zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková SPD
Datum:07.11. 19:34
Titulek:Byl opět spuštěn HAARPodpovědět
Nedávno se hojně psalo o barevné polární záři, která však neměla být vidět jen v severských oblastech, ale také v částech střední a jižní Evropy. Nicméně ve stejnou dobu se objevila zpráva, že po letech, kdy byl systém vyřazen z provozu, se opět rozjel HAARP umístěný na Aljašce. Právě ten je mnohdy viněn z některých změn počasí či přírodních katastrof.Polární záře, vyznačující se pestrými barvami, se objevila letos 5. listopadu a byla dokonce vidět i u nás a na Slovensku, včetně velmi zvláštního zabarvení. Informovala o tom některá média, aniž by však uvedla skutečný zdroj této podivně zbarvené záře.

Převzato: „Výzkumný program HAARP povede od 4. do 7. listopadu výzkumnou kampaň zaměřenou na studium umělé záře vzduchu a vln s velmi nízkou/extrémně nízkou frekvencí (VLF/ELF). Hlavním cílem této výzkumné kampaně je lépe porozumět mechanismům v ionosféře, které generují optické emise, a prozkoumat, zda určité typy vln v ionosféře mohou zesílit vlny VLF/ELF. Další experimenty se pokusí zjistit, zda družice mohou využít plazmové vlny v ionosféře k detekci a zabránění srážkám."

Výzkum? Jsme pro ně laboratorní krysy
High-frequency Active Auroral Research Program (HAARP) je vědecký program zaměřený na studium vlastností a chování ionosféry.“

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz