zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:03.01. 12:48
Titulek:Nikdy nebylo tolik vražd a sebevraždodpovědět
Nejnovější: Policie vyšetřuje smrt matky se synem v Krkonoších jako vraždu a sebevraždu.

Jen si najděte případy vražd a sebevražd na severní Moravě za rok 2022.

Podle zpráv z ČR připadá na železnici 1,1 osob denně (!), které si sáhly na život. To je šílené.

Co se to děje se společností????
Jméno:Dr. Novák
Datum:03.01. 12:55
Titulek:sebevraždyodpovědět
Dobrý den, paní magistro,
velice dobře má téma sebevražd zpracovaný ČSO, konkrétně zde (pravděpodobně bude potřeba smazati mezery):

https://www.czso.cz/csu/cz so/sebevrazdy_zaj

Otázka sebevražd, asistovaných sebevražd, euthanasií je otázkou eticko - filosoficky - náboženskou. Z výše uvedených statistik je překvapivě vysoký počet sebevražd v pozdním věku, často v souvislosti s úmrtím partnera, se zdravotním stavem a tak podobně.
Za svůj život jsem nejvíce sebevražd zažil při povinné vojenské službě v ČSLA. Ovšem o tom tehdejší tisk nereferoval, nakonec, možná bylo dobře, že o některých věcech nepsal a nepůsobil tak jaksi návodně.
Jméno:Tomáš
Datum:25.01. 20:09
Titulek:bylo odpovědět
rád bych vám řekl že i za dob komunismu sebevraždy byli a bylo jich dost jenom se o tom nepsalo nemělo se to jak šířit myslím po internetu který nebyl. a soudruhům z uv ksč se to taky nehodilo do krámu takže si příště ověřujte fakta a nevěřte dezinformacím :)
Jméno:Robert
Datum:29.01. 18:56
Titulek:Sebevražednost v Česku setrvale klesáodpovědět
Sebevražednost klesá. Viz https://www.czso.cz/csu/cz so/sebevrazednost-v-cesku- setrvale-klesa

Je u toho i krásná prezentace, kde je i vidět vývoj od roku 1876! Vrcholy byly v roce 1912, 1935 a 1970. Od roku 1970 následuje pokles na historicky úplně nejnižší čísla v naší době.

Před opakovaným výkřikem různých nesmyslů doporučuji použít internet. Máte ho přímo před sebou. Přesto ho odmítáte použít a šíříte jednu dezinformaci za druhou.

Co se to děje se společností?

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:03.01. 13:03
Titulek:divíte se?odpovědět
To je ta zrůdnost EU a USA. Je 79 pohlaví, žena nemusí být žena a muž muž. Je to ztráta identity, je tu možnost být kýmkoli podle přání. Na prvním místě jsou emoce. Chlapi nejsou chlapi, jsou jako třtina ve větru, žena se nemá o koho opřít a tak převezme roli muže. Ženy už nechtějí být matkami, ženou se za kariérou, chlapi nejdou na vojnu a nikdy se nezbaví puberty. Společnost je nemocná. Vždyť se podívejte na naši vládu! Černochová je mužatka, ministr zahraničí batole, premiér sliz. Lidé nevidí východisko z tohoto srabu.
Jméno:Micík
Datum:04.01. 13:58
Titulek:Sebevraždaodpovědět
Co to melete? Ženská (40 let, žádná puberťačka) nezvládla rozchod s partnerem, cvaklo jí v hlavě a zabila dítě i sebe. Jak to souvisí s vládou ČR, EU nebo USA?
Jméno:Dr. Novák
Datum:05.01. 14:08
Titulek:úctu, pane!odpovědět
Pane Miciku,
mějte úctu k lidem a nechovejte se jak v Konírně u piva.
Nedávno jsem se tam stavil a zapojil se do debaty jakýchsi hlučných mladíků o sametovém převratu 1989. Dovolil jsem si tedy vstoupiti do jejich debaty. Nechca je poučovati jsem se jich spíše zvědavě tázal a z hrůzou zjistil, že nevědí ani to, kdo byl Georgij Chosrojevič Šachnazarov. Co pak po lidech chtít, když jim chybějí základní informace či / a vychování.
Dr. Novák
Jméno:Lenka
Datum:06.01. 07:36
Titulek:proč?odpovědět
A proč by ho museli znát? Na co jim to bude?
Jméno:Sobota
Datum:05.01. 17:52
Titulek:výzvaodpovědět
Micíku, mňoukej dál a nepleť se do věcí, kterým nerozumíš.
Jméno:Karel Svoboda
Datum:06.01. 03:54
Titulek:Tolerance.odpovědět
Jiná než běžná sexuální orientace lidských jedinců je navzdory velké publicitě menšinový jev, a to ve všech zemích, není to jakýsi dominantní fenomén zemí EU a USA. Tolerance k této jinakosti, která v nynější době vyvolává takovou publicitu, není zrůdnost, ale normální výraz úcty k člověku a k jeho svobodě. Právě vysoká míra lidské svobody a zároveň zodpovědnosti za vlastní konání je důvodem toho, proč jsou západní země tak vysoce kulturně vyspělé a bohaté. Kde se nedostává svobody, tam se nedostává vlastní tvůrčí snahy a vlastní přičinlivosti a tím ani kulturnosti a prosperity. Srovnání Západu a Ruska je toho jasným příkladem a důkazem.
Jméno:Vráťa
Datum:06.01. 09:50
Titulek:propagace LGBT+odpovědět
Mě je úplně jedno, kdo komu a kam to strká, ale ať se to proboha pořád nepropaguje na veřejnosti jako nějaké plus, děti už jsou z toho zblblé a společnost je nakonec začne nenávidět. Ono to má totiž háček. Jednak brzy budou bojovat o svá práva pedofilové, zoofilové a nekrofilové. Druhak pro společnost a zachování rodu mají význam takové skupiny lidí, které jsou schopné se rozmnožovat a o SVÉ děti se starat. Třeťak- homosexuálové mají nejvyšší počet HIV nemocných. Vyhledejte si příslušnou statistiku.
Jméno:Dr. Novák
Datum:09.01. 13:18
Titulek:HIVodpovědět
Dobrý den, pane Vráťo,
ze statistik jsou patrné i věci, které by člověk nečekal. Například obrovský nárůst HIV v Rusku, statisticky větší než například v Ugandě či Tanzanii.
Dovolím si nesouhlasit s tím, že je to jedno. Pro stát má z hlediska zachování funkčnosti samozřejmě význam rodinná politika, která zajišťuje populační reprodukci. Pokud ta není dostatečná (a v Česku není), je třeba pro zachování funkčnosti sociálních systémů přijímat migranty. Nyní, a jsem tomu rádši než v případě jiných kultur, Slovanského původu.
S úctou
Dr. Novák
Jméno:Inženýr
Datum:09.01. 16:56
Titulek:jen abyste se nepřepočítalodpovědět
Myslíte si, že slovanský původ zaručuje bezproblémovou integraci? Záleží na tom, kdo bude mít časem navrch. Tak čau, doktore.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz