zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:06.11. 08:48
Titulek:válka na Ukrajině: USA už obrací....?odpovědět
Podle zprávy z médií vláda amerického prezidenta Joea Bidena soukromě vybízí představitele Ukrajiny, aby dali najevo ochotu jednat s Ruskem a upustili od veřejného odmítání mírových rozhovorů, pokud bude ruský prezident Vladimir Putin u moci. Uvedl to list The Washigton Post s odvoláním na nejmenované osoby obeznámené s těmito rozhovory.

A.S.: "Zdá se, že USA už mají plné zuby války, možná už pochopili, že tuhle válku nemohou vyhrát (Nevyhráli ji ve Vietnamu, v Koreji, v Afganistánu, Iráku ani nikde jinde, kam vtrhli.) Ale to by musel nejprve odejít Zelenský, ten chce bojovat do posledního Ukrajince. Ale to je jen můj názor, na který mám podle ústavy právo. Ovšem v tom případě bude na naší radnici věčně vlát ukrajinský prapor, protože starosta prohlásil, že ji sundá, až když Ukrajina vyhraje nad Ruskem. Někdo prohlásil, že rozdíl v tom, co je dezinformace a co informace je jen v čase.
Jméno:Dr. Novák
Datum:07.11. 10:30
Titulek:prosťáček Bidenodpovědět
Dobrý den, paní magistro,
pan president Biden, o legálnosti jeho zvolení lze pochybovat, toho napovídá. Často i člověk pochybuje, že vůbec ví, co říká.
Nezapomínal bych na důležitý fakt - byl to jeho předchůdce president Trump, který po roce 2014 výrazně vojensky pomáhal Ukrajině jak výcvikem tak dodávkami zbraní. Byl to právě president Trump, tolik médii v Evropě opovrhovaný, za jehož vlády USA žádnou novou válku nerozpoutaly. A právě Trumpovy republikáni zřejmě ve volbách v USA uspějí.
Cesta k míru je v podstatě jednoduchá. Putin musí stáhnout své mužiky z okupovaných částí Ukrajiny a ukončit válečné šílenství. To, jakým způsobem nesmyslnou válkou ničí vlastní národ je neuvěřitelné.
Oblasti s vysokým zastoupením obyvatelstva Ruské národnosti by pak měly převzít pod ochranu mezinárodní jednotky. Do doby, než dojde k vystěhování Rusů podobně, jako byly vystěhováni Němci po druhé světové válce z ČSR. Jiná cesta prostě není. A to píši jako člověk, který má v bývalém CCCP přátele, slušné, vzdělané, života znalé lidi, které má stále rád a který považuje Ukrajince i Rusy za nám bratrské národy.
S úctou
Dr. Novák
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:07.11. 20:12
Titulek:to nebylo nutnéodpovědět
Vážený pane, tím, že jste nazval ruské vojáky posměšně mužiky, jste u mě ztratil kus věrohodnosti. Bohužel jste se projevil jako zaujatý člověk a to v tomto případě není na místě. Je to stejné, jako byste ukrajinské vojáky nazval fašisty, že?
Jméno:Dr. Novák
Datum:09.11. 09:02
Titulek:zaujatost ve válceodpovědět
Dobrý den, paní magistro,
být nezaujatý ve válce je nemožné. Mimochodem, pozoruhodné jest, že nikdo neříká, jak Putin popře Minské dohody, které Rusko s Ukrajinou uzavřelo. Dosud je nevypovědělo, tedy není pochyb o tom, kdo je agresorem a kdo se brání.
Ano, nejsem tak neznalý, abych tvrdil, že příčiny konfliktu jsou jednoznačné, nebo abych trpěl představou vždy slušné Ukrajiny a vždy neslušného Ruska, tak to ve válce prostě nechodí. Stejně tak jako odsuzuji Ruskem rozpoutanou válku proti celé Ukrajině, odsuzuji zhovadilost kterou předvedl ministr (nepatří psát pan ministr) Rakušan tou hanebnou plachtou. Gesto nehodné státníka, hodná maximálně nějakého čičmundy z Kolína.
Putin prostě udělal šílený přešlap, který v konečné fázi povede k obrovskému oslabení Ruska na dlouhá léta. A i když si přeji, aby byla Ruská armáda a bandy naverbovanců z Ukrajiny vyhnány, nevidím jako pro budoucí svět dobré ponížení, kterého se tím Rusku dostane. Ostatně, vzpomeňme, co vedlo k druhé světové válce. Do značné míry podmínky, do kterých bylo Německo zahnáno po válce předcházející.
S úctou
Dr. Novák
Jméno:Bořek
Datum:08.11. 08:41
Titulek:proč chce USA, aby Ukrajina jednalaodpovědět
"...Washington chápe, že ozbrojené síly Ukrajiny ztratily svůj útočný potenciál, což by mohlo mít pro Ukrajinu vážné důsledky. Odpověď je vlastně velmi jednoduchá. Problém je v tom, že ukrajinské protiofenzívy zhasly. Linie fronty se stabilizovala. Jediné, čím se může kyjevský režim pochlubit, je pokus o útok na Cherson. Na tomto eposu s protiofenzívou Ozbrojené síly Ukrajiny však skončí. Pak začnou mít ukrajinští ozbrojenci problémy. Kyjevu došel dech v jeho protiofenzívě (Cherson bude poslední) a Washington situaci nutně potřebuje upevnit. Protože v Kyjevě (a nejen v něm) se bude hromadit spousta problémů, které zhorší vyjednávací pozice… ne, pro režim Zelenského, ale pro samotné Spojené státy“, vysvětlil Podoljaka. Expert poznamenal, že do prosince jsou ruské ozbrojené síly schopny radikálně změnit taktiku SVO a zahájit aktivní útočné operace podél celé frontové linie, čímž získají významnou výhodu nad silami kyjevského režimu. Situaci zhoršuje počínající vážná energetická krize, které Ukrajina již čelí.
Jméno:Bořek
Datum:08.11. 08:47
Titulek:i tady to jeodpovědět
Jo, našel jsem pěknou úvahu na toto téma na webu vidlakovy kydy.cz. Vidlak je takový moudrý člověk se zdravým selským rozumem. Jeho rozumy se na rozdíl od oficiálních zdrojů dají číst.
Jméno:Jarin
Datum:08.11. 19:51
Titulek:pytel na MVodpovědět
Zdá se, že to sem nepatří, ale přece jen...Pytel na mrtvoly s Putinem na ministerstvu vnitra stál 73 320,- korun. Někdo mávne rukou, ale komu by se nehodily...
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:11.11. 09:50
Titulek:Miluj svou krásnou vlast...odpovědět
„Vy, jenž dalekosáhlým během svým,
co ramenem tajemným zemi objímáte,
vy hvězdy rozplynulé, stíny modra nebe,
vy truchlenci, jenž rozsmutnivše sebe,
v tiché se slzy celí rozplýváte,
vás já jsem posly volil mezi všemi.
Kudy plynete u dlouhém dálném běhu,
i tam, kde svého naleznete břehu,
tam na své pouti pozdravujte zemi.
Ach zemi krásnou, zemi milovanou,
kolébku mou i hrob můj, matku mou,
vlasť jedinou i v dědictví mi danou,
šírou tu zemi, zemi jedinou!

Karel Hynek Mácha, Máj

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz