zpět na forum

Jméno:Karel
Datum:02.12. 19:12
Titulek:Konec zdravotnictví v Čecháchodpovědět
Lidovky: Konec „polehávání“ v nemocnici. Válek a experti vybírají až 200 výkonů, které doléčíte doma

Jsou to jednoduché počty: postelí, které stojí v českých nemocnicích, je ve srovnání s jinými státy moc. Podle dat Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj jich tady máme sedmý nejvyšší počet. Naopak sester, které by kolem nich kmitaly, se nedostává. Aktuálně jich chybí asi dva tisíce. „Tato nerovnost se musí řešit,“ řekl šéf resortu zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09).

Receptem má být jednodenní chirurgie. „Po zákrocích, u kterých to nebude naprosto nezbytné, už pacienti na lůžku zůstávat nebudou. Místo toho půjdou po pár hodinách domů,“ oznámil ministr. Sestrám se tak podle něj uleví, protože se nebudou muset v noci starat o tolik pacientů. Méně bude potřeba i lékařů.

- Bude se to týkat všech nebo vybrané skupiny budou mít výjimku? Staří osamocení lidé doma bez pomoci umřou. Ale o to přece jde, ne?

Zdroj: https://www.lidovky.cz/dom ov/nemocnice-operace-chiru rgie-zakrok-lekar-sestra-s pital-vlastimil-valek-zdra votnictvi.

smažte mezery
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:03.12. 08:30
Titulek:proč nejsou sestry a co dělatodpovědět
Nemáme sestry, tak vyhodíme postele. Výborně, toť cesta. Jenže proč nemáme sestry? Podle mě, (skoro) všichni mladí chtějí sedět u počítače a nechtějí se namáhat. Zmizelo sociální cítění. Každý myslí jen na sebe. Společnost se atomizovala na jednotlivce. Pomoc druhým je otrava. Tento stav nastolil kapitalizmus. V něm vítězí peníze. Jak by měl tedy stát a obce postupovat? Především nabízet výhody. Ano,jsou to jistě vyšší platy. Ale není to všechno. Dnes už by to byly spíš státní a obecní byty. Na hypotéku nelze prakticky dosáhnout, sestra už vůbec ne. Proto by měl stát a obec nabídnout chybějícím profesím BYTY. Jenže stát ani obce nestaví. Vláda na to kašle, obec byty privatizuje a peníze vydává za nepotřebné investice a lékaře se sestrami spíš vyhání. Nemocnice jsou často soukromé a v zahraničních rukách, peníze jdou majitelům a pak jdou do ciziny. Neratovice jsou toho zářným příkladem. No tak se sníží nabídka a lidé chcípněte. Nedovedu si představit, že by mě 78 babku, vyhnali po zákroku domů. Nedávno jsem na jednom byla, tak si to dovedu představit. Byla jsem jak chcíplá myš a ještě nesmím nic zvedat. Kilo, dvě. A co doma? Kdo mi nakoupí, uklidí, postará se o vše??? Že si to lidi zaplatí? Cha, cha, cha. Osamocený důchodce? Ani náhodou. Jo, že má děti nebo vnoučata. A co když nemá nebo ty nemohou? Nebo jsou někde daleko? Peníze by byly, kdybychom tady nepodporovali všechny možné uprchlíky, neposílali zbraně na prodloužení války, nepodporovali různé profláklé neziskovky, zrušili všelijaké podivné obory na vysokých školách a inkluzi, na tu bych zapomněla. K čemu soukromé školy? Asi mě zavřou za mé kacířské názory, ale SPD to hlásá také. Tak hezký víkend.
Jméno:Jirka
Datum:03.12. 09:17
Titulek: vše je jen odpovědět
Na nás co si necháme líbit..Sami však ti,co toto vymýšlí pro "lůzu"si to osobně nevyzkouší.Budou na tom o dost lépe,inu smetánka.Nevím,proč by za mé peníze z daní měla tato osoba (-y) žít v blahobytu a já strádat.Jsou to právě oni,kdo nás ožebračují o obyčejný standard.To nesmíme dopustit.Zacházíme už hodně daleko,vlk už ovci drží za ocas.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:03.12. 09:47
Titulek:ještě pořád lidé věří vládě....odpovědět
Ano. To byste se divil, kolik lidí věří vládě skrz (to by mě naše češtinářka hnala, germanismus!!) televizi. "Říkali to v televizi, tak to musí být pravda". Asi jako na Slovensku jsem zaslechla:" Veď to povedal pán farár". Nebo: "Cukr stojí 35 korun? Za to může Putin!", a u polí jsou nepřehledné hromady cukrovky, obrovská nadúroda. EU nám stanovila minimální kvóty na cukrovku, tak jsme zbourali cukrovary (z 50 zbylo 7) a cukr dovážíme. Ať žijí zahraniční investoři! Teď už kvóty padly, tak zase pěstujeme, ale teď hledáme odbyt. Za minimální ceny. To je strategie, jak zničit zemědělství a hospodářství tohoto státu. Někomu ležíme v žaludku. Kdo to asi je? Rada do temné budoucnosti: z cukrovky se dá vyrobit syrob a tím můžeme sladit.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:03.12. 10:04
Titulek:důležitá informaceodpovědět
Eastern Sugar koupil tři cukrovary, aby je zavřel

.... Nástup kvót nepřežily cukrovary v Němčicích nad Hanou na Prostějovsku, v Kojetíně nebo Brodku u Přerova.

Všechny patřily britsko-francouzské společnosti Eastern Sugar, která spolu s cukrovary na střední Moravě zavřela také továrnu v Hrochově Týnci na Chrudimsku. Svou kvótu na produkci cukru firma vrátila Unii a za to od ní dostala přes dvě miliardy korun...

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz