zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.12. 08:15
Titulek:Nechceme válku, chceme mír!odpovědět
Z tisku: Západ by se měl podle francouzského prezidenta Emmanuela Macrona začít připravovat na mírová jednání s Ruskem a zvážit, jaké mu nabídne bezpečnostní záruky. Macronovo vyjádření přichází dva dny poté, co americký prezident Joe Biden řekl, že s ruským prezidentem Vladimirem Putinem chce jednat o míru. Macronovo vyjádření vyvolalo pobouření Ukrajiny, Finska a Baltských států.

Pozn.A.S.: Ukrajině se nedivím, ti chtějí bojovat do posledního Ukrajince, ale obyvatele Finska a Baltských států omrzel život?
Jméno:Dr. Novák
Datum:05.12. 11:41
Titulek:ponížení národaodpovědět
Dobrý den, paní magistro,
měl jsem to štěstí hovořiti z některými z vlastenců, kteří byli připraveni se zbraní v ruce bránit ČSR před Hitlerem.
Dovolím si z těchto hovorů konstatovat, že vidina míru daná Mnichovskou zradou (dočasného, jak to bývá, agresor se nikdy nespokojí s kouskem kuřete, chce ho spolknout celé) je nijak nenaplnila, mnozí z nich nesly v sobě stud do konce životů. Závidím hrdému národu Ukrajiny jejich odhodlání.
Válka není hezká věc. Mír je nepochybně lepší, než válka. Nicméně když by k vám domů do obýváku přišel, také ho tam nebudete chtít. Přitom by se šlo mírově dohodnouti, že se prostě spokojíte s jiným pokojem a o svůj byt se mírově podělíte.
Věřím, že i pan Okamura by v případě konfliktu byl schopen se zbraní v ruce hájit naši zem.
Určitě budete vědět, jak bylo to moudré rčení - Kdo chce mír, chystá se na válku.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.12. 12:02
Titulek:Hrdý národ? Na co?odpovědět
Milý pane doktore, člověk vzdělaný jako vy jistě ví, co se dělo na Ukrajině od roku 2014. Takže není co řešit.
Jméno:Dr. Novák
Datum:06.12. 11:20
Titulek:Majdanodpovědět
Dobrý den, paní magistro,
jistě, události jsem se zájmem sledoval. Došlo k svržení vítěze voleb (za velkého vměšování cizích sil) a nastolení vlády vzešlé z ulice (Majdan). To se dít nemělo, bylo to špatné, vláda vzešlá z ulice je vždy špatně.
Nicméně rozhodně není řešení napochodování armády jiných sil do celé země. To prostě obhajitelné není. To bychom museli hledat pochopení pro Hitlerův anšlus, pro odtržení Sudet atp.
S úctou
Dr. Novák
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:06.12. 11:30
Titulek:odpověďodpovědět
Tenkrát to byla zcela jiná situace. Ovšem pokud jakákoli cizí země překročí hranice státu, měli bychom ji vždy posuzovat podle stejného měřítka.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:06.12. 11:43
Titulek:přeloženo ze slovenštinyodpovědět
Milý Bože.
Ani jsme se nenadáli a opět zuří válka. Nenávist, chamtivost, bezcitnost, hloupost a lenivost překročily únosnou míru. Dlouhé roky na Ukrajině a jinde ve světě umírají lidé, trpí děti. Jak jsme jim pomohli? Jak jsme se přičinili, aby si sedli za stůl a dohodli se, když toho sami nejsme schopní? Místo klidu hledáme konflikt, místo přítele vytváříme nepřátele. Vidíme smítku v oku bližního, ve svém břevno nevidíme. Není to dávno, co jsme měli válku. Dostali jsme svobodu. Cena za ni byla desítky tisíc miliónů mrtvých. Vážíme si jí? Vše dobré, co jsme od Tebe dostali nevidíme pro břevno zla v našem oku. Nabídky máme dvě: duchovní a materiální, ale materiální vyhrává 99 ku 1. Konflikt je zdánlivý zisk, klid je štěstí. Postavili jsme si dům na písku, a proto máme strach. Dokud Tě, Bože, nenajdeme a nevyhodíme břevno z vlastního oka, budeme bojovat sami se sebou. S úctou Dráčik.
Jméno:Miloš T.
Datum:06.12. 20:33
Titulek:Kam jsme to došliodpovědět
Zrůdnost ČT

Armádní generál Ludvík Svoboda - co o něm vysílá Česká televize . . .
Redaktor České televize Jakub Železný řekl :
... jak pendlujete na náměstí Na Františku a mezi nábřežím, které se bůhví proč dodnes jmenuje po komunistickém prezidentu Ludvíku Svobodovi . . . . .
Vážně už si Česká televize může dovolit urážet kde koho a kdykoliv, aniž by zasáhla RRTV a nevyrazila na hodinu Dvořáka i s jeho povedenou partičkou extremistů a manipulátorů? Jak mohou v České televizi pracovat lidé, kteří neznají dějiny ???

Měli by redaktoři v České televizi znát hrdiny, co osvobodili Československo od nacistů a dokonce jednoho z největších, kterému nacisti poslali 17 letého syna do koncentračního tábora a kde byl ubit k smrti? Co je za morální zrůdu redaktor, který zlehčuje i smrt v koncentračním táboře syna Ludvíka Svobody v přímém přenosu? Nebo vážně neví, jak trpěla Svobodova rodina za naše osvobození, že si toto dovolí ?

Co potom ale v České televizi dělá ? ? ?

Protože, ty jeden šmejde, bojoval, abys ho mohl urážet a osvobodil naši vlast Českou a Slovenskou republiku : Československo !!!

- Nevzdělanec nebo morální zrůda ? Kdo ho zaměstnal ??? Vážně takový člověk může pracovat v České televizi a dívat se slušným lidem do očí?

Jakub Železný je český novinář, rozhlasový a televizní moderátor, syn politika a mediálního podnikatele Vladimíra Železného a bývalé ředitelky Společnosti Franze Kafky - Marty Davouze.
Za tuto špínu by se měl Jakub Železný poroučet z České televize a generální ředitel Dvořák by se měl celému národu omluvit !

Jak je možné, že komunista, ale nehrdina Petr Pavel je adorován lidmi jako je Železný a skutečný hrdina. Armádní generál Ludvík Svoboda, který nasazoval život za naši svobodu, je tím (a nezlobte se, ale jinak nelze nazvat) veřejnoprávním hnojem urážen ?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:08.12. 20:32
Titulek:Pochod za mír a další demonstraceodpovědět
Ženy, matky, babičky, dcery a vnučky vás zvou na POCHOD ZA MÍR.
Pochod za mír.
Sobota 10.12.2022 v 11.00 hod.

Ostroh vyšehradské skály v Praze u galerie Vyšehrad.
Trasa: Vyšehrad - kyvadlo na Letné.
Je třeba stát na straně míru, a proto žádáme: neutralitu naší země v konfliktu Ukrajina - Rusko, návrat k diplomacii a jednání o míru, zákaz posílání zbraní.
Pořadatel: Ženy za život
zenyazivot@gmail.com


Tentýž den 10.12.2022 se koná demonstrace organizovaná L. Vrábelem:

Trasa: Hradčanské nám. (12:00 – 13:00) – Radnické schody – Ke Hradu – Nerudova – Malostranské nám. – Letenská – Klárov – nábř. E. Beneše
Veřejné shromáždění za účelem předání petic do kanceláře prezidenta republiky a vyjádření politických postojů k současnému vedení země.


Dne 14.1.2023 od 14.hod. se koná další demonstrace stejného organizátora:

Trasa: Václavské nám. – Mezibranská – Žitná – Karlovo nám. – Odborů – Myslíkova – Masarykovo nábř. – Smetanovo nábř. – Křižovnická – Mánesův most – Klárov – nábř. – E. Beneše
Uctění památky Jana Palacha a vyjádření politických postojů k současnému vedení země

A.S.: Bohužel se nemohu zúčastnit kvůli zhoršenému zdravotnímu stavu, ale doufám, že lidé půjdou a vyjádří masivně svůj názor na současnou vládu, nejhorší ze všech vlád. Hlavně si nenechte doma svetry, ať má dvousvetrová radost.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:09.12. 10:26
Titulek:Protiválečná píseň od SABATONUodpovědět
Náhodou jsem našla na youtube tuhle strašnou píseň nazvanou Christmas Truce, česky Vánoční příměří. Je od švédské skupiny Sabaton, zpívá Joakim Brodén, půl Čech. Proboha pusťte ji našim mladým, kteří nikdy nezažili válku (my ji známe aspoň z vyprávění), aby viděli, jaká je to hrůza. Měla by ji vidět Černochová, Lipavský a všichni váleční štváči. Rozešlete ji svým známým, aby ji vidělo a slyšelo co nejvíc lidí.

https://www.youtube.com/wa tch?v=HPdHkHslFIU

smažte mezery

Je zajímavé, kolik Čechů se na ní podílelo....
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.12. 09:57
Titulek:Přehled válek;jsou všechny ženy pro mír?odpovědět
Výuka dějepisu ve školách pokulhává či je překrucována a tak pro ty, kteří si chtějí zopakovat historii, nabízím (opsaný) přehled válek od 1. světové do současnosti. A dodatek o ženách.

Po 1. světové válce přišla 2. světová válka a poté ozbrojené intervence USA v Koreji, Vietnamu, Dominikánské republice, Grenadě, Libyi 1986, Panamě, Iráku 1998, Afghánistánu, Iráku 2003, Libyi 2011. A válčilo se i jinde a někde (s výjimkou Ukrajiny a Jugoslávie) dokonce i bez účasti USA. Tak např. v roce 1962 bojovala Indie s Čínou o řeku Aksai, od roku 1979 do roku 1989 bojovali Sověti v Afghánistánu, v roce 1982 proběhla mezi Británií a Argentinou válka o Falklandy, Irák bojoval s Iránem (1980-1988), od roku 1991 do roku 1995 probíhala občanská válka v Jugoslávii, a titul války nejbizarnější si z tohoto výčtu válek minulých odnáší „fotbalová stohodinová válka“ mezi Salvadorem a Hondurasem. Ta totiž vypukla poté, co stát Honduras neunesl porážku svých fotbalistů uštědřenou jim mužstvem Salvadoru na fotbalovém mistrovství světa v Mexiku v r. 1971, a tak na Salvador zaútočil už ne fotbalovým míčem, ale děly. Prý ženy prokazují prokazují větší rozum a rozvahu než muži.

Ale co s tímto přesvědčením dnes a u nás. Co si s ním počít, když po nedávném oznámení, že na území Polska dopadla raketa (možná, snad ruská), hned tři ženy ze šestice žen ve složení Černochová, Pekarová, Jourová, Langšádlová, Němcová, Charanzová, A JEN JEDEN MUŽ, a to ministr zahraničí Lipavský z Pirátů, okamžitě žádaly zákrok NATO proti Rusku. Čili si poprosily o třetí světovou válku, která by nás všechny i s našimi dětmi a vnuky vypařila. A teprve až jim prezident USA oznámil, že raketu nejpravděpodobněji vypálili nikoli Rusové, ale Ukrajinci, poslušně své válkychtivé povykování ukončily.
Jméno:Jarda
Datum:13.12. 20:35
Titulek:Bez komentářeodpovědět
Kyjev (Od zpravodajů MF DNES) 12.12. 2022
Takhle jako v Kyjevě tuto neděli se v Česku lidé nebaví ani na silvestra. Všichni se zdraví „Sláva Ukrajině“. I když si všichni představují Kyjev jako rozbité město, třímilionovou metropoli, normálně to tam žije a funguje.
Lidé chodí do práce a do školy, funguje veřejná doprava. Mimochodem, jezdí tam české tramvaje T3. Všude se dá platit kartou. A všechno se to děje navzdory tomu, že se město potýká s obrovskými výpadky elektřiny..

I v neděli, kdy v hlavním městě Ukrajiny pobývali reportéři MF DNES, tam elektřina šla jen chvilku.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zprav y/zahranicni/kyjev-hlavni- mesto-valka-ukrajina-oslav y-vypadky-elektrina.A22121 1_200609_zahranicni_albe
Jméno:Miloš
Datum:21.12. 09:33
Titulek:chceme opravdu do války?odpovědět
Politolog Patrik Eichler nesouhlasí se srovnáváním Vladimira Putina s Adolfem Hitlerem ani Ruska s nacistickým Německem. „Jednoduchost, se kterou jsme kohokoliv, koho nesnášíme, byť oprávněně, ochotni přirovnat k Hitlerovi, je nepřijatelná.“ „Přes všechnu brutalitu a neoprávněnost války, kterou se rozhodl rozpoutat proti svému sousedovi, je nutné pořád uznávat jedinečnost holokaustu. Také se nejedná v této chvíli o světovou válku,“ říká.

Vadí mu prý také snadnost, se kterou je přirovnávání k Hitlerovi a k nacismu v české politice používáno, zejména pravicovou politikou.

„Už v minulosti různí politici pravice přirovnávali ať už skutečné, nebo domnělé politiky levice k bolševikům nebo právě k hitlerovskému režimu. Je to metafora, která je v demokratické politice nepřijatelná, příliš zploštělá a vlastně dehonestující,“ naznačuje ředitel Masarykovy demokratické akademie.

„Jednoduchost, se kterou jsme kohokoliv, koho nesnášíme, byť oprávněně, ochotni přirovnat k Hitlerovi, je nepřijatelná. Protože až se nějaký Hitler objeví, tak ho nepoznáme, protože každému budeme na potkání říkat: ty jsi ten s tím knírkem z 30. let,“ dodává politolog.

„Dost agresivní protiruskou rétorikou a různými výzvami jako by si (někteří lidé) kompenzovali to, že Česká republika není připravená do války přímo vstoupit. Nic proti podpoře Ukrajině. To je zcela namístě. Ale pracujeme také s tím, čeho je Česká republika schopná anebo na co je připravená naše společnost. Nešturmujme do války ve chvíli, kdy nejsme připravení do ní jít,“ naznačuje.

Jméno:Pusík
Datum:28.12. 09:29
Titulek:Dostali jsme z Německa dárekodpovědět
Náš hlavní soused a v podstatě ekonomicky hegemon nad naším hospodářstvím nám dodal 1, slovy jeden hodně ojetý tank Leopard 2A4. Tento typ byl do výzbroje Bundeswehru prvně zařazen v roce 1979. Ovšem symptomatické je to, že s tímto tankem Leopard nám dodalo Německo také vyprošťovací tank BPz3 Büffel.

Co jsme měli:
Počty hlavních druhů výzbroje ČSLA v roce 1988
celkem letadel 687
z toho bojových 407
bojových vrtulníků 101
odpalovacích zařízení raket 77
tanků 4 585
protitankových raketových kompletů 540
bojových obrněných vozidel 4 900
děl, raketometů a minometů 3 445


přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz