zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:05.02. 07:25
Titulek:Vichřice a povodněodpovědět
Už od včerejška cloumala vichřice stromy a celou noc lilo. Podle povodí Labe se zvedly vodní toky na Labi a na Jizeře...Tak to bude zase zkáza milované neratovické riviery na náplavce...Inu, co se tady vytvoří, stojí za ťip ťop....jsem zvědavá na novou polikliniku. Domov důchodců honosně nazvaný Dům kněžny Emmy, vybavený moderními díly, nábytkem na zakázku, vymalovaný jako bar, vše v režii bývalého starosty pana Roitha - za ty peníze mohl vzniknout ještě jeden skromný domov důchodců...
Jméno:mno
Datum:05.02. 08:36
Titulek:to víteodpovědět
Velké zakázky,velká malá domů o tom žádná.
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:05.02. 20:53
Titulek:čas 21.30odpovědět
Kostelec nad Labem Labe vodní stav 527 cm bdělost
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:06.02. 19:48
Titulek:Labe....odpovědět
Kostelec nad Labem Labe vodní stav 605 cm bdělost.

K večeru jsem se šla projít kolem Labe od Kostomlatského "sadů" (to tedy jsou sady!!!), řeka se ještě nevylila z břehů. Samozřejmě že neratovická Riviéra paní Mrzílkové je už skoro celá zaplavená. Cesta, která měla být mlatová, vybudovaná panem Červenkou, vypadá jak po hluboké orbě. To zase vyletělo komínem peněz!!!!
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:09.02. 19:10
Titulek:hlášení o stavu vody v Labi. odpovědět
Labe je rozvodněné, výška 543 cm. 1. stupeň - bdělost. Dá se pořád projít podél řeky po pravé straně. Naše slavná neratovická riviéra je zase skoro zaplavená. To bude pláče. Tolik písku přišlo nazmar. Nazdar.
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:10.02. 18:36
Titulek:Povodí Labe.odpovědět
Kostelec nad Labem. Labe vodní stav dnes 10. 2. čas 19:10. 605 cm bdělost.
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:12.02. 19:11
Titulek:stav řeky Labeodpovědět
Kostelec nad Labem. Labe vodní stav dnes 12. 2. čas 19:50. 611 cm bdělost.
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:14.02. 17:26
Titulek:už jsem o tom psala....odpovědět
Atlantik může přijít o Golfský proud. Pro Evropu to bude mít vážné následky

Vědci z nizozemské Utrechtské univerzity se obávají, že se v následujících letech zvýší hladiny moří a změní globální počasí. V Evropě hrozí postupné snižování teplot, na jižní polokouli se zase budou zvyšovat. Může za to systém oceánských proudů, jenž se podle odborníků blíží ke kolapsu. Bod zlomu, po kterém změny nastanou v rámci desetiletí, může přijít už příští rok.Kromě Evropy by v důsledku absence mořských proudů o několik stupňů klesla i průměrná teplota v Severní Americe nebo některých částech Asie. „Překvapila nás rychlost, s jakou ke změnám dochází,“ uvedl hlavní autor článku René van Westen. „Bude to zničující.“ Zároveň ale dodal, že vědci zatím nemají dostatek údajů, aby mohli určit přesné datum změn. Nevylučují ale, že by k události mohlo dojít už příští rok. „Až k tomu dojde, dopady budou nevratné,“ dodal pro list The Guardian.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekono mika/zahranicni/golfsky-pr oud-klimaticka-zmena-amoc- utrecht.A240213_110145_eko -zahranicni_alis

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz