zpět na forum

Jméno:Míša
Datum:06.12. 06:55
Titulek:Lídl a prodej kaprůodpovědět
Další obchod,kterému se dlouhou dobu vyhýbám z určitých důvodů obloukem.V mnohém,co prosazují si protiřečí nebo lžou.Enviromentální cítění je hezká věc pokud si člověk nezjistí fakta.Prodej kaprů v kádích a zabíjení před supermarkety vadí.Že padla veškerá zeleň a staré zdravé stromy když začínali stavět své plechové chrámy konzumu asi nevadí.Těm topolům,co padly podél silnice v Lobkovicích nic nebylo.Ale víme jak to se zájmy velkých a náklonnosti k nim ze strany vedení bývá.
Jméno:Jan
Datum:13.12. 06:16
Titulek: poradíme siodpovědět
I bez všudypřítomných.Máme spoustu známých-rybářů a pak jsou v Liběchově a snad i v Byšicích sádky.K tomu,aby si o polovinu dráž a víBůhodkud mohli prodávat balené jim přispívat nebudu.
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:27.12. 08:24
Titulek:Kapři z Lidluodpovědět
Agrární komora poukázala na svém facebookovém profilu na prodej obchodního řetězce Lidl, který měl prodávat kapry za téměř podnákladové ceny. „Bohužel nejde o jihočeské šupináče, ale o dovoz z Ruska, a ještě levnější z Polska,“ poznamenává Agrární komora.

Kapr z Ruska a Polska
„V první jmenované zemi navíc nesplňují pravidla chovu a odlov tenatovými sítěmi nebere na ryby žádné ohledy. Je proto nepochopitelné, že řetězec letos odmítl kádě s živými rybami před svými prodejnami a kapry vozí ze země, kde nesplňují pravidla chovu. Jak se znovu potvrzuje, plno řečí o životním prostředí a welfare, ale realita je bohužel úplně jiná,“ píše Agrární komora.

Dodala také, že obdržela informace, že Rybářství Chlumec nad Cidlinou z Rybářského sdružení České republiky podalo podnět na řetězec Lidl k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, a to kvůli podezřele nízké ceně a údajnému klamání zákazníka.

Zdroj: https://www.parlamentnilis ty.cz/arena/monitor/Skanda l-kolem-kapru-z-Lidlu-Siri -se-po-Stedrem-dnu-748212
Jméno:Alena
Datum:27.12. 14:02
Titulek: klamání zákazníkaodpovědět
Je stálé téma.Pokud ti balení vydávaní za produkt jihočeských rybníků,tak je to pěkný podvrh.Já už velkým nevěřím ani slovo.Již delší dobu mi nechutná kuřecí maso,má takovou divnou pachuť.I ta žlutá-zlatá,prostě to není ono.Taky cibule pěkně čpí.Někdo říkal,že sem na tajňačku chodí pšenice i maso z Ukrajiny,olej a další.Prostě jen východní provincií na likvidaci podřadného braku.Nárůst rakoviny a likvidace ČR není ze vzduchu.Já už do velkých nelezu ani za mák.A je mi jedno,že mají soukromníci dráž,vím,že jím naše potraviny.
Jméno:Alena
Datum:27.12. 18:44
Titulek:Agrární komoraodpovědět
Agrární komora České republiky
4. prosinec v 10:30 ·
Víte, za kolik tento 110gramový sýr jadel dodává Mlékárna Polná jednomu nejmenovanému obchodnímu řetězci? Za 19,20 Kč. Na pultech ho pak ale supermarket prodává za 51,90 Kč. Obchodní přirážka je 170 %. Tomu se říká byznys! Princip podnikání řetězců je jednoduchý. Chtějí co nejlevněji nakoupit a co nejdráž pak prodat. 👎 A to, že je obchodní přirážka nemravná, jim asi vůbec nevadí. Hlavně, zákazníku, pořádně zaplať!
📣 A sdílejte tento příspěvek, moc děkujeme.
Jméno:Alena
Datum:27.12. 18:46
Titulek:Zlikvidovali malé obchody a teď...odpovědět
Agrární komora České republiky
8. prosinec v 10:30 ·
🍎 🇩🇪 🇦🇹 🇨🇿 Nedávno jsme prošli desítky obchodů v Německu a Rakousku a na pultech jsme tam neobjevili žádné polské jablko. Pokud už jsme našli jablka dovezená ze zahraničí, šlo o prémiové odrůdy. Západní země by si totiž nenechaly deformovat trh konkurenčními produkty z východních zemí. A nyní se podívejme do Česka. ☝️ Takhle třeba vypadaly několik týdnů zpět obchody Lidl po celém Česku. Převažují polská jablka s velmi nízkou obchodní přirážkou, aby je supermarkety mohly snadno prodat. Naopak u českých jablek přihodí takovou přirážku, aby je téměř nikdo nekupoval. Byznys model jak vyšitý! A (ne)podpora domácích producentů doslova k vzteku.
Jméno:Jan
Datum:28.12. 05:56
Titulek:njn,Klaus odpovědět
A další vlády to se natahali pod tlakem,umetali jim cestičku byznysu,na vlastní nehleděli,tak to máme.Kdo chce kam..Teď si tu s náma mohou vytřít klidně p...l.A je pravda,že Lídl (i jiní) v zahraničí vypadají jinak než u nás.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz