zpět na forum

Jméno:XY
Datum:07.02. 19:50
Titulek:Protest zemědělců 19.2.2024 v 15.00.odpovědět
https://myzemedelci.cz/wp- content/uploads/2024/02/Pr otest-nadpis-1536x671.png

19.2.2024. Na Malostranském náměstí. V 15.00. Ale shromaždiště nebudou jen tam. Budou i jinde po Praze, protože všechny traktory se tam ke vládním budovám nevejdou. Ale vlastní plán tras i míst v Praze se zveřejní až před akcí. Řečníků bude celá řada, protože každý svaz, který se připojí, přidá své vlastní požadavky. PROTEST. BLOKÁDA.

Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:09.02. 11:09
Titulek:Převzatoodpovědět
Důvody k občanské neposlušnosti, která vyústí v blokádu dopravní infrastruktury a velkých měst

1. NE – UPLATŇOVÁNÍ ZELENÉHO ÚDĚLU, KTERÝ LIKVIDUJE PRODUKČNÍ ZEMĚDĚLSTVÍ A SNIŽUJE SOBĚSTAČNOST NEJEN V ČR ALE I V CELÉ EU.
Že s green dealem není něco úplně v pořádku, to ví asi všichni. Nedotýká se pouze zemědělců, i když jich možná o trochu víc. Jde o to, že nás politici (ať již euro nebo naši vlastní) NUTÍ omezovat produkci tím, že např. se povolují nižší dávky pro aplikaci přípravků pro ochranu rostlin oproti některým ostatní zemím EU. Má docházet k postupnému snižování jejich aplikace, ale ne v kg/ha z.p., ale ke snižování by mělo docházet v procentuelním vyjádření. To znamená, že tam (v nějakém státě), kde např. měli dosud spotřebu např. 10 kg/ha a mělo by obecně pro celou Evropu dojít ke snížení o 10%, tak tam sníží používání na 9 kg/ha z.p. Ovšem tam, kde je nyní spotřeba např. 5kg/ha (čísla jsou opravdu jen ilustrativní), tak tam budou smět používat jen 4,5 kg/ha. A to je už sakra velký rozdíl v následných výnosech. Jak potom mohou konkurovat svým zahraničním kolegům?
Další potíž je v uvádění půdy do klidu, tzv. úhory. Zemědělci musejí, aby splnili podmínky tzv. Jednotné žádosti, uvést nějaký podíl svého výrobního prostředku (půdy) do klidu a nesmějí na něm produkovat. Neumím si představit, že by stát nařídil majitelům továren, aby na rok vyřadili z provozu např. 10% své technologie (strojů - výrobních prostředků) nebo dopravcům, aby na rok vyřadili ze své flotily kamionů taky nějakou její ne nevýznamou část. A další rok pak zase, ale už zase jinou technologii, stroje, vozidla apod. Za půdu ale zemědělci museli zaplatit kupní cenu, pokud ji mají ve vlastnictví, nebo z ní platit pachtovné, pokud ji mají propachtovanou. A v neposlední řadě za ni musejí platit i daň z věcí nemovitých, která se mimochodem letos spolu s dalšími díky vládnímu balíku taky podstatně zvýšila. No a ke všemu se ještě půda "neodepisuje". Tedy výdaje spojené s jejím nákupem se nikdy nepromítne v nákladech toho konkrétního daňového poplatníka.
Určitě by našly i další příklady, ale to bylo už moc dlouhé čtení a to by pak nikdo nečetl 🙂.
#MYZEMEDELCI
#protest
Jméno:Anna Spěváčková SPD
Datum:13.02. 19:24
Titulek:Neviditelný pes - diskuzeodpovědět
Farmáři v pondělí zablokují magistrálu v Praze, chtějí odstoupení od Green Dealu

Blokádou pražské magistrály upozorní část farmářů v pondělí 19. února na podle nich špatnou situaci českého zemědělství. Ministru zemědělství Marku Výbornému (KDU-ČSL) také předají dopis s požadavkem, aby česká vláda odstoupila od Zelené dohody pro Evropu (Green Deal).

Do Prahy by podle předsedy Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy Bohumíra Dufka a bývalého prezidenta Agrární komory Zdeňka Jandejska mohlo v pondělí přijet 600 až 1000 traktorů či další zemědělské techniky. Velké oborové organizace jako Agrární komora, Zemědělský svaz a Asociace soukromého zemědělství se do tohoto protestu nezapojí.

Do Prahy farmáři podle mluvčího pražského magistrátu Víta Hofmana chtějí přijet v několika kolonách, například z Panenského Týnce, Lovosic, z nájezdu na D1 od Benešova, z Cukráku nebo z D11. V 6:00 by měla technika zastavit provoz magistrály v obou směrech, a to až na několik kilometrů. Od budovy ministerstva zemědělství v centru Prahy mají protestující naplánovaný odjezd v 11:00, uvedl Hofman po pondělním jednání zástupců magistrátu se zemědělci.

"Akce bude mít výrazný negativní vliv na dopravu, a to nejen v místě blokády na magistrále, ale i v širokém okolí a teoreticky i na příjezdech do Prahy. Akce však může negativně ovlivnit i městskou hromadnou dopravu včetně přesahu do Středočeského kraje," doplnil Hofman.

Ministra Výborného farmáři v dopise podle Jandejska požádají o to, aby česká vláda odstoupila od Green Dealu, tedy dohody o přechodu EU k obnovitelným zdrojům energií. "Je to zvěrstvo proti lidem. Zemědělci jsou v úzkých, není to jen otázka Česka, ale celé Evropy," řekl.
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:13.02. 19:26
Titulek:dokončeníodpovědět
Čeští zemědělci podle něj mají také nejnižší podpory z celé Evropské unie a národní dotace se neustále snižují. Farmářům také škodí nárůst dovozu ze zahraničí. "Všechno je postavený na hlavu. Česká republika má dostatek půdy na to, aby v základních komoditách byla soběstačná. Musely bychom ale investovat a vytvářet podmínky pro nový zemědělce," dodal.

https://zpravy.aktualne.cz /domaci/farmari-v-pondeli- zablokuji-magistralu-v-pra ze-chteji-odstou/r~7b51fe2 aca8111ee86860cc47ab5f122/
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:14.02. 07:52
Titulek:Protest zemědělců 19.2.2024 v 15.00.odpovědět
Zemědělci hlavně protestují proti gýn dýlu! To je největší zvěrstvo. Před časem jsem na nerátkách uvedla, že se spíš bude ochlazovat, než oteplovat. Teplá voda z tajících ledovců zatlačuje do hloubky Golfský proud a severní část Evropy se prudce ochladí. I u nás se ochlazení projeví. Ale to není důvod, proč bychom neměli vysazovat stovky stromů a keřů (Ale tím nemyslím ty droboučké poloodrostky boroviček, několika modřínků a listnáčků, které buď uschnou či je posekají nebo ušlapou) u radnice a směrem ke Kojetické a že nebudeme zadržovat dešťovou vodu.

https://www.vidlakovykydy. cz/clanky/zacina-byt-horko
Jméno:Jaroslav
Datum:14.02. 19:18
Titulek:výzvaodpovědět
Přijďte do Prahy podpořit lidi se selským rozumem! V pondělí 19. 2. 2024. Více na www.myzemedelci.cz
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:16.02. 18:41
Titulek:Srovnání pádu Říma a úpadku Evropyodpovědět
O čem se mlčí: Stanislav Novotný o pádu Evropy a nejhorší polistopadové české vládě

Zdroj:
https://outsidermedia.cz/o -cem-se-mlci-stanislav-nov otny-o-padu-evropy-a-nejho rsi-polistopadove-ces

smažte mezery
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:16.02. 18:47
Titulek:Proruské síly?Bože, kdyby blbost kvetla!odpovědět
Fiala řekl:
"Ve čtvrtek se bude konat celoevropský protest, především napříč střední a východní Evropou, ale asi se přidají i další země. K němu se přihlásila i naše agrární komora. K tomu, který se má odehrávat v pondělí, se klíčové zemědělské svazy nehlásí. Je to spíše demonstrace protivládních proruských sil, která má s problémy zemědělců málo společného. Uděláme vše pro to, aby jejich akce neohrozila bezpečnost a co nejméně ochromila život obyvatel Prahy a dalších měst,“ dodal premiér.
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:17.02. 09:18
Titulek:Fandím zemědělcůmodpovědět
Připomínka k nenávistným příspěvkům na diskuzi:

Jde vidět, že vy v té kanceláři nebo v Kolbence u mašiny nemáte ani páru o práci v zemědělství. Běžte si koupit výborné egyptské brambory a pak běžte demonstrovat za gryndýl 🙂 🙂 🙂 🙂 Pomalu a jistě přicházíme o potravinovou soběstačnost ve všech segmentech zemědělství. Po tisíci hektarech rušíme sady, dovážíme salmonelou a antibiotikama nadopované fašistické maso.... a přesto někteří jedinci, jejichž IQ nepřesahuje 60 bodů, se zde takovým zákeřně-ubožáckým stylem vyjadřují ke krvi a mléku naší země 🙂
Jméno:a
Datum:17.02. 11:12
Titulek:co odpovědět
dááááál
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:17.02. 11:38
Titulek:co dál? odpovědět
Nic se nezměnilo. Budu dál kontrolovat a kritizovat vedení města, upozorňovat na přešlapy tzv. místních politiků neboť na každé prase se vaří voda, bojovat za zeleň ve městě, proti likvidaci orné půdy a výstavbě na ní.
Jméno:Jaroslav
Datum:17.02. 10:24
Titulek:Blokáda Evropyodpovědět
Agroblokáda Evropy: Výbuchy protestů farmářů zachvátily po Francii už i Belgii a v Bruselu rostou barikády! V Paříži jsou v supermarketech prázdné regály s pečivem, masem, mléčnými výrobky, zeleninou a ovocem! Likvidace tradičního zemědělství je plánem globalistické hydry na indukci manažovaného hladomoru v Evropě!

Jejich poselství je jasné: V důsledku levného dovozu, nedostatku dotací a zvýšených výrobních nákladů v důsledku vysokých cen energií, paliv, vysoké inflace a emisních povolenek se již nemohou uživit. Francouzský premiér Gabriel Attal totiž ve čtvrtek oznámil řadu ústupků, včetně dohody o nedovážení zemědělských produktů, které používají pesticidy zakázané v EU, tedy myšleno z Ukrajiny, a také nových finančních dotací a daňových úlev. Nová politika – prozatím – uklidnila dva největší francouzské zemědělské svazy, Mladé zemědělce a FNSEA (francouzská zkratka pro Národní federaci zemědělských svazů).

Po vstupu Ukrajiny do EU bude hrozit kolaps zemědělců v celé EU, ale ukrajinské zemědělství v té době už bode ovládat Londýn (Rothschild) a BlackRock, nikoliv Ukrajinci

Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:18.02. 09:10
Titulek:Buďte s námiodpovědět
V pondělí brzy ráno najedou zemědělci se svými traktory do Prahy, aby ukázali celému národu, že už nevědí, jak jinak mají vládě a ministrovi zemědělství vysvětlit, že současná grýndýlová zemědělská politika bude mít za výsledek jejich likvidaci. Dva roky jednali a upozorňovali, ba i petici přinesli. Výsledek – nula. Kromě pár držhubných ústupků se na nastoleném trendu nic nezměnilo. Za každý jeden ústupek přišly dvě nové povinnosti a hrozba zase vyšších sankcí. Jediný důvod, proč v pondělí nebudou na nohou úplně všichni zemědělci je, že někteří ještě nejsou ochotni uvěřit tomu, že by vláda a EU mohly být tak šílené, aby svou politiku myslely vážně.

Grýndýlová agenda neničí jen zemědělství. Všichni víte, jaké platíte složenky za teplo. Brzy budete platit ještě víc. Přibude položka emisních povolenek pro domácnosti. Všichni víte, o kolik se zdražila i ta nejobyčejnější auta. Zvýšení daně z nemovitosti dopadne nejen na hektary orné půdy, ale na každý domeček i byt.

Zřizovatelé základních škol teď zjistili, že na školníky a kuchařky peníze nedostanou, i když vládní sliby zněly jinak. Zaměstnanci už na výplatních páskách našli dopady konsolidačního balíčku, ale žádný vyrovnaný státní rozpočet za to nedostali. Zadlužení státu rekordně roste a lednový rozpočtový schodek byl jeden z nejvyšších v našich dějinách.

A na závěr – jako totální výsměch se Fiala pochlubil, že dělá co je třeba, protože inflace klesla. Že v uplynulých dvou letech vyžral všem čtvrtinu úspor, o tom se už nemluví.

Všichni máme stejné důvody k protestu, jako zemědělci. Přišli jsme o spoustu peněz, uložili nám nové daně i poplatky, zlepšení je v nedohlednu, propouští se, zavírají se firmy i hospody. Není nálada na utrácení, dvojnásobně ne, když nám pořád někdo vysvětluje, že se máme připravit na válku, která může být i jaderná. Energie dál zůstanou drahé, průmysl nás tedy bude dál opouštět a jestli to takhle půjde dál, za pár let nebude žádné české maso ani česká mouka.

Každý policista, který bude v pondělí v Praze sloužit, po šichtě svlékne uniformu a bude muset zaplatit zálohy za plyn i elektriku, jít nakupovat potraviny se stopadesátiprocentní přirážkou, koupit dětem nové botyi učebnice a nejspíš brzy sáhnout do vrecka, aby přidal na školní obědy. Každý hasič, kterého v pondělí povolají ke složité dopravní situaci, je na tom stejně. Každá zdravotní sestra, každý řidič, každý dělník i prodavač, na všechny dopadají a ještě budou dopadat grýndýlová opatření.

Apeluji na všechny
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:18.02. 09:11
Titulek:Buďte s námiodpovědět
traktoristy a demonstranty, aby měli na paměti, že ten chlap v kevlaru také chodí do hospody a má stejné existenční starosti, jako oni. Že ho tam postavili na rozkaz nějakého papaláše, který se poprvé od Plyšáku vyděsil a poprvé je v něm opravdu malá dušička. Vaším nepřítelem není ten mladý kluk v uniformě s pokutovým blokem v ruce, ale někdo úplně jiný.

Zemědělci udělají vše pro to, aby se sanitky i hasičské vozy všude dostaly. Stejně tak udělali maximum pro to, aby se o protestu lidé včas dozvěděli a v pondělí se mohli přizpůsobit situaci. Nejsme nepřátelé. Jen už nevidíme jinou možnost, jak říct těm nahoře i všem ostatním, že je situace opravdu vážná.

Buďte v pondělí s námi, abychom my mohli být s vámi. Také na vás dojde. Také to budete potřebovat. Když se podíváte, jak jedná Agrární komora, Zemědělský svaz, Učitelská platforma i odbory, když se podíváte, jak jednají neziskovky a celý ten rádoby občanský sektor, tak zjistíte, že co si neuděláme sami pěkně odspodu, to nebudeme mít.

Přijďte nás podpořit. Víme, že se organizujete i v kolonách osobních aut, ale prosím počítejte s tím, že prostě někde uvíznete na mnoho hodin a traktor nejspíš ani nezahlédnete. Zařiďte si do aut veškeré pohodlí. Pokud se zastaví Praha, zastaví se celá republika. Děláme něco, co nikdy nebylo vyzkoušeno.

Vy, co chcete přijít na Malostranské náměstí a chcete si v 15.00 vyslechnout projevy organizátorů, přijeďte vlakem a jezděte metrem. To jediné nejspíš bude fungovat. Vše ostatní je nejisté.

V pondělí si v Praze všichni podáme ruce.
Jméno:Roman
Datum:19.02. 16:17
Titulek:nějak se to nepovedloodpovědět
Praha se nezastavila, republika také ne. Jakmile zemědělci zjistili, že se na jejich akci nalepil Rajchl, Okamura, SPD Fiala, Konečná a další profesionální zachránci světa, raději předčasně odjeli domů.

Ale neplačte, příště to určitě vyjde!
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:19.02. 17:49
Titulek:zemědělská půda - naše bohatství odpovědět
Nevím, že by se někdo na zemědělce "nalepil", z jejich reakcí bylo zřejmé, že vědí co mají dělat a čemu se bránit.Je zlé, co chystá EU, staneme se nesoběstačným státem, který bude dovážet kde co kdo ví odkud. Mizí nám orná půda před očima (v Nera se chystá likvidace kvalitní půdy zástavbou v oblasti V Trativodech a na pozemcích města Na Výsluní. Je to zločin, nemohu to nazvat jinak. Mnozí lidé mávnou rukou, no bože, tak to dovezeme a doveze: kuřata a kachny z Polska, brambory kdo ví odkud, ukrajinskou pšenici postříkanou kdo ví čím, pšenici a jiné výrobky s obsahem sušeného hmyzu (jeho tělo chrání vnější kostra zvaná kutikula tvořená z chitinu. Ostré okraje kutikuly
narušují střevní sliznici a způsobují nebezpečnou Crohnovu chorobu...) GM (geneticky upravené) plodiny všeho druhu. Byla jsem na demonstraci, lidé na traktorech se chovali VELMI velmi disciplinovaně a snažili se nevyvolat nějaké střety. Ani náhodou neokopírovali razantní protest německých sedláků, a proto ničeho nedosáhnou. Vláda si s jejich protestem vytře, no, poslední část trávicího ústrojí. My Čeči jsme příliš servilní, podvolujeme se vrchnosti a ohýbáme hřbet. 1775 vypukly selské bouře a vyvolaly v roce 1781 zrušení nevolnictví Josefem II. Robota ale zůstala, i když v mírnější formě až do roku 1848.
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:19.02. 18:16
Titulek:doplněníodpovědět
Část zemědělců mu následně před pondělním polednem předala dopis s požadavkem, aby česká vláda odstoupila od Green Dealu, tedy unijní Zelené dohody pro Evropu. Vadí jim například omezení používání hnojiv, uvedl už dříve mluvčí akce Daniel Sterzik. Výborný v pondělí prohlásil, že je potřeba požadavky této dohody zasadit do reálného rámce, a na ČT24 požadavek organizátorů aktuálního protestu na odstoupení od ní označil za „plácnutí do vody“....Bohumír Dufek na demonstraci na Malostranském náměstí prohlásil, že Fiala a Výborný protest zemědělců dehonestovali a jejich chování je za hranou slušnosti. „Ani v hloubi duše jsem nevěřil, že může státní administrativa takovým způsobem využít demokracii proti nám,“ prohlásil. Prezident Agrární komory ČR Jan Doležal a předseda Zemědělského svazu Martin Pýcha pode něj nezastupují české zemědělce, ale jen sami sebe, a to proto, aby „dlouho zůstali u svých koryt“, uvedl.

„Nálepkování a rozdělování společnosti. To je jediné, co tato vláda opravdu umí. Petr Fiala se už ani neobtěžuje něco předstírat a okázale dává najevo pohrdání všemi, kteří s ním nesouhlasí. Zbavme Česko této arogance – defializujme politiku,“ reagoval na příspěvek předsedy vlády místopředseda ANO a sněmovny Karel Havlíček.

Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:19.02. 18:29
Titulek:Poláci a jiní zemědělci protestujíodpovědět
🚜 V Polsku pokračují protesty farmářů.

Polští farmáři dnes na hraničním přechodu Dohorusk pořádají protestní akci, které se účastní i zemědělci z Německa, Belgie, Nizozemska a Francie. Podle organizátorů se akce účastní 2 tisíce lidí.

Demonstranti požadují uzavření hranic s Ukrajinou, obávají se totiž nekontrolovaného dovozu zemědělských produktů. Farmáři pouštějí jeden kamion za hodinu.

Připomeňme, že polští farmáři zahájili rozsáhlé protesty 10. února, pokračovat by mohly až do 10. března.

https://t.me/neCT24/50712

smažte mezery
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:20.02. 08:16
Titulek:viditelny macekodpovědět
Jinak to dopadnout nemohlo, neboť je samozřejmě velký rozdíl mezi stávkujícími drobnými a středními zemědělci na Západě, které drtí green deal, byrokracie a postupně likvidují velcí žraloci a stávkující českou směskou malých zemědělců a agrobaronů se zcela rozdílnými zájmy.
Jejich jediným společným zájmem jsou dotace, o které ovšem svádějí bratrovražedné boje.
A pokud by se mohlo zdát, že nejvyšším společným jmenovatelem (nejen zemědělských) protestů by mohl být odpor ke green dealu, opak je pravdou. Zájmových a lobbystických skupin, které se na něm skvěle přiživují, je tolik, že lehce vlivem i mediálně převálcují odpůrce.
Navíc forma protestu, tedy blokáda, se v českém prostředí nikdy nemůže u občanů, kterým jde v prvé řadě o sebe, ve druhé řadě o sebe, a pak po dlouhém nic také trochu o veřejné blaho, setkat s pochopením.
Jinak řečeno: pondělní blokáda byla typickým mrtvě narozeným dítětem, které navíc bude zneužito všemi prostředky proti těm, kteří měli skutečný důvod protestovat.

A.S.: Ano, televize i rozhlas (kromě Český rozhlas sever) dehonestovali a ponížili protest zemědělců. ale to se dalo čekat. Bohužel, protestující byli příliš korektní a slušní a stejně jim to bylo houby platné. Dokud nebudeme umírat hlady a nebudou odvody mladých mužů na Ukrajinu, nic se nezmění. Obávám se, že zase budou hlupáci a tupouni volit petidemolici, Kroužecké a jinou sběř.
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:01.03. 19:28
Titulek:móc zajímavý článekodpovědět
to si přečtěte

https://outsidermedia.cz/s edlaci-nikoliv-u-chlumce-a le-v-unorove-praze/

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz