zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:14.11. 09:25
Titulek:Ukrajina znárodňuje strategické podniky...odpovědět
Tvrdý pád oligarchy. Zelenskyj odstartoval velké válečné znárodňování. Vše pro válečnou ekonomiku. Pod tímto heslem oznámila ukrajinská vláda převzetí podniků klíčových pro chod armády. Pocítil to i známý oligarcha Ihor Kolomojskij, bývalý spojenec prezidenta Zelenského, který byl léta považován za jednoho z nejvlivnějších byznysmenů na Ukrajině.

Rozhodnutí o převzetí kontroly nad pěti strategickými podniky, které dosud patřily pod křídla oligarchů, padlo na nedělním jednání nejbližších spolupracovníků prezidenta a vrchního velitele ozbrojených složek Volodymyra Zelenského. Důvod: zajištění dostatečného zásobování armády během války s ruským agresorem. To by svědčilo o zásadních ekonomických problémech Ukrajiny, ale zatím nepřešla na válečné hospodářství, což je až poslední instance.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekono mika/zahranicni/ihor-kolom ojskij-zelenskyj-ukrajina- oligarcha-valka-rusko.A221 109_141910_zahranicni_aha? zdroj=vybava_idnes

Pozn. A.S.: "Když se u nás vyskytly první vlaštovky požadavků, aby stát znárodnil ČEZ a další subjekty, které odlévají sta miliardy do zahraničí, to se spustil řev!!! Hanba, komunistické manýry a podobně. A jak řekl Fiala, jsme ve válce. No vidíte. A teď Ukrajina znárodňuje a u nás je ticho po pěšině. Jak je to možné? A to bude prý znárodňovat i další podniky, nejen těch prvních pět.
Jméno:Dr. Novák
Datum:14.11. 11:41
Titulek:vlastnictví ČEZodpovědět
Dobrý den, paní magistro,
předpokládám, že Vy to jistě víte, ale nemusí to vědět některý ze ctěných čtenářů. Stát prostřednictvím ministerstva financí vlastní 69,78% akcií ČEZu. Dalších 0,23% vlastní ČEZ sám. Ostatní právnické osoby vlastní 16,33% akcií a fyzické osoby - drobní akcionáři - vlastní v úhrnu 13,66%.
Co je podstatné - stát by vyvlastněním akcií ČEZu fakticky nic nezměnil, jelikož většinu rozhodující pro rozhodování na valných hromadách společnosti bohatě vlastní. Vyvlastnění by také měli právní nárok na kompenzace za vytěsnění svých majetkových práv, které by v nákladech jistě převýšilo současnou výši dividend. Krátkodobě by tedy vyvlastnění vedlo k navýšení nákladu státu, nikoliv k ponížení, přičemž na rozhodovacích pravomocech by stát nic nezískal.
S úctou
Dr. Novák
Jméno:Pavel
Datum:14.11. 10:10
Titulek:není jiné cestyodpovědět
Znárodnění je jediná cesta jak udržet náš stát.
Jméno:Lenka
Datum:14.11. 10:59
Titulek:Nohavica Pánové nahořeodpovědět
Proč se stále mluví o válce a ne o míru????

https://www.youtube.com/wa tch?v=cxtjatNgUbI

Miluji Nohavicu.
A jako přídavek nejsmutnější píseň, jakou znám.
https://www.youtube.com/wa tch?v=yMRGPKIr_zU

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz