zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:15.11. 17:29
Titulek:Studenti by měli studovat, a ne se ulejvat odpovědět
Studenti z Masarykovy univerzity, která je pověstná ideologickým vymýváním mozků mladých lidí, stávkují za klima. Co to je za blbost? To má být kvůli globálnímu oteplení? Jenže průšvih je v tom, že nikdo přesně neví, jak se klima bude chovat a zda je oteplování opravdu způsobeno zvyšováním koncentrace CO2 a metanu, i když jako skleníkový plyn funguje i vodní pára. V současné době se zpomaluje Golfský proud. Je možné, že kvůli tajícím ledovcům v Grónsku se na hladině oceánu vytvoří "poklička" ze sladké vody a Golfský proud se ponoří do hlubin aniž by oteploval sever Evropy. To by byl velký prů..., protože by bylo silně postiženo zemědělství, přímo znemožněno. V tom případě by bylo lepší to oteplování, proti kterému studenti tak mohutně demonstrují. Místo stávky a jiných nesmyslů by měli studenti raději studovat a to i přírodní vědy, o nichž nemají ani ánung, což znamená, že o tom nemají ani potuchy. Pak by neblbli a doplnili by si potřebné vzdělání.
Naštěstí ještě všichni neztratili rozum. Viz dále: "Děkan Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity Stanislav Balík nesouhlasí s okupační stávkou za klima, kterou v pondělí stejně jako na dalších vysokých školách zahájili i někteří jeho studenti, aby upoutali pozornost na problémy globálního oteplování. Studenti plánují v atriu budovy zůstat další noc, přestože se je děkan snažil zastavit."

Sociální studie; to je stejné jako genderová studia, novinařina, manažment komunikace,
religionistika, kulturologie a pod. profláklé obory.

Zdroj: https://www.idnes.cz/brno/ zpravy/okupacni-stavka-fss -masarykova-univerzita-dek an-balik.A221115_144824_br no-zpravy_zubr
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:15.11. 17:33
Titulek:Rozhovor s děkanem odpovědět
Ten si přečtěte, dozvíte se z něj, jak se studenti chovají a ještě lžou...
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:15.11. 17:42
Titulek:Výběr z diskuze:odpovědět
"Kdyby šli v té zimě sázet stromky, když už neumí nic smysluplného vytvořit ani vymyslet a jen vandalským způsobem vyhrožovat, tak by potom ovšem u sojového latté nemohli sdílet tu skvělou atmosféru ze svého zachraňování planety. Jsou to ubohé existence, které jen umí klást požadavky bez racionálního zdůvodnění a na důsledky toho, co by se stalo v případě přijetí jejich požadavků se prostě neptají. Stejně tak se neptala progresivistická chátra v západní Evropě, když si u politiků prosadila Green Deal, který jen zničí naši ekonomiku a veškeré skleníkové plyny, které se uspoří v Evropě se okamžitě a násobně objeví v ostatních částech světa, které se množí tak, že je nás dneškem už osm miliard. Je mi z nich prostě zle, chtějí jen omezovat, ničit fungující energetické koncepty a místo jejich vylepšování budovat nefunkční vzdušné zámky."

"Inostrance ihned vyloučit a poslat domů. A pro domácí stávkující zavádět nekompromisně školné. A mohou stávkovat na pátém nástupišti."

"Nechal jim vypnout wi-fi. Ou. Myslím, že za takto kruté zacházení budou studenti požadovat odvolání děkana ;-D"

"..na fakultě sociálních studií studuje přes 3 200 studentů...I 320 by bylo víc výrazně víc než je zdrávo. Kde asi tito studenti najdou smysluplné (a tím myslím opravdu užitečné) zaměstnání?"

"Já bych jim dal práci místo toho pokřikování." Atd.
Jméno:Dr. Novák
Datum:16.11. 14:35
Titulek:správně!odpovědět
Dobrý den, paní magistro,
naprosto souzním s tím, co jste zde napsala nebo reprodukovala.
Nevidím jedinou věc, jak tito rádoby studenti, budoucí rádoby inteligence, zlepší životní prostředí tím, že budou okupovat (už jen ta jejich terminologie) školy.
Kdyby energii věnovali sázení stromů, úklidu přírody, čemukoliv prospěšnému, tak bych to chápal. Ale tyto zhovadilé protesty, to je neuvěřitelný nonsens (snad dotyční význam tohoto slova pochopí).
S pozdravením
Dr. Novák
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:16.11. 20:53
Titulek:demonstrace za klimaodpovědět
Pane doktore, zprávu jsem reprodukovala (a plně s ní souzním, jinak by zde nebyla), protože je to rychlejší, než ji napsat. Bohužel, občas přehlédnu písmenka a pak ty opravy! A ty oči... To mám z toho, že jsem v mládí četla pod peřinou. A hádejte co? Červenou knihovnu. Metr a půl Jiráska již veřejně...
Jméno:Dr. Novák
Datum:18.11. 12:47
Titulek:četbaodpovědět
Vážená paní magistro,
ach Jirásek, nepletu-li se, také pedagog. Při pohledu na dnešní svět jako by se někdy zdála práce pedagogů marností. Tolik lidí, tolik názorů a při tom by na ně šlo aplikovat ze hry Divadla Járy da Cimrmana: ,,debil, blbeček, debil, blbeček jenom támhle v poslední lavici dva blbečci vedle sebe."
Ze svých poznatků soudím, že lidé kteří čtou, tak patří mezi inteligentnější část národa. ne nadarmo se dříve neříkalo ve významu podobenství slovu chytrý slovo sečtělý. Sečtělí lidé mají rozhled, nadhled, a to je pro život důležité.
No, oči už mne při delším čtení bolí, to víte, už mám věk, ale s oblibou si pouštím právě reprízovaného F.L. Věka. Ach, jak krásná díla dříve vznikala.
S přáním klidného víkendu
Dr. Novák
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:18.11. 16:07
Titulek:četba a dávné seriályodpovědět
Děkuji pane doktore za váš příspěvek, což mě přivedlo na Čapkovy Apokryfy v povídce Agathon čili O moudrosti. Také si pouštím F.L.Věka. "Vítám vás, vlastenče!" Bohužel, v dnešní době je toto slovo považováno přímo za nadávku. Kam jsme se to dostali...Odpoledne mě pak potěší repríza Rozpaky kuchaře Svatopluka. To byly pořady, které spojovaly lidi a vytvářely pocit sounáležitosti. Dnes kvalitu nahradila kvantita blikání a podivných a (zbytečných) zvuků.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:17.11. 11:07
Titulek:Zákulisí ekoterorizmuodpovědět
Nikdy jsem netušila, že se ekologie zvrhne v ekoterorizmus, který bude využívat globální oteplení ve svůj finanční prospěch. A to jsem se snažila tento nový problém přesvědčivě vysvětlovat studentům na SSŠVT, ale tenkrát nikdo nepředvídal, kam se to zvrhne. Je nutné si uvědomit, kdo má prospěch z rozpoutané ekohysterie? Jsou to samozřejmě příjemci dotací a jejich lobbisté, kam se přesměrovávají stamiliardy eur a dolarů, aby zajistily „světlou zelenou budoucnost“. A samozřejmě nezřízený blahobyt pro zelené oligarchy. Každý se ve spojení s občasnými zdroji energie může i v ČR přesvědčit, že v závorce za nimi jsou vždy masivní dotace, tedy daně vlastně odebrané z kapes všech, i pohříchu těch chudších spoluobčanů. Západní země včetně Česka se mění na společnosti se stále větší mírou přerozdělování, kdy jedině napojení na dotační tituly státu či Evropské unie lze zajistit ekonomický úspěch dané firmy a projektu. Samozřejmě tato již drogová závislost na dotacích zcela znetvořuje hodnotový svět práce a tvorby všech statků ve prospěch těch, kdo mají napojení na správné a vhodně „motivované“ úředníky státu. Latentně se tak k radosti autoritářských režimů rozpadá svět demokracie a svobodného trhu.(část příspěvku jsem z lenosti převzala z Neviditelného psa.lidovky.cz). Možná, že se ptáte, co tedy máme dělat, abychom nějak zmírnili následky globálního oteplení? Podle mého názoru nám pomůže jedině zabránit dalšímu přelidnění v rozvojových oblastech a adaptovat se na probíhající změny. Ale na to jsou moudřejší lidé.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:17.11. 11:18
Titulek:Z diskuse:odpovědět
"Nestávkují studenti technických a dalších společensky prospěšných oborů. Ti musí studovat. Stávkují studenti zhoubně rozbujelých fakult sociálních věd. Je to vlastně příprava studentů, kteří po ukončení školy nejsou schopni uplatnit se v normálním životě, na činnost ve státní správě nebo v parazitických neziskovkách."

"Jen bych podotkl, že na "index" by měly být dány veškeré diskuse nad povinnou či nepovinnou matematikou a ve světle probíhající stávky bych jako hlavní předměty studia humanitních oborů přidal bez milosti právě fyziku a matematiku, aby stávkující mohli své myšlenky zhmotnit do tabulek a rovnic." Pozn.A.S.: Nezapomenout na biologii a chemii v plném rozsahu.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:17.11. 12:11
Titulek:17.11.2022odpovědět
13.00 “Klimatickou spravedlnost!” a další hesla skanduje průvod studentů stávkujících za klima. Nyní míří na Národní třídu, odkud budeou pokračovat ke Strakově akademii. Průvod provází troubení řidičů, kteří nemohou projet.
Jméno:Miloš
Datum:18.11. 20:54
Titulek:pravyprostor.netodpovědět
JAK NA VÁŠ PROTEST ZAREAGUJE KLIMA?
První zprávou vás asi úplně nepotěším. Klima má úplně v konečníku, jestli proti němu protestujete nebo ne. Sorry.

Podnebí funguje podle vlastních pravidel a pokud někdo z vás není Slunce nebo žhavé zemské jádro, tak vaše výkřiky ani nezaznamená a dál se bude měnit podle stejných pravidel, jako po miliony let předtím. Když se tak na vás dívám, tak je sice možné, že dojde k lokálnímu přiteplení v místě, kde se shromáždíte, ale to bude jen dočasné a statisticky naprosto bezvýznamné. A to i v situaci, kdy budete o svá těla zuřivě třít transparenty a duhové vlajky.

Navíc – jestli to dobře chápu, tak vy stejně protestuje proti OTEPLENÍ klimatu, je to tak? Takže si asi přejete, aby se všude ochladilo. No ono je to stejně jedno, protože chozením za školu a máváním duhovými prapory stejně klima nezměníte. Smůla. Váš protest bude mít na pozemské klima podobný efekt, jako protest proti rotaci Země, proti teplotě Slunce nebo proti počtu teček na krovkách berušky.

Pokud opravdu chcete žít v místě, kde nedochází k pravidelným změnám klimatu, máte bohužel asi jedinou možnosti – přesunout se na Měsíc. Ten nemá atmosféru a uvnitř je studený jak psí čumák, takže to je jedno z mála míst, kde je „klima“ dlouhodobě vcelku stabilní. Ale upozorňuji, že při přeletu raketou na tento zemský satelit za sebou zanecháte masivní uhlíkovou stopu. A vzhledem k tomu, že přetížení při startu rakety je až 6G, tak v kaťatech možná necháte i stopu nejen z uhlíku....pokračování si můžete přečíst na výše uvedeném webu. Stojí za to.

Jméno:Anna
Datum:19.11. 18:05
Titulek:pro studenty a green dealodpovědět
Studenti bojovali za klima v teple svetrů vyrobených v Číně, dokumentujíc tuto akci elektronikou vyrobenou v Číně. Po akci se odebrali do domovů rodičů pokojně platících zvýšené zálohy energií

Snížění produkce metanu? Tahle vláda nám určitě zpoplatní prdění a kdo bude prdět moc na toho pošle KRIT

Dobře jim tak.. okusí to, když svými zásahy způsobí rozvrat zemědělství, a následný hladomor.

Oni se chudaci sjedou z celého světa, aby zachranili klima a musí tahle trpět. Naprosto odporná sabotáž ... ruští švábi jsou už i v Egyptě.

Když vidím ty studenty , tak okamžitě souhlasím s placením školného na vysokých školách !

Kdopak tyto mladé aktivisty vychoval? Kdo je živí a ochraňuje, tak moc, že nemusí chodit na brigády si přivydělat? Kdopak si bere dvě, tři zaměstnání, aby uživil v dnešní době tyto mladé, kterým není nic svaté a nevědí roupama co dělat? Odpověď si najděte ve svém svědomí, ti, kteří zde diskutujete a jste rodiči podobných studentů!

K těm mladým zeleným soudruhům. Kdyby oponentní názor nebyl cenzurován, musela by padnout otázka: Proč máte mobily, PC, tablety, proč máte oblečení, které jste si sami nevyrobili? Proč teda nemáte farmu, kde si vše sami dokážete vypěstovat? Proč? Není to snad jen tím, že kromě kecání neumíte nic? A žádný výmluvy! Jestli chcete, dám vám k dispozici celou zahradu! Co prosím? Já vás neslyším:::: Co říkáte? Mlčíte! Zelení ideologičtější štváči. No tak dokažte něco! Stále jen žvásty. Adresováno všem zeleným dementům

Tak úplně jednoduché to bude. Dobytek vytlučou na minimum a bude to potravina vyvolených. My budeme žrát max. hmyz a soju. No a k zadku nám přišijou igelitové pytlíky do kterých budeme prdět a oni je budou v kupovat ve výkupnách. Možná nějaký doveda dokáže tento plyn výhodně zpracovat.

Potrebuji makat a makat.asi nemaji co delat.kdyz budou pracovat nebudou mit cas na p...viny.driv aby student medicine mohl studovat musel si prividelat .Ted maji nove telefony ,tablety a hadry od rodicu.jeste na nic nevydelal ani jeden z nich na nic a nici majetek nas vsech .presne sazet stromy a sbirat plasty

Závazek bude jednoznačně znamenat dražší potraviny, jejich nižší dostupnost a likvidaci českých potravinářských firem. To je ovšem premiérovi jedno.

Co se týká aktivistů kteří se přilepují ke zdem a chodníkům, nechal bych je tam přilepené aby mohli nerušeně vyjadřovat své protesty. Ba bych je i hojně pohostil. A nechal bych je tam. Oni by si to s prvním nutkáním jít na toaletu rozmysleli.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz