zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:24.03. 21:14
Titulek:Vadí vám vyvěšené ukrajinské vlajky? odpovědět
Mě ano. Na naší radnici, stejně jako na Národním muzeu. A nejsem sama. Ukrajinská vlajka na radnici nepatří, hlásá petice v Uničově. Vadí i v Olomouci.
V olomouckém kraji se objevují názory lidí, jimž vadí vyvěšené ukrajinské vlajky. Jsou mezi nimi také zaměstnanci Univerzity Palackého v Olomouci. Vysoká škola i města v regionu ovšem žluto-modré prapory hájí. Podle Radka Vincoura, starosty Uničova, kde proti vyvěšení ukrajinské vlajky vznikla petice, nepředstavuje prapor žádnou hrozbu.
Za tři týdny to bude rok od začátku ruské invaze na Ukrajinu. Na mnoha veřejných budovách regionu visí po celou dobu vlajky napadeného státu.

Postupně však přibývá i odpůrců této symbolické podpory. Naposledy se ozvali v Uničově, kde dokonce vznikla petice za sejmutí žluto-modrého praporu z radnice.

Velká část občanů našeho města a okolí si nepřeje, aby na radnici našeho města, která je historickým, kulturním, řídicím centrem a srdcem našeho města k bydlení a životu, visela vlajka kteréhokoliv jiného státu než českého.
Zdroj: https://www.idnes.cz/olomo uc/zpravy/ukrajinska-vlajk a-podpora-symbol-valka-ukr ajina.A230203_706704_olomo uc-zpravy_dmk
Jméno:PavelKa
Datum:25.03. 06:40
Titulek:Vadí !!!odpovědět
Každá vlajka, která není naše, mi tam vadí.
A tohle opravdu není naše vlajka.
Jméno:Karel Svoboda
Datum:26.03. 21:16
Titulek:Ukrajina bojuje i za nás.odpovědět
V roce 1968 se Československo sovětské okupaci řízené mocenským centrem v Kremlu na odpor nepostavilo, ale Západ přijímal naše emigranty a vyjadřoval nám podporu. Ukrajina se témuž nepříteli, kremelskému vedení, postavila, a brání v postupu jeho vojsk do střední Evropy. Je naše morální povinnost Ukrajině a ukrajinským občanům zasaženým válkou pomáhat a podporovat je, co to jde. Vyvěsit ukrajinskou vlajku je to nejmenší. Ještě důležitější jsou zbraně a humanitární pomoc pro Ukrajince bránící svou zemi i naši před snaho Kremlu dostat nás zpět pod svůj vliv!
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:27.03. 11:41
Titulek:otázky, otázky, otázky....odpovědět
Milý zlatý, není to s tou Ukrajinou trochu jinak? Není to náhodou střetnutí NATO (USA) a Ruska? Není náhodou Ukrajina jen oběť? Kdo budoval vojenské základny okolo hranic s Ruskem? Vy si opravdu myslíte, že vojska Ruska chtějí postoupit do Střední Evropy? Brání opravdu Ukrajina naši zem? Koho chce dostat Kreml pod svůj vliv? Otázky, otázky, otázky....
Jméno:Karel Svoboda
Datum:28.03. 20:55
Titulek:Ne, není to jinak.odpovědět
Paní Spěváčková, dokud si neuvědomíte podstatu rozdílů mezi svobodnou západní demokracií , k níž díky bohu naše země opět patří a k níž tíhne i současná Ukrajina, a východní despotickou diktaturou, kterou představuje současné Rusko, k němuž tíhnete vy a které se snaží Ukrajině překazit její svobodný vývoj a znovu si ji podřídit, do té doby budete Rusko nesmyslně podporovat a poškozovat zájmy své vlastní země, jak to ostatně současná SPD bezostyšně praktikuje.
Jméno:Dr. Novák
Datum:30.03. 10:41
Titulek:základnyodpovědět
Dobrý den,
ano, bezpochyby, Ukrajina je obětí Ruské agrese. Velmi zajímavý je pohled na rozmístění Ruských armádních základen, které jsou budovány, nepočítáme li například Bajkonur, tak velmi nepoměrně podél západní hranice země.
Přehled například na tomto webu:
https://vtm.zive.cz/clanky /prohlednete-si-1600-rusky ch-zakladen-na-detailni-dr uzicove-mape-rezavejici-ku znecov-moskva-i-raketoplan -bajkal/sc-870-a-216027/de fault.aspx#part=1
S pozdravem
Dr. Novák
Jméno:Mirek
Datum:25.03. 10:57
Titulek:vlajka vyjadřuje naši podporuodpovědět
Ukrajinská vlajka vyjadřuje naši podporu přátelskému státu, napadeného rozpínavým agresorem.

Totéž se stalo kdysi i nám a byli jsme rádi za jakoukoliv podporu.
Jméno:Pepa
Datum:26.03. 07:47
Titulek:Opravaodpovědět
MNĚ ano, paní ,,učitelko´´
Jméno:Květa
Datum:25.03. 15:42
Titulek:vlajkaodpovědět
Ano, vadí mě ukrajinská vlajka némá co dělat na našich budovách , to neznaméná že když podporuji UK tak musím ji všude vyvěšovat ....
Jméno:Pavel
Datum:02.04. 15:58
Titulek:Ale no tak.odpovědět
Pokud podporujete UK a proto vyvěšujete ukrajinskou vlajku, tak je s Vámi něco špatně. Nemáte zač.
Jméno:Alena
Datum:25.03. 19:11
Titulek:Vadíodpovědět
Copak v době, kdy nás 21 let okupovali naši rudí bratři, na významných budovách jiných států vlály československé vlajky?
Jméno:Karel
Datum:02.04. 16:02
Titulek:To je hloupá snaha o paraleluodpovědět
Teď už s historií nic nenaděláme, že? Víme, jaké to je a proto tím ukazujeme symbolickou podporu státu, který byl napaden. Nám by to taky tehdy jistě udělalo dobře na duši.
Jméno:Dr. Novák
Datum:28.03. 10:22
Titulek:cizí vlajkyodpovědět
Dobrý den,
k meritu věci, bez osobních invektiv - je mi to jedno. Předpokládám, že vlajka Ukrajiny visí na znamení solidarity. A být solidární se zemí, která byla napadena, mi přijde správné.
Stejně tak mi nevadí vyvěšování vlajek Tibetu, nebo mi nevadilo vyvěšování vlajek Číny, když naši zemi navštívil president Číny.
Nevadilo mi ani vyvěšování vlajek Československých a vlajek CCCP do oken (ale vadilo mi, když domovní důvěrník k tomu lidi přemlouval a ty, co nevyvěsili, hlásil).
Kdo cítí potřebu nějaké vlajky věšet, ať je věší. Kdo ne, ať je nevěší.
Co považuji za hloué, pokud někdo chce například na zmíněné Národní muzeum v Praze útočit a vlajku násilně strhávat. Násilí plodí jen další násilí. Nenávist plodí jen další nenávist. Je to hloupé.
Dr. Novák
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:28.03. 12:20
Titulek:Čí násilí u muzea?odpovědět
Co kdybyste si prohlédl videa natočená u muzea? Možná byste pochopil, že násilí se nejprve dopustili těžkooděnci. Vyběhl člověk v hnědé bundě, ukázal na člověka v davu, těžkooděnci se na něj vrhli a zmlátili ho do krve. Toho zkrvaveného člověka se pak zastal děkan pan Ševčík. Tak to bylo. Je to všechno natočené.
Jméno:tak
Datum:28.03. 14:15
Titulek:je to hnusodpovědět
A za tohle chtějí Ševčíka-děkana odvolávat??! Komupak je nepohodlný??!
Jméno:Pavel
Datum:28.03. 20:15
Titulek:Chtělo by to příběh od začátkuodpovědět
Ten člověk z davu předtím vnikl do budovy muzea kde dělal bordel, byl vyhozen a po příchodu policie identifikován svědky. Policie ho zadržela podle zákona.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:29.03. 06:40
Titulek:kde jste k tomu přišel?odpovědět
Opravdu? A to je podle zákona člověka zmlátit do krve? To nás čekají zajímavé časy...
Jméno:Pavel
Datum:29.03. 11:14
Titulek:Odkaz na informaceodpovědět
Zde jsem k tomu přišel:

https://echo24.cz/a/HRR4r/ zpravy-domaci-policie-naro dni-muzeum-demonstrace-kon flikt

Text:
Podle policie byl muž zachycený na videu kriminalista v civilu, který měl informace od ochranky muzea, že jeden demonstrant se pár minut před tím nacházel uvnitř muzea, kde chtěl s největší pravděpodobností strhnout vlajku. „Proto policisté ze speciální pořádkové jednotky muže zajistili pro podezření z přestupku,“

"Zmlácení do krve" se bylo možno vyhnout prostým uposlechnutím výzvy policie. Né že bych policii fandil, ale když se někdo jde vyloženě poprat s černýma želvama tak tam nějaká krev bude. Jelikož má želva krunýř a dlouhý obuch tak ta krev býva většinou demonstrantova.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:29.03. 16:54
Titulek:no to je úžasné!!!!odpovědět
"....jeden demonstrant se pár minut před tím nacházel uvnitř muzea, kde chtěl s největší pravděpodobností strhnout vlajku".

Tak on chtěl s největší pravděpodobností strhnout vlajku. A proto se na něj vrhli a vší silou ho zmlátili. To je gól. Nic neudělal, ale pravděpodobně chtěl. Už se bude mlátit ne za to, co člověk udělal, ale co by pravděpodobně chtěl udělat, jak usoudili policisté. Bravo, to chce potlesk. Řítíme se do opravdu lepších zítřků.
Jméno:Dr. Novák
Datum:29.03. 12:28
Titulek:příslušníciodpovědět
Dobrý den,
příslušníky dělali za všech režimů především divní lidé se sklony k násilí. Pamatuji pohotovostní pluky VB to bylo jak v divadle Járy da Cimrmana - debil, blbeček, debil, blbeček, jen v poslední řadě dva blbečkové vedle sebe.
Legendární byly záznamy z podání vysvětlení psané na stroji. Tolik pravopisných chyb obvykle neučinil ani žák zvláštní školy, co mívali příslušníci v dokumentech.
No, asi se toho moc nezměnilo.
Dr. Novák
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:29.03. 18:35
Titulek:vyvěšovali jsme vietnamské vlajky???? Neodpovědět
Byly sankce proti USA? Ne.

Výročí: 29. března 1973 opustili poslední američtí vojáci Vietnam.
Nejnižší odhad vietnamských obětí činí 1,5 milionu lidí. Americká chemická zbraň Agent Orange, která ničila porost a kontaminovala půdu, zasáhla přes 4 miliony obyvatel Vietnamu, z toho tři čtvrtiny trpí nemocemi a defekty. Látka jim poškodila přímo genetickou výbavu, proto se oběti trpící těmito příznaky rodí dodnes. Nevybuchlá munice zabila od roku 1975 více než 42 tisíc lidí.
Při leteckém bombardování Severního Vietnamu v letech 1965 až 1968, nazvaném Operace Rolling Thunder, zemřelo až 182 000 severovietnamských civilistů. Odhaduje se, že při americkém bombardování Laosu zahynulo až 350 000 civilistů.
Jméno:anon
Datum:29.03. 20:02
Titulek:A Švédi zase zaútočili na Prahuodpovědět
Kdy vyhostíme Švédského velvyslance za útoky Švédů na české země?

Porovnáváte neporovnatelné.

1) USA se zapojily do války, když podporovaly jihovietnamský režim, ke kterému měly závazky a který byl naopak napaden ze severu (za podpory SSSR a dalších komunistických zemí)

2) Tehdejší měřítka byla jiná a válka nebyla tak tabuizovaná jako nyní.

3) To byste se divila, jaký odpor proti USA za tuto kampaň následoval. Vietnamské vlajky se (nejpíš např. kvůli jejich nedostupnosti) nevěšely, ale manifestací bylo mnoho.

Mohla jste alespoň trochu přemýšlet a uvést modernější západní kampaně v oblasti blízkého a středního východu. Které ovšem z většiny byly obhajitelné, přestože se například informace o ZHN ukázaly jako mylné, naštěstí.

Autoritativní režimy které napadají své sousedy, nechávají na svém území cvičit teroristy a provádějí etnické masakry jsou z mého pohledu natolik problematické, že invaze na jejich území (schválená OSN) je morálně i právně obhajitelná. To samé vaše zaklínané "humanitární bombardování," díky kterému tu nemáme další Srebjenicu.

A teď k situaci na Ukrajině

Napadala své sousedy? Ne.

Cvičila na svém území teroristy? Ne.

Vyvíjela zbraně hromadného ničení? Ne.

Prováděla etnické čistky a genocidu? Ne.
-Ano, ruština byla zrušena jako úřední jazyk, moravská nářečí tady taky neuznáváme.
-Ano, Ukrajina má problém s korupcí. (my taky, ale i tak nás ještě nikdo neobsadil)
-Ano, pár tupejch nácků si vylejvalo občas vztek na neukrajincích. jako kdyb to náckové nedělali v uplně každý zemi, včetně ČR.
-Ano, Ukrajina nejspíš vedla marketingové kampaně s cílem oslabit proruské sympatie a potlačovala jejich etnické vědomí. Pochopitelné v situaci, ve které se nacházela.
-Ano, během občanské války umírali civilisté. Ale na obou stranách, to je bohužel výsledek občanské války (rozdmýchané jedním nejmenovaným východním sousedem)
-A ano, majdan provázely násilnosti. Z obou stran, rozpoutané zásahy policie, která proti demonstrantům použila ostrou munici. Podobně vámi věčně omýlaný masakr v Oděse - proukrajinský pochod byl napaden pro-ruskými demonstranty, ti se pak stáhli k domu odborů, tam se zabarikádovali a oba tábory po sobě začaly házet molotovy.

Shrnuto - Ukrajina byla typická východní země a měla dost svých problémů. Nic z toho ale tuto invazi namá šanci ospravedlnit a nevím jak to učili vás, ale já jsem byl veden k tomu, že nespravedlnost se nemá jen odsoudit, ale je potřeba proti ní bojovat.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:30.03. 06:51
Titulek:otázky, otázky...odpovědět
Ne vše se odehrávalo, jak popisujete. Leccos by se dalo vytknout. Ale co Libye, Syrie, Irán, Írák, Juboslávie a jiné? Dále: ruština na východě nebyla totéž co moravské nářečí. A co vojenské základy na hranicích Ruska? To bylo možné přehlédnout? Jsou opravdu všude náckové? Přidávali se vojáci ve všech zemích k SS-waffen a spolu s nimi vraždili místní obyvatele a židy? No vidíte.
Jméno:Jirka Melichar
Datum:30.03. 17:54
Titulek:Správně, Rusko v jiných konfliktechodpovědět
Libye:

"Rusko i nadále posílá do Libye vojenskou techniku. Tu mají na místě využívat především vágnerovci, soukromá paramilitární skupina"
https://www.investigace.cz /rusko-a-jeho-zoldneri-boj uji-v-libyi-odhaluji-to-sa telitni-snimky/

Syrie:

"Ruská vojenská intervence v Sýrii začala 30. září 2015 a je vedená v rámci syrské občanské války na podporu režimu Bašára al-Asada."
https://cs.wikipedia.org/w iki/Rusk%C3%A1_vojensk%C3% A1_intervence_v_S%C3%BDrii

V Íránsko - Irácké válce ani v Jugoslávii Rusko nebojovalo, pouze dodávalo některým ze stran zbraně a politicky je podporovalo.

Co tam máte dál?

Jméno:PavelKa
Datum:02.04. 10:31
Titulek:Co tam máte dál? odpovědět
USA se snažily nastěhovat Rusům těsně k " jejich plotu" rakety, které měly Rusy ohrožovat. Dobře věděli, že je to nemožné a z ruského pohledu neprůchozí. Bohužel do toho "namontovali" Ukrajince zblblé a zmanipulované řečičkami o demokracii a nevím o čem ještě. Mír bude až to USA přestane bavit (dojdou peníze) a začnou dělat politiku možného, což znamená neuvádět Rusy do pocitu ohrožení. Tečka! (Nevím co by USA dělaly, kdyby se Rusové znova nastěhovali s raketami na Kubu, do Mexika, apod. Ale to tady už bylo a jaký z toho byl povyk a málem válka....)
Jméno:Karel Svoboda
Datum:02.04. 20:45
Titulek:USA to nepřestane bavit :-).odpovědět
Baltské státy a státy střední Evropy mají s nadvládou Ruska dlouhodobě zkušenosti natolik zlé, že do sféry jeho vlivu už nikdy nechtějí patřit. Proto vstoupily do NATO a USA pomáhají nyní střežit i jejich bezpečnost, protože právě Rusko ji ohrožuje. Bavit to USA nepřestane a peníze jim nedojdou, protože jsou ekonomicky čtrnáctkrát silnější než Rusko, které je ve srovnání s nimi trpaslík. Tečka:-). (Do Mexika či na Kubu Rusko žádné rakety stěhovat nebude, protože obě ty země nemají žádný důvod Rusy i něco takového žádat. USA je neohrožují, zatímco Rusko Evropu ano.)

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz