zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:04.06. 09:15
Titulek:Proč to dělají?odpovědět
Autor: Jan Žižka: Protože chtějí a můžou

Často si kladu otázku, proč stávající vládní garnitura jedná způsobem, který není morálně ani hospodářsky obhajitelný a udržitelný. Věci, které dělají, jsou často iracionální a člověk nemusí být politolog, aby viděl absurditu a společenskou i politickou sebevražednost daného jednání. Pokud nezasáhne někdo zvenčí (tak, jako v případě prezidenta), je vyloučené, aby se současná koalice po volbách dostala znovu k moci, ale nepředbíhejme.

Který politik jedná tak, aby nebyl podruhé zvolen? Buď ten, který na tom není mentálně nejlépe, anebo ten, který ví, že znovu přijde tak silná podpora a kampaň, jež prostě vše převálcuje a lidé přehlceni anti-kampaní nakonec zvolí podle sdělovacích prostředků – „menší zlo“ a „západní směřování“. Naši ministři i premiér se dnes chovají jako skupiny nájezdníků, kteří se rozhodli, že dobytou zemi vyrabují. Nevadí jim, že populaci uvrhují do bídy a kvůli asociální politice chudne i celá zem.

Už vůbec je nezajímají detaily jako nedostatek léků, nedostupnost služeb a další občanské vybavenosti atd. Neváhají posílat miliardové sumy a podporovat trvání válečných konfliktů mimo naší zemi. Neváhali okrást důchodce o uzákoněnou valorizaci důchodců. A dnes už se začíná hrát doslova o přežití – viz opakované projevy generála Řepky. Dělají si prostě to, co chtějí, protože můžou. Nemají ani sociální cítění, ani selský rozum a o morálce nemluvme.

Na co spoléhá naše vláda?
Síla veřejného mínění je nulová. Chybí nezávislé sdělovací prostředky, novináři i schopné vůdčí osobnosti.

Proto, nebo pro něco jiného, co zatím nevidíme, se Fialova vláda zatím neobává svého logického pádu v dalších volbách. Nezapomeňme ale, že málokterá vláda tak dokonale podlézala jak Bruselu, tak Americe a možná, že se tedy pádu obávat nemusí. Je zvláštní, s jako pravidelností a vytrvalostí si volíme do čela lidi, kteří nejsou ani schopni, ani ochotni vést naši zemi ku prospěchu jejích obyvatel.


Týká se i Neratovic. Jak mohli lidé volit Společně pro Neratovice v čele s neschopným Kroužeckým, vždyť je zřejmé, že nadbíhá developerům. Kdo ho vlastně sponzoroval? Víte to někdo? A.S.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz