zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková SPD
Datum:06.11. 07:16
Titulek:Válka mezi Izraelem x Palestinouodpovědět
Už od 7. října trvá válka mezi Izraelem a Palestinou. Palestinský Hamas toho dne zaútočil na Izrael po souši, po vodě i ze vzduchu pomocí motorových větroňů. Útočníci se přitom kryli mohutnou raketovou palbou. Jen nerozumím tomu, že selhala tajná izraelská služba. Normálně by tam neproklouzla ani myš. Izrael od té doby likviduje Gazu a její obyvatele.
Převzato: Izrael potvrdil, že znovu začal silně bombardovat Pásmo Gazy. V pondělí si na izraelský raketový úder v Libanonu, při kterém zemřeli čtyři lidé v jedoucím autě, chce Bejrút stěžovat u OSN.
Jméno:Anna Spěváčková SPD
Datum:06.11. 07:21
Titulek:převzato z novinek - diskuze: odpovědět
Gaza je území o čtvrtinu menší než Praha (dlouhé 41 kilometrů a široké zhruba 10 kilometrů), ale žije na něm 2,2 milionu lidí. Patří k nejhustěji obydleným místům na planetě. Lidé jsou tam uvězněni, bez možnosti odejít (z jedné strany Středozemní moře, ze zbylých tří hraniční ploty oddělující region od Izraele a Egypta). Odkaz
A toto malé, hustě zabydlené území, Izrael už měsíc brutálně bombarduje, bez ohledu na civilní objekty, bez ohledu na civilisty. Zabil jich už 10 tisíc. Z toho (k 3. listopadu) 3826 dětí a nejméně 2062 žen. Zraněných je 32 tisíc.
.Nejsou zajištěny funkční humanitární koridory, nefunguje elektřina, není pitná voda, chybí pohonné hmoty, nemocnice nemají léky, anestetika pro operace...

Ať se na mě nikdo nezlobí, takhle se nechová civilizovaná země. I války mají svá pravidla a tím hlavním je ochrana civilistů.

I když zde Izrael nestojí proti klasické armádě a nepřítel má své úkryty mezi civilními objekty a může splývat s civilisty, neospravedlňuje ho to k zabíjení tisíců dětí. Tohle je masakr, který který už dávno překročil hranice adekvátní reakce.
Jméno:Serhij Poleščuk
Datum:06.11. 21:44
Titulek:To je ale ovšem divné.odpovědět
To je ale ovšem moc velmi divné, že vy paní Spievačková nereagujete stejně tak, když russká armija každý den ubije naše ženy a děti a zničuje naše domy!!! A ještě vy se russkich ubivcuv zastanete. Máte se za to jen velmi hluboko styděti a styděti. Haňba tobi!!!

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz