zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková SPD
Datum:12.11. 09:01
Titulek:Převzato: odpovědět
Myslíte, že to jsou dezinformace?
"Kolik už Češi zaplatili za válku na Ukrajině je otázka, která naše politiky ani mainstreamové novináře radši ani nezajímá, protože by to s jejich kariérou mohlo vzít stejně rychlý obrat jako na Slovensku. Celkem jednoduchým způsobem jsme spočítali, že ČR už za válku na Ukrajině do dnešního dne zaplatila neuvěřitelných 607 miliard korun, tedy, že každého Čecha už válka stála přes 57 000 korun! Průměrný pracující Čech dokonce za válku zaplatil ze svých výplat od února 2022 do listopadové výplaty 2023 celkem 71 632 CZK! Jistě už chápete, že tyto sumy Vám ani vláda, ani média a ani vládní politici prozradit nemohou, protože by Vám zkazili Ježíška, a Vy byste mohli podpořit protivládní demonstraci, co se chystá!

(Výpočet) Podle přesné evidence Kielského institutu pro světovou ekonomii vláda ČR zatím poslala na Ukrajinu veřejně 35 miliard CZK. Podle ČSÚ válka na Ukrajině způsobila propad hodnoty českých reálných mezd o 7.5%. (Zdražením energií, potravin, atd.) Průměrná mzda v letošním roce činí 43 412 korun, při poklesu hodnoty mzdy o 7.5% tak průměrný Čech vlastně platí každý měsíc za válku 3 256 korun měsíčně! Válka trvá od února 2022 už skoro 22 měsíců. Průměrný pracující Čech tak v důsledku poklesu reálné hodnoty mezd za válku přímo zaplatil 22 x 3256 CZK = 71 632 korun! V ČR pracuje 5.2 milionu osob, a ti všichni v důsledku poklesu reálné hodnoty svých mezd zaplatili za válku dohromady už 372 486 400 000 KČ. K tomu připočtěte 200 miliard schodku státního rozpočtu, protože i jeho velká část je způsobena válkou na Ukrajině a dostanete výslednou sumu 607 miliard korun, ovšem bez započtení dalších nákladů na válku zaplacených důchodci a firmami poklesem jejich reálných příjmů a důchodů. V sumě také není započteno možná až 50 miliard korun, které na Ukrajinu putují z půjček Bruselu u bankéřů, a za které ČR i SR ručí, že budou splaceny i s úroky!
Jméno:Josef Dvořák
Datum:12.11. 11:47
Titulek:nikoliv dezinformace - lžiodpovědět
Rozsáhlý výpočet, ovšem úplně nesmyslný. Tedy lež.

Například věta "Podle ČSÚ válka na Ukrajině způsobila propad hodnoty českých reálných mezd o 7.5%" je lživá. ČSÚ jako příčinu vůbec válku neuvádí. Pokles reálné mzdy totiž nebyl způsobený válkou, ale inflací (viz https://www.seznamzpravy.c z/clanek/ekonomika-sesup-j aky-znaji-jen-pametnici-v- minulem-roce-klesla-realna -mzda-o-75-227122)

Kdo způsobil zvýšení inflace v roce 2022? Babišova vláda svým mnohaletým rozhazováním peněz a prezident Zeman, který na post guvernéra ČNB nainstaloval svého kamaráda a neumětela Aleše Michla.
Jméno:Marie Pokorná
Datum:13.11. 07:01
Titulek:Válka.odpovědět
Tady se udávají veliká čísla a skloňují se tu slova válka a Ukrajina. Až to dělá na člověka dojem, že Ukrajina je viník. Ale přitom tu nikde není ani zmínka o tom, že válku rozpoutalo ruské vedení v čele s Putinem. Přece i prezident Miloš Zeman řekl v televizi potom, co válka začala, že Putin je šílenec, kterého je potřeba izolovat. Ta velká čísla jsou možná pravdivá, ale každopádně není možné opomíjet, že za ty ztráty "vděčíme" agresorovi, Rusku, a ne Ukrajině.
Jméno:Karel
Datum:12.11. 10:26
Titulek:a teď tohleodpovědět
Zkuste agitovat na sluníčkářkém Seznamu a budete v tu ránu blocknuta.Jako dezinformátor,prorusský šváb a další.Tohle jsou oficiální čísla a nikdo-ani Rakušan neví,kolik tady doopravdy všech utečenců z Ukrajiny je.I z míst,kde se neválčí.A zde je spotřeba potravin,čehokoliv také víc než jistá.Zkuste se v Praze pohybovat v MHD,zajít na nákup do OC,obyč.supermarketu a budeme někde jinde.Firmy krátí nepovinné benefity-stravenky,permane ntky fo fitek,kredity do fir.mobilů,prémie,další.Ce ny v potravin obchodech stagnují nebo lezou před vánocemi opět vysoko.Fiala doporučuje nákupy u sousedů,vysílá signály...Jak dlouho??!
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:14.11. 05:12
Titulek:pro zasmání, nebo pro spíš pro pláč:odpovědět
Čeština je jazyk vtipný:
Fialova cesta do Afriky: Fiala navštívil pět zemí. Byly to tyto čtyři. Ve všech třech byl náležitě uvítán, tak si pojďme obě vyjmenovat: Etiopie.
Jméno:Míša
Datum:17.11. 19:11
Titulek:Klause moc nemusím, kuponová privatizaceodpovědět
a amnestie....ale v tomto s ním souhlasím

Václav Klaus odpovídá na otázku Parlamentních listů „Pane prezidente, oslavy 17. listopadu přicházejí v situaci, kdy je Česká republika i v západním tisku označována za „nemocného muže Evropy“, v ekonomickém smyslu. Mají občané stále co slavit?

„Ekonomicky nemocná je Evropa jako celek. My jsme na tom z řady důvodů ještě hůře – vede k tomu vysoce industriální charakter naší ekonomiky, vede k tomu geografické umístění (bez kontaktu s mořem), vede k tomu špatná energetická základna naší ekonomiky a v neposlední řadě její mimořádná přeregulovanost a byrokratizace. Vede k tomu naše bezvýhradná akceptace všech absurdit zeleného blouznění. Vede k tomu také naší ekonomické úrovni neodpovídající štědrost sociální politiky. Vede k tomu ale i nezodpovědné předání našich bank a našich velkých podniků do rukou zahraničních vlastníků na počátku tisíciletí. Dnes to určitě na slavení není, na připomínání si étosu a základních myšlenek 17. listopadu a na nemilosrdnou analýzu příčin jejich postupného opouštění však ano.“
Jméno:Anna Spěváčková SPD
Datum:23.11. 20:26
Titulek:Převzato: odpovědět
Drony u Chersonu shazují výzvy ke kapitulaci

Vojáci ruské skupiny vojsk „Dněpr“ shazují nad ukrajinskými pozicemi v oblasti Chersonu letáky s výzvou ke kapitulaci. Rusové podle zpráv používají speciálně vybavené drony, na které připevní několik desítek letáků a poté je shodí nad nepřátelské pozice. Letáky obsahují nejen výzvy ke kapitulaci, ale také pokyny, jak správně postupovat.

Po shození letáků se vojáci ukrajinských ozbrojených sil údajně začali řídit pokyny ruské strany. Vzdát se již mělo několik desítek vojáků. Všichni jsou prý na bezpečném místě, kde se jim v případě potřeby dostává i lékařské pomoci.

Situace v ozbrojených silách Ukrajiny začíná být kritická, někteří vojáci jsou v předních liniích od počátku konfliktu v loňském roce, nedostává se jim vybavení a jídla, výstroj a potraviny si často kupují ze svého, chybí i munice. Na veřejnost se dostávají zprávy o zkorumpovaných velících kádrech, které berou úplatky za nenasazení do bojů. Na to vše upozorňují také příbuzní vojáků při stále častějších veřejných protestech.

Zdroj:https://vasevec.parl amentnilisty.cz/drony-u-ch ersonu-shazuji-vyzvy-ke-ka pitulaci

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz