zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková SPD
Datum:05.02. 16:44
Titulek:Co se zde děje....odpovědět
Co se stalo s naší dobou?

Zažíváme vážnou krizi? Proč mají najednou lidé pocit, že se něco zlomilo, a cítí se zklamaní? Co nás v budoucnosti čeká?

Každý student lékařství je už od prvního ročníku studia veden svými profesory k tomu, aby si u každého pacienta položil dvě zásadní otázky – proč a jak. Proč má nemocný potíže? Otázka diagnostická, která vede k určení choroby. Jak ji léčit? Otázka terapeutická, hledání cesty k uzdravení.

Je-li naše společnost nemocná, a ona bezesporu nemocná je, klademe si obě otázky všichni. Až na několik vrcholných politiků, kteří mají většinou jiné starosti, než jaké musí řešit lid obecný. Ovšem co hlava, to názor. Jedni ze současného stavu obviňují komunismus, jiní konzumismus, další neoliberalismus nebo hédonismus.

Z mého pohledu nepůsobí v této zemi tajemné abstraktní -ismy, ale hlavně tři silně zhoubné choroby:

- Ztráta studu
- Rozvoj společnosti bez respektování přirozených společenských norem
- Pocit tíživé bezmoc

Diagnóza
„Žijete v zemi, kde nic není hanba!“ Těmito slovy zhodnotil student z Asie svůj roční pobyt v České republice. Čím kratší, tím výstižnější bylo jeho hodnocení klimatu v naší zemi. Měl pravdu. Z české kotliny se kamsi vytratil stud. Pojem hanba je dnes už srozumitelný málokomu. Dítě se nestydí zesměšnit učitele, muž se nestydí opustit ženu a děti kvůli milence, potomci se nestydí zvednout ruku na své rodiče, není žádnou hanbou žít jako parazit nebo veřejně propagovat zlo.

Proč by se tedy měli politici ve službách mafií stydět lhát, krást a podvádět?

Svoji velikou vinu na tomto stavu mají také ty sdělovací prostředky, které z banality dělají tragédii a z tragédie banalitu. Žijeme v době, která propaguje nosit všechno naruby. Normy chování nám prezentují svým nenormálním chováním duchaprázdné celebrity všeho druhu. Z pořadů některých televizních stanic, které by měly kultivovat lidskou duši a zjemňovat smysl pro krásu, pravdu a dobro, teče většinou krev, adrenalin, testosteron…

Z této skutečnosti chápu, proč se užívá termín televizní kanály.

Kdykoli stojím jako soudní znalec z oboru psychiatrie u soudu, který projednává činy mladého delikventa, mám skoro pokaždé tendenci na lavici obžalovaných posadit systém, který vládne v této zemi a jehož jsou mladí lidé obětí.

Ale koho to zajímá? Politiky v žádném případě!

Obyčejní smrtelníci v této zemi trpí oprávněnými pocity nespravedlnosti a křivdy, ale parní válec politiky a byznysu si vesele jede dál. A proč by ne!
Jméno:Anna Spěváčková SPD
Datum:05.02. 16:46
Titulek:Co se zde děje....odpovědět
Sliby, fráze a široké úsměvy těch (všeho)schopných z předvolebních plakátů tak snadno a rychle shoří pod jeho kotlem. A nikdo se opět za nic nestydí.

Jméno:MUDr. Jaroslav Maxmilián Kašparů
Datum:06.02. 10:00
Titulek:žádost o stažení textuodpovědět
Vážená paní Spěváčková, tímto Vás žádám o odstranění mého textu z vašich stránek. Zároveň Vás žádám o zaslání Vašich údajů (jméno, datum narození, adresa) na e-mail max.kasparu@pametnaroda.cz pro účely dalšího řešení mým právním zastoupením. Děkuji.
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:06.02. 17:47
Titulek:odpověďodpovědět
Vážený pane, žádný text autora tohoto jména jsem na svých webových stránkách nenašla. Proto vám žádné svoje údaje nezašlu.
Jméno:Jindřich
Datum:07.02. 17:16
Titulek:Správněodpovědět
Dobře Aničko, vyprdni se na něho a nic mu neposílej. On to jen zkouší a bůh ví, co s tím vlastně zamýšlí. Pokud budeš chtít právní pomoc, obrať se na mě.
Jméno:XY
Datum:08.02. 05:26
Titulek:zajímavéodpovědět
Zkuste mu poslat e-mil. Je nedoručitelný.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz