zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:27.02. 19:10
Titulek:Administrativní odvodyodpovědět
Z tisku: Obrana státu není jen záležitostí profesionální armády, prohlásil prezident Petr Pavel. S tím, že účast na ní může být různá, ve formě civilní služby i základního výcviku. Podpořil možnost zavedení administrativních odvodů do armády, aby stát získal přehled o tom, s kým může počítat.

A.S.: Jestli se bude pokračovat oblíbenou salámovou metodou, co bude následovat? Nedivme se, že Češi povyskočili a zpozorněli. Sliby u nás vždy vyvolají opatrnost. Na př.: Nebudeme zvedat daně a podobné výroky. Poplach se ihned snažili vyžehlit premiér Petr Fiala i ministryně obrany Jana Černochová. „V žádném případě se nechystá zavedení povinné vojny,“ sdělila Černochová ve vyjádření ministerstva obrany. Otázka je, kolik lidí jim uvěří.
Jméno:Alena
Datum:27.02. 20:59
Titulek:rozmyslete si co chceteodpovědět
"Dnes proběhla televizí zpráva, že by měla být znovu zavedena branná povinnost. Vyrozuměla jsem, že zpočátku by se mělo jednat o tři měsíce základního výcviku. Za sebe říkám: konečně. naše mládež potřebuje vojnu jako sůl."

Autorka výroku nějaká Anna Spěváčková, tehdy ještě ve jméně neměla titul SPD
Jméno:Martina
Datum:28.02. 00:39
Titulek:??odpovědět
Podle Vás, paní Spěváčková SPD, se nemáme připravovat bránit naši republiku proti ruské agresi, která nám za celkem krátkou dobu může doopravdy hrozit? Tak to jste pěkná defétistka a můžete se leda stydět.
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:28.02. 07:57
Titulek:dotazodpovědět
Když já nevím, co je to defétistka. Vy jste tak inteligentní! Mohla byste mi ten divný výraz vysvětlit?
Jméno:Martina
Datum:29.02. 10:50
Titulek:Defétismus.odpovědět
Defétista je člověk, který se cítí předem poražený a rezignuje na boj.
Jméno:Anna Spěváčková SPD
Datum:28.02. 07:59
Titulek:zprávy z frontyodpovědět
Ukrajinský ústup na východě pokračuje. Situace je mimořádně vážná, uvedly USA
SLEDUJEME ONLINE 28. února 2024 8:02
Ukrajinská armáda oznámila, že se její síly stáhly ze dvou dalších vesnic poblíž Avdijivky na východě země, kterou počátkem tohoto měsíce dobyly ruské jednotky. Ukrajinští vojáci nadále zápolí s nedostatkem vybavení, zejména munice, uvedlo Rádio svobodná Evropa/Rádio svoboda (RFE/RL).

Zdroj: https://www.idnes.cz/zprav y/zahranicni/ukrajina-rusk o-valka-ustup-avdijivka.A2 40228_075317_zahranicni_re my
Jméno:XY
Datum:28.02. 08:06
Titulek:komentář z diskuzeodpovědět
"Takže Ficovi evropští vojáci vyslaní na Ukrajinu byli fake news a poplašnou zprávou jen pár hodin, než se o tom bouřlivě jednalo na konferenci v Paříži a francouzský prezident Emmanuel Macron je nevyloučil. Člověk se až baví: projednali jsme, co neexistuje a co jsme popírali."

Zajímavé je jak u nás má politická elita a ve všem okamžitě jasno. Fico ani nedomluvil a již se před kamery drali signalisti prohlašující, že se o žádných vojácích nikdy nejednalo a nikdy jednat nebude. To nikdy vydrželo pár hodin. Stejné to bylo s dopadem raket na Polsko, kdy vrchní jestřábice propadající hysterii, pomalu plánovala rozmístění naší udatné armády za Uralem. Nebo útok na NS. Ještě z něj ani nezačal unikat plyn a tlučhubové již znali viníka. Nakonec když se blížilo rozuzlení, tak ti, kteří věděli, kdo oním viníkem je, raději ukončili vyšetřování.
Jméno:Anna Spěváčková SPD
Datum:29.02. 05:28
Titulek:Převzato z médíodpovědět
Jako druhá armáda. Tisíce Ukrajinců se vyhýbají bojům, skrývají se na Západě
V době, kdy Ukrajině ve válce s Ruskem docházejí zbraně, munice a hlavně bojeschopní muži, se stovky tisíc Ukrajinců před povinností narukovat skrývají na Západě. V Česku jich jsou odhadem desítky tisíc.
Většina z nich stihla odejít za prací na Západ ještě dříve, než začala na Ukrajině platit mobilizace, jiným zase rozhodnutí o zproštění výkonu vojenské služby vydali za úplatek lékaři. Ukrajina hledá cestu, jak tyto lidi po Evropě najít a dostat zpět. Podle odhadů je v EU na 650 tisíc bojeschopných Ukrajinců.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zprav y/domaci/armada-mobilizace -ukrajina-valka-ceska-repu blika-dezerce.A240228_1815 27_domaci_vals?zdroj=otvir ak


Zdroj: https://www.idnes.cz/zprav y/domaci/armada-mobilizace -ukrajina-valka-ceska-repu blika-dezerce.A240228_1815 27_domaci_vals?zdroj=otvir ak
Jméno:Jaroslav
Datum:02.03. 09:24
Titulek:Komický start tragického roku....odpovědět
No to si poslechněte!!!! Stojí to za to....

Díky vám, pane prezidente
za všechno, co pro nás konáte
naši zemi ve slušnosti
jen dobré jméno děláte.

Svojí skromnou korektností
na svět kolem nás se díváte
s cele lidskou důstojností
maximum do toho dáváte.

Vzor našich dětí a příštích generací
strašně to letí, naučte je znát
že pravda vyhraje,
za pravdou budem stát.

Každý je tu sám za sebe
ale velké věci tvoří tím,
až vás potkám na motorce,
tak vás takhle pozdravím.

https://www.youtube.com/wa tch?v=dPnwWIrxzoc&t=217s&a b_channel=AnnaBenz-Topic

Smažte mezery. Zpívá nějaký chlap jménem Benz nebo je to ženská?
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:05.03. 19:36
Titulek:jak začala válka...odpovědět
Moje vídeňská česká maminka (ročník 1903) mi často vyprávěla, jak začala první světová válka. Úplně nenápadně. Srbové zastřelili následníka trůnu Ferdinanda d'Este, Rakousko-Uhersko tudíž vyhlásilo Srbsku válku. Když vojáci kráčeli na frontu, lidí na chodnících volali: Sláva, bude válka! a házeli kytice vojákům. Ti jim mávali a křičeli: Do švestek (byl červenec!) jsme zpátky! Utlučeme je čepicemi!! Jo,. utloukli, ale kdo koho. A pak už to jelo samospádem. K Rakousku se přidalo Německo, Osmanská říše, Bulharsko, protivníky jim byly Francie, Britské Impérium, Rusko, další státy se přidávaly a už v tom lítal celý svět. Jednou se pozorně rozhlédněte ve městech a obcích - i v těch nejmenších mají pomníky s desítkami jmen padlých. A to nebyly jaderné zbraně. A oni nás teď budou hnát do války!!!! Pokud válka vypukne, už nebude nikdo, kdo by padlým stavěl pomníky. Uvědomte si to.
Jméno:Karel
Datum:05.03. 19:56
Titulek:Válka v Evropě už vypuklaodpovědět
Válka v Evropě běží od roku 2014, kdy rusko napadlo Ukrajinu.

Dobyvačný diktátor putin přepadl suverénní stát.

Když se ruští vojáci stáhnou zpět do své mongoloidní říše, válka skončí. Tak jednoduché to je. Tak běžte prosit putina, ať své vojáky pošle domů, my totiž chceme mír!

Jen blázen by chtěl válku. Ale i Matka z Čapkovy divadelní hry pošle své poslední dítě do války, aby bránilo svoji zemi.

To vy svoji vlast raději předem vlastizrádně prodáte nepříteli, který zatím ani neútočí, ale jen vyhrožuje. Styďte se!

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz