zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:24.03. 21:04
Titulek:ostudné výročí napadení Írákuodpovědět
Vzpomeňme ostudného výročí invaze USA a Británie do Iráku, kvůli níž tehdy "kupodivu" nikdo nevyhlašoval proti USA a Británii žádné sankce, ač záminka byla kompletně smyšlená. Nikde také kupodivu nevisely írácké vlajky jako dnes ukrajinské. Wikipedie:"Informace o iráckých zbraních hromadného ničení, které posloužily k ospravedlnění invaze do Iráku, byly ještě v počáteční fázi konfliktu označeny za nepravdivé.Podle nich americký prezident Bush údajně před invazí věděl, že Irák nevlastní zbraně hromadného ničení, protože v době invaze v roce 2003 byly buď již zničené nebo staré, poškozené či jinak znehodnocené, a to z výroby ještě v 80. letech, tedy v době, kdy byl Husajnův režim ještě podporován Spojenými státy a používal tyto chemické zbraně (dodané ze západního Německa) proti bouřícím se Kurdům i proti íránským jednotkám v irácko-íránské válce. Spojení mezi Irákem a teroristickými útoky 11. září 2001, jeden z hlavních impulzů invaze do Iráku v roce 2003, nebylo nikdy prokázáno....Všichni útočníci pocházeli ze zemí, s nimiž udržovaly Spojené státy dobré vztahy, jako Saúdská Arábie. Nebylo dokázáno, že by Irák podporoval Al-Káidu."
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:25.03. 07:54
Titulek:omluvaodpovědět
Omlouvám se za chybu ve slově Írák. Je samozřejmě s krátkým I. Dál už je to v pořádku. A ty si, Svobodo, trhni nohou. Vše probíhalo tak, jak je popsáno.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:25.03. 07:52
Titulek:Vzpomínka napadení Jugoslávie vojskyNATOodpovědět
24. března 1999 zahájilo NATO agresivní válku proti tehdejší Jugoslávii. Jejím účastníkem se bohužel od samého počátku stala i Česká republika, když vláda M. Zemana umožnila přelety bombardujících letadel nad naším územím. V důsledku války proti bratrskému národu Srbů bylo zabito více než dva tisíce civilních obyvatel Jugoslávie, z toho asi tři stovky dětí. Stejně jako v předchozích letech si toto smutné výročí připomenou lidé před srbským velvyslanectvím v Praze.
Jméno:Robert
Datum:25.03. 11:10
Titulek:všechno zase máte úplně popletenéodpovědět
Nešlo o agresivní válku, ale o spojenecký zásah, schválený Radou bezpečnosti OSN.

Česká republika byla samozřejmě součástí od začátku, protože šlo o společnou akci NATO, jehož jsme hrdým členem. Díky zásahu NATO se podařilo zastavit genocidu a dosáhnout stažení jugoslávských jednotek z Kosova.

Srbsko naštěstí není žádný náš bratrský národ, ale jde o zaostalou balkánskou zemi, která má blízko k Rusku a s námi nemá nic společného.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:01.04. 08:11
Titulek:nepatrná otázkaodpovědět
Jak dlouho jsme byli v NATO, když letadla připravená k bombardování (humanitárnímu!) přelétala nad naším územím? Honem, honem jsme se museli stát členy, že? Bylo referendum o našem vstupu do NATO? Takže odpovím na otázky: Do NATO jsme vstoupili bez referenda dne 12.3.1999. A ejhle! 24. března 1999 zahájilo NATO agresivní válku proti tehdejší Jugoslávii. Vláda M. Zemana umožnila přelet bombardérů nad naším územím. Zvláštní, co? To víte, to jsou náhody.
Jméno:Roman
Datum:01.04. 13:50
Titulek:vstup do NATOodpovědět
Tohle je úplně absurdní konstrukce. Vstoupit do NATO není jen tak. Už v roce 1994 jsme podepsali "Partnerství pro mír", kdy nám byla umožněna společná činnost s vojsky NATO a účast na společných cvičeních. Tuto dohodu podepsalo i Rusko.

Protože máme zastupitelskou demokracii, 15. dubna 1998 vstup schválila Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR a 30. dubna 1998 i Senát Parlamentu ČR. 26. února 1999 vstup podepsal prezident a 12. března 1999 jsme se stali plnohodnotným členem.

A znovu. NATO žádnou agresivní válku proti Jugoslávii nevedlo. Šlo o zásah, schválený Radou bezpečnosti OSN, který zastavil genocidu. Skutečný agresor (Jugoslávie - dnes Srbsko) mohl zásah pohodlně odvrátit, kdyby se nechoval jako Hitler.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:01.04. 15:27
Titulek:no jistě....odpovědět
Partnerství pro mír, to zní opravdu nadějně. Stejně jako zastupitelská demokracie. Pryč s mírovými štváči!!!

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz