zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:09.02. 08:40
Titulek:Spartakiádyodpovědět
Poupata. Zpívá Michal David.

https://www.youtube.com/wa tch?v=IqbwnCSqU9k&ab_chann el=unlistedyurupari

Cvičení pro starší žákyně. 12-14 let. Najděte mi jedinou tlustou holku! Také jsem cvičila na Strahově coby dorostenka. Nezapomenutelný zážitek.

Pár postřehů ke spartakiádě:
1) Dnešní režim by neměl ani na to, aby takové množství osob oblékl
2) Dnešní režim by neměl ani na to, aby takové množství lidí sezval
3) Dnešní režim nemá ani na to, aby dokázal tak velký stadion provozovat
4) Dnešní režim by nedokázal tak velké množství lidí na místo dopravit a živit
5) Dnešní režim by nedokázal postavit stanové městečko na Strahově, které by dokázalo pojmout takové množství cvičenců. V této době již málokdo ví, že Strahov byl svého času největším stadionem na světě.
Posílám vám aspoň dvě skladby z tolik zatracované a zesměšňované Spartakiády - první skladba se jmenuje Poupata. Všimněte si, jak tehdy byly holky štíhlejší. Totéž platí o vojácích v té druhé skladbě. Že by takhle naklusali a zacvičili mnozí dnešní 19-20 letí mladí si ani neumím představit. V TV to dneska samozřejmě neuvidíme. Místo
toho tam dávají samé filmy o vraždění, nebo pořady o tom, jak je třeba přijímat muslimy. Podívejte se, je to úžasný zážitek….
Jméno:Karel Svoboda
Datum:10.02. 05:01
Titulek:Strahovský stadion.odpovědět
Komunistický režim Velký strahovský stadion nevybudoval. Jeho stavba začala v roce 1926 za první republiky byl postupně vylepšován do roku 1947. Po zákazu Sokola po roce 1948 docházelo k dalším úpravám. Dnešní režim by takový stadion také dokázal vybudovat udržovat, protože naše země je nyní 5x ekonomický silnější než v roce 1991, ale není pro stadion využití. Komunisty zakázaný Sokol se po svém restartu v 90. letech už nestal tak masovou organizací jako za 1. republiky. A co se týče "sezvávání" účastníků spartakiád, není to správné slovo. Spartakiády byly nařízeny shora a jejich účast na nich byla "dobrovolně povinná", jak to v té době chodilo. Fakt ale je, že hodně lidí cvičilo rádo, brali to jako příležitost upevnit si zdraví. I tak ale spartakiády byly režimem nařízené akce, kteří nevznikaly z dobrovolné iniciativy a nadšení jako dřívější sokolské slety.

Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:10.02. 07:29
Titulek:nomen omen? Ani náhodou....odpovědět
No jo, vy na komunistickém režimu nevidíte nic dobrého. Vy jste určitě studoval zadarmo, pak jste dostal byt zadarmo, režim podporoval rodiny s dětmi, cikáni museli pracovat, nebyly ty příšerné hypotéky, nebyli bezdomovci, podle vás vše bylo povinné....a co máme teď? To, co se odehrává v tomto státě je pomalu horší než za komunistů, nastupuje teror. Režim nás žene do války, to se vám líbí? Kdyby komunisti nepostavili tisíce bytů, bydlíme pod mostem, i ty mosty postavili komunisti. Přehrady, tisíce továren, které byly zničeny po 90 letech, zemědělství v úpadku, školství upadá, zdravotnictví také a co bude dál? No nic dobrého. Nebudeme svéprávná země, uvidíte....
Jméno:Karel Svoboda
Datum:13.02. 11:26
Titulek:Bez ohledu na to,odpovědět
zda v západních zemích Evropy, v USA a Kanadě studenti mohli studovat na VŠ zadarmo nebo za své peníze, výsledek hovořil jasně pro Západ a ne pro komunismus. Před rokem 1989 byl v ČSSR podíl vysokoškolsky vzdělaného obyvatelstva evidentně nižší než ve vyspělých západních zemích. Dodnes je ten rozdíl znát, protože v dněšní ČR je pouze 23 procent lidí s VŠ vzděláním a je třetí nejnižší v Evropské unii. Doufám, Byty a domy se na zlém kapitalistickém Západě stavěly také a rychleji a lépe. Když je podle vás naše současná ekonomická situace tak strašná, jak je pak tedy možné, že náš hrubý domácí produkt vzrostl od roku 1991 pětkrát, a to z 50 mld. USD na 250 mld. USD (a že je nyní například jenom 6x nižší než HDP Ruska, které má 14x více obyvatel než naše země)? Když tu tedy byl takový ráj a svoboda, proč tedy mezi lety 1948 - 1989 emigrovalo z Československa celkem cca 500.000 lidí, hlavně kvalifikovaných, a to na Západ? Proč tedy naopak obyvatelé ze západních zemí neemigrovali do zemí východního bloku? A co represe na našem obyvatelstvu po roce 1948 - 248 lidí popravených ve vykonstruovaných procesech, 205.000 lidí uvězněných z politických důvodů, 20,000 lidí poslaných do táborů nucených prací, Sovětským svazem nám bylo ukradeno naše národní bohatství - 111.000 tun uranové rudy, došlo k poničení životního prostředí a přírody, atd., atd. Kde jsem dnes mohli být, nebýt komunistického režimu řízeného z Moskvy? Je spočítáno, že by se v takovém případě občané naší země těšili stejné životní úrovni jako občané skandinávských zemí. To že současnou situaci naší země chcete v rozporu s realitou vidět černě, je vaše vlastní rozhodnutí, které neodpovídá skutečnosti.
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:13.02. 17:59
Titulek:ale, ale pane Svobodo.odpovědět
Milý zlatý, naše vzdělání bylo na velmi vysoké úrovni. V 89 emigrovalo množství lidí na západ, většinou vysokoškoláků. Obávali se, že budou uvězněni nebo dokonce popraveni jako v padesátých letech. Nic takové se ale nedělo, ale to oni nevěděli. V zahraničí byli přivítání s otevřenou náručí, protože bylo známo, že jejich vzdělání je na rozdíl od západních zemi na velmi vysoké úrovni. Bohužel, když poznali, co je to kapitalizmus, nemohli se vrátit. To byla zásadní chyba komunistů. Kdyby se mohli vrátit bez nějakých sankcí, vrátili by se. Proč sem neemigrovali ze západu? Nemohli, jejich vzdělání bylo mnohem horší než zde, těžko by se naučili česky (viz současné Ukrajince, nikdy se nezbaví přízvuku...). Že je v dnešní době 23% lidí s vysokoškolským vzděláním? Jaké je to ale vzdělání? Gender, religionizmus, politologie, novinařina, hebraistika,komparatistika , politické teorie atd. Absolventi se uživí maximálně v neziskovkách. Otázka je, kde jste sebral těch 23%.
Jméno:Karel Svoboda
Datum:13.02. 20:48
Titulek:Tak děkuji za vysvětlení,odpovědět
já měl za to, že občané západních zemí, doma dávno zvyklí na svobodu slova, názorů a tedy na demokracii a podstatně vyšší životní úroveň neměli důvod ani zájem odcházet tam, kde by si jen pohoršili, do východních zemí podřízených Moskvě, kde byl povolen pouze jeden oficiální názor, přičemž za jiný byli lidé stíháni, kde bylo zákonem zakázáno soukromé podnikání, kde byla podstatně nižší životní úroveň, kde bylo citelně poškozené životní prostředí a kde panovala všeobecná mizérie v zásobování obyvatel a často nebyly k dostání běžné věci, na rozdíl ode dneška. Pokud se vám po tomto stýská, měla byste své štěstí hledat v Bělorusku nebo v Rusku.
Jméno:Jaroslav
Datum:14.02. 07:39
Titulek:Svoboda zase perlíodpovědět
No to určitě. Tak velké rozdíly jako jsou v kapitalizmu tady nikdy nebyly. Nebyli tady nezaměstnaní ani bezdomovci, studovalo se zadarmo a životní úroveň byla pro všechny zhruba stejná. Boháči sem nešli a chudina na to neměla. Ono je jedno jestli jste pod Moskvou nebo NATO.
Jméno:Karel Svoboda
Datum:14.02. 13:17
Titulek:Ne, není jedno,odpovědět
k jaké velké zemi či bloku zemí se přikloníte. Rozdíl mezi Moskvou a NATO je stejný jako rozdíl mezi dobyvačnou diktaturou, která vás omezuje a neuznává vaši suverenitu (Moskva) a partnerským spojencem, který do vašich vnitřních věcí nezasahuje, uzavírá s vámi korektní dohody a bere vás jako rovnocenného partnera (členské země EU a NATO). Ale vám skalním, kterým chybí potřebný rozhled, se to těžko vysvětluje. Navštívil jste někdy Rusko? Kolik západních zemí jste navštívil? Kolik cizích jazyků ovládáte? Máte v tomto ohledu jen své přesvědčení a minimum praktických zkušeností, proto vám ten nebetyčný rozdíl mezi Ruskem a Západem zcela uniká.


Jméno:sob
Datum:15.02. 23:51
Titulek:Palec nahoru odpovědět
Vám dávám
Jméno:Franta
Datum:16.02. 07:17
Titulek:Svoboda je provokatérodpovědět
Aby vám samou horlivostí neupadl.
Jméno:bartoš
Datum:24.02. 16:14
Titulek:na pivo--odpovědět
tak s panem Svobodou bych na pivo asi nešel.
Jméno:bartoš
Datum:24.02. 16:10
Titulek:historie - faktaodpovědět
Jako třináctiletý jsem se z Brna dostal cvičit na Strahov. Není znám jedinec, který byl kdy nucen cvičit na spartakiádu. Na posledním Strahově jsme byli na generální zkoušce celá rodina , protože nebylo možné lístek na hlavní dny sehnat. A bylo to ohromující,senzační. Vojáci v trad. bílých trenkách.
To nedokázali ani číňani. Průkaz cvičence z r.1960 mám uložený, podobně jako propustku do atomového bunkru do Mordové rokle u Milovic..
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:24.02. 16:50
Titulek:také jsem cvičila....odpovědět
Tak já jsem cvičila v roce 1960 (spartakiády byly v pětiletém cyklu) jako dorostenka skladbu s bílou obručí "Radostné mládí" jako šestnáctiletá přímo pod vedením autorky paní Blaženy Petrové v Olomouci. Byly jsme vlastně ukázková skupina, jak měla skladba vypadat. Všechny jsme samozřejmě byly dobrovolnice. Jely jsme do Prahy, moc jsme se těšily a ani nám nevadilo, že nás vezli v noci prasečákách a lilo. My jsme z toho měly spíš obrovský zážitek. V České Třebové jsme zastavili na čurání, a protože celý vlak holek se navalil na dámské WC, využily jsme pánský záchod (to byl předvoj genderu, prostě jsme se prohlásily za muže) , zalezly v houfu do kabinky, aby z nás nějaký mužský nedostal infarkt. Ovšem jaká to byla sranda, když si tam nějaký mužský při čurání do mušle zpíval Internacionálu. Kdo neví co to je: je to mezinárodní hymna dělnického hnutí. Měly jsme co dělat, abychom se nerozesmály. Dodnes na to pamatuji. A ta krása, když jsme cvičily na ploše jako součást desetitisíců děvčat!!! Ten pocit zodpovědnosti!! Co by na to asi řekly dnešní cimprlindy! Asi by tomu nevěřily. Hlavně by se vzbouřily proti tzv. teroru....
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:09.02. 08:46
Titulek:Spartakiáda - cvičení vojákůodpovědět
https://www.youtube.com/wa tch?v=BDKrtf8WJO8&ab_chann el=VGJZ_MT

smažte mezery

Není mezi nimi jediný tlustý mládenec. To byl zážitek.

Z dikuze: Opravdoví muži a vojaci toto nedokazal nikdo na svete jenom moje generace rad vzpominam kdyz vladl zdravy mozek dnes mam 66 let nejlepsi generace na svete mozna posledni
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:25.02. 09:21
Titulek:spartakiádaodpovědět
Našla jsem ještě krásný sestřih spartakiádních cvičení. A ta POUPATA!!!! Hledejte a nenajdete tlustou holku. Žádná stehniska a převislá břicha. A ta radost z pohybu!!! Tak se dívejte a vzpomínejte. Už se to nikdy navrátí.
Jméno: Andy
Datum:25.02. 10:26
Titulek: máte pravduodpovědět
Dnes jediný pohyb u tabletu,Iphonu a na koloběžce.Na té jezdí do škol nebo si nechávají vozit zadky od rodičů.Poté oběd v KFC nebo něčem podobném a šupky domů do ulit k zmiňovaným.Když to vidím u těch zastávek v těch obléhajících slimkách,teplácích a ty zadnice rozteklé pod bundami do pasu.Na zvracení.
Jméno:Milan
Datum:25.02. 11:49
Titulek:Ufodpovědět
Naštěstí.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz