zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková SPD
Datum:24.11. 18:18
Titulek:Cen protestů: Demonstrace v pondělí 27.11.2023odpovědět
Demonstrace 27. listopadu 2023
12.00 sraz na náměstí Jana Palacha
12.30 pochod na Malostranské náměstí
13.00 vystoupení zástupců odborářů, společné prohlášení.

Některé z hlavních důvodů pro Den protestů ČMKOS:

- zásadní zhoršování životní úrovně zaměstnanců a jejich rodin
- kroky vlády v oblasti důchodů
- neochota vlády snížit věk odchodu do důchodu pro náročné profese
- zásadní hrozba zdražení energie
- neakceptovatelný poklesu reálných mezd a platů za posledních mnoho let
- dopady konsolidačního balíčku, před kterými jsme varovali

Odbory protestují hlavně kvůli vládnímu konsolidačnímu balíčku a zmrazení růstu platů v kontextu vysoké inflace, vedle toho kritizují i důchodovou reformu.

V Moravskoslezském kraji se do stávky zapojí například hutě, může se zapojit až 2000 zaměstnanců firmy.

K protestům se připojí i Policie ČR.

Mezi těmi, kdo budou v rámci podniků nejvíce viditelní, budou pracovníci ze Škody Auto, a to ze všech tří jejích tuzemských závodů. Zaměstnanci z pondělní ranní směny o hodinu dřív opustí svá pracoviště a o hodinu si zkrátí směnu. Pracovníci z odpolední směny by zase měli nastoupit o hodinu později. Na protest proti konsolidačnímu balíčku chystají řehtačky, trubky, píšťalky, transparenty a v pondělí mezi 13. a 15. hodinou uskuteční protestní demonstrace.

Ke stávce se v Praze připojí Všeobecná fakultní nemocnice, Bulovka, vinohradská nemocnice. Z krajů jsou to třeba nemocnice v Jihlavě, Jihomoravském kraji, Jihočeském kraji, Pardubickém kraji, speciální akci bude pořádat nemocnice Tábor.“

V pondělí budou stávkovat učitelé a podle svých slibů je minimálně symbolickým zastavením práce podpoří většina odborových svazů. V pátek začnou lékaři odmítat přesčasy nařízené v rozporu s donedávna platnými předpisy, a nemocnice tak přinejmenším začnou odkládat operace.

Chystají se stávkovat i lidé na úřednických pozicích. Některé úřady vyhlásí jednohodinovou stávku, některé dokonce celodenní.

Jméno:Anna Spěváčková SPD
Datum:25.11. 16:22
Titulek:omylodpovědět
Samozřejmě že nemá být cen. ale den, to ty moje oči, jenže starosta a jeho nohsledi dělají, že je to nezajímá a tak stále nemám podklady v papírové podobě.
Jméno:Jenda <jankonopny@seznam.cz>
Datum:25.11. 19:45
Titulek:Prosím odpovědět
A už mít nebudete. Díky tomu že stavkujete ztratíte spousty přívrženců a to je ten zakopaný pes. Dobře vás spracovali, už pochopte že vaše odmítání odhání vaše voliče. Byl sem jedním z nich ale takhle jsem si to nepředstavoval.Nemohu volit někoho kdo hází perly sviním. Zkuste prosim proboha vymyslet jinou strategii, tahle je už mimo. Díky a třeba se vrátím.
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:26.11. 08:13
Titulek:no tak nebudu mít..odpovědět
Ale vy jste nějaký mimo, mohl byste mi vysvětlit, jak budu v domácnosti stávkovat...? Asi si mě s někým pletete...
Jméno:Anna Spěváčková, zastupitelka za SPD
Datum:27.11. 13:19
Titulek:demonstrace a stávka.....odpovědět
Fijala s Výborným místo na protesty zamířil do kravína, kde šéfuje bratr ministra Jurečky. Fuj a hanba. DEMISI!!!!! Nejsem bohužel na demonstraci, ale fandím všem, kteří se konečně odhodlali ke vzpouře!!!! Jak ovšem pozoruji premiéra Nutellu a jeho vládu, protesty s nimi nehnou. Na svoje pozice jsou dosazeni a plní zadané úkoly EU, NATO a pod. Pokud nesáhnou občané ke generální stávce trvající několik dní, nic se nezmění!!!!! Tak do toho, lidé!!!!!
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:27.11. 13:27
Titulek:Média píší....odpovědět
V centru Prahy probíhá odborářský protest nazvaný Za lepší budoucnost ČR. Stovky odborářek a odborářů dorazily autobusy z regionů.

Vlna hněvu vládu nesmete, míní experti....

Den protestů 2023: Začala obří stávka, účastní se jí většina škol, firmy i úřady

Fiala vystupuje arogantně a protesty dehonestuje, měl by hned odstoupit, řekl Babiš

V Česku začala stávka, kterou vyhlásily odbory na protest proti krokům vlády. Stávkuje se napříč všemi kraji. Protest ve školství je největší od roku 1989, zapojilo se do něj 7200 škol, bezmála tři čtvrtiny. Kromě škol se do stávky různou formou zapojily i úřady a soukromé firmy, podle odhadů by se mohl celkově zapojit asi milion lidí. Nespokojení odboráři a odborářky zamířili do Prahy na protestní pochod a demonstraci. Na Malostranském náměstí se jich sešly tisíce.
Jméno:Jan
Datum:28.11. 06:20
Titulek:ministr Kupkaodpovědět
To je taky něco,nahradil zrušené úředníky jinými.Takhle se šetří??!A z toho hned soud u MS Praha,kteří mu na to neskočili.Mafiánské praktiky a další nejasnosti.Takhle se tu "máme"-prostě celá ODS.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz