zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:15.03. 09:03
Titulek:Začíná hon na čarodějnice...odpovědět
Převzato: Dnes ve středu 15.3.2023 bude úplně první demonstrace pro nic. Studenti Vysoké školy ekonomické dnes budou demonstrovat za odvolání děkana národohospodářské fakulty Ševčíka. Proč? Protože nic neudělal.

Já vím, že všichni vědí, o co jde, ale shrnu celou situaci:

V sobotu jsme si spořádaně a pokojně demonstrovali proti vládě a proti bídě, o čemž informovala všechna zahraniční média. Jen ta česká, co jsou mnohem pravdomluvnější, z toho udělala proruskou demonstraci. Ale to jsme čekali, pravda a láska to u nás přesně takhle dělá – to je ten jejich optimismus, že co čtenář či divák, to blbec.

Po skončení této demonstrace se našlo pár lidí, kteří uposlechli výzvu Slávka Popelky a vyrazili na schodiště před Národním muzeem, kde hulákali na policisty, aby sundali ukrajinskou vlajku z průčelí muzea. Pak se stalo, co se stát muselo, došlo na strkanici, těžkooděnci začali vytlačovat dav, všechno jsme to viděli na bambilionu videí a všichni jsme si udělali vlastní názor, kdo to vyprovokoval a co byla ta jiskřička, která všechno zažehla. Už se k tomu nebudu vracet, je to zbytečné. Někde uprostřed tohodle všeho byl i děkan Ševčík. Policajt ho přitlačil na kamenné zábradlí a tak byl vyfocen nějakým režimním intervjukem. A co bylo dál? Nic.
Ševčíka přitlačili k zábradlí. Tečka.
Na demonstraci nijak nevystupoval, neříkal žádný projev, neměl žádný podíl na organizaci, prostě tam jen byl. Nezaznamenal jsem, že by vnikl do budovy muzea, nezaznamenal jsem, že by mlátil do policajta, nezaznamenal jsem, že by ho zatkli nebo obvinili. A i kdyby to tak bylo, do dnešního dne nejsou známy žádné podrobnosti.Soudruh rektor Petr Dvořák si také smočil a chce akademickému senátu navrhnout Ševčíkovo odvolání. Doufám, že to udělá písemně a zdůvodnění se dostane na veřejnost.
Takhle nějak vypadaly hony na čarodějnice, že? Byla v blbý čas na blbém místě.
P.S.: Pan prezident Petr Pavel v rámci své slovenské návštěvy odsoudil naše sobotní shromáždění Česko proti bídě, s tím, že se tam "shromáždili lidé, kteří nechtějí naslouchat, ale bořit."
Jméno:Roman
Datum:15.03. 09:26
Titulek:co si myslí o Ševčíkovi Miloš Zeman odpovědět
citace z knihy Miloše Zemana Jak jsem se mýlil v politice:

Před rokem 1996 jsem se v televizních diskusích musel utkávat i s dosti podřadnými partnery. Jedním z nich byl jakýsi Ševčík, který je dnes ředitelem Liberálního institutu a ostře pravicovým ekonomickým „analytikem" (opět if any), zaplevelujícím televizní zpravodajství. Zdvořile jsem mu vytknul, že před sametovou revolucí učil dějiny ekonomických učení na Ústavu marxismu-leninismu Vysoké školy ekonomické a zkoušel své studenty mj. i z děl Vladimíra Iljiče Lenina. Ševčík to rozhořčeně odmítl. Asi tak za měsíc jdu znovu do televize a redaktor Jan Martinek mi povídá: „Pane předsedo, po vaší diskusi se Ševčíkem jsem dostal několik set dopisů od jeho bývalých studentů, a několik dokonce poslalo fotokopie svých indexů na důkaz, že jste s tím Leninem měl pravdu." A to jsem ještě tehdy netušil, že Ševčík byl delegátem mimořádného sjezdu Komunistické strany Československa v prosinci 1989.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:16.03. 08:00
Titulek:je důležité, co si myslí Zeman?odpovědět
Je zajímavé, jak se tady rozepisujete o minulosti pana Ševčíka, co přednášel a co mají studenti v indexech - nevěřím, že tam mají téma zkoušky: Leninovy spisy, a i kdyby, je zajímavé si přečíst to, proti čemu hodláme bojovat. Jen mě zaráží, jak vám vadí komunistická minulost pana Ševčíka a minulost nového prezidenta vás nechává chladným a to byl vycvičen na agenta rozvědčíka, to je přece síla. Už 3x přísahal věrnost: Varšavské smlouvě, pak NATU a nyní České republice. Komu ještě bude přísahat? Mládež se stále ohání vstupem spřátelených armád v roce 1968 (mládež netuší, že to nebyl je SSSR, pan PP s ním souhlasil! Kdo nesouhlasil, vyletěl ze zaměstnání, tedy pokud nebyl popelář a pod.), ale na výročí zahájení okupace německou armádou si ani nevzpomenou.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:15.03. 14:53
Titulek:Kdo není s námi, je proti námodpovědět
U VŠE demonstrovali (nebo ještě demonstruují?) studenti za odvolání děkana pana Ševčíka. Za chvíli odvolají všechny přednášející a budou si přednášet sami. A bude z toho nová kulturní revoluce. Jsem ovšem přesvědčena, že netuší, o čem je řeč. Z rozhovorů s bývalými kolegy je mi známo, že neznají běžné reálie, neumí trojčlenu a jsou zcela závislí na mobilech a facebooku.

Bylo by lepší kdyby si studenti připomněli dnešní výročí okupace zbytku republiky Německem s následkem cca 300 000 obětí .
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:15.03. 19:48
Titulek:z diskuzeodpovědět
Je to jistě krásný pocit opojení, patřit k pokrokovým a měnit starý svět na nový, při své neznalosti dějin ovšem kopírují to, proti čemu bojují ve svých plamenných projevech. Tihle mamánci ovšem těžko kdy narazí na realitu, protože rodiče a prarodiče jim život vyvatují dokonale.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:15.03. 20:18
Titulek:z diskuzeodpovědět
Tedy, že se vyskytl na Václaváku je evidentní. Jestli byl ale účastníkem demonstrace nebo opravdu ten, kdo šel náhodou kolem a jenom se tam připletl nemohu a nechci hodnotit. Ale nevidím to až tak rozhodující. Pro mne je nepřijatelné, že kvůli tomu, že se tam vyskytl, ať už z jakéhokoliv důvodu, je vyhazován z práce. Nechutné. Návrat do 70. nebo ještě dál? To je na tom to nejhnusnější, nejnebezpečnější...
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:15.03. 20:22
Titulek:to je také zajímavý názor...odpovědět
Z diskuze: Ševčík asi nebude dávací typ při zkouškách, takový ten profesor, co dává kredity i za to, že se student vůbec na zkoušce ukáže. Asi chce po studentech, aby i něco věděli a to je samozřejmě naštvává. No a tohle je super příležitost, jak se nenáviděného profesora "dusiče" zbavit. Když si vzpomenu na svá středoškolská studia, taky tam byli jeden nebo dva učitelé, u kterých bych tehdy šel demonstrovat za jejich odvolání, protože mi nedali nikdy nic zadarmo. Dneska - když už znám všechny souvislosti - bych se za takovou demagogii musel stydět. Nic víc bych za tím nehledal.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:15.03. 20:50
Titulek:policie zbila člověkaodpovědět
https://paralelne.cz/2023/ 03/14/vypoved-cloveka-zbit eho-u-narodniho-muzea-odst rani-dekana-sevcika-za-to- ze-chtel-pomoci-zbitemu-cl oveku/

odstraňte mezery
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:16.03. 07:46
Titulek:co je na videíchodpovědět
Na těch videích je vidět, jak ze vrat muzea vybíhá člověk, na jehož pokyn se vrhnou tři těžkooděnci na muže v davu, povalí ho na zem a začnou ho plnou silou mlátit. Pak je vidět videa s jeho zkrvaveným obličejem, pak jak se děkan Ševčík dožaduje velitele zásahu a ošetřování napadeného.Kolem jsou lidé a natáčejí vše na mobily. Už nám je brzy zakážou. To je zlý sen. Kam jsme to zase došli...
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:20.03. 12:14
Titulek:to není vtipodpovědět
Převzato: Podle nejvyššího státního zástupce Igora Stříže byl za používání ruského okupačního symbolu „Z“ v Česku obviněn od začátku války jediný člověk. Německý občan na konci loňského března přijel do Chomutova, přičemž měl na skle zadních dveří nalepený papír s velkým písmenem Z.
„Obviněný byl rozsudkem zdejšího soudu uznán vinným přečinem popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia a dostal trest vyhoštění. Rozsudek ve věci není pravomocný, prozatím není vykázáno doručení obviněnému,“ sdělil ve středu Právu mluvčí chomutovského okresního soudu Petr Vaněk.

Takže řidiči - začátečníci pozor! Použitím nálepky se Z ve výstražném trojúhelníku popíráte, zpochybňujete, schvalujete a ospravedlňujete genocidium!

Ale vážně:
Až teprve s odstupem času se nám bude tato doba jevit jako období totální ztráty soudnosti a státní moci utržené ze řetězu.

Jméno:Romana H.
Datum:20.03. 14:49
Titulek:ano, souhlasím.odpovědět
Období ztráty soudnosti. ANO to jste napsala přesně.

My v spd tvrdíme, že jsme jediní, kdo může tuto situaci změnit. Naším cílem je vrátit soudnost a státní moc zpět na správné místo. Nechceme, aby se naše země stala místem bezpráví a anarchie. Je třeba jednat a jednat rychle. Musíme se postavit proti těm, kteří nás vedou k nezodpovědnosti a chaosu. SPD je připravena bojovat proti nim a bránit naše zájmy. Ať je to jakkoli těžké, nevzdáme se a budeme bojovat do konce.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz