zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:16.03. 20:45
Titulek:Pryč z EU....!?odpovědět
Proč? Je spousta důvodů-elektrodebilita, zákaz výroby a prodeje aut se spalovacími motory, snížení emisí (v Číně, v Indii a jinde si s tím hlavu nelámou, v celosvětovém měřítku vypustí Evropa pouhých 7% emisí CO2 a nikde není napsáno, že se teplota bude opravdu snižovat...) a teď přibyla další hrůza: do desíti let musí být zateplené staré domy. Oni se zbláznili!!!!

Cituji: "Majitelé domů a bytů budou muset do 10 let, podle toho, co schválili poslanci Evropského parlamentu, výrazně snížit jejich energetickou náročnost, a to podle kategorií, které si určí členské země. Nové budovy mají mít od roku 2028 nulové emise a povinné solární panely". Větší nesmysl sna d nikdo už nevymyslí. Majitele domů by to stálo statisíce korun! Musela by se otlouci všechny ozdoby, římsy, výstupky, venkovské chalupy by ztratily svůj charakteristický vzhled...Možná je to proto, že to bude obrovský kšeft!!
Jméno:Josef K.
Datum:17.03. 07:32
Titulek:To chce klid odpovědět
Sama tu píšete, že starší budovy se mají zateplovat podle kritérií, které si určí členské země. Žádné historicky a umělecky cenné fasády se otloukat nebudou. Takové domy se zateplují zevnitř nebo alespoň částečně, například v prostorech pod střechou, kudy teplo uniká ve velké míře. A pokud to není technicky proveditelné, ponechávají se tak, jak jsou. Věřím, že stát poskytne těm, kteří si budou chtít nechat domy zateplit, finanční příspěvek, tak jako to dělá v případě domácích fotovoltaických elektráren. Raději se místo paniky blíže seznamte s odbornou stránkou věci. Z EU určitě nevystoupíme, protože bychom na to ekonomicky velmi doplatili. Jestlipak víte, kvůli brexitu klesl výkon britské ekonomiky o pět procent? Pro naši jedenáctkrát menší otevřenou exportní ekonomiku závislou na příjmech z bezcelního vývozu do EU (kam míří 85 procent našeho vývozu) by to po uvalení cel EU na náš export byla pohroma. Doplatili by na ni nejvíc právě lidé s nižšími příjmy jako vy, kteří po czexitu volají. Ale takové volání je prozíravé asi tak, jako kdyby ovci vadilo, že jí na louce rostou místy bodláky a kvůli tomu se přestěhovala na Saharu, kde žádné nerostou.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:17.03. 19:25
Titulek:vy věříte, já nevěřím...odpovědět
Ano, členské státy si určí kritéria. Náš stát vzhledem ke svému vlezdoprdelizmuEU si jistě určí ty nejpřísnější podmínky. Vy věříte, že stát poskytne lidem příspěvek? Já tomu nevěřím a kromě toho je pro mě celé to slavné zateplování jen velikánský zbytečný kšeft!!! Asi jako celý green deal. Je to podvod a tímto způsobem nás chtějí vehnat do bídy a zlikvidovat náš národ, jako se pokoušel o to Heydrich a Hitler. Vlastně o staletí nazpět křižáci a pak další a další.
Jméno:Mirek
Datum:18.03. 15:11
Titulek:jediná autentická strana je SPD!odpovědět
Ještě že tu máme SPD, která jediná bojuje zá zájmy Česka! Babiš se tváří jako opozice, ale ve skutečnosti Green Deal schválil on ( https://cnn.iprima.cz/zema n-ani-fiala-tomu-nerozumi- babis-obhajuje-proc-podeps al-green-deal-54424 - smazat mezery)

Jediný pan Okamura hájí zájmy skutečného českého člověka. Ostatní nás chtějí dohnat do bídy, abychom pracovali v jejich podnicích ( miliardář Babiš ), anebo pro jejich ideologické zájmy ( Fiala ). Máte pravdu s tím, že toto utlačování českého člověka začalo již křižáckými výpravami, poté Mnichovem, Heydrichem a Hitlerem!

A teď Green Deal - boháč Babiš a americký agent Fiala. Tento megapodvod EU, který vymyslelo pohitlerovské Německo řízení přímo z USA! Jen proto, aby se dostali k našemu bohatsví! My se ale nedáme. První krok je, že jsme ten podvod odhalili, druhý krok jsou naše protesty a třetí krok budou vítězné volby vlasteneckých stran pod vedením SPD! Až bude náš pan Okamura premiérem, všichni uvidíte, co je to prosperita, nulová inflace, dokonalé školství a ukončení diktátu z Bruselu!
Jméno:Mirek
Datum:18.03. 15:16
Titulek:a důchody!odpovědět
Samozřejmě důchody! Kdo si celý život platil, má nárok na důstojnou mzdu, aby si konečně po celém pracovním životě odpočinul. Věk pro odchod do důchodu se zvyšovat nebude, stačí pořádně zdanit miliardy, které proudí na západ a bude dost peněz pro všechny! Obrovské peníze, které z rozpočtu dojí boháči a miliardáři včetně miliardáře Babiše, nekonečně bohatého majitele Agrofertu, patří pracujícím a důchodcům!

A to jsme ještě nezačali těžit Lithium. 2-3 biliony korun, které leží pod zemí, mohou z naší vlasti udělat druhou Saudskou Arábii. Tam občané dostávají dotace a vůbec nemusí pracovat.
Jméno:Mirek K.
Datum:18.03. 20:22
Titulek:souhlasím a dávám k zamyšlení!odpovědět
Tyhle poslanci v Evropském parlamentu asi nemají co dělat a místo toho vymýšlejí úplné nesmysly. Když majitelé domů a bytů budou muset do 10 let snížit energetickou náročnost, tak to jim bude stát hromadu peněz. A co se týče těch nových budov s nulovými emisemi a solárními panely, to už je úplně mimo mísu. Jak si to vůbec představují? Myslí si, že budeme všichni vypadat jako roboti s panelama na střeše? A co venkovské chalupy? Ty ztratí svůj charakteristický vzhled! Asi jde o nějaké spiknutí, nevím, kdo na tom bude mít prospěch, ale nějaký kšeft se tady jistě dělá. Každopádně bychom se měli bránit a bojovat za svá práva, aby nám nediktovali, co máme dělat se svými domy.

Podle mě za tím vším stojí tajemná organizace, která si přeje mít kontrolu nad celým světem. Možná se jedná o tajnou vládu, která se snaží ovládat naše myšlení a omezovat naši svobodu. Jejich cílem je snížit energetickou náročnost našich domů, aby mohli mít pod kontrolou spotřebu energie a tím i nás. Možná mají nějaké vědecké poznatky, které nám nechtějí říct, a tak nám přikazují instalovat solární panely na střechy, aby mohli sbírat naše data a analyzovat je. Kdo ví, co se tam skutečně děje!

Další možností je, že za tím vším stojí velké energetické koncerny, které se snaží přehodit váhy trhu na svou stranu. Možná se snaží eliminovat konkurenci, a tak vytvářejí podmínky, které si mohou dovolit pouze velké korporace. Majitelé menších domů a bytů by tak museli vynaložit velké množství financí, což by je nakonec mohlo donutit své nemovitosti prodat. A kdo by na tom pak vydělal? Samozřejmě ty velké koncerny!

Celkově je těžké říct, kdo za tím vším skutečně stojí, ale jedno je jisté - následky by mohly být pro majitele nemovitostí velmi negativní. Proto je důležité se o této věci bavit a přemýšlet o tom, jak na to najít nejlepší řešení pro všechny. Vystoupení z EU?!
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:18.03. 20:15
Titulek:srandičky k zateplováníodpovědět
No jo, to je náš humor, Češi se nezapřou...k hořícím historickým domům už padají poznámky:
"Radši zapálit než zateplovat. Po rozhodnutí EU tomu rozumím."
"Jen jestli to moc nezateplili. Je to určitě historická budova, ta na to nebyla zvyklá."
Jméno:Jiřina Machová
Datum:18.03. 20:44
Titulek:Viděla jsem i tyto vtípky:odpovědět
· "Zateplení? Máme to jednoduché, stačí přivřít okna a dveře."
· "Zachránit kulturní dědictví? Nejjednodušší řešení - dejme mužům vodku a hasičskou stříkačku."
· "Požáry v historických budovách jsou velmi populární turistickou atrakcí, ale nechceme je mít příliš často."
· "Víte, co udělá klimatická změna s naším pivem? Přemění ho v teplou čajovnu!"
· "Je to takový klimatický paradox - lidé v chudých zemích budou trpět nejvíc kvůli změně klimatu, zatímco ti v bohatých zemích si budou moci koupit nové plavky na dovolenou a v klidu si lehnout na pláž."
· "Klimatické změny jsou jako matematika - každý ví, že jsou důležité, ale málokdo se jimi cítí být dostatečně vybavený."
· "Víte, že když člověk kape pot, znamená to, že jeho tělo pracuje na chlazení kvůli změně klimatu? Takže pokud nechcete potit, můžete buď odejít na Měsíc nebo začít řešit změnu klimatu!"
· "Klimatická změna je jako únor - nikdy nevíte, co od ní čekat. Může být mírná nebo vás zavalí metrem sněhu.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz