zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.09. 11:37
Titulek:Výsledky komunálních voleb 2022 v Neratovicíchodpovědět
Nejprve dovolte, abych ze srdce poděkovala všem svým voličům a také voličům SPD, kteří se zasloužili o zvolení TŘÍ zastupitelů za SPD. Je to úžasný výsledek a moc jim všem děkuji.

Byli zvoleni zastupitelé 1. Mgr. Anna Spěváčková (pořadí na kandidátce 2), 2. Karel Chvála (1) a 3. Stanislav Priatka(3) .

Další strany získaly: Budoucnost pro Neratovice 3 zastupitele, Neratovice jinak 2, Speciál pro Neratovice 3, Mise 2, ODS 2. Společně pro Neratovice 6.

Jména dalších zastupitelů, počty procent a můj pohled na další vývoj připravuji.

Ještě jednou velké díky za důvěru, budu se snažit vás nezklamat.
Jméno:Dr. Novák
Datum:25.09. 12:48
Titulek:Gratulaceodpovědět
Dobrý den, paní magistro,
velká gratulace! Úžasný výsledek, naprosté vítězství! Jsou pouze dva vítězové - SPD a starosta Kroužecký. Všichni ostatní poražení!
Přeji hodně sil pro boj za město a jeho občany!
Dr. Novák
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.09. 18:50
Titulek:jména nově zvolených zastupitelůodpovědět
Budoucnost pro Neratovice: Brodilová, Šanda, Kelinová (všichni jsou současní zastupitelé) 3

Neratovice jinak: Mrzílková (neuvolněná místostarostka), Rajchertová (v radě města) 2

SPD: Spěváčková (součas. zast.), Chvála, Priatka. 3

Speciál Neratovice: Hanslíková, Prošková (součas. zast.), Novotný. 3

Mise: Hlinovský, Duchoslav. 2

ODS: Poříz, Vais (oba součas. zast.) 2

Společně pro Neratovice: Kroužecký (starosta), Štěrba, Zika (oba v radě města), Novotná, Hergesell, Kinc. 6
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.09. 19:04
Titulek:nová vládnoucí koalice?odpovědět
No a nyní se podívejme, jak bude na 99,9 % vypadat nová vládnoucí koalice, která bude rozhodovat o městě. Může se ještě leccos změnit: ale to je velmi nepravděpodobné. U nových zastupitelů může také dojít ke změně. Někdo odstoupí a bude třeba vystřídán náhradníkem. To se stalo v roce myslím 2002, kdy se do zastupitelstva nedostal pan Lid, připravený na post starosty. Proto odstoupil náhradník - majitel autobusové firmy (pamatujete na Nerabus?) a ještě náhradník náhradníka paní lékárnice a už byl pan Lid v zastupitelstvu a mohl být zvolen starostou. Inu, v Nera se už dělo leccos a ještě bude. Ale vraťme se ke koalici.

Kdo tam asi bude. No přece Společně pro Neratovice - 6 lidí + Mise 2 + ODS 2 + Neratovice jinak 2. Celkem 12 lidí. Musí jich být nejméně 11, aby si mohli schválit třeba 3. světovou válku.

Nevím, jak se bude líbit ODS pod Kroužeckým, ale čtyři roky to vydrželi, tak coby nevydrželi ještě 4 roky. Kdo ví, kolik let nás vlastně čeká. Tak dobrou noc.

P.S.: Příště pohled na volební kampaň.
Jméno:Petr
Datum:26.09. 21:40
Titulek:Náhradníkodpovědět
A kteréhože ze dvou ODS pánů z rodinných/zdravotních...dů vodů nahradí pan Hrodek?
Jméno:Insider
Datum:27.09. 18:37
Titulek:Oba pomažouodpovědět
Jednoho nahradí Hrodek a druhého ambiciózní Vrána. Jasné jak facka
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:29.09. 08:04
Titulek:Další vývoj po volbách....odpovědět
Je zřejmé, že nyní probíhají domluvy a dohody na vytvoření nové koalice. Dalo by se předpokládat, že o post starosty bude, bohužel, usilovat volební propagací vítězný Kroužecký. Má šest mandátů, potřebuje nejméně dalších šest. Má k dispozici dva za ODS (odstoupí někdo z nich, aby byl nahrazen Hrodkem nebo se Hrodek vzdá místní politiky a možná by chtěl zamířit do parlamentu (to jsou jenom moje dohady), pak jsou to, co se nazvalo Misí, čili záloha pro případ, že by někdo z současných mocných nezískal dostatečný počet hlasů - další dva. Máme je potřeba ještě dva. To jsou Neratovice jinak, Mrzílková a Rajchertovou. Ta druhá už získala teplé místo v podobě ředitelování v domu dětí a mládeže, který se nevyznačuje nějakou horentní činnosti, pokud tedy srovnám s jinými podobnými institucemi jinde, kde mají činnosti i pro dospělé. Mrzílková - spolu s ODS patří mezi velmi poražené. 4 roky napovídala Kroužeckému a ten ji teď převálcoval. Ale ne svými schopnostmi, spíš naopak. Jenže musel mít velmi movitého a významného sponzora, když po celém městě se na nás dívala jeho squadra a místy visí stále. Mnoho nevědomých, hlavně starých, říkalo: A koho mám volit? Asi toho Kroužeckého. On je tak hodný. Ano. Město přece těží z toho, že je totální neinformovanost o veřejném životě. Nejsou politické vývěsní skříňky, žádné informace o jednotlivých polit. stranách a osobách, žádný rozhlas, nic, nic...Špatný web, fejsbuk pro určitou skupinu lidí, Listy plné chvály...nikdo neví, kdo je kdo, a je fakt, že lidé se ani nezajímají, to je pak těžké...Takže co Neratovice jinak? Půjdou s Kroužou? Pak jsou zde tři skupiny po třech. Šandova Budoucnost, chvilkový Speciál a SPD s minimální propagandou, mimochodem skutečný vítěz komunálních voleb. To je devět. Do koalice (11 je většina) chybí 2 osoby. Tak kdo se ke komu přidá a co za to bude chtít? Kdo odstoupí a kdo se objeví v zastupitelstvu? To ví sám pánbůh. Je jen jasné, že tento způsob voleb je špatný. Příště nastíním, co si o tom myslím.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:30.09. 07:16
Titulek:Kdo je skutečným vítězem voleb? odpovědět
V letošních komunálních volbách získala strana SPD 3 mandáty, což je o 300% více než v roce 2018.

Společně pro Neratovice v roce 2018 získaly 2 mandáty, Volba pro Neratovice 1. Dohromady tři.

V letošních komunálních volbách 2022 se Společně pro Neratovice sloučily s Volbou pro Neratovice a získaly 6 mandátů. Je to o 200% více, čili mnohem méně než SPD. Přitom všude, kam jste se podívali a podíváte, visely na plotech, zdech a ve výkladech různé velké plakáty s tvářemi Společně pro Neratovice, ve schránkách se vršily letáky. Reklama na volbu právě těchto osob útočila ze všech stran. SPD mělo vylepených 20 plakátků na výlepových plochách, muselo si je zaplatit. Starosta mohl podle volebního zákona vyčlenit plochy pro volební kampaň ZADARMO. Ale neudělal to. Proč? Zaplatily opravdu ostatní strany a hnutí za zábor veřejného prostranství, za výlepy na plakátovací plochy (platí se za ně Společenskému domu s ředitelem Petrem Svobodou z ODS. Ceník byste marně hledali. Není nikde na webu ani v poslední výroční zprávě z roku 2020)? Kdo ví. Budu se ptát podle zákona č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím. ODS a Neratovice jinak se hluboce propadly. Komunisté neměli šanci s neúplnou kandidátkou.

Skutečným vítězem voleb je SPD.
Jméno: jméno
Datum:30.09. 08:18
Titulek: odpovědět
ceník plakátů: http://www.plakatyneratovi ce.cz/cenik/
Jméno:Matematik
Datum:30.09. 15:07
Titulek:Matematik odpovědět
SPD získala o 200 procent víc a ne o 300. O 100 procent víc by byly dva mandáty, o 200 procent víc jsou tři mandáty.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:01.10. 06:52
Titulek:opravaodpovědět
To víte, chybička se vloudila. Děkuji za upozornění.
Jméno:Vratislav
Datum:30.09. 08:15
Titulek:koho bohužel lidé voliliodpovědět
Je zásadní chyba, že lidé svěřili své voličské hlasy lidem (Kroužecký, Mrzílková, Lenc a spol.), kteří jsou zcela nebo částečně financování státem. Je to veliká hloupost. Je nasnadě, co takový zastupitel bude provádět hned první den po svém zvolení, kdy už voliče k ničemu nepotřebuje. Košile je přece vždy bližší než kabát. Naprostá většina z nich vnímá svoji kandidaturu jako další nástroj dobývání renty. Budou tito lidé pracovat pro ně, kdyby je nedej Bože zvolili, anebo budou prosazovat vůli subjektů, na jejichž činnosti se až doposud podíleli? Developerů, stavebníků, bankéřů a různých jiných podnikavců.
Jméno:jirba
Datum:30.09. 09:24
Titulek:senátodpovědět
Bylo by dobré jít k druhému kolu voleb senátních. Já budu volit proti ODS. Místní lidé s tímto nemají nic společného !!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:01.10. 07:06
Titulek:Pro Igora či jak se jmenujeodpovědět
Vážený, co nejste schopen napsat své celé skutečné jméno. Neratky jsou moje osobní stránky, NIKDO mi na ně nepřispívá, ani v podobě reklamy nebo sbírky, financuji si je sama. O soukromých stránkách rozhoduje jejich soukromý provozovatel. Jestliže autor příspěvku mě pomlouvá a špiní, nevidím důvod, proč jeho příspěvek zveřejnit. Média placená z veřejného rozpočtu města či jiná média podobného typu, NESMÍ cenzurovat příspěvky, přesto to dělají. Listy jsou placené z našeho rozpočtu, přesto nezveřejní nic, co se jim (paní Mrzílkové) nehodí do krámu. Starosta mi vypnul 3x mikrofon, čím porušil jednací řád, který nic podobného starostovi neumožňuje. Také proto jsem nazvala jeho jednání manýry diktátora fašistického státu. Že ho lidé volili? Asi proto, že na ně podprahově působily spousty letáků, z nich se na ně usmíval, on sám běhal po městě a házel úsměvy na mladé lidi, z nichž většina nikdy nebyla na zasedání ani se na ně nedívala. Kdyby to udělali, možná by volili jinak. A to hodnotíte jak chcete, ODS a Neratovice jinak utržily ránu, SPD zvítězilo. Pokud ovšem tři trpaslíci s chatrným obrem uzavřou koalici, pak je něco špatného v tomto státě. Ale to vidíme na vládě, ne?

Mimochodem, všiml jste si, že si ve svém programu přivlastnil plány paní Mrzílkové, na nichž se vůbec nepodílel? Celé čtyři roky mu musela napovídat co a jak má říkat či dělat.
Jméno:Igor
Datum:01.10. 08:17
Titulek:Opozice není vítězství odpovědět
Já vás volil. Ale 3 mandáty a nazývat se vítězem? Vyjednávate s ostatnimi? Pokud se nedostaneme do rady, nelze bejt o vítězství ani rec... Je hezky že nadávate na starostu, a máte pravdu. Ale k čemu nám to je, když skončíme v opozici? To opravdu není vítězstvím.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:01.10. 17:11
Titulek:jak to jeodpovědět
Jak pro koho. Pokud se týká vyjednávání, mluvčí našeho seskupení Karel Chvála se snažil jednat, ale některé subjekty s námi kategoricky odmítly spolupracovat (my jsme přece ti extrémisti, kteří žádají, aby byli naši občané na 1. místě, SPD nechce, aby náš stát být provincií EU a proto chceme bránit a rozvíjet suverénní ČR, to je přece špatně, ne? ...nebo bychom měli vyvěšovat ukrajinské vlajky a na první místo klást likvidaci našeho národa?) a také v té době už byla domluvena koalice a jen starosta čekal na její potvrzení. Takže do rady se bohužel nedostaneme, koalice si utvoří svoji radu, jednobarevnou. Přitom jsou města, kde rada není jednobarevná, ale jsou v ní zastoupeny všechny subjekty podle počtu mandátů, aby se každá strana mohla podílet na rozhodování. Jednobarevná rada není demokratická!!!! Je to, co já nazývám diktátorské manýry. Přesto budeme upozorňovat na přehmaty a nedostatky a jako správná opozice budeme plnit důležitou úlohu kontroly a kritiky "vládnoucí" třídy.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:01.10. 17:39
Titulek:časopis !Argumentodpovědět
Já vím, že mnohé obtěžuje číst dlouhé texty, zvlášť mladší ročníky je nudí, ale přesto jsem si dovolila překopírovat celý text hodnocení voleb pohledem naší skvělé ekonomky Ilony Švihlíkové.

Ti, kteří měli přijít, nepřišli
25.9.2022
Ilona Švihlíková

Ilona Švihlíková komentuje výsledky komunálních a senátních voleb, které zvýšily pravděpodobnost, že nejhorší vláda vůbec dovládne celé čtyři roky.

Rychlý komentář k volbám nemůže nutně pojmout tvorbu povolebních koalic, a samozřejmě ani druhé kolo voleb do Senátu. Přesto si dovolím několik základních shrnutí proběhlých komunálních voleb a také voleb do třetiny Senátu v prvním kole.

Žádná „zabijačka“ vládní koalice se nekonala, protože „ti, kteří měli přijít, nepřišli“. Nízká volební účast je hlavním faktorem, proč se vláda Petra Fialy, která se voleb očividně velice obávala, bude cítit silná v kramflecích. Slovy Václava Klause se v jejich případě jedná o „neprohru“. Plánované protesty jsou tímto výsledkem předem významně oslabeny, a naopak se zvyšuje pravděpodobnost, že nejhorší vláda, kterou jsme kdy měli, dovládne celé čtyři roky.

Klíčové pro rozbor není tedy to, kdo si jak kde polepšil, ale proč lidé k volbám nepřišli, resp. nebyli přesvědčení o tom, že „jde o referendum o vládě“. Nabízím několik hypotéz, které ale budou chtít empirickou verifikaci – někteří volby nepovažovali za důležité, vnímají spíše důležitost politiky na ulici, nebo nenašli žádný subjekt, který by mohli volit (tipnu si, že to se týkalo hlavně levicových voličů), nebo volili klidně strany stávají pětikoalice s tím, že jejich starosta/starostka je dobrý člověk a že zrovna strana pětikoalice (třeba Piráti) dělá, co může, aby zabránila nadměrné výstavbě. Politologicky řečeno si jinak zarámovali osu konfliktu.

Hnutí ANO zaznamenalo řadu zisků. Po prvním prolétnutí (je to rychlý komentář!) ANO uspělo i na pražských sídlištích. Jenže, i když ANO zabodovalo minimálně v prvním kole do Senátu, jak ho považovat za alternativu vůči současné vládě, když jeho představitelé neustále lezou kamsi ODS? Vždyť od nich kontinuálně zaznívá, jak se chtějí spojit s ODS, a jejich vlísávání se jihočeskému hejtmanovi překračuje meze vkusu.

Jako protestní strana si SPD vedla dosti dobře. Je ovšem otázka, jestli v této pozici i zůstane, nebo jestli se intenzivněji zapojí do obecních a městských rad. Další protestní uskupení až na výjimky jednotlivých osobností (Jana Zwyrtek Hamplová) neuspěla.

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:01.10. 17:40
Titulek:dokončení - časopis !Argumentodpovědět
Podrobnou analýzu si musí udělat jak KSČM, tak i ČSSD. Právě sociální demokracie kandidovala v řadě různých uskupení. Je jistě zvláštní, když sám předseda strany kandiduje pod jinou hlavičkou, než je jeho strana. Najdeme i úspěšné případy, třeba Jan Birke z Náchoda, který kandidoval pod značkou své strany. Propad „ideově čisté“ kandidátky v Praze (která měla sloužit jako vzor postupu „jak dále“) se dal očekávat, protože kandidovat na primátorku paní Annu Šabatovou musel být nápad pocházející z nějakého nezvládnutého večírku. Zajímavé ale je, že sociální demokracie uspěla v koalicích, které byly před volbami silně medializovány (v negativním slova smyslu), ve spojení s KSČM a SPD. Uspěla jak na Praze 12 (ano, těsně), i v Táboře (výrazně).

Shrneme-li, jedna demonstrace nedělá ani jaro, ani změnu vlády. Opoziční práce vyžaduje velké úsilí, trpělivost a peníze (v kapitalismu zejména peníze). Analýza motivů nespokojených voličů, kteří k volbám nepřišli, je zásadní pro další postup. Troufnu si odhadnout: zoufale tu chybí levicová strana, která se zaobírá klíčovými problémy domácností i firem a nerozdává veggie párečky.

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:02.10. 07:55
Titulek:pro pana Karla Svoboduodpovědět
Milý pane, vy si opravdu nevidíte do úst. Pro vás existují jen dvě skupiny lidí: „Buď jsi s EU, nebo s Putinovým Ruskem, a kdo je s Ruskem je proti EU." Nic mezi tím pro vás neexistuje. Že by lidé chtěli mír a požadovali uzavření mírové smlouvy mezi Ukrajinou a Ruskem, že jsou proti dodávkám našich zbraní na Ukrajinu a současně nesouhlasili s anexí území Ukrajiny?. Že požadují zrušení sankcí, které nás poškozují, stejně jako lipská burza a emisní povolenky? Že kladou na první místo zájem nás, českých lidí? Pro vás platí,že: "buď musíte chtít sankce, nebo podporujete Putina“ – a naopak „Pokud vám vadí sankce, musíte milovat Rusko a podporovat je proti Ukrajině“. "Buď zakázat auta a prosadit elektromobilitu, nebo celá planeta shoří a utopí se v povodních". Vždy jsou to jen dvě varianty. Jedna varianta, kterou vy schvalujete a druhá protipól. Ten, kdo zaujímá jiný postoj než vy, je NEPŔÍTEL a je nutno proti němu postupovat co nejtvrději, dehonestovat jej, kriminalizovat a separovat od ostatních. Opět začíná platit staré komunistické heslo: "Kdo není s námi, je proti nám". Vy a vám podobní ovšem vystupujete vůči své straně nekriticky, nevidíte žádné nedostatky či omyly, papouškujete názory mocných bez ohledu na to, kdo je to, i když jsou lživá a odporují skutečnosti. Ten, kdo říká opak, je ruský šváb, dezinformátor, šíří fejk njůs, je nepřátelský propagandista a pod. Jedině váš postoj je ten jedině správný a běda, když někdo jej zpochybňuje. No, to snad pro pana Svobodu a jim podobným stačilo. Platí to nejen na politiky ve vysokých funkcích, ale i na situaci v komunále: "se SPD nepůjdeme do koalice, jsou to extrémisti, ale že se spojí s radikálními milionovými chvilkaři či privatizací pověstnou ODS, jim nevadí." No tak se mějte krásně, pane Svobodo, či jak se skutečně jmenujete.
Jméno:Dodik
Datum:02.10. 15:52
Titulek:Natoodpovědět
Prý chce Ukrajina do NATO a také do EU /tak to bude pohroma / snad se to nestane.....
Jméno:Doktor
Datum:03.10. 07:00
Titulek:dotaz pro Dodikaodpovědět
Proč by to byla pohroma - můžete to vysvětlit?
Jméno:Dr. Novák
Datum:03.10. 10:18
Titulek:Prosím?odpovědět
Dobrý den přeji,
v čem se, prosím pěkně, bude jednat o pohromu?
Jméno:Míša
Datum:03.10. 18:07
Titulek:taky si říkámodpovědět
Jaký to bude mít přínos pro stávající členy pakliže vstoupí.Myslím,že k tomuhle by dojít nemělo.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz