zpět na forum

Jméno:Fotbalový fanoušek
Datum:21.11. 10:58
Titulek:Krvavý fotbal v Kataru - o čem se mlčíodpovědět
KRVAVÝ FOTBAL V KATARU: TISÍCE MRTVÝCH, TRÁVNÍK V POUŠTI A FINÁLE PŘED VÁNOCI

Britská BBC v neděli neodvysílala zahajovací ceremoniál fotbalového mistrovství světa. Stanice místo toho pořadatelský Katar tvrdě kritizovala. "Je to nejkontroverznější mistrovství světa v historii a to se ještě ani nekoplo do míče,“ udal tón moderátor pořadu.Zazněla také poznámka o tom, že ještě žádný světový šampionát ve fotbale neměl tak velkou uhlíkovou stopu. BBC cituje klimatologa Kevina Andersona z Manchesterské univerzity, který to označil za turnaj s obřím objemem emisí na jednu akcii a s negativním dopadem na celý svět a s přímými lidskými náklady. Katar patří k nejteplejším místům na planetě a k zemím, které se podle vědců ohřívají nejrychleji. V tradičním letním termínu se tam nedá přes den existovat, natož hrát fotbal. Katařani klimatizují stadiony, ale nejen ty, oni klimatizují i některé chodníky, venkovní tržiště apod. A my tady blbneme s elektromobilitou. Přidělení mistrovství světa v kataru byla chyba. Katar si pořadatelství zajistil korupcí!!! Na stavbě fotbalového stadionu za posledních 11 let zahynulo mnohem více než 6 a půl tisíce dělníků (číslo bylo velmi, velmi podhodnocené) a další tisíce bylo zraněno. Pracovali v krutých podmínkách, hrůzné podmínky na bydlení, šílené přesčasy vše v 50 st. vedrech. Námezdních dělníků je kolem dvou a půl milionu. Naše média o tom nehovoří. Hlavně že u nás pořád hájíme něčí lidská práva. Ptáte se proč? Naše vláda jednala o dodávkách plynu z Kataru a za podmínky, že bude uzavřena smlouva na 20 let!!!!!!!!!!! S KATAREM NA VĚČNÉ ČASY...Náš tým se do protestů NEZAPOJIL.
(Zdroj: iRozhlas.)
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:21.11. 11:35
Titulek:doplnímodpovědět
Moc zajímavá informace. Díky. Našla jsem rozhovor na iRozhlase a doplnila bych několik "maličkostí". Finále mistrovství je těsně před Vánocemi - 18. prosince. Cituji: "Úplně to rozbořilo termínové listiny klubů a soutěží po celém světě a můžeme to považovat za právě jeden z projevů toho, jak i přímo na fotbal změna klimatu dopadá." Dále: Český tým se nezapojil do kritiky porušování lidských práv (moje poznámka: hlavně že na našich radnicích včetně neratovické vlaje tibetská vlajka, o dalších vlajkách ani nemluvě.) A poslední: údaje o počtu mrtvých a zraněných se týkají jen Indie, Nepálu, Bangladéše, Pákistánu a Srí Lanky. V Kataru ale pracuje také mnoho lidí, především z Filipín, Keni, ale i dalších zemí, kteří se tedy v těchto statistikách neobjevují.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.11. 11:43
Titulek:další informace na iRozhlas.odpovědět
https://www.irozhlas.cz/zp ravy-svet/katar-delnici-am nesty-international-fotbal -zpravy_2211181945_kth

bez mezer
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.11. 12:59
Titulek:ještě jedna zajímavostodpovědět
Trávníky pro stadiony jsou pěstovány na farmě v chladnější oblasti. Jsou masivně zavlažovány, prý odpadní vodou, kdo ví, jak to je, lže se všude, a těsně před šampionátem budou rozváženy kamiony na všech osm stadionů. Ať žije naše planeta!!!! Divím se, že si toho naši humanitní studenti nevšimli!
Jméno:Jarda
Datum:21.11. 18:36
Titulek:přidejteodpovědět
6 a půl tisíce mrtvých? Musíte přidat. Nejméně 17 000.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz