zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:05.03. 18:46
Titulek:Beseda s libišskými občany o spalovněodpovědět
Ve čtvrtek dne 9.3.2023 v 17.00 hod. se v sokolovně v Libiši koná beseda s občany o plánované spalovně odpadů ve Spolaně. Účast přislíbili i odborníci na životní prostředí. Vstup volný.

Mohou se samozřejmě zúčastnit i neratovičtí občané, jejichž vedení města se s občany nehodlá setkat.
Jméno:alena
Datum:06.03. 05:25
Titulek: o nás bez násodpovědět
opravdu hnus,ale nic překvapivého...
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:06.03. 08:57
Titulek:pročodpovědět
Na prezentaci dne 23.3. se na radnici (jen pro zastupitele!) zástupci FCC a vedení města shodli na tom, že na takovou schůzku přijdou lidi, pak se prosadí řvouni a pak tleskají a protestují a tak se konat nebude, bude až veřejné projednání k EIE, to je ze zákona, ačkoliv....když si parlament dovolí nerespektovat zákon ohledně valorizace důchodů, je vše možné.....
Jméno:Alena
Datum:06.03. 17:15
Titulek:Jsem nezávislá, ale ptám se...odpovědět
Paní Spěváčková, mě by zajímalo, proč VY, jakožto bývalá zastupitelka za zelené, jste proti spalovně. Sama jistě víte, že skládkování nelze do nekonečna a blíží se jeho konec. A vzhledem k tomu, že areál Spolany-jakožto bývalé chemičky, by nadále mohl plnit určitou službu v tom, že by obyvatelům v okolí spalovna sloužila co by dodavatel LEVNÉ tepelné energie, která v současnosti není zanedbatelnou položkou v rodinných rozpočtech!
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:06.03. 19:43
Titulek:zelení s tím nemají nic společného..odpovědět
Proč jsem proti spalovně: 1. Bude snaha vytvořit co nejvíce směsného odpadu 2. Nebude motivace ke třídění 3. Budou se spalovat suroviny, které se už nikdy nebudou moci použít. 4. Budou se pálit i věci, které někdo vyhodí a mohly by posloužit potřebným (nábytek, pohovky a pod.) 5. Z celkového objemu odpadu zůstane 1/3 toxického odpadu, který skončí na skládkách, čili skládkování neskončí 6. Při spalování se vytvářejí dixiny a furany unikající do ovzduší 7. V toxických pevných zbytcích jsou bromované dioxiny, které se neměří. Kapacita nové spalovny tak ohromná, že se bude muset odpad dovážet z dalekého okolí - není známo přesně odkud a kolik, jsou úvahy i o dovozu z Německa, Zvláště, pokud bude vybudována i spalovna Mělník. Možná jsem něco opomenula, ale i to stačí.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:07.03. 07:52
Titulek:ještě jedna velmi důležitá věcodpovědět
Málem bych zapomněla na to hlavní a to je MINIMALIZACE odpadu!!!! U výrobců, prodejců i zákazníků. Jenže tady jde o kšefty, ánžto je kapitalizmus. Kromě toho, když firma, která sváží odpady, postaví spalovnu, tak bude mít snahu jich narvat do spalovny co nejvíc.
Pamatuji, jak k nám v 80.letech přijeli Dánové a moc se jim líbilo, jak tady u nás máme vratné láhve, žádné plechovky s nápoji, žádné plastové láhve, salám se krájel a prodával v papíru, vše se vážilo a prodávalo v papíru, žádné plasty, je fakt, že tenkrát hodně lidí topilo v kamnech a papír se používal na podpal. Dánové byli nadšeni a radili nám: Držte se toho, nejděte naší cestou, zůstaňte u tohoto způsobu prodeje. No jo, jenže nám se tak líbil kapitalizmus a mermomocí jsme ho také chtěli. Havel nám slíbil, že nebude nezaměstnanost a jiné nevýhody.
Jméno:Alena
Datum:07.03. 12:01
Titulek:O stavbě megaskladůodpovědět
na úrodné půdě zde v prstenci kolem Prahy jsem Vám zde psala ještě v době, kdy jste "zastupovala občany coby zelená" a co jste pro to, jako strana ne jako oblastní, ale jako celorepublikově udělali!? A obaly na zboží, že se zvětšuje obalový materiál a převáží se vzduch!? Co pro to ZELENÁČI v České republice udělali? Spalovny ve Švýcarsku a všude jinde musí v dnešní době splňovat přísné ekologické limity, o tom jistě paní Spěváčková víte. Ale to zde hasíme už pořádný požár, všechny tyto problémy se zbytečnými odpady se měli řešit v zárodku na celostátní úrovni! My jsme zvyklí třídit již celé roky a nemyslím si, že bych měla v plánu nějak polevovat. Jsme přeci lidé...
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:07.03. 17:23
Titulek:strana zelených a vedení městaodpovědět
Vážená paní, strana zelených měla jiné starosti než odpady či ornou půdu; řešila, jestli jsou jenom tři pohlaví nebo jich je 35, zda má migranty vítat na hranicích EU nebo až v naší republice (viz jejich heslo: "Tato země je pro všechny"), jak je možné, že členové strany chodí na demonstrace proti migrantům a EU (kvůli tomu mě také vyhodili na udání zmetka Cempera z Kolína) a pod. Nějaké ekologické problémy jim byly u...... Nebyla jsem žádný významný čunitel, abych mohla změnit postoj strany k ochraně přírody. Tady už roky bojuji alespoň za ochranu zeleně a její masivní výsadbu, ale vedení města od revoluce na to kašle. Na odboru ŽP se úředníci střídají jako ponožky, jeden horší než druhý, ale vedení jim věří a drží nad nimi ochrannou ruku. I to současné.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz