zpět na forum

Jméno:Květa
Datum:16.11. 10:20
Titulek:raketaodpovědět
Podle USA raketu která dopadla na území POLSKA odpálili Ukrajinci snad Zelenskyj pošle omluvu / pochybuji už prohlásil že za to můžou Rusové /
Jméno:Jára
Datum:16.11. 13:49
Titulek:raketaodpovědět
A Černochová nejchytřejší babochlap, ta už má jasno . RUSKO napadlo Polsko i když je to chyba Ukrajiny
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:16.11. 21:13
Titulek:ukrajinské střely a dva mrtví Poláci odpovědět
Je zajímavé, komu jednotlivá média připisují odpovědnost za původ raketa a jak. TVPrima sice uvedla, že to byli Ukrajinci, kteří je vystřelili, (halt se netrefili :-)), ale mnohokrát citovala různé osoby, že to byly rakety ruské. Celkově mohl vzniknout dojem, že opravdu Rusko napadlo Polsko. Na iDnes se objevila nic neříkající zpráva: "Na polské území dopadly dvě rakety, nebo úlomky jedné. Zahynuli přitom dva lidé, uvedla polské média. Informoval o tom i činitel amerických tajných služeb. Na místě zasahuje záchranná služba a hasiči." Deník nějak zaspal: "Řadu spekulací budí v současnosti zásah polského území raketou, která zabila dva polské civilisty. Část dezinformační scény spustila pokřik, že jde o úmyslnou ukrajinskou či polskou provokaci s cílem zatáhnout NATO do války proti Rusku, tedy o tzv. nové Gliwice. Co ale skutečně víme a co si z toho můžeme odvodit?" Novinky: Komentátor Švamberk včera napsal: "Dopad dvou raket u polského Przewodówa, kde zabily dva lidi, jasně ukazuje nepřijatelnost ruské válečné politiky, pro kterou není žádná omluva. Rusko je opakovaně vyzýváno, aby s agresí skončilo, ono ji však místo toho stupňuje, což mělo za následek i smrt dvou polských civilistů."
Dnes aktualizovaná zpráva: "Zelenskyj dál trvá na tom, že raketa byla ruská. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj naléhá na ukrajinskou účast na vyšetřování incidentu v Polsku. Je nadále přesvědčen, že to byla ruská, a ne ukrajinská raketa." Hospodářské noviny: "Raketu, která v úterý zasáhla obec na východě Polska poblíž ukrajinských hranic, patrně vystřelila ukrajinská protivzdušná obrana, uvedl ve středu podle agentury Reuters polský prezident Andrzej Duda. Podle něj nic nenasvědčuje tomu, že šlo o úmyslný útok. Pravděpodobně se tak jednalo o nehodu." "Šéf NATO Jens Stoltenberg ale vše svedl na Rusko: Ani NATO nemá podle generálního tajemníka náznaky, že by šlo o úmyslný čin nebo že by Rusko chystalo útok na území aliance. Z exploze však podle něj nelze vinit Ukrajinu, která pouze bránila své území. „Není to chyba Ukrajiny, konečnou odpovědnost nese Rusko, neboť pokračuje ve své nelegální válce proti Ukrajině,“ To stačí...
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:16.11. 21:19
Titulek:M. Macek. Zcela s ním souhlasím...odpovědět
Nejvýstižněji situaci vyjádřil M. Macek ve své glose na středu:
"Vzhledem k setrvale eskalující proxy válce USA a NATO s Ruskem do posledního Ukrajince musí být rakety, které dopadly na území Polska ruské, i kdyby nebyly.
My všichni, kteří to ať už přímo nebo nepřímo odnášíme a platíme, musíme mnohem silněji nutit obě strany konfliktu, tedy Rusko a USA s NATO, aby okamžitě ustaly s válečnickou rétorikou a řinčením dalšími a dalšími zbraněmi a zasedly k jednacímu stolu bez jakýchkoli předběžných, halasně vytrubovaných podmínek a slibů budoucích velkých vítězství, bez ohledu na zájmy výrobců zbraní, ometálovaných generálů a sebestředných politiků, toužících diktovat lidem své „pravdy“, a začaly se konečně chovat státnicky u vědomí toho, že jinak tato válka nemá a nebude mít vítěze, jen poražené, a že špatný mír je vždy stokrát lepší než „dobrá“ válka.
Pokud tak neučiníme, jsme spoluzodpovědní za vše, co bude následovat."
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:16.11. 21:36
Titulek:Už na závěr:odpovědět
Co k incidentu prohlásili naši váleční jestřábi:

Rakušan (ministr vnitra, STAN): „Ať už to bylo jakkoliv – Rusko o mír nestojí. Chce válčit. Ničit. A vraždit. Stojíme za Ukrajinou. Stojíme za Polskem!“

Němcová (senátorka, ODS): „Nevěřím, že Rusko zaútočilo na Polsko omylem. Je to buď záměrná provokace, nebo důkaz, že Rusáci mají ve všem naprostý bordel. V každém případě není na co čekat.“ (Jakože hned aktivovat článek 5 NATO a zahájit otevřený útok na Rusko)

Černochová politicky korektně Afroameričanová (ministryně války – orwelovsky „obrany“ – ODS): „Ať by šlo o omyl, nebo provokaci, je to další eskalace konfliktu ze strany Ruska a nesmí zůstat bez odezvy.“

Tak dobrou noc a sladké sny. Dokud to jde...

P.S.: U nás naši blbečkové jsou pořád přesvědčení, že jsou v “hlavním proudu”, nejvěrnější, nejiniciativnější, nejchytřejší, nejjednotnější, nejpevnější v postojích, nejlepší ve vysílání jasných signálů, ….
Jméno:David
Datum:17.11. 16:22
Titulek:Jak je to s mobilizací občanů ČR?odpovědět
Ta hlupačka Černochová už blábolila o mobilizaci 18-60 let jenže to snad ani nemůže udělat, povinná vojenská služba byla zrušena. Tak jí zbývá pouze US expediční sbor.

Odpověď:Může, viz Zákon č. 585/2004 Sb., Zákon o branné povinnosti a jejím zajišťování (branný zákon), v platném znění:Obsah branné povinnosti a druhy vojenské činné služby:

(1) Branná povinnost je povinnost státního občana České republiky (dále jen “občan”) plnit úkoly ozbrojených sil České republiky (dále jen “ozbrojené síly”); zahrnuje povinnost občana podrobit se odvodnímu řízení, vykonávat vojenskou činnou službu a plnit další povinnosti stanovené tímto zákonem.

https://www.zakonyprolidi. cz/cs/2004-585#cast1

Za pozornost stojí, že se týká i žen…
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:18.11. 08:05
Titulek:pro Karla Svoboduodpovědět
Tedy pro člověka pod touto přezdívkou. Pane, já tady nehodlám šířit vaši válečnou propagandu a proto budete svůj příspěvek marně hledat.
Jméno:Miloš
Datum:21.11. 12:17
Titulek:Kde skončí zbraně dodávané Ukrajině???odpovědět
A.S.: Ale to je moc zajímavá zpráva. O tom se šeptá už delší dobu.

Obava z ‚vedlejšího efektu‘. Zbraně dodávané Ukrajině by se mohly objevit na černém trhu.
Zbraně, které západní země dodávají Ukrajině čelící ruské agresi, mohou skončit v rukou zločineckých skupin nebo teroristů operujících v Británii. V rozhovoru s listem The Sunday Times na to upozornil šéf Národního kriminálního úřadu (NCA) Graeme Biggar.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz