zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:12.05. 08:46
Titulek:Obranná smlouva s USAodpovědět
Převzato z CT24.
Vláda schválila česko-americkou dohodu o obranné spolupráci (DCA).Na tiskovém brífinku to oznámil premiér Petr Fiala (ODS), podle jehož názoru tento fakt zvýší bezpečnost České republiky. Podle ministryně obrany Jany Černochové (ODS) dohoda umožní mimo jiné intenzivní praktickou spolupráci mezi armádami ve vojenském vzdělávání i výcviku. Bude se jednat například o společné zajišťování obrany východního křídla NATO nebo o logistickou podporu spojeneckých aktivit. Dohoda, kterou budou muset ještě schválit obě komory parlamentu a podepsat prezident, má také usnadnit případný pobyt amerických vojáků v Česku. Jejich konkrétní pobyt nebo eventuální vznik americké základny na tuzemském území však neřeší. To by i nadále musely nejprve schválit vláda a parlament. Podle premiéra Fialy je dohoda mimo jiné významná z hlediska bezpečnosti a strategie v nynějších „neklidných časech“.

Co na to "dezoláti" :Obranná dohoda mezi USA a Českem se nezmiňuje o amerických základnách na našem území, kdepak! O těch ve smlouvě není ani slovo, jak správně říká ministryně obrany Černochová.
Zmiňuje se jen o „zařízení a prostorách“ na našem území poskytnutých ozbrojeným silám USA, sloužících „ k nerušenému přístupu…pro účely návštěv, výcviku, cvičení, manévrů…doplňování paliva do letadel…přistávání…dočasné údržby vozidel, plavidel a letadel, ubytování personálu, spojení, shromažďování a rozmisťování ozbrojených sil a materiálu“, ve kterých lze „vykonávat stavební činnost“.
A teď si představte, že z toho někteří dezoláti usuzují, že zde budou americké vojenské základny!
Jméno:Tomáš Král
Datum:28.05. 10:20
Titulek:Ano, je to tak.odpovědět
Jak proruští dezoláti a ruští švábi skutečně usuzují, je jejich problém. Věc se má jinak:

https://www.forum24.cz/zby tecna-hysterie-co-prinese- smlouva-s-usa

Osobně doufám, že vojenská základna USA na našem území jednou vznikne na základě dalších dvoustranných jednání a smluv. Bylo by to velké posílení naší bezpečnosti. Proruští dezoláti a ruští švábi nesmějí určovat naši budoucnost a ohrožovat naši bezpečnost.

Sláva bezpečnosti a svobodě!
Sláva Ukrajině!
Jméno:BB
Datum:29.05. 10:31
Titulek:mládeži, hurá do války!!!odpovědět
Řehka nevylučuje válku mezi NATO a Ruskem

Podle náčelníka generálního štábu AČR Karla Řehky je možné, že by se mohla rozhořet válka mezi Ruskem a Severoatlantickou aliancí. A pokud by na takový konflikt došlo, Česko by se ho od první chvíle účastnilo.

Řehka to řekl v pondělí na konferenci na téma Vnitřní bezpečnost a odolnost státu v Poslanecké sněmovně. Zásadní k zabránění takovému scénáři je podle něho příprava a odstrašení.
„Válka mezi Ruskem a Severoatlantickou aliancí, což je pro nás ten nejhorší scénář, není nemožná, je možná,“ prohlásil šéf armády Řehka.
Česká republika je součástí NATO a z toho plynou výhody, ale i povinnosti.

Pokud by tedy válka začala, velká část českých vojáků by se do bojů zapojila v souladu s aliančními plány. Další vojáci, kteří by se neúčastnili akcí v zahraničí, by působili nadále v Česku, aby zajistili logistiku, armádní přesuny, přelety, bezpečnost kritické infrastruktury a tranzitní koridory západu jak do Polska a do Pobaltí, tak na jihovýchod k Černému moři.
Jméno:Dr. Novák
Datum:30.05. 11:24
Titulek:válkaodpovědět
Dobrý den,
ale prosimvás, spoustu věcí se nedá vyloučit, a přesto se nestanou. Já například nemohu s jistotou vyloučit, že se nenaučím létat. Ale za pravděpodobné to nepovažuji.
Navíc, taková válka by nemusela mít jen špatné důsledky pro společnost. Podívejte se na tu dnešní změkčilou mládež. Trocha nepohodlí, takového, které zažili jejich předchůdci, kteří jim vlastníma rukama v potu a krvi tuto krásnou zemi vybudovali, by jim nijak zásadně neuškodila.
Avšak je mi líto každého zbytečně zmařeného života. A když píši každého, tak každého.
Ukrajinu teď navštívil pan Ovčáček, emeritní mluvčí pana presidenta Zemana. Moc ezky o tom písemně referoval. Doporučuji přečís tu kávy.
S pozdravem
Dr. Novák

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz