zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.09. 10:48
Titulek:Projev P. Fialy.odpovědět
Musím ho pochválit za práci rukou. Zatímco při minulých projevech jimi mával jak větrný mlýn, až mu to bylo vytýkáno, tentokrát bylo vidět, že byl poučen, kdy a za jakých okolností je má použít. Skvělé, Péťo. Zato ten obsah. To byla katastrofa. Prý stavíme Dukovany. Tak to je lež jako věž. Dle Wikipedie ( a ta má vždy pravdu, že?) se chystáme stavět. V prosinci roku 2020 byl uveden možný harmonogram stavby pátého bloku elektrárny, v roce 2021 by mohlo být zveřejněno územní rozhodnutí o novém jaderném bloku, v roce 2021 by mohla proběhnout soutěž o dodavatele, v roce 2022 (?) by měl být vybraný dodavatel, (mezi uchazeče na stavbu nového bloku patří francouzská společnost EDF, jihokorejská KHNP a severoamerický Westinghouse. Ruský Rozatom a čínská firma byly vyřazeny, i když Rozatom staví jaderné elektrárny v Egyptě a Maďarsku a zřejmě to umí), v roce 2029 by měla nejpozději začít výstavba, roku 2036 by měla být dokončena investice. Takže žádná výstavba Dukovan v současné době neexistuje. To je páně Fialova fantazie.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.09. 10:59
Titulek:Podrobnosti pro zájemceodpovědět
....Je třeba zdůraznit, že současná neutěšená situace jde plně za celou naší politickou scénou, která nedokázala v oblasti energetiky spolupracovat, vyjednat realistické kompromisy a ty pak jednotně realizovat. Místo toho dali naši politici přednost politickému a ideologickému boji za každou cenu. Hlavně na evropském kolbišti si místo jednotného postupu v zájmu české energetiky a společnosti vyřizovali osobní domácí spory. To způsobilo, že už jsme ztratili nejen roky, ale pomalu desetiletí. Nyní už není možné dále lavírovat a zdržovat řešení energetiky...

Vladimír Wagner
https://www.osel.cz/12101- jaderna-energetika-v-roce- 2021-jadro-v-taxonomii-eu. html

Smažte mezery.
Jméno:Pepa
Datum:19.09. 12:04
Titulek:Chválím jej.odpovědět
Musím pana premiéra pochválit!

Je to poprvé, kdy za něco nemůže pan Babiš!
Jméno:Josífek
Datum:19.09. 12:43
Titulek:Ale může za to Putinodpovědět
Premiér Fiala v poselství k národu:
Raketový nárůst cen elektřiny na konci srpna, který šokoval prakticky celou Evropu, je přímým důsledkem Putinovy ekonomické války proti Západu.
Kdežto rudozelený německý Green Deal a burzovní spekulace ceny energií dramaticky zlevňují, že ano, soudruhu premiére. Jak vidno, stále platí mé dávné dvojverší (M. Macek): „Našel jste si místo nové v zadku von der Leyenové“.
Jméno:XY
Datum:19.09. 12:48
Titulek:Napsal Astonodpovědět
Energeticky suverénní stát? To už bolo.

Jedno mohl premiér Petr Fiala čekat jako odezvu na svůj nedělní televizní projev národu a jedno nemohl, pokud je příčetný. Mohl čekat a jistě čekal rozporuplné až negativní ohlasy na bombasticky ohlašované oslovení národa předsedou strany, která kandiduje ve volbách příští týden. Nevrle se ozvali i Piráti, jedna ze stran koalice, pilně zastávající oblíbenou roli opozice uvnitř vlády. Co čekat nemohl? Že jeho projev churchillovsky pozvedne morálku národa deptaného zločinným nepřítelem. Ano, zločinný nepřítel tu je, potíž je v tom, že zdaleka ne každý občan to tak bere. Takže dělat Churchilla týden před volbami je víc než ošemetné.

Kritici teď mají širokánské hřiště k exhibicím. Věcně sdělil to co víme, nebylo třeba propagačního HIMARS bombardování. Má kritika se týká zdánlivě drobnosti, jedné formulace, která je mírně řečeno nepřesná, drsně by se mohlo říci - lživá.

Petr Fiala řekl: Děláme, co můžeme, aby se Česká republika stala co nejdříve energeticky suverénním státem.

Naše země byla energeticky suverénním státem, taková je drsná pravda. Současná krize je důsledek politiky, založené na zelené ideologii odtržené od reality, na fanatické víře ve spasitelnost takzvaných obnovitelných zdrojích vyrábějících elektřinu zadarmo (jsou z převážně Číny), ale jen občas a je nutno je zálohovat stabilními zdroji (plynem z Ruska). Toto je základ celé krize, bez zejména německého sklonu propadnout barevným ideologiím, jednou rudé, jindy hnědé, teď zelené, a pokud se věc takto nepojmenuje, budeme jen tančit mezi vejci.

Takže ano, věřme, že si vláda myslí, že dělá co může. Je to ale její blud. Může víc. Přinejmenším může tlačit na to, aby Německo ukončilo groteskní tanečky kolem svých jaderných elektráren, a jistě by našla spojence. Původně mělo Německo jaderek čtyřiadvacet a hodilo je do koše, přestože to byly technické klenoty. Jistě, jaderná elektrárna není budík, který nás omrzel a dáme ho do šuplete, a když ho potřebujeme, ze šuplete ho vytáhneme, natáhneme a budík jede. Jenže opravdu jsme v energetické válce, v tom měl Petr Fiala hlubokou pravdu. Za války jsou racionálně vedené společnosti vždycky schopné udivujících výkonů. Jaderná puma vznikla za tři doky od vzorečku na papíře k bombardování, jež ukončilo světovou válku (když to jen málo přeženu). Lze napnout síly, soustředit kapacity, odstranit regulační překážky. Západ není na kolenou, jak by se zdálo na pozadí hádek o čtyřiadvacáté pohlaví.
Jméno:XY
Datum:19.09. 12:48
Titulek:Napsal Astonodpovědět
Má nadále obrovské možnosti. Uvolnit je, to je politický úkol a ten se musí zbavit předsudků a ideologického fanatismu. I my, evropský stát střední velikosti, k tomu můžeme napomoci.

K tomu Fialův projev nepřispěl ničím.

Aston
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.09. 15:41
Titulek:blisty.czodpovědět
I v rozhovoru s Jiřím Pehem se ozývá velká kritika Petra Fialy. To je co říci. Už i pravičákům se Fialův projev a hospodaření vlády nelíbí.

Rozhovor Britských listů 529. O kostlivcích ve skříni vlády Petra Fialy
19. 9. 2022

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.09. 16:01
Titulek:to jsou věci....odpovědět
To jsou tedy v Britských listech nepředstavitelné články!!

Proč proboha Fiala neznárodní ČEZ?

ČEZ vyrábí elektřinu za 1 Kč za 1 kWh, prodává ji pak za 11 Kč za kWh. Proč proboha Fialova vláda neoddělí cenu domácí elektřiny od horentních zahraničních cen energií, tak jak to udělala například Francie?

Před časem k tomu napsal ekonom Roman Pilíšek: viz blisty.cz.

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.09. 16:10
Titulek:Jiří Paroubek napsal....odpovědět
Ještě jeden článek tentokrát od Jiřího Paroubka si můžete přečíst: http://vasevec.parlamentni listy.cz/domaci-politika/z bytecne-projevy-premiera

Nezapomeňte si smazat mezery
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.09. 07:57
Titulek:Projev V. Putina v originále s překlademodpovědět
Putin vyhlásil částečnou mobilizaci. Západ chce Rusko zničit, burcoval. 21. 9. 2022 Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil kvůli ztrátám na Ukrajině částečnou mobilizaci. Pronesl to ve svém předtočeném projevu. Podle jeho slov je mobilizace nutná „pro obranu území Ruska“. Ukrajinské obránce označil několikrát za neonacisty a zároveň slíbil, že Rusko zabezpečí referenda o připojení k federaci v obsazených oblastech Ukrajiny. V rámci částečné mobilizace bude povoláno 300 tisíc rezervistů, uvedl podle agentury TASS ruský ministr obrany Sergej Šojgu.

https://www.youtube.com/wa tch?v=wgu-WKE1ZnM

smažte mezery
Jméno:P
Datum:21.09. 08:41
Titulek:Putinodpovědět
A tohoto člověka pořád někdo podporuje? Místo aby ukončil válku, kterou rozpoutal, tak požene mladé lidi s životem před sebou na smrt. Chudáci Rusové...
Jméno:Vratislav
Datum:21.09. 09:26
Titulek:správněodpovědět
Putin je prostě zločinec. Zamítl nabídku prezidenta Zelenského na podepsání smlouvy o příměří a ještě se žene do mobilizace. Chápete to?
Jméno:mno
Datum:21.09. 16:34
Titulek:proslýchá seodpovědět
že má velké zdr.problémy,možná raka,kdo ví co je příčinou jeho zvláštního chování.
Jméno:Vratislav
Datum:22.09. 09:36
Titulek:co se divíteodpovědět
Zvláštní chování? Ale to se přece dá očekávat. Zvíře zahnané do kouty začne také kousat a ohání se kolem sebe. Průšvih je ten, že jsme druhý nepřátelský stát v pořadí.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz