zpět na forum

Jméno:Tomáš
Datum:25.01. 20:01
Titulek:dotaz na paní spěváčkovouodpovědět
jakožto mladý student ještě bez volebního práva bych se paní Spěváčkové případně dalších lidí rád zeptal jestli je mezi vámi někdo kdo věří dezinformacím typu "když bude Pavel tak bude válka" nebo "když bude Pavel bude povinná vojna" a tak dále jestli se tu někdo takový nachází rád bych znal zdroj ze kterého jste se tuto dezinformaci dozvěděli děkuji.
Jméno:Jirka
Datum:27.01. 11:20
Titulek:Trochu optický klamodpovědět
Že by české prezidentské volby způsobily vznik války v zemích Evropy není moc pravděpodobné a jméno Petr Pavel by s tím souviselo jen čirou náhodou.

Rozeberme text "když bude Pavel tak bude válka":
To je tvrzení zcela manipulativní, Může se tak opravdu stát, ale nebude v tom příčinná souvislost, jen časová shoda. České prezidentské volby nijak nesouvisí s děním na Ukrajině a za Babiše by se tak stalo stejně. Příčinná souvislost by mohla být v tvrzení "když bude pršet, tak zmokneme", ale budem-li opatrní, ani to nemusí být jisté. Ostatně válka už tu je, co si budeme namlouvat.

Ad druhé tvrzení "když bude Pavel bude povinná vojna": Prezident je tu spíš pro ozdobu. Jako razítkovací mašinka, kladeč věnců a vítač jiných prezidentů. Bez vlády a dvou komor parlamentu nezařídí nic kromě dění na Hradě či v Lánech. Může akorát říkat: "Heleďte, co kdybyste...."

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz