zpět na forum

Jméno:Aleš
Datum:02.12. 11:10
Titulek:Budeme bydlet v solární elektrárně?odpovědět
Před věžákem 965 na Dr. E. Beneše má být postavena solární elektrárna formou zastřešení chodníku a parkoviště, prostě hnus.

Soláry ve městě patří na střechy a tak se ptám:

- kdo to navrhl?
- Kdo to povolil?
- Kolik to již stálo?

- Proč nejsou soláry nad novou přístavbou domu Kněžny Emmy?
- Proč nejsou solárny nad novou poliklinikou?
- Budou soláry na střeše parkovacích domů?

Nebylo by lepe zastřešit parkoviště před městským úřadem a nad něj sdsoláry, aby se radní mohli výhledem z oken kochat nad tou krásou?
Jméno:Aleš
Datum:07.12. 16:15
Titulek:Dotační tunel?odpovědět
Dle dostupných informací byl projekt vypracován a bylo požádáno o dotaci, čili byl vypsán dotační titul.

Opět se tedy ptám:

- Kdo ve městě rozhoduje o podobných projektech?
- Kdo bude příjemce dotace?
- Kdo bude majitel a provozovatel?

Protože dochází k porušení požárních a bezpečnostních podmínek, za kterých mohl být věžák 965 a okolní postaven, ptám se:

- Jak bude zajištěna bezpečnost obyvatel
panelového domu 965?

- Na radě města nepadlo ani slovo o tomto dotačním tunelu?
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:13.12. 08:30
Titulek:Solární panely před domem 965odpovědět
Jedná se o podivném a podezřelém projektu solární elektrárny umístěné před domem 965 na Skalkách. Původně měly být soláry umístěné na střeše polikliniky, pak se najednou zjistilo, že se tam nevejdou a tudíž NĚKDO navrhl umístit solární panely před dům Na Skalkách 965 na stojany ve výši 2,1 m a to tak, že jeden z panelů by byl přesně před vchodem do věžáku. Chápete to?? Starosta města by měl rezignovat na svou funkci a složit mandát. Včera proběhlo veřejné jednání vlivu spalovny na životní prostředí. Musela jsem a si po necelých 4 hodinách odejít. Starosta ani nemukl, seděl tam jako socha, jakoby se ho to netýkalo. Možná po mém odchodu se to změnilo, ale nejsem si jistá. Však se už povídá po městě, že ....no, jak bych to napsala...abych nebyla nařčena ze šíření poplašné zprávy, jak se stalo panu Petrlíkovi z Arniky od pana Hlaváčka, zástupce FCC. No prostě, že polskému Orlenu a FCC vyjde město vstříc. Však chápete.
Zamyšlení nad projektovým řízením města Neratovice.

Dotace jsou pomoc, plýtvání, likvidace podnikání nebo ohrožení bezpečnosti obyvatel v Neratovicích? Dotace jsou dnes součástí našeho života. O ekonomickém působení dotací můžeme mít vlastní názor a jejich rozporuplnost v tržním hospodářství je veliká. V honbě za dotacemi na cokoliv a v jakékoliv výši, jsou lidé schopní udělat spoustu věcí. Je však smutné, pokud jsou při tom lidé omezováni na přístupu do vlastního domu a vystavení možnému nebezpečí ohrožení života. Tato situace je o to horší, pokud se jedná o výškovou budovu (12NP), která má pouze jediný přístup a nástupní plochu pro Integrovaný Záchranný Systém a jakoukoliv jinou techniku (např. pro údržbu, opravy, stěhování, transport pacientů prostřednictví rychlé zdravotnické pomoci, zásahy při havarijních situacích, požárech, vyprošťování, servis a opravy částí domu, střechy, zásobování živnostníků, atd.). Týká se to minimálně 48 rodin a 5 nebytových prostor, ve kterých provozují činnost živnostníci a podnikatelé, což je celkem cca 200 obyvatel Neratovic, a tedy voličů do zastupitelstva. Vše je ještě zhoršeno tím, že se zástupci dotčeného domu přípravu nikdo nekonzultoval a byli postaveni před hotovou věc, když už byla podána žádost o dotaci. Zvláštní je, že s některými zástupci domů, kterých se to netýká, byla situace probrána. Zvláštní projektové řízení. Situace je v zásadě jednoduchá a překvapující. V rámci výstavby nové polikliniky je třeba vybudovat i fotovoltaickou elektrárnu. Jenže panely je třeba někam umístit. Normální by bylo
Jméno:Anna Spěváčková SPD
Datum:13.12. 08:35
Titulek:pokračování????odpovědět
Prosím autora příspěvku, zda by jej nejen dokončil, ale doplnil všechny podrobnosti ohledně projektu. Nemám k dispozici podklad pro zastupitele, nedostávám od června podklady v papírové podobě, jak jsme již několikrát žádala. Jen nevím, proč byl článek umístěn do inzerce.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz