armády následující rozkaz: „Německé vojsko, a to jak pěchota, tak letectvo, zahájí obsazování území republiky dne 15. března 1939 v 6 hodin ráno. Tomuto postupu nesmí být nikde kladen odpor, jelikož nejmenší incident může mít nedozírné následky a bude proti nám zakročeno se vší brutalitou. Všichni velitelé očekávají příchod u svých jednotek a podrobí se pokynům, které jim budou dány. Jednotky budou odzbrojeny. Vojenské a civilní letectvo musí zůstati na svých místech. OPL nebude aktivována. Žádná letadla nesmí být ostřelována…“

Nebylo již prakticky co řešit. O dvě hodiny vyrazila masa německých vojsk do českých zemí, aby zde na šest let nastolila nejtemnější kapitolu českých dějin…

Dnes uplynulo 85 let od tragického období, kdy od roku 1939 - 1945 zahynulo celkem 360 000 lidí. (Během okupace "spřátelenými" vojsky zahynulo 137 lidí. )

Je zvláštní, že skoro všechna média hlavního proudu se dnes ani slůvkem nezmínila o výročí zahájení okupace německými vojsky nebo jsou někde upozaděna. Asi se jim nehodí do krámu. Vždyť naše mládež v anketě, co bylo horší, zda okupace 1939-1945 nebo srpen 19868 tvrdila, že 1968!!!! Ano, je potřeba dějiny zkreslit a nacpat novou verzi dětem a mládeži do hlav.
Jméno:Roman
Datum:15.03. 12:43
Titulek:uvedení na pravou míruodpovědět
Německá okupace trvala 6 let a Německo se za ni omluvilo. Byla součástí válečného běsnění v celé Evropě. V počtu mrtvých jsou zahrnuty židovské oběti a oběti války.

Ruská okupace trvala 23 let, nikdo se za ni neomluvil, napadly nás údajně "bratrské" státy, aniž by s námi válčily a vytvořily z nás poslušný otrocký stát. Zabíjeli málo, ale zničili nás ekonomicky a morálně. Poškodili tři generace obyvatel, tj. miliony lidí.

Co je horší?
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:15.03. 18:52
Titulek:ale opravdu???odpovědět
Omluvili se? Tak to těm mrtvým a jejich rodinám hódně pomohlo. Mimochodem, židé nebyli oběti? Oběti války taky ne? To máte zcela zvláštní pohled na německou okupaci. A ještě dodatek: žádná ruská okupace neexistovala, byl to Sovětský svaz za hojné účasti Ukrajinců. Ještě dvacet tři let jsme měli rozsáhlý průmysl a soběstačné zemědělství, na rozdíl od současné doby, už nám tady pomalu nic nepatří a nic z toho nezůstalo.
Jméno:Karel Svoboda
Datum:16.03. 05:31
Titulek:A vy zase máteodpovědět
zvláštní pohled na sovětskou okupaci i současnost. Snažíte se svalovat vinu na Ukrajince, ačkoliv koncepce našeho poválečného ovládnutí a i koncepce naší pozdější okupace byly vypracovány ve staletí existujícím ruském, tehdy dočasně sovětském centru moci, v moskevském kremlu. A co se týče současnosti, kterou vidíte černě: Čím to je, že se od roku 1991 do současnosti zvýšil náš hrubý domácí produkt pětkrát, z tehdejších 50 mld. USD na nynějších 250 mld. USD? Jak to, že už léta od té doby, kdy nic nebylo k sehnání, máme obchody plné zboží, nemáme zadrátované západní hranice, jezdíme moderními auty, používáme vyspělé technologie, naši lidé studují a pracují v západní Evropě a USA, užíváme si svobody slova a názorů, soukromé podnikání není zákonem zakázáno, nýbrž kvete, a máme pravidelně svobodné volby? Zásadních změn k lepšímu si nevšímáte, zatímco po totalitní minulosti se vám stýská. Nepřipadá vám to absurdní?
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:15.03. 19:00
Titulek:další informace...odpovědět
Protiproud. Existence českého státu není samozřejmostí. Zrada? Zájmy velkých hráčů. Gaučoví generálové a novodobí andělé. Dáme se rozpustit v biočaji EU?

VÁCLAV KLAUS při dnešním pětaosmdesátém výročí německé okupace připomíná, že tato zdrcující událost je v mnoha ohledech opět aktuální, a proto naši "desinfikátoři historie" z politických důvodů tak rádi zamlčují, že každý důsledek má svou příčinu.

V protektorátu Bohmen und Mahren jsem se narodila a mojí rodiče nám popsali vše, jak probíhalo. Od Rakouska Uherska až do své smrti. Nezkreslovali dějiny, jak se děje nyní.

Jméno:Karel
Datum:15.03. 19:09
Titulek:šilencovy hloupostiodpovědět
Petr Hájek je blázen a místo psaní nesmyslů by se měl léčit.

Pokud chorobné smyšlenky na jeho blogu Protiproud považujete za reálné, je to vážné.
Jméno:Andy
Datum:16.03. 18:10
Titulek:jste psychiatr??odpovědět
Co když někdo začne to samé prohlašovat o vás??
Jméno:Karel Svoboda
Datum:22.03. 04:49
Titulek:A posléze jste odpovědět
žila 40 let v sovětském protektorátu jménem Československá socialistická republika. Stýská se vám po kremelské nadvládě a chcete ji tu znova? Hlavně se nám tu nesnažte argumentovat jakousi "bruselskou nadvládou". V EU jsou všechny členské státy rovnocennými partnery, zatímco v kremelské zóně, kterou se Putinův režim nyní snaží opět rozšířit, jsou jiné země než Rusko pouze předměty kremelského diktátu. Tohle byste chtěla?
Jméno:Lucie
Datum:22.03. 10:40
Titulek:Kdo je blázen ?odpovědět
Tak já např. Vaše názory musím považovat za chorobné smyšlenky.

Pane, neustále prosazujete a snažíte se vnutit ostatním Váš názor a neunesete odlišné vyjádření druhých.
Pro mnohé lidi byla doba minulá rozhodně přijatelnější než dnešní pod nadvládou Bruselu a doma pod demoliční pětikolkou.
Jméno:Lenka
Datum:22.03. 15:22
Titulek:musím souhlasitodpovědět
Lépe bych to nenapsala.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz