zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:31.01. 08:30
Titulek:Jsme v prdeli.....odpovědět
Majitel sklárny o Fialovi, EU a USA říká:
Serou na lidi, řeší Ukrajinu. Po hubě jim dát.“
Majitel sklárny o Fialovi, EU a USA.

Co je za vším
Rozhovor

Jsme v prdeli.“ Takto jadrně odpověděl majitel sklárny v Harrachově František Novosad na dotaz PL.cz, jak na jeho firmu dopadají zvyšující se ceny energií. A ve své jadrnosti dále pokračoval. „Vláda řeší Ukrajinu, sere na české lidi.“ Harrachovská sklárna je nejstarší fungující sklárnou v Evropě a letos slaví 310 let. Je oblíbeným místem turistů, vaří tu i pivo.
Ministr průmyslu nám napsal dopis, že si na to máme půjčit, protože on je bankéř a chce, abychom podpořili bankovní sektor, podivil se majitel nejstarší sklárny na světě František Novosad. „Elektřina je za trojnásobek, plyn za desetinásobek a premiér Fiala říká, jsme připraveni. Neví vůbec, o čem mluví. Nejhorší vláda od druhé světové války. Katastrofa,“ rozčiloval se. Odpuštění silniční daně považuje za směšné opatření. „To je výsměch. Za to bych dal někomu po hubě, kdyby byl nablízku.
Jestliže prodělávám měsíčně za leden dva miliony, v únoru dva a půl milionu a březnu to budou už tři miliony. A v této situaci mi někdo odpustí 25 tisíc, tak bych mu dal pěstí, že by se už nevzpamatoval,“ zahřímal Novosad. Je to hrůza, jak to vedou. Takto tu budou statisíce nezaměstnaných během půl roku. Co by vláda měla udělat? „Zastropovat ceny. Všichni víme, že ty současné nemají s dodávkami plynu z Ruska a válkou na Ukrajině nic společného. Dodává se za loňské ceny, za loňské nasmlouvané množství. Je to spekulace Evropské unie a neschopnost naší vlády. Nakoupí se plyn do Evropské unie, přiřadí se k tomu emisní povolenky, poplatek za Green Deal, pak se to dá spekulantům takzvaně na burzu, a pak je desetinásobek. A my se všichni divíme,“ vysvětlil Novosad.
„Podívejte se do Maďarska. V Maďarsku budou otvírat sklárny a my je budeme zavírat, protože mají do roku 2036 zajištěnou loňskou cenu,“ konstatoval. Fanouškem Green Dealu tedy rozhodně není. „Co bylo zelené, vždycky dopadlo historicky špatně,“ myslel si. Poté se pustil do vedení nejen EU. „Ursula von der Leyenová byla nejhorší ministryní německé vlády a oni ji udělají předsedkyní Evropské komise. Ti lidé, co tam teď jsou – ani obyčejného mistra by z nich nikdy nedělal. Profesoři a politologové vůbec nevědí, jak funguje společnost. Je to hrůza, jak to vedou.
"Jestli to bude takto pokračovat, budou tu statisíce nezaměstnaných během půl roku,“ zaprorokoval.
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:31.01. 08:32
Titulek:Jsme v prdeli.....odpovědět
"Ale my jsme připraveni. Skáčeme na lep Americe, která je hospodářsky v prdeli deset let a chce dostat na stejnou úroveň i Evropskou unii.
Všichni v Evropě jsou debilové. Chovají se jako by žili v jiném světě, než my normální lidi, co pracujeme. Dneska se to ale nesmí říkat,“ domnívá se majitel sklárny. Areál sklárny je také oblíbeným místem pro návštěvy turistů, nicméně kvůli covidu návštěvníků výrazně ubylo. „Už se to na úroveň před covidem asi nikdy nedostane. K tomu ještě ceny energií. To nikdo neřeší. Tím, že jsme nemohli loni koupit na letošek plyn, tak jsme si samozřejmě udělali rezervy, takže chvilku vydržíme. Ale ta vláda je úplně k ničemu. Zcestoval jsem třetinu zeměkoule, vím, jak to funguje ve světě. Jsou desetimilionová města, i daleko větší. Řídí je starosta a rada.
My tady máme mnohastupňové vedení počínaje vládou s ministerstvy, kraje, různé úřady a nikdo to nemůže uřídit. Deset milionů lidí. Protože to nikdo neumí. Buď jsou to politologové, profesoři, lékaři nebo právníci,“ upozornil.
Lidi nebudou mít peníze. Nebudou cestovat. Budou se starat, aby přežili.
Harrachovská sklárna byla založena před rokem 1792. V roce 2002 byl přistaven i minipivovar s restaurací. Odtud se naskýtá vyhlídka do hutní haly s pecemi a návštěvníci restaurace mohou vidět skláře přímo při práci. Rovněž k výrobě piva dochází před hosty restaurace. „Pivo jediné zůstalo v tržbách i přes covid na stejné úrovni, pouze se to přehouplo do lahvového piva. Objemově se však pije stejné množství piva jako v roce 2018, 2019. To je ale jediné. Vše ostatní zůstalo pod půlkou.
Tržby, které se týkají turistického ruchu, jsou pod polovinou roku 2019. Návštěvnost byla po dobu asi 15 let předtím přes 60 tisíc ročně, teď nepřijde ani půlka. Ani letos. Když porovnám ledny, tak je to 37 procent, v únoru to bylo trošku lepší, ale katastrofa. A Fiala pořád říká, že je připravený,“ sdělil. Ve zlepšení, ani co se týče turistické návštěvnosti, příliš nevěří. „Lidi nebudou mít peníze. Budou se starat o obživu, o bydlení, o teplo. Nebudou cestovat, drahá nafta, benzín. Budou se starat, aby přežili,“ je přesvědčen. „My to přežijeme. Jsme nejstarší fungující sklárna na světě. Ale nepřežije to spousta dalších.

Evropa je sama sobě hrobařem. Evropská unie se chová jako sebevrah. Pod režií Američanů. Třicet let s nimi obchoduju. To je národ hlupáků. Jsou bez úsudku, na všechno potřebují manuál. A to je náš vzor,“ uzavřel František Novosad.
Jméno:Marcela
Datum:31.01. 09:07
Titulek:rozhovor je starýodpovědět
Tento rozhovor je tři roky starý. Dnes už víme, jak to dopadlo.

Cena plynu je zpět na předválečných hodnotách a pořád klesá. Milionář František Novosad (majitel) výrobu nezavřel a ani to nemá v plánu. Mimochodem - mezi roky 2006 a 2013 byl poslancem parlamentu za ČSSD, proč ty věci, o kterých mluví, tehdy neprosadil?

"Národ hlupáků" Amerika je nejbohatší země světa. Jak to dělají?! Proč jsou nejchytřejší Češi tak chudí?

Proč bychom mu měli pomáhat ze společných daní? Jestli se mu v podnikání nevede, ať zkrachuje. Takovou samočistíci schopnost má kapitalismus. Každý dnes natahuje ruku pro dotace, ale proč bychom se milionáři měli na jeho ohromné jmění skládat my, chudí důchodci?

Stačí, že platíme předražené potraviny miliardářskému oligarchovi Babišovi, který drží pod krkem půlku trhu.
Jméno:Karel Svoboda
Datum:01.02. 01:23
Titulek:Konkrétní, věcné, jasné.odpovědět
Fakta proti zavádění, tak je to nejlepší a přesvědčivé. Klobouček, Marcelo :-)!
Jméno:Hugo
Datum:01.02. 07:46
Titulek:Rozhovorodpovědět
Toto tady paní a jejím přikyvovačům nevysvětlíte, klasický ohýbač pravdy, který vytahuje i staré věci které se zrovna hodí, bez kontextu a za upozornění na toto nebo jen odlišný názor smazání příspěvku a na jiných platformách rovnou BANán.
Jméno:Vladimír
Datum:02.02. 19:05
Titulek:Afroameričanová podepsala....odpovědět
Ministryně obrany Jana Černochová dnes s velvyslancem USA Bijanem Sabetem podepsala Memorandum o porozumění mezi Českou republikou a Spojenými státy americkými k projektu pořízení 24 letounů 5. generace F-35, který je nejvýznamnějším projektem v historii Armády ČR.

Sborový chvalozpěv na stíhačky F 35

Je tu píseň zcela nová:
text napsala Černochová,
hudbu Bijan Sabet složil,
spoustu vášně do ní vložil,
neboť šťastný bude svět,
s letadly F 35.

Žádný problém se zubaři
nebude už, neb se zdaří,
dopravit k nim pacienty
očkované ovšem, jen ty,
stíhačkami letem blesku,
stačí poslat esemesku,
vzdálenost nehraje roli,
klidně přistanou i v poli.

Také zbylí pediatři
oddychnou si, dělat za tři
nebudou už muset více,
díky vládě koalice
stíhačky se rozletí
hledat péči o děti,
široširý je přec svět
s letadly F 35.

Auta, textil, potraviny,
dopraví nám z Ukrajiny,
takže vznikne zase láce,
firmám ubyde hned práce,
opět šťastný bude svět
s letadly F 35.

Ze škol šikana hned zmizí,
hospody nebudou v krizi,
každé letadlo to skvělé,
doveze nám učitele,
také asistenty nové,
nastanou hned lepší dnové,
opět šťastný bude svět
s letadly F 35.

Důchodce, co furt se nudí,
stěžují si, stále prudí,
stíhačkami dopravíme
do Ruska, vždyť dobře víme,
bez nich, že se zlepší svět
s pomocí F 35.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz